uzyskają wyższą

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu uzyskają wyższą. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące uzyskają wyższą.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • PIT za 2018 rok: Ulgi i odliczenia

  PIT za 2018 rok: Ulgi i odliczenia

  Podatnicy mogą sporo zaoszczędzić uwzględniając w formularzu podatkowym poniesione w 2018 roku wydatki. Część z ulg można odliczyć od podstawy opodatkowania, a część bezpośrednio od podatku.

  czytaj więcej

 • Certyfikat biegłego tylko dla młodszych fachowców. A co ze starszymi?

  Certyfikat biegłego tylko dla młodszych fachowców. A co ze starszymi?

  Pomysł resortu sprawiedliwości, by biegłymi nie mogli być ludzie po ukończeniu 70. roku życia, w ocenie ekspertów jest niegłupi. Tyle że trzeba znaleźć sposób na to, by znaleźć na miejsce emerytów młodszych fachowców, a o to może być trudno.

  czytaj więcej

 • Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Wyniki sprzedaży to podstawowy wskaźnik funkcjonowania firm ze sfery finansów i handlu. Spadek sprzedaży stanowi zagrożenie nie tylko dla funkcjonowania pracodawcy, ale i dla stabilności zatrudnienia załogi. W związku z tym na pracowników niejednokrotnie narzucane są tzw. plany sprzedażowe. Przy czym się uważa, że jedynym obiektywnym miernikiem oceny działań pracownika zajmującego się sprzedażą jest ocena jego pracy przez pryzmat wyników. Są one rozliczane na przestrzeni miesiąca lub kwartału. Ich osiągnięcie przekłada się na otrzymywaną przez pracownika premię albo inny benefit, np. wycieczkę zagraniczną. Ale czy brak realizacji odpowiednich wyników sprzedaży może być przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę?

  czytaj więcej

 • PIT od skarbówki nie zawsze będzie ostateczny

  PIT od skarbówki nie zawsze będzie ostateczny

  W najbliższy piątek 15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa po raz pierwszy udostępni podatnikom wypełnione zeznania PIT-37 i PIT-38.

  czytaj więcej

 • Użytkowanie wieczyste w pytaniach i odpowiedziach

  Użytkowanie wieczyste w pytaniach i odpowiedziach

  Chociaż uwłaszczenie na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste miało dotyczyć przede wszystkim właścicieli lokali mieszkalnych, to z tego przywileju skorzystają także przedsiębiorcy. Chodzi m.in. o sytuacje, gdy w budynku posadowionym na tym gruncie większość lokali będzie miała przeznaczenie mieszkaniowe, ale będą znajdowały się w nim również lokale handlowe i usługowe, które są zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. Beneficjentami uwłaszczenia będą więc również m.in. deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe.

  czytaj więcej

 • Krajowa Rada Prokuratury w zaniku. Instytucja stała się tworem fasadowym

  Krajowa Rada Prokuratury w zaniku. Instytucja stała się tworem fasadowym

  Najważniejsza instytucja samorządu prokuratorskiego, która w teorii ma bronić niezależności śledczych, stała się tworem czysto fasadowym.

  czytaj więcej

 • Sądy przychylne opiekunom. Orzeczenia potwierdzają prawo do korzystniejszego świadczenia pielęgnacyjnego

  Sądy przychylne opiekunom. Orzeczenia potwierdzają prawo do korzystniejszego świadczenia pielęgnacyjnego

  Zdaniem orzekających osoby zajmujące się dorosłym niepełnosprawnym członkiem rodziny mają prawo wyboru korzystniejszego świadczenia pielęgnacyjnego.

  czytaj więcej

 • Uchwały o obywatelskich inicjatywach. Rady i sejmiki sobie nie radzą

  Uchwały o obywatelskich inicjatywach. Rady i sejmiki sobie nie radzą

  W nowym art. 41a ustawy o samorządzie gminnym ustawodawca zobowiązał rady gmin do wydania uchwały regulującej obywatelską inicjatywę uchwałodawczą. Podobny przepis został wprowadzony do pozostałych ustaw samorządowych. Okazało się, że rady i sejmiki z tym sobie nie poradziły. W całym kraju wojewodowie wyeliminowali z obrotu prawnego wiele uchwał. Tak też było w Więcborku. Teraz rada miejska będzie musiała podjąć nową uchwałę. Nim do tego dojdzie, trzeba opracować jej projekt. Aby nie powielić błędów, które wytknął gminie organ nadzoru, w urzędzie miejskim spotkali się nowy burmistrz Więcborka Edward Kowalski, nowo powołany przewodniczący rady miejskiej Adam Kolasiński, a także radca prawy Adam Nowak i naczelnik wydziału organizacyjno-administracyjnego Ewa Pietrzak.

  czytaj więcej

 • Ekspresowa zmiana w Konstytucji dla nauki. Nowela ustawy z podpisem prezydenta

  Ekspresowa zmiana w Konstytucji dla nauki. Nowela ustawy z podpisem prezydenta

  Uczelnie będą mogły ustalić w swoich statutach, kto będzie pełnił obowiązki rektora w czasie, kiedy jego mandat wygaśnie. Taką zmianę wprowadza nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, którą właśnie podpisał prezydent Andrzej Duda.

  czytaj więcej

 • Leder: W Polsce trwa plemienna zimna wojna. To ona popycha nas ku dyktaturze [WYWIAD]

  Leder: W Polsce trwa plemienna zimna wojna. To ona popycha nas ku dyktaturze [WYWIAD]

  - Spór to wartościowe źródło wiedzy, przestrzeń, w której prezentowane są przeciwstawne, ale jednocześnie potrzebne sobie interesy, i w której kształtuje się w miarę akceptowalny ład społeczny - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Leder, filozof kultury, profesor nadzwyczajny w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

  czytaj więcej

 • Nauczyciele akademiccy zarobią więcej. Jest opinia Ministerstwa Finansów

  Nauczyciele akademiccy zarobią więcej. Jest opinia Ministerstwa Finansów

  Nauczyciele akademiccy zarobią więcej - przepisy zawarte w Konstytucji dla Nauki są wystarczające do zastosowania 50 proc. kosztów uzyskania przychodów do całości wynagrodzenia nauczyciela akademickiego - wynika z pisma, jakie resort nauki otrzymał z Ministerstwa Finansów.

  czytaj więcej

 • Twórcą się jest, a artystą bywa, czyli o kondycji kultury i poziomie edukacji artystycznej

  Twórcą się jest, a artystą bywa, czyli o kondycji kultury i poziomie edukacji artystycznej

  Artysta może być rzemieślnikiem, o którego istnieniu nikt się nie dowie, albo budzącym podziw celebrytą. Szkoły artystyczne kształcą i jednych, i drugich.

  czytaj więcej

 • SLD przystąpi do Koalicji Europejskiej. Kogo zaproponuje w wyborach do PE?

  SLD przystąpi do Koalicji Europejskiej. Kogo zaproponuje w wyborach do PE?

  Po długiej dyskusji podjęliśmy dzisiaj decyzję o odpowiedzeniu na apel premierów i przystąpieniu do Koalicji Europejskiej - oświadczył po sobotniej konwencji SLD lider tej partii Włodzimierz Czarzasty.

  czytaj więcej

 • Będzie 500+ bez alimentów na drugie i kolejne dzieci

  Będzie 500+ bez alimentów na drugie i kolejne dzieci

  Samotni rodzice będą musieli przedstawiać dokumenty potwierdzające posiadanie alimentów tylko w przypadku wnioskowania o świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko.

  czytaj więcej

 • Limit kosztów przy sprzedaży auta można ominąć

  Limit kosztów przy sprzedaży auta można ominąć

  Teoretycznie wystarczy wykupić luksusowe auto za dużą kwotę, by następnie koniecznie przed upływem roku je sprzedać. Jest jednak warunek: auto nie może być środkiem trwałym, a firma leasingowa musi się zgodzić na niskie raty. I tu jest haczyk, czy rynek na to przystanie.

  czytaj więcej

 • Jak przygotować się do raportowania schematów podatkowych?

  Jak przygotować się do raportowania schematów podatkowych?

  KOWEX SA jest dużym podmiotem handlowo-produkcyjnym zajmującym się wytwarzaniem i dystrybucją zaawansowanych urządzeń i podzespołów elektronicznych. Firma wchodzi w skład grupy kapitałowej (niestanowiącej podatkowej grupy kapitałowej), w której jest spółką dominującą. Polityka grupy jest taka, że każda z tworzących ją spółek ma swoją własną księgowość, jednak wiele działań jest podejmowanych z istotnym udziałem wyższej kadry zarządzającej KOWEX. Przy czym spółka dominująca jako jedyna w grupie ma zawartą umowę z kancelarią doradcy podatkowego czy kancelarią prawną, a ich koszty są odpowiednio refakturowane na poszczególne spółki z grupy.

  czytaj więcej

 • Kłopoty z nieruchomościami: Jak zrekompensować sobie brak zapłaty

  Kłopoty z nieruchomościami: Jak zrekompensować sobie brak zapłaty

  Niewielu przedsiębiorców nie ma kłopotów z odzyskaniem swoich należności. Kontrahentowi zawsze może przydarzyć się wpadka, nawet ta całkiem niezawiniona. Warto więc wiedzieć, jak postąpić w takiej sytuacji, aby nie stracić na transakcji albo przynajmniej zminimalizować stratę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników