vat szkoły językowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu vat szkoły językowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące vat szkoły językowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Tylko akredytowane szkoły językowe zachowają zwolnienie z VAT

  Tylko akredytowane szkoły językowe zachowają zwolnienie z VAT

  Ministerstwo Finansów nie wycofało się z pomysłu, by tylko te szkoły językowe, które uzyskają specjalną akredytację, mogły nadal korzystać ze zwolnienia z VAT. Rozwiązanie takie przewiduje najnowsza wersja projektu nowelizacji ustawy o VAT, opublikowana w środę na stronie MF.

  czytaj więcej

 • Akredytacja da szkołom językowym zwolnienie z podatku VAT

  Akredytacja da szkołom językowym zwolnienie z podatku VAT

  Nowela VAT dotycząca usług edukacyjnych od trzech miesięcy czeka na rozpatrzenie przez Sejm Szkoły językowe po uchwaleniu noweli nie będą musiały automatycznie płacić VAT. Jeśli szkoła uzyska akredytację lub wpis do ewidencji, będzie zwolniona z podatku.

  czytaj więcej

 • VAT dla szkół językowych: uzdrowi czy pogrąży branżę?

  VAT dla szkół językowych: uzdrowi czy pogrąży branżę?

  Dziś wszystkie płatne szkolenia i kursy są zwolnione z VAT. Nowe prawo ma to zmienić. Niestety uderzy również w prywatne szkoły językowe, których w Polsce jest ok. 5 tysięcy.

  czytaj więcej

 • 1031 zł - tyle średnio wydali rodzice na wyprawkę szkolną

  1031 zł - tyle średnio wydali rodzice na wyprawkę szkolną

  Średnio 1031 zł wydała w tym roku polska rodzina na potrzeby dzieci związane z rozpoczęciem roku szkolnego. W przeliczeniu na jedno dziecko w wieku szkolnym wydatki te wyniosły średnio 668 zł - wynika z sondażu CBOS.

  czytaj więcej

 • Fiskus nie oddaje podatnikom odsetek

  Fiskus nie oddaje podatnikom odsetek

  Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego  osoby, którym celnicy nie zwrócili akcyzy w terminie, nie mogą żądać odsetek podatkowych, gdyż nie ma odpowiednich przepisów.

  czytaj więcej

 • Szkoły językowe wpadają w pułapkę VAT

  Szkoły językowe wpadają w pułapkę VAT

  Wyjazd z noclegiem, wyżywieniem i nauką języka spowoduje, że usługa edukacyjna stanie się turystyczną. A VAT wzrośnie z zera do 23 proc.

  czytaj więcej

 • Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS

  Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS

  Agata, jedna z dorosłych osób z autyzmem, powiedziała dziennikarce Polityki: „Mówią: trzeba pracować, ale nie mówią, jak długo”. To zdanie bardzo mocno zapada w pamięć, szczególnie wtedy, gdy pomyśli się, że na osoby z autyzmem nie czeka żadna praca, żadne zajęcie. Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS powstała po to, by to zmienić

  czytaj więcej

 • Nagrodziliśmy autorów najlepszych książek prawniczych

  Nagrodziliśmy autorów najlepszych książek prawniczych

  Poruszają ważne, a pomijane dotąd w literaturze fachowej tematy. Uwzględniają orzecznictwo, mają duży walor praktyczny – takie są książki nagrodzone i wyróżnione w 6. edycji konkursu Złote Skrzydła DGP. Kapituły, w których zasiedli profesorowie uniwersytetów i praktycy, przyznawały laury w czterech kategoriach: prawo administracyjne, prawo pracy i ubezpieczeń, prawo gospodarcze oraz prawo podatkowe. Wczoraj, podczas uroczystej gali, autorzy docenionych publikacji odebrali statuetki i dyplomy.

  czytaj więcej

 • Własny biznes za mniej niż 30 tys. złotych. Sprawdź, jaki masz wybór

  Własny biznes za mniej niż 30 tys. złotych. Sprawdź, jaki masz wybór

  Sieci franczyzowe obniżają koszty nawiązania współpracy. Żeby uruchomić firmę pod znanym logo, nie trzeba wcale dysponować dużymi oszczędnościami. Ale warto dokładnie przyjrzeć się ofercie

  czytaj więcej

 • Zarobkiem z korepetycji trzeba się podzielić z fiskusem

  Zarobkiem z korepetycji trzeba się podzielić z fiskusem

  Jestem nauczycielem matematyki z długoletnim stażem pracy. Za kilka lat zamierzam przejść na emeryturę, ale do tego czasu będę dorabiał do pensji, udzielając korepetycji – pisze pan Stefan, który już znalazł wielu uczniów potencjalnie zainteresowanych jego pomocą. – Zdaję sobie sprawę, że mogę w ten sposób zarobić duże kwoty, które trzeba będzie rozliczyć z fiskusem. Chyba jednak nie powinienem opłacać podatku tak jak przedsiębiorcy, ale podobnie do osób pracujących na umowę-zlecenie. Czy mam rację – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Nowa ustawa VAT. Stracą szkoły językowe

  Nowa ustawa VAT. Stracą szkoły językowe

  W projekcie nowej ustawy o VAT autorstwa Prawa i Sprawiedliwości nie ma zwolnienia dla nauki języków obcych. W tej sprawie interweniują już nawet posłowie partii rządzącej

  czytaj więcej

 • Jedlak: 500+ odrobina prostej ekonomii

  Jedlak: 500+ odrobina prostej ekonomii

  W tym roku w ramach programu 500+ rodziny otrzymają ok. 17 mld zł, w kolejnych latach po ok. 23 mld zł (nominalnie PKB Polski za 2015 r. to 1888 mld zł). Oczywiście, będzie to impuls napędzający konsumpcję. Właściwie już jest, choć wypłaty dopiero się rozpoczynają.

  czytaj więcej

 • Wypożyczenie instrumentów muzycznych uczniom nie korzysta ze zwolnienia z VAT

  Wypożyczenie instrumentów muzycznych uczniom nie korzysta ze zwolnienia z VAT

  Urząd gminy (podatnik VAT czynny) jest organem założycielskim i prowadzącym dla szkoły muzycznej. Placówka, będąca jednostką budżetową objętą systemem oświaty, nie jest oddzielnie od gminy zarejestrowana na potrzeby VAT. Szkoła świadczy usługi w zakresie kształcenia i wychowania oraz opieki nad dziećmi i młodzieżą. Realizuje swoje zadania m.in. przez prowadzenie lekcji nauki gry na instrumentach. Podczas zajęć uczniowie bezpłatnie korzystają z należących do szkoły pomocy dydaktycznych, w tym instrumentów muzycznych. Ma to na celu umożliwienie rozwoju zainteresowań oraz udoskonalenie zdolności muzycznych, w szczególności dzieciom, które nie dysponują własnymi instrumentami. Jednak instrumenty te są również odpłatnie udostępniane uczniom przez gminę za pośrednictwem szkoły do ćwiczeń we własnym zakresie poza jej budynkiem. Czy w tym drugim przypadku udostępnienie instrumentów jest działalnością zwolnioną z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o VAT, jako usługa ściśle związana z usługą świadczoną przez jednostkę objętą systemem oświaty w rozumieniu przepisów o systemie oświaty, w zakresie kształcenia i wychowania?

  czytaj więcej

 • Fiskus: Wyjazdy służbowe nie mogą być rozliczane w ramach VAT marży

  Fiskus: Wyjazdy służbowe nie mogą być rozliczane w ramach VAT marży

  Organizowanie wyjazdów służbowych nie może być rozliczane w ramach procedury VAT marża – uważa dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników