veolia

Veolia Environnement – przedsiębiorstwo działające w sektorach wodno-ściekowym, energetycznym, gospodarki odpadami i transportu.


 • Przed IV edycją międzynarodowego kongresu branży chemicznej ,,Chemical Industry Summit & Awards Gala” 12 października w Hotelu InterContinental w Warszawie.

  Przed IV edycją międzynarodowego kongresu branży chemicznej ,,Chemical Industry Summit & Awards Gala” 12 października w Hotelu InterContinental w Warszawie.

  Już coraz mniej czasu zostało do  konferencji "Chemical Industry Summit & Awards Gala”, która zapowiada się na duże wydarzenie dla branży chemicznej nie tylko w Polsce, ale na świecie. Na kongresie chemicznym pod patronatem międzynarodowych organizacji PlasticsEurope i Fertilizers Europe, z patronatem honorowym Ministerstwa Skarbu Państwa i Ministerstwa Gospodarki, zjawi się w tym roku wyjątkowo dużo gości z zagranicy.

  czytaj więcej

 • Coraz więcej Paryża nad Wisłą

  Coraz więcej Paryża nad Wisłą

  Francuski boom inwestycyjny w naszym kraju jeszcze się nie skończył. Jego kontynuacja w dużej mierze zależy jednak od stabilności naszej gospodarki

  czytaj więcej

 • Będzie gorąco. Rośnie apetyt PGNiG na ciepło

  Będzie gorąco. Rośnie apetyt PGNiG na ciepło

  PRZEJĘCIA Spółka stawia na segment wydobywczy, ale i na ciepłownictwo. W tym tygodniu do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie przejęcia przez PGNiG Termikę należącego do Jastrzębskiej Spółki Węglowej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. O takiej możliwości wspominał kilka tygodni temu wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

  czytaj więcej

 • CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA czyli kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa pomiędzy UE a Kanadą została wynegocjowana w sierpniu 2014 roku. Ta "starsza siostra" TTIP długo trzymana była w tajemnicy (podobnie jak kiedyś ACTA i nadal TTIP). 27 października tego roku może dojść do jej parafowania. Pod naciskiem społecznym, KE zgodziła się co prawda na proces ratyfikacji przez państwa członkowskie, ale jednocześnie postanowiła wprowadzić tę umowę od razu, bez decyzji parlamentów krajowych. Co to oznacza? Że proces ratyfikacji może ciągnąć się latami, ale postanowienia umowy będą wdrażane od razu. Polski parlament także dał zielone światło do wprowadzenia tymczasowego umowy. Dla zwolenników CET-y obniżenie stawek celnych jest wystarczającym argumentem „za”. Dla przeciwników nie, bo -przekonują- korzyści odniesie kilka dużych firm ponadnarodowych, a przeciętni obywatele stracą, tak jak to miało miejsce po wprowadzeniu umowy NAFTA (USA-Kanada-Meksyk). Przestrzegają przed negatywnymi konsekwencjami dla rynku pracy, rolnego, konsumentów i ochrony środowiska. Szczególne zagrożenie stwarza mechanizm ICS (inwestor-przeciwko-państwu), za sprawą którego korporacje mogą skarżyć rządy, jeśli uznają, że ich decyzje (suwerenne przecież) nie pozwalają na planowany zarobek firmy. To rodzi obawy o odejście od demokratycznych zasad. Tu przeczytacie obszernie o umowie CETA, a poniżej prezentujemy galerię - ściągawkę "CETA - krok po kroku". Czy jest się czego obawiać i przeciwko czemu protestować.

  czytaj więcej

 • Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V edycja „Chemical Industry Summit & Awards Gala” zwieńczona uroczystością Diamentów Polskiej Chemii. Tematami tegorocznego szczytu były m/in. konkurencyjność polskiej i europejskiej chemii, projekt zgazowania węgla, przemysł chemiczny w kontekście „planu Morawieckiego” i metody podniesienia innowacyjności rodzimych firm. Wśród laureatów Diamentów znalazły się spółki takie jak Grupa Azoty Puławy, Fluor czy BASF Polska.

  czytaj więcej

 • Za oknami wiosna, a węgla w magazynach i tak brakuje

  12 przedsiębiorstw energetycznych zgłosiło URE, że ich zapasy spadły poniżej ustawowych 30 dni.

  czytaj więcej

 • Padł rekord niedoborów węgla w elektrowniach i ciepłowniach

  Padł rekord niedoborów węgla w elektrowniach i ciepłowniach

  Aż 30 instalacji wytwarzających prąd i ciepło należących do 20 firm zgłosiło w 2017 r. do Urzędu Regulacji Energetyki zapasy paliwa niższe od wymaganych ustawą – ustalił DGP.

  czytaj więcej

 • Śpiewak: Plan minimum to bycie języczkiem u wagi, bez którego nie da się rządzić Warszawą [WYWIAD]

  Śpiewak: Plan minimum to bycie języczkiem u wagi, bez którego nie da się rządzić Warszawą [WYWIAD]

  Nasz plan minimum to bycie języczkiem u wagi, bez którego nie da się rządzić miastem - powiedział PAP Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta stolicy popierany przez porozumienie Wygra Warszawa.

  czytaj więcej

 • Podwyżki w sezonie grzewczym coraz bardziej realne. Branża ma mocne uzasadnienie

  Podwyżki w sezonie grzewczym coraz bardziej realne. Branża ma mocne uzasadnienie

  Rosnące ceny węgla i gazu, drastyczne zwyżki cen uprawnień do emisji CO2 oraz konieczność dostosowania sektora ciepłowniczego do rygorystycznych wymogów środowiskowych narzuconych przez UE to główne problemy, z jakimi boryka się branża ciepłownicza. W przyszłym roku podwyżki rachunków za ciepło systemowe wydają się nieuniknione. Ich wysokość może złagodzić jedynie ustawa o wsparciu kongeneracji. O ile zgodzi się na nią Komisja Europejska.

  czytaj więcej

 • IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

  IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

  W dniach 18-19 października 2018 r. w Siedlcach odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu

  czytaj więcej

 • Zmowa cenowa w stolicy. Veolia i PGNiG zaniechały konkurencji

  Zmowa cenowa w stolicy. Veolia i PGNiG zaniechały konkurencji

  UOKiK uważa, że Veolia i PGNiG zaniechały konkurencji na warszawskim rynku ciepłowniczym. Grozi im kara do 10 proc. przychodów.

  czytaj więcej

 • Trzaskowski: Dla PiS jestem wrogiem nr 1 [WYWIAD]

  Trzaskowski: Dla PiS jestem wrogiem nr 1 [WYWIAD]

  - Działania władz centralnych są zsynchronizowane. Łańcuszek zaczyna się od radnych PiS, którzy planują działania w ścisłej koordynacji z mediami rządowymi. Cały aparat państwa wycelowany jest w niezależnych samorządowców i jest na pasku politycznej machiny propagandowej - twierdzi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników