upadłość akcjonariusze

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu upadłość akcjonariusze. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące upadłość akcjonariusze.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sierant: Jaka piękna katastrofa

  Sierant: Jaka piękna katastrofa

  W piątek dziewiętnastego sierpnia miało miejsce zdarzenie bez precedensu w historii warszawskiej giełdy. Nie zostało odnotowane, ale tak to bywa z działaniami nowatorskimi. Otóż na zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariusze jednej z firm podjęli uchwałę o jej... likwidacji.

  czytaj więcej

 • Polimex-Mostostal czeka na zastrzyk finansowy

  Polimex-Mostostal czeka na zastrzyk finansowy

  Kontrolowane przez Skarb Państwa spółki energetyczne i Towarzystwo Finansowe Silesia rozważają inwestycję w budownictwie.

  czytaj więcej

 • Szef KNF: Koszty wynikające z kredytów frankowych powinny ponieść banki i kredytobiorcy [WYWIAD]

  Szef KNF: Koszty wynikające z kredytów frankowych powinny ponieść banki i kredytobiorcy [WYWIAD]

  Problem kredytów frankowych dotyczy zarówno banków, jak i kredytobiorców, dlatego koszty związane z rozwiązaniem tego problemu powinny solidarnie ponieść obie strony - uważa kończący kadencję przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

  czytaj więcej

 • Sierant: Wdzięczność jest milczeniem

  Sierant: Wdzięczność jest milczeniem

  czytaj więcej

 • Spółki: Sąd zmotywuje do powołania zarządu

  Spółki: Sąd zmotywuje do powołania zarządu

  Sąd rejestrowy nie dysponuje żadnym narzędziem pozwalającym wyegzekwować od osób zobowiązanych do wyboru lub powołania zarządu (wspólników, członków rady nadzorczej, komisji rewizyjnej czy rady fundacji) wykonania tych obowiązków.

  czytaj więcej

 • Prezes Banku Polskiej Spółdzielczości: Zimny prysznic wymusi refleksję

  Prezes Banku Polskiej Spółdzielczości: Zimny prysznic wymusi refleksję

  Źródłem problemów jest zbytnia ekspansja, do której dochodzi nieraz w sektorze banków spółdzielczych. Ostatnie zdarzenia w dużym stopniu zweryfikują ich strategie - mówi w wywiadzie dla DGP.

  czytaj więcej

 • Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  OPIS SYTUACJI: Bestbox sp. z o.o. jest prężnie rozwijającym się producentem opakowań do żywności. W ostatnim czasie realizacja bieżących zamówień od stałych klientów wymagała wykorzystania wszystkich maszyn i sprawnego zarządzania grafikiem pracy obsługujących je pracowników. Dyrektorowi sprzedaży udało się pozyskać nowego klienta, który złożył duże zamówienie. Prezes zarządu spółki będący jednocześnie wspólnikiem większościowym poprosił o przeprowadzenie szczegółowej analizy w celu rozplanowania produkcji w taki sposób, aby zmieścić się w terminie realizacji i nie zawieść stałych klientów spółki. W trakcie spotkania z prezesem zarządu dyrektor produkcji wyraził obawę, że nawet gdyby spółka zatrudniła dodatkowych operatorów, zdolności produkcyjne mogą nie wystarczyć. Aby zrealizować wszystkie zamówienia, konieczne byłoby wykorzystanie pełnej mocy produkcyjnej parku maszynowego. Jeśli natomiast choć jedna maszyna uległaby awarii, spółka narażona byłaby na poważne opóźnienia. W ocenie dyrektora produkcji najbardziej wskazanym rozwiązaniem byłaby rozbudowa parku maszynowego o kolejną jednostkę produkcyjną. Pozwoliłoby to na zmniejszenie eksploatacji maszyn, którymi spółka już dysponuje, i uwolnienie się od ryzyka wynikającego z potencjalnego wyłączenia którejś z nich z produkcji. Za zakupem nowej maszyny przemawiało również to, że nowe modele zużywają mniej energii i charakteryzują się lepszymi parametrami prędkości pracy i zużycia materiałów. Prezes spółki postanowił sprawdzić możliwości sfinansowania zakupu nowej maszyny. W tym celu zorganizowano spotkanie z dyrektorem finansowym spółki Anną Jasińską oraz radcą prawnym Moniką Puławską.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • Wielka draka w chińskich aktywach

  Wielka draka w chińskich aktywach

  Vedia. Piękna, łatwa i chwytliwa nazwa. W moim rankingu upadłych nazw jedna z wyższych pozycji. Kojarzy się z... mediami. No i z Juliuszem Cezarem i jego „veni, vidi, vici”.

  czytaj więcej

 • Prezes musi się liczyć z ryzykiem odpowiedzialności

  Prezes musi się liczyć z ryzykiem odpowiedzialności

  Osoba, która obejmuje funkcję w zarządzie, aby wyciągnąć spółkę z kłopotów finansowych, musi wiedzieć, że ryzykuje własnym majątkiem – przypomniał NSA.

  czytaj więcej

 • Nierówność prawa: Fiskus ponad wierzycielami

  Nierówność prawa: Fiskus ponad wierzycielami

  SN: należności publicznoprawne to nie roszczenia, więc skarbówki czy ZUS nie dotyczy klauzula antykumulacyjna. Mogą więc dochodzić zaległości równocześnie w postępowaniu karnym i cywilnym.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Wall Street na plusie. W centrum uwagi dane z rynku pracy USA

  Rynki finansowe: Wall Street na plusie. W centrum uwagi dane z rynku pracy USA

  Indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych wyraźnie zwyżkują w trakcie pierwszej połowy sesji. W centrum uwagi znajduje się styczniowy raport amerykańskiego rynku pracy, który przyniósł dane wskazujące na spadek presji płacowej w USA. W piątek Donald Trump ma podjąć istotne dla sektora finansowego USA decyzje.

  czytaj więcej

 • Belka: Takie przypadki jak Amber Gold zdarzają się na całym świecie

  Belka: Takie przypadki jak Amber Gold zdarzają się na całym świecie

  Nigdy nikt na mnie nie naciskał w sprawie Amber Gold ani nic ode mnie nie oczekiwał; ani Donald Tusk, ani nikt inny w żaden sposób na mnie nie wpływał - powiedział we wtorek przed sejmową komisją śledczą były szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

  czytaj więcej

 • Marek Belka przed komisją śledczą ds. Amber Gold: Nikt na mnie nie wpływał ani nie naciskał

  Marek Belka przed komisją śledczą ds. Amber Gold: Nikt na mnie nie wpływał ani nie naciskał

  Nigdy nikt na mnie nie naciskał w sprawie Amber Gold ani nic ode mnie nie oczekiwał; ani Donald Tusk, ani nikt inny w żaden sposób na mnie nie wpływał - powiedział we wtorek przed sejmową komisją śledczą były szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników