urzędowe potwierdzenie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu urzędowe potwierdzenie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące urzędowe potwierdzenie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak zmienić numer konta w urzędzie skarbowym? Potrzebny będzie ZAP-3

  Jak zmienić numer konta w urzędzie skarbowym? Potrzebny będzie ZAP-3

  Złożyłeś PIT lub masz zamiar to zrobić, lecz w urząd skarbowy posiada dane do rachunku bankowego, który właśnie zamknąłeś? Możesz uaktualnić swoje dane na specjalnym formularzu ZAP-3. Zrobisz to również online, lecz tylko wtedy, gdy posiadasz certyfikowany podpis elektroniczny.

  czytaj więcej

 • PIT 2015 krok po kroku: Ulgi, terminy, rozliczenie przez internet

  PIT 2015 krok po kroku: Ulgi, terminy, rozliczenie przez internet

  Wszystkie osoby, które w 2015 roku uzyskały przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, muszą rozliczyć się z fiskusem. 2 maja mija termin na złożenie najpopularniejszych zeznań, czyli PIT-36 i PIT-37.

  czytaj więcej

 • Kary za nieaktualne kody PKD

  Kary za nieaktualne kody PKD

  Pomimo że od wprowadzenia zmian w Polskiej Klasyfikacji Działalności minęło kilka lat, nie wszystkie spółki poprawiły w rejestrach stare oznaczenia na nowe. Teraz sądy zaczęły porządkować tę kwestię.

  czytaj więcej

 • Donald Trump: Kim jest 45. prezydent USA?

  Donald Trump: Kim jest 45. prezydent USA?

  Najstarsi ludzie w USA nie pamiętają tak niezwykłego kandydata na prezydenta, jak ubiegający się w tym roku o ten urząd z ramienia Partii Republikańskiej (GOP) Donald J. Trump.

  czytaj więcej

 • Jak zarejestrować znak towarowy w grupie spółek córek

  Jak zarejestrować znak towarowy w grupie spółek córek

  OPIS SYTUACJI: Spółka z o.o. działająca pod firmą Nowe Produkty przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kilku nowych wyrobów. W związku z rozbudową oferty podjęto decyzję o opracowaniu spójnej polityki marketingowej. Zarząd chce przede wszystkim zarejestrować znak towarowy wspólny dla wszystkich produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo. W tym celu zlecono znajomemu grafikowi opracowanie logotypu oraz innych elementów kampanii marketingowej. W związku z zamiarem uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy konieczne stało się zawarcie umowy o przeniesienie majątkowych praw autorskich do utworów wytworzonych przez grafika na zamówienie spółki. Członkowie zarządu mają jednak wątpliwości co do prawidłowej konstrukcji tego typu umowy, dlatego postanowili zlecić jej opracowanie współpracującemu prawnikowi. Spółka pierwszy raz będzie występować do Urzędu Patentowego RP. W trakcie przygotowania do procedury rejestracji znaku towarowego pojawiły się kolejne trudności wynikające ze zmiany sposobu obliczania opłat pobieranych przez Urząd Patentowy RP. Zarząd postanowił zatem zapytać prawnika, jak we właściwy sposób obliczyć wysokość opłat, a także podjąć decyzję o liczbie klas, w których znak towarowy ma zostać zarejestrowany.

  czytaj więcej

 • Jakie urzędowe sprawy załatwimy przez internet?

  Jakie urzędowe sprawy załatwimy przez internet?

  Słyszałam, że profil zaufany, niezbędny do korzystania z oferowanych przez urzędy usług online, można wyrobić, będąc klientem banku. Logując się do bankowości elektronicznej, nie widzę jednak tego typu opcji. Kompletnie nie wiem, od czego zacząć. Zastanawiam się, czy za założenie profilu bank pobierze opłatę oraz jak dużo czasu zajmie załatwianie formalności – pisze pani Grażyna. – Nie wiem również, w czym tak dokładnie może mi pomóc posiadanie profilu zaufanego – dodaje czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Szybsza ścieżka w sądzie przyspieszy odzyskanie pieniędzy

  Szybsza ścieżka w sądzie przyspieszy odzyskanie pieniędzy

  Aby szybciej odzyskać pieniądze, unikając długotrwałych procesów, warto skorzystać z postępowania uproszczonego lub elektronicznego postępowania upominawczego, jeżeli tylko sprawa kwalifikuje się do rozpoznania w tym trybie. Na przykład wartość sporu nie przekracza 10 tys. zł, (w postępowaniu uproszczonym) lub roszczenie stało się wymagalne w ciągu trzech lat przed dniem wniesienia pozwu (w elektronicznym postępowaniu upominawczym).

  czytaj więcej

 • PO: Kolejny projekt ws. TK służy podtrzymaniu chaosu i niepewności

  PO: Kolejny projekt ws. TK służy podtrzymaniu chaosu i niepewności

  Kolejny projekt ustawy ws. Trybunału Konstytucyjnego, autorstwa PiS, ma służyć podtrzymaniu chaosu i niepewności - ocenił w piątek poseł PO Krzysztof Brejza. Zdaniem Andrzeja Halickiego (PO) projekt, to dowód, że PiS chce zlikwidować TK, jako instytucję niezależną.

  czytaj więcej

 • Do jakiej grupy Klasyfikacji Środków Trwałych zaliczyć panele słoneczne i jak je amortyzować

  Do jakiej grupy Klasyfikacji Środków Trwałych zaliczyć panele słoneczne i jak je amortyzować

  PROBLEM: Firma (spółka z o.o.) chce zainstalować panele fotowoltaiczne (słoneczne) o wartości 50 tys. zł, które posłużą do ogrzewania budynku i wody. Do jakiej grupy KŚT zakwalifikować to urządzenie? Czy spowoduje ono konieczność zwiększenia wartości budynku? Jak amortyzować panele i budynek?

  czytaj więcej

 • Szczepionki z cenami urzędowymi. Nieobowiązkowe będą z dopłatą

  Szczepionki z cenami urzędowymi. Nieobowiązkowe będą z dopłatą

  Szczepionki mają mieć ceny urzędowe. Na zmianach skorzysta nie tylko budżet państwa, ale także pacjenci i samorządy.

  czytaj więcej

 • Na początku roku płatnik PIT rozliczy się z fiskusem

  Na początku roku płatnik PIT rozliczy się z fiskusem

  Czasem firmy muszą to zrobić również za byłego pracownika. Wymaga się m.in., aby w PIT-8C wykazywać przychód od opłaconych przez pracodawcę zaległych składek ZUS.

  czytaj więcej

 • Sztuczna inteligencja, prawny kłopot. Cyberwindykator musi mieć nadzór człowieka

  Sztuczna inteligencja, prawny kłopot. Cyberwindykator musi mieć nadzór człowieka

  Komputer rozmawiający z klientem to pomysł przyszłościowy, ale i ryzykowny. Zwłaszcza gdy maszyna wykorzystuje do identyfikacji dane biometryczne.

  czytaj więcej

 • PIT 2016 krok po kroku: Terminy, rozliczenie przez internet, korekta

  PIT 2016 krok po kroku: Terminy, rozliczenie przez internet, korekta

  Każda osoba, która w 2016 roku uzyskała przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, musi rozliczyć się z fiskusem - w przypadku najpopularniejszych PIT-36 i PIT-37 termin mija 1 maja 2017 roku.

  czytaj więcej

 • Problemy w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym. Nadzór pozbawiony nadzorującego

  Problemy w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym. Nadzór pozbawiony nadzorującego

  Ministerstwo Zdrowia od ponad roku nie może znaleźć dobrego kandydata na stanowisko głównego inspektora farmaceutycznego. Kolejny – trzeci –konkurs stanął pod znakiem zapytania.

  czytaj więcej

 • W 2017 r. więcej podatników skorzysta z uproszczonego rozliczenia

  W 2017 r. więcej podatników skorzysta z uproszczonego rozliczenia

  Od stycznia limit do prowadzenia ksiąg rachunkowych będzie podwyższony z 1,2 mln euro do 2 mln euro. Kto mimo tego będzie chciał je prowadzić, musi poinformować o tym fiskusa.

  czytaj więcej

 • Jakie obowiązki ma właściciel po kradzieży auta

  Jakie obowiązki ma właściciel po kradzieży auta

  Kradzież samochodu to nic przyjemnego. Tak samo jak obowiązek uiszczenia składek ubezpieczenia OC pomimo utraty pojazdu. Dlatego koniecznie musisz go wyrejestrować. W przypadku kradzieży auta, w interesie kierowcy jest działać, jak najszybciej i to nie tylko ze względu na policyjne poszukiwania, ale też wszelkie formalności urzędowe, bankowe i ubezpieczeniowe.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników