użytkowania karty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu użytkowania karty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące użytkowania karty.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rewolucja w Karcie Nauczyciela: Zmiany w urlopie wypoczynkowym i dla poratowania zdrowia od 2018 roku

  Rewolucja w Karcie Nauczyciela: Zmiany w urlopie wypoczynkowym i dla poratowania zdrowia od 2018 roku

  Prezydent podpisał ustawę o finansowaniu zadań oświatowych, która nowelizuje miedzy innymi Kartę Nauczyciela. Oznacza to spore zmiany dla pedagogów już od 2018 roku.

  czytaj więcej

 • Prace porządkowe w Sejmie nie potrwają długo. Dostępne są już jednorazowe przepustki

  Prace porządkowe w Sejmie nie potrwają długo. Dostępne są już jednorazowe przepustki

  Rozpoczynające się we wtorek prace porządkowe nie potrwają długo; na ten czas dostępnych jest dla dziennikarzy kilka innych miejsc na nagrania - zapewnił szef CIS Andrzej Grzegrzółka. Podkreślił, że respektowane są też teraz jednorazowe karty wstępu do Sejmu.

  czytaj więcej

 • Różne odcienie reprywatyzacji: Koszmarna historia właścicieli Schroegera 72 [RIGAMONTI]

  Różne odcienie reprywatyzacji: Koszmarna historia właścicieli Schroegera 72 [RIGAMONTI]

  Przekaz płynący z posiedzeń komisji reprywatyzacyjnej jest prosty, czarno-biały: dzieje warszawskich nieruchomości to historia pokrzywdzonych lokatorów i właścicieli krwiopijców. Moja historia pokazuje więcej odcieni.

  czytaj więcej

 • Rehabilitacja bez limitów i specjaliści bez skierowania: Od 1 lipca niepełnosprawni z dodatkowymi prawami

  Rehabilitacja bez limitów i specjaliści bez skierowania: Od 1 lipca niepełnosprawni z dodatkowymi prawami

  Wiosenny protest rodzin osób z dysfunkcjami zdrowotnymi, choć nie zakończył się zrealizowaniem wszystkich ich postulatów, przyniósł nowe rozwiązania dla tej grupy.

  czytaj więcej

 • Będą zmiany w podatkach. Prezydent podpisał obszerną nowelę kilku ustaw

  Będą zmiany w podatkach. Prezydent podpisał obszerną nowelę kilku ustaw

  Prezydent podpisał obszerną nowelę kilku ustaw podatkowych dot. m.in. hazardu, amortyzacji dziedziczonych środków trwałych, tzw. podatku minimalnego od nieruchomości handlowych czy ulgi podatkowej dla niektórych twórców - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z dnia 9 lipca 2018 roku

  Poradnia podatkowa z dnia 9 lipca 2018 roku

  Czy przy wynajmie samochodu za granicą przez pośrednika trzeba pobrać podatek u źródła Jak rozliczyć podatek od towarów i usług po przekazaniu pracownikom odzieży roboczej Kiedy można odliczyć VAT z faktury wystawionej za świadczenie usług wsparcia informatycznego Na jakiej podstawie usługi autoryzacji oraz rozliczania transakcji wykonywanych kartą płatniczą są zwolnione z VAT

  czytaj więcej

 • Kasę fiskalną kupisz w MediaMarkt i Saturn

  Kasę fiskalną kupisz w MediaMarkt i Saturn

  MediaMarkt i Saturn otwierają kolejny rozdział w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców. Markety stawiają na kompleksowe rozwiązania nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla firm, czego dowodem jest poszerzenie oferty o urządzenia fiskalne nowej generacji. Nowością są kasoterminale iPOS, czyli inteligentne urządzenia fiskalne z terminalami płatniczymi. Można je kupić w sklepach MediaMarkt i Saturn w Poznaniu oraz na platformach zakupowych mediamarkt.pl i saturn.pl.

  czytaj więcej

 • TCO, czyli warto liczyć koszty

  TCO, czyli warto liczyć koszty

  Kolor i wyposażenie czy niska cena? Niemal każdy, kto wybierał dla siebie auto, miał ten dylemat. W rzeczywistości nie musi on być jednak wcale dramatyczny. A właściwie da się go wyeliminować.

  czytaj więcej

 • Co ma się zmienić w PIT i CIT od 2019 roku

  Co ma się zmienić w PIT i CIT od 2019 roku

  Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt dużej nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ordynacji podatkowej, które przewidują wiele kontrowersyjnych rozwiązań dla podatników. Projekt nowych regulacji ma przejść szybką ścieżkę legislacyjną i wejść w życie już za niecałe cztery miesiące. Przedstawiamy zestawienie najważniejszych zmian, z jakimi podatnicy i ich doradcy będą musieli zmierzyć się już niedługo.

  czytaj więcej

 • Dane dot. użytkowania służbowych kart bankowych przez pracowników urzędu są informacją publiczną

  Dane dot. użytkowania służbowych kart bankowych przez pracowników urzędu są informacją publiczną

  Kierownik urzędu musi udzielić informacji dot. użytkowania służbowych kart bankowych przez pracowników urzędu nawet wtedy, gdy wniosek w podobnej sprawie został wysłany rok wcześniej - stwierdził w wyroku WSA w Łodzi.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (część III – ostatnia) [KOMENTARZ]

  Ustawa z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (część III – ostatnia) [KOMENTARZ]

  Ustawa z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 967) – wyciąg. W ostatniej części komentarza do znowelizowanych przepisów Karty nauczyciela omówione zostaną zmiany dotyczące uprawnień nauczycieli.

  czytaj więcej

 • Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Jaka będzie przyszłość motoryzacji i mobilności? Pierwsze skojarzenia to samochody elektryczne i autonomiczne. To jednak nie tylko coraz bardziej zaawansowane pod względem technicznym i technologicznym modele aut będą kreować mobilność jutra. Coraz bardziej będą rozwijane usługi wykorzystujące najnowsze technologie i sztuczną inteligencję, co ma uczynić auta jeszcze łatwiejszymi w obsłudze i jeszcze bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Połączenie samochodu i jego użytkownika z siecią być może nawet w bardziej spektakularny sposób zmieni nasze postrzeganie mobilności.  Dzieje się to już obecnie za sprawą telematyki oraz e-płatności.

  czytaj więcej

 • Strategia na pięć lat i co nam dyktują europejskie trendy

  Strategia na pięć lat i co nam dyktują europejskie trendy

  Powyborczy kurz już opadł. Niespiesznie znikają banery i plakaty wyborcze. Nadchodzi czas strategicznych działańPrzed kilkoma dniami zakończyło się ważne dla samorządowego świata wydarzenie – Smart City World Expo 2018. Była to doskonała okazja do poznania najnowszych trendów, inspiracji i przykładów wdrożeń

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorstwa doceniają wynajem

  Przedsiębiorstwa doceniają wynajem

  Sprzedaż samochodów osobowych przeznaczonych do wynajmu długoterminowego w III kwartale 2018 r. zwiększyła się aż o 36,8 proc. rok do roku. To oznacza nie tylko, że ta forma finansowania floty odnotowała rekordowy wzrost, lecz także w porównaniu z innymi dostępnymi rozwiązaniami zdobyła najwięcej zwolenników.

  czytaj więcej

 • Samochody w firmie 2019: Zmiany w zasadach rozliczania kosztów

  Samochody w firmie 2019: Zmiany w zasadach rozliczania kosztów

  Samochód już dawno przestał być luksusem (chociaż trzeba uczciwie przyznać, że wszystko zależy od marki). Jest to po prostu środek transportu, narzędzie służące do przemieszczania się. W efekcie łatwo jest go powiązać z dowolnym rodzajem działalności gospodarczej, a w konsekwencji koszty związane z pojazdem można rozliczać w ramach firmy.

  czytaj więcej

 • Wygoda - gorsza chciwość, czyli jak sprzedamy ojca i matkę za jedno kliknięcie

  Wygoda - gorsza chciwość, czyli jak sprzedamy ojca i matkę za jedno kliknięcie

  Oto krótki przegląd rzeczy, które ostatnio naprawdę zdenerwowały ludzi wokół mnie. Numer jeden: korek w Warszawie – bo wszyscy naraz muszą jechać do galerii. Numer dwa: internet, który niby jest, a jednak co chwilę zwalnia – i strony się ładują kilka sekund. Numer trzy: to, że kiedy ogląda się YouTube’a na iPhonie i chce się dać głośniej, na jakieś dwie sekundy klip jest częściowo przysłaniany przez ikonę dźwięku. Numer cztery: samolot się spóźnił pół godziny, a krzesła przy bramce były niewygodne.

  czytaj więcej

 • Zmiany w podatkach dochodowych 2019: Rozliczenia służbowych aut, ulgi dla firm i małych podatników

  Zmiany w podatkach dochodowych 2019: Rozliczenia służbowych aut, ulgi dla firm i małych podatników

  Od 2019 roku weszło w życie wiele korzystnych podatkowych zmian dla firm, ale także osoby nieprowadzące działalności gospodarczej mogą liczyć na ułatwienia i ulgi.

  czytaj więcej

 • Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Każdy, kto zdecydował się na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wie, jak ważny jest właściwy tryb podejmowania uchwał przez wspólników oraz zwoływania i odbywania ich zgromadzeń. Zgromadzenia wspólników to jednak nie tylko nużący obowiązek, ale i świetna okazja do weryfikacji działań zarządu i doskonałe narzędzie kontroli. To także potężny oręż w ręku wspólników, którzy mają odrębne zdanie od pozostałych odnośnie do tego, jak spółka ma funkcjonować. Warto go sobie przypomnieć, a także zapoznać się nowymi informacjami na ten temat, bo za niespełna miesiąc wchodzą znowelizowane przepisy kodeksu spółek handlowych (dalej k.s.h.), który reguluje działanie m.in. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników