urzędowe potwierdzenie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu urzędowe potwierdzenie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące urzędowe potwierdzenie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Samorządowe Perły Internetu 2016: Zobacz, która miejscowość ma najlepszą stronę

  Samorządowe Perły Internetu 2016: Zobacz, która miejscowość ma najlepszą stronę

  Wymiana informacji, udzielanie porad czy łatwy dostęp do druków to główne cele budowania samorządowych stron internetowych. W cenie jest interaktywność – co potwierdziła druga edycja naszego rankingu. Podobnie jak w przypadku Ogólnopolskiego Rankingu „Perły Samorządu”, wyboru dokonaliśmy w czterech kategoriach: miasto powyżej 100 tys. mieszkańców, miasto do 100 tys. mieszkańców, gmina miejsko-wiejska i gmina wiejska.

  czytaj więcej

 • Kto i od kiedy będzie przekazywał JPK

  Kto i od kiedy będzie przekazywał JPK

  Ustawa zmieniająca określa dwie graniczne daty mające znaczenie dla obowiązku przekazywania danych w formie JPK. Istotne w tym kontekście jest także ustalenie statusu danego podatnika na gruncie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Samorządowcy jak aktorzy. Jak co roku na najwyższym poziomie

  Samorządowcy jak aktorzy. Jak co roku na najwyższym poziomie

  Tegoroczne Perły Samorządu gościliśmy na deskach Teatru Kamienica. To był spektakl. Tak jak jest nim zarządzanie magistratem. Tylko tu widzem są mieszkańcy.

  czytaj więcej

 • Świadek przestępstwa rozlicza zwrot utraconego zarobku

  Świadek przestępstwa rozlicza zwrot utraconego zarobku

  Komenda policji, która wypłaci przesłuchanym równowartość utraconych z tego powodu dochodów, nie musi potrącać od niej zaliczki na PIT – potwierdził dyrektor bydgoskiej izby.

  czytaj więcej

 • Kostka Rubika nie będzie znakiem towarowym? "Ogranicza swobodę oferowania produktów"

  Kostka Rubika nie będzie znakiem towarowym? "Ogranicza swobodę oferowania produktów"

  Rzecznik generalny przy Trybunale Sprawiedliwości nie zgadza z wyrokiem wydanym przez Sąd UE dotyczącym rejestracji "kostki Rubika" jako znaku towarowego. Maciej Szpunar argumentuje, że rejestracji nie podlegają kształty, których zasadnicze właściwości są związane z funkcją rodzajową danego produktu.

  czytaj więcej

 • Sprzedawcy oleju opałowego wygrali w TSUE. Teraz mogą odzyskać podatek

  Sprzedawcy oleju opałowego wygrali w TSUE. Teraz mogą odzyskać podatek

  Polski fiskus nie miał prawa żądać wyższej akcyzy za samo niezłożenie zestawienia oświadczeń w terminie, skoro w postępowaniu ustalił, że paliwo zostało faktycznie zużyte do ogrzewania. Tak wynika z orzeczenia unijnej instytucji.

  czytaj więcej

 • Jak rozwiązać spór o granice nieruchomości

  Jak rozwiązać spór o granice nieruchomości

  Spór o granice nieruchomości między ich właścicielami rozstrzyga wójt (burmistrz, prezydent miasta) w postępowaniu rozgraniczeniowym. Jeżeli jednak sąsiedzi nie dojdą do porozumienia (nie zawrą ugody) albo nie zaakceptują decyzji o ustaleniu granic, konflikt będzie mógł rozwiązać już tylko sąd cywilny. W trakcie procedury prowadzonej przez organ gminy (którą pokazujemy na schemacie) rodzi się wiele problemów. Poniżej wskażemy, jak niektóre z nich rozwiązać.

  czytaj więcej

 • Składki należne nawet wtedy, gdy klienci są rodziną

  Składki należne nawet wtedy, gdy klienci są rodziną

  1 kwietnia tego roku zarejestrowałam działalność gospodarczą w zakresie usług kosmetycznych. Poniosłam spore nakłady, ale nie miałam jeszcze żadnych prawdziwych klientów. Nie opłaciłam też składek za ten okres, bo odbiorcami usług byli tylko rodzina i znajomi, którzy płacili mi symboliczne kwoty. Trudno więc w zasadzie mówić, że moja firma naprawdę działa. Ktoś mi jednak powiedział, że dla ZUS nie ma to znaczenia. Czy to prawda?

  czytaj więcej

 • Nie będzie cyfrowego przyspieszenia w załatwianiu urzędowych spraw przez internet

  Nie będzie cyfrowego przyspieszenia w załatwianiu urzędowych spraw przez internet

  Istnieje wiele aplikacji umożliwiających np. złożenie PIT-37. Podobne mogłyby pozwolić na załatwianie wielu spraw urzędowych. Nowa ustawa nie da takich możliwości.

  czytaj więcej

 • Prywatne placówki pomogły w walce z plagą zawałów

  Prywatne placówki pomogły w walce z plagą zawałów

  - Niezbędny jest nowy koszyk procedur kardiologii inwazyjnej, który uwzględni nowe technologie i protokoły wykonywania świadczeń. Wszystko po to, by stale poprawiać ich jakość oraz skuteczność i tym samym jak najlepiej pomagać Polakom - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Paweł Buszman, prezes zarządu AHP SA.

  czytaj więcej

 • Cyfrowa Polska. Podejście numer 2016

  Cyfrowa Polska. Podejście numer 2016

  Plan zakłada, że za trzy lata połowa Polaków załatwi większość spraw urzędowych przez internet. Pytanie, czy plan nie jest wirtualny.

  czytaj więcej

 • Europa Środkowa: Nowe Indie Wielkiej Brytanii

  Europa Środkowa: Nowe Indie Wielkiej Brytanii

  Zwolennicy Brexitu próbują przekonywać, że Zjednoczone Królestwo jest wyjątkowe. Bardziej związane z byłymi koloniami niż z Europą. To teza, która doprowadzi Londyn do marginalizacji.

  czytaj więcej

 • JPK to nie trzęsienie ziemi. Ale rewolucja jak najbardziej

  JPK to nie trzęsienie ziemi. Ale rewolucja jak najbardziej

  Ministerstwo Finansów przygotuje instrukcję dotyczącą sposobu korzystania z jednolitego pliku kontrolnego. W dalszej przyszłości należy się spodziewać opublikowania kolejnej struktury, która obejmie obrót paragonowy – zapowiedział Jarosław Oleśniewicz, inspektor kontroli skarbowej w departamencie kontroli skarbowej MF, podczas debaty zorganizowanej przez DGP. Zdaniem pozostałych uczestników kluczowy jest samouczek korzystania z JPK. Apelowano też o ograniczenie do minimum zmian w tym zakresie.

  czytaj więcej

 • Certyfikat rezydencji przesłany drogą elektroniczną a pobór podatku u źródła

  Certyfikat rezydencji przesłany drogą elektroniczną a pobór podatku u źródła

  Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej spółka z o.o. dokonuje zakupu biletów lotniczych od zagranicznych przewoźników. Loty są wykonywane na trasach międzynarodowych. Zakup biletu jest potwierdzany fakturą zawierającą nazwę przewoźnika i trasę przelotu. Kwota wskazana na fakturze przelewana jest na rachunek bankowy lub opłacana kartą kredytową. Posiadamy certyfikat rezydencji przesłany przez zagranicznych przewoźników drogą elektroniczną. Czy w związku z tym, że spółka posiada certyfikat rezydencji przesłany drogą elektroniczną, a nie posiada jego oryginału, jest zobowiązana stosownie do art. 26 ust. 1 ustawy o CIT do poboru podatku u źródła z tytułu należności wypłacanych zagranicznym przewoźnikom?

  czytaj więcej

 • Wydruk e-maila nie jest dowodem skutecznego wniesienia wniosku o dostęp do informacji publicznej

  Wydruk e-maila nie jest dowodem skutecznego wniesienia wniosku o dostęp do informacji publicznej

  TEZA: Jeśli obywatel chce mieć pewność, że jego wniosek o udostępnienie informacji publicznej będzie rozpatrzony, powinien wysłać go przez ePUAP, a nie za pośrednictwem zwykłej poczty elektronicznej.

  czytaj więcej

 • Testamenty: Lepiej sporządzić samemu, czy skorzystać z pomocy notariusza?

  Testamenty: Lepiej sporządzić samemu, czy skorzystać z pomocy notariusza?

  Jestem wdową, mam trójkę dzieci, ale wszystkie od lat mieszkają i pracują za granicą – pisze pani Stanisława. – Chciałabym im przekazać pamiątki rodzinne, tzn. numizmaty, białą broń i portrety, ale uważam, że największą część mojego majątku, w skład którego wchodzą różne nieruchomości, powinnam pozostawić kuzynce, która opiekuje się mną od kilku lat. Waham się, jak mam postąpić: czy wystarczy, że sama napiszę testament, czy lepiej będzie, jeśli skorzystam z pomocy notariusza – zastanawia się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Dekret Bieruta: Bat na handlarzy roszczeniami

  Dekret Bieruta: Bat na handlarzy roszczeniami

  Warszawa znów składa doniesienie na resort finansów do prokuratury, a ten kończy projekt ułatwiający samorządom odzyskanie kontroli nad działkami, które są objęte budzącymi wątpliwości roszczeniami.

  czytaj więcej

 • Cudzoziemcy już bez oświadczeń. Ale z szybszą ścieżką zatrudnienia

  Cudzoziemcy już bez oświadczeń. Ale z szybszą ścieżką zatrudnienia

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, który od 2017 r. ma wprowadzić zezwolenia na zatrudnianie cudzoziemców do pracy sezonowej. Inne resorty zgłosiły do niego propozycje nowych rozwiązań – korzystnych dla pracodawców. Przeanalizowaliśmy, na jakie rozwiązania resort rodziny się zgadza, a na jakie nie. Co istotne, odmawia m.in. uwzględnienia propozycji Ministerstwa Rozwoju, aby zatrudnianie cudzoziemców nadal odbywało się na podstawie oświadczeń składanych w powiatowym urzędzie pracy (PUP).

  czytaj więcej

 • Liczy się data podpisu, a nie kiedy przyjdzie listonosz

  Liczy się data podpisu, a nie kiedy przyjdzie listonosz

  Postanowienie o przedłużeniu terminu zwrotu różnicy w VAT nabiera mocy prawnej w dniu jego wydania, a nie dostarczenia pisma podatnikowi – orzekł WSA w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Fiskus zapewnia: W naszych interpretacjach nic się nie zmieni

  Fiskus zapewnia: W naszych interpretacjach nic się nie zmieni

  Zaproponowane przez Ministerstwo Rozwoju rozszerzenie ochrony przedsiębiorców przed skutkami zmian urzędowej wykładni nie będzie dotyczyć podatków – uważa resort finansów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników