uprościć istniejące

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu uprościć istniejące. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące uprościć istniejące.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Hirsch: Gdańsk bierze to, co najlepsze, i odrzuca to, co skrajne

  Hirsch: Gdańsk bierze to, co najlepsze, i odrzuca to, co skrajne

  Gdańsk jest miastem niesamowicie przywiązanym do swojej historii, niezwykle świadomym tego, co z niej wynika. W tym kontekście siłą rzeczy jest miastem konserwatywnym. Ale z drugiej strony historia Gdańska jest długa, niezwykle pokręcona i skomplikowana. Zawsze jednak mówi ona o przywiązaniu do wolności. To historia tolerancji, otwartości, a nawet kosmopolityzmu i liberalizmu. W dzisiejszym świecie zaciekłej wojny prawaków z lewakami Gdańsk z obydwu stron bierze to, co najlepsze, i odrzuca to, co skrajne. To dlatego lubicie tam być.

  czytaj więcej

 • Milenialsi szybciej się usamodzielnią. Po 25 urodzinach alimenty nie będą już wypłacane

  Milenialsi szybciej się usamodzielnią. Po 25 urodzinach alimenty nie będą już wypłacane

  Wraz z 25. urodzinami młody człowiek automatycznie straci prawo do alimentów od rodziców.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (cz. 1) [KOMENTARZ]

  Ustawa z 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (cz. 1) [KOMENTARZ]

  Ustawa z 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (Dz.U. poz. 1629) weszła w życie 25 listopada 2018 r. Ten długo oczekiwany przez przedsiębiorców akt prawny reguluje zasady tymczasowego zarządzania przedsiębiorstwem po śmierci przedsiębiorcy, który we własnym imieniu wykonywał działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, oraz kontynuowania działalności z wykorzystaniem tego przedsiębiorstwa.

  czytaj więcej

 • Prof. Szulc: Nie stawiajmy znaku równości pomiędzy zbrodnią a chorobą

  Prof. Szulc: Nie stawiajmy znaku równości pomiędzy zbrodnią a chorobą

  - Psychiatrzy mają leczyć, a nie zamieniać się w policjantów - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Agata Szulc, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

  czytaj więcej

 • Dokumentacja cen transferowych za 2018 rok: Nie ma przepisu, ale nadal jest obowiązek

  Dokumentacja cen transferowych za 2018 rok: Nie ma przepisu, ale nadal jest obowiązek

  Niemały kłopot mają podatnicy, którzy zasadniczo powinni sporządzić dokumentację cen transferowych za 2018 r. Nie znajdują podstawy prawnej takiego działania

  czytaj więcej

 • Twórcy fintechów muszą zastosować restrykcyjne wymogi?

  Twórcy fintechów muszą zastosować restrykcyjne wymogi?

  Czy drobny i średni biznes musi dostosować się do restrykcyjnych wymogów stworzonych z myślą o bankach? Komisja Nadzoru Finansowego uspokaja, że nie. Ale już Ministerstwo Finansów twierdzi, że owszem.

  czytaj więcej

 • Ruszyły prace nad reformą rynku zamówień publicznych

  Ruszyły prace nad reformą rynku zamówień publicznych

  Do konsultacji trafił długo oczekiwany projekt nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z zapowiedziami zmiany będą istotne i mają prowadzić do zreformowania całego systemu zamówień.

  czytaj więcej

 • Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Każdy, kto zdecydował się na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wie, jak ważny jest właściwy tryb podejmowania uchwał przez wspólników oraz zwoływania i odbywania ich zgromadzeń. Zgromadzenia wspólników to jednak nie tylko nużący obowiązek, ale i świetna okazja do weryfikacji działań zarządu i doskonałe narzędzie kontroli. To także potężny oręż w ręku wspólników, którzy mają odrębne zdanie od pozostałych odnośnie do tego, jak spółka ma funkcjonować. Warto go sobie przypomnieć, a także zapoznać się nowymi informacjami na ten temat, bo za niespełna miesiąc wchodzą znowelizowane przepisy kodeksu spółek handlowych (dalej k.s.h.), który reguluje działanie m.in. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

  czytaj więcej

 • Business Poland House: Integracja polskiego biznesu i wzmocnienie jego pozycji w Brukseli [WYWIAD]

  Business Poland House: Integracja polskiego biznesu i wzmocnienie jego pozycji w Brukseli [WYWIAD]

  Marian Ociepa: Nikt nie zamierza tworzyć konkurencji dla kogokolwiek. Celem utworzenia Business Poland House jest raczej integracja polskiego biznesu i wzmocnienie jego pozycji w Brukseli.

  czytaj więcej

 • Ministerstwo Finansów broni przepisów dotyczących cen transferowych

  Ministerstwo Finansów broni przepisów dotyczących cen transferowych

  W artykule pt. „Nie ma przepisu, ale nadal jest obowiązek” (DGP nr 16/2019) napisaliśmy o wątpliwościach czytelników dotyczących podstawy prawnej sporządzania dokumentacji cen transferowych za 2018 r. Przedstawiliśmy zarówno ocenę czytelników (którzy twierdzą, że takiej podstawy brak), jak i odpowiedź Ministerstwa Finansów (które utrzymuje, że podstawa jest). Artykuł spotkał się z dużą reakcją czytelników, a MF postanowiło szerzej uzasadnić swoje stanowisko. Publikujemy je w całości, aby nasi czytelnicy mogli zapoznać się z argumentacją resortu w tej kontrowersyjnej kwestii.

  czytaj więcej

 • Jak George Soros obalił funta i zarobił miliard dolarów

  Jak George Soros obalił funta i zarobił miliard dolarów

  Jest jednym z najbardziej znanych na świecie inwestorów finansowych. I chyba jedynym, o którym zawsze mówi się, że jest spekulantem.

  czytaj więcej

 • Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Wyniki sprzedaży to podstawowy wskaźnik funkcjonowania firm ze sfery finansów i handlu. Spadek sprzedaży stanowi zagrożenie nie tylko dla funkcjonowania pracodawcy, ale i dla stabilności zatrudnienia załogi. W związku z tym na pracowników niejednokrotnie narzucane są tzw. plany sprzedażowe. Przy czym się uważa, że jedynym obiektywnym miernikiem oceny działań pracownika zajmującego się sprzedażą jest ocena jego pracy przez pryzmat wyników. Są one rozliczane na przestrzeni miesiąca lub kwartału. Ich osiągnięcie przekłada się na otrzymywaną przez pracownika premię albo inny benefit, np. wycieczkę zagraniczną. Ale czy brak realizacji odpowiednich wyników sprzedaży może być przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę?

  czytaj więcej

 • Biedroń jest przekonujący dla wielu, którzy mają dość konfliktu PO z PiS

  Biedroń jest przekonujący dla wielu, którzy mają dość konfliktu PO z PiS

  Zarzucają Biedroniowi narcyzm, może to i prawda. Ale to przecież jego podstawowe paliwo.

  czytaj więcej

 • "Informacje Medyczne" - aplikacja przeznaczona dla pacjentów

  "Informacje Medyczne" - aplikacja przeznaczona dla pacjentów

  Asseco, wykorzystując doświadczenia w informatyzacji placówek medycznych, stworzyło dedykowaną pacjentom aplikację Informacje Medyczne, podała spółka. Jest to pierwszy taki produkt na polskim rynku. Umożliwia on zarządzanie informacjami, udostępnianymi przez jednostki medyczne i korzystanie z nich za pośrednictwem smartfonów.

  czytaj więcej

 • Yorgos Lanthimos to nowy wizjoner współczesnego kina

  Yorgos Lanthimos to nowy wizjoner współczesnego kina

  To wizjoner kina, jeden z najbardziej wyrazistych twórców, który przeszedł drogę od rodzimego filmu po duże międzynarodowe produkcje – tak o greckim reżyserze Yorgosie Lanthimosie piszą zagraniczne media. Jego najnowszy film "Faworyta" ma na koncie 10 nominacji do Oscara i właśnie wszedł na ekrany polskich kin.

  czytaj więcej

 • MRPiPS: Nowe domy i kluby dla seniorów w ramach programu Senior plus

  MRPiPS: Nowe domy i kluby dla seniorów w ramach programu Senior plus

  Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniora może powstać w tym roku dzięki dofinansowaniu z rządowego programu "Senior+". Pieniądze trafią też do samorządów już prowadzących tego typu placówki. Mówimy w sumie o 62,6 mln złotych.

  czytaj więcej

 • Oświadczenie o rezygnacji z PPK wywołało falę oburzenia

  Oświadczenie o rezygnacji z PPK wywołało falę oburzenia

  Opublikowany przez Ministerstwo Finansów projekt rozporządzenia w sprawie deklaracji o rezygnacji z dokonywania wpłat do pracowniczego planu kapitałowego wzbudza ogromne kontrowersje. Zewsząd słychać zarzuty, że zawarty w nim wzór oświadczenia o rezygnacji będzie zniechęcać do odstąpienia od udziału w PPK. Czy MF go poprawi, uprości? Zainteresowani tego oczekują, ale na razie nie ma takich deklaracji. Do 18 lutego trwają uzgodnienia i konsultacje. Dopiero po ich zakończeniu resort rozważy wprowadzenie zmian.

  czytaj więcej

 • Elektromobilność powoli pełznie do przodu

  Elektromobilność powoli pełznie do przodu

  Fabryka samochodów elektrycznych ma kosztować ok. 4,5 mld zł i być finansowana m.in. przez spółki energetyczne – ustalił DGP. Na razie o sukcesach w realizacji rządowych planów trudno mówić.

  czytaj więcej

 • Jak przygotować się do raportowania schematów podatkowych?

  Jak przygotować się do raportowania schematów podatkowych?

  KOWEX SA jest dużym podmiotem handlowo-produkcyjnym zajmującym się wytwarzaniem i dystrybucją zaawansowanych urządzeń i podzespołów elektronicznych. Firma wchodzi w skład grupy kapitałowej (niestanowiącej podatkowej grupy kapitałowej), w której jest spółką dominującą. Polityka grupy jest taka, że każda z tworzących ją spółek ma swoją własną księgowość, jednak wiele działań jest podejmowanych z istotnym udziałem wyższej kadry zarządzającej KOWEX. Przy czym spółka dominująca jako jedyna w grupie ma zawartą umowę z kancelarią doradcy podatkowego czy kancelarią prawną, a ich koszty są odpowiednio refakturowane na poszczególne spółki z grupy.

  czytaj więcej

 • Kłopoty z nieruchomościami: Jak zrekompensować sobie brak zapłaty

  Kłopoty z nieruchomościami: Jak zrekompensować sobie brak zapłaty

  Niewielu przedsiębiorców nie ma kłopotów z odzyskaniem swoich należności. Kontrahentowi zawsze może przydarzyć się wpadka, nawet ta całkiem niezawiniona. Warto więc wiedzieć, jak postąpić w takiej sytuacji, aby nie stracić na transakcji albo przynajmniej zminimalizować stratę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników