upadłość akcjonariusze

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu upadłość akcjonariusze. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące upadłość akcjonariusze.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Niemcy: Linie lotnicze Air Berlin złożyły wniosek o upadłość

  Niemcy: Linie lotnicze Air Berlin złożyły wniosek o upadłość

  Niemieckie linie lotnicze Air Berlin złożyły wniosek o upadłość. Po oświadczeniu głównego akcjonariusza Etihad o zaprzestaniu finansowego wsparcia doszliśmy do wniosku, że Air Berlin PLC nie ma przed sobą pozytywnej prognozy rozwojowej - podał we wtorek przewoźnik.

  czytaj więcej

 • KE zatwierdziła kredyt Niemiec dla Air Berlin w wys. 150 mln euro

  KE zatwierdziła kredyt Niemiec dla Air Berlin w wys. 150 mln euro

  Komisja Europejska zatwierdziła w poniedziałek kredyt w wysokości 150 mln euro, jaki niemiecki rząd przyznał będącym w upadłości liniom lotniczym Air Berlin dla zapewnienia kontynuowania połączeń. Przewoźnik złożył wniosek o stwierdzenie upadłości 15 sierpnia.

  czytaj więcej

 • Sierant: Nauka wyniesiona z dogrywek

  Sierant: Nauka wyniesiona z dogrywek

  To było tak. Był czas dogrywek na giełdzie. Kto młody, ten nie wie, czym dogrywka była. A kto wie, ten niemłody. Raz na jakiś czas, zwłaszcza gdy na rynku się coś działo, udawałem się do pobliskiego biura maklerskiego. Raz w czasie dogrywki okazało się, że notowania spółki Espebepe spadły przy nadwyżce sprzedaży. Była to spółka budowlana ze Szczecina, o której mało kto teraz pamięta, ponieważ zbankrutowała w 2003 r. I kiedy się zastanawialiśmy z kolegą (działanie w porozumieniu?), czy kupić ich akcje, bo poprzedniego dnia informowali o wygranym przetargu na budowę mostu, ktoś z tyłu szepnął do mnie: „Niech pan tego nie robi”. Po dogrywce usłyszałem: „Pracuję w jednym z Mostostali. Też chcieliśmy budować ten most. Ale Espebepe nas przebiło. Dowiedzieliśmy się, jaką zaproponowali cenę. Tego nie da się za tyle zbudować”.

  czytaj więcej

 • Niedźwiedzie wyskakują oknem, czyli co oznaczają barwne powiedzenia ekonomistów

  Niedźwiedzie wyskakują oknem, czyli co oznaczają barwne powiedzenia ekonomistów

  Powszechnie używane kalki, puste slogany, a może maksymy, które trafnie opisują rzeczywistość – skąd pochodzą i co faktycznie oznaczają barwne powiedzenia ekonomistów.

  czytaj więcej

 • Dziennikarka nie musiała ujawniać informatora, nawet gdy sam to zrobił

  Dziennikarka nie musiała ujawniać informatora, nawet gdy sam to zrobił

   Europejski Trybunał Praw Człowieka po raz kolejny miał okazję wypowiedzieć się na temat zakresu ochrony dziennikarskich źródeł informacji. Norweska dziennikarka, Cecilie Becker, była redaktorem internetowego wydania dziennika „Dagens Noeringsliv”.

  czytaj więcej

 • Prezes Banku Millennium: Powrót do przeszłości, ale w wersji cyfrowej [WYWIAD]

  Prezes Banku Millennium: Powrót do przeszłości, ale w wersji cyfrowej [WYWIAD]

  Jest miejsce także dla państwowych firm. Ale potrzebny jest odpowiedni balans państwowego i prywatnego, krajowego i zagranicznego kapitału. Wtedy maksymalizuje się potencjał branży - mówi Joao Bras Jorge. 

  czytaj więcej

 • Rady nadzorcze boją się odpowiedzialności za politykę informacyjną zarządu

  Rady nadzorcze boją się odpowiedzialności za politykę informacyjną zarządu

  Członkowie rad nadzorczych spółek publicznych mają poważny kłopot. Z jednej strony obowiązujące od lipca ub.r. unijne rozporządzenie MAR nakłada na nich obowiązek skupienia swojej uwagi na polityce informacyjnej firmy, z drugiej kodeks spółek handlowych uniemożliwia im wydawanie wiążących poleceń zarządowi. Problem stał się poważny szczególnie po wejściu w życie nowelizacji ustawy o ofercie publicznej. Dała ona Komisji Nadzoru Finansowego możliwość nakładania kar także na członków rad nadzorczych, jeśli nadzorowana przez nich spółka rażąco naruszy związane z informacją poufną obowiązki informacyjne. Maksymalna wysokość sankcji ustalona została na 100 tys. zł. Przy czym taka kara może być nałożona na każdego z członków rady nadzorczej.

  czytaj więcej

 • Elżbieta II, Bono, Madonna zamieszani w skandal "Paradise Papers"

  Elżbieta II, Bono, Madonna zamieszani w skandal "Paradise Papers"

  Brytyjska królowa Elżbieta II, prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos i piosenkarze Bono oraz Madonna są wśród 127 znanych osobistości zamieszanych w skandal związany z rajami podatkowymi - wynika ze śledztwa dziennikarskiego "Paradise Papers".

  czytaj więcej

 • Serce kapitalizmu bije coraz słabiej

  Serce kapitalizmu bije coraz słabiej

  Tylko Sołowow potrafił przyjechać osobiście do redakcji i przekonywać, by złagodzono ton tekstów o jego spółkach. Teraz ostatnią chce zdjąć z GPW.

  czytaj więcej

 • Prywatyzacyjne fakty i mity. Do dzisiaj nie wiemy, ile firm sprzedaliśmy

  Prywatyzacyjne fakty i mity. Do dzisiaj nie wiemy, ile firm sprzedaliśmy

  Niemiec nie wykupił, polityk nie ukradł, wolny rynek nie zabił. Prywatyzacja w Polsce była tak chaotycznym procesem, że do dzisiaj nie wiemy, ile firm sprzedaliśmy, ale wyszła nam na dobre.

  czytaj więcej

 • Klienci Włodarzewskiej mają szansę na mieszkania

  Klienci Włodarzewskiej mają szansę na mieszkania

  Nabywcy lokali od upadłego we wrześniu dewelopera znaleźli firmę, która gotowa jest dokończyć inwestycję na warszawskim Ursynowie. Wszystko zależy od decyzji sądu.

  czytaj więcej

 • Miliardowe wymogi dla banków. Warunki kapitałowe wzrosną o co najmniej 75 mld zł

  Miliardowe wymogi dla banków. Warunki kapitałowe wzrosną o co najmniej 75 mld zł

  W najbliższych pięciu latach warunki kapitałowe wobec sektora bankowego wzrosną o co najmniej 75 mld zł. Dziś fundusze własne sektora to niewiele ponad 200 mld zł

  czytaj więcej

 • Sierant: Pułapki modeli predykcyjnych

  Sierant: Pułapki modeli predykcyjnych

  Na początek mała kryptoreklama, za co państwa przepraszam. Przed kilku laty w firmie, którą zarządzam, udało się zbudować ujednolicony model sprawozdań finansowych dla spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Podobno dość dobry. Ile czasu na to poświęciliśmy, nie napiszę, bo przyznać się wstyd. Stanowczo za dużo. W czasie prac okazało się, że na naszym rynku mamy cztery różne typy sprawozdań finansowych, z których jeden jest tak stary, że niektórzy już o nim zapomnieli. A szkoda, bo może przy którymś z zapowiadanych działań mających na celu ułatwianie inwestorom i emitentom życia, te przepisy (rozporządzenie ministra finansów z 18 października 2005 r. w sprawie informacji wykazywanych w sprawozdaniach finansowych) zostaną uchylone.

  czytaj więcej

 • Przygotowana likwidacja: Jak to działa?

  Przygotowana likwidacja: Jak to działa?

  Choć instytucja przygotowanej likwidacji (pre-pack) istnieje w polskim porządku prawnym od ponad dwóch lat, niewypłacalni przedsiębiorcy wciąż nie wykorzystują wszystkich jej zalet. Często nie są świadomi tego, że nie każde zadłużone przedsiębiorstwo musi zakończyć swój byt prawny w wyniku postępowania upadłościowego. Dzięki przygotowanej likwidacji przedsiębiorstwo kontynuuje swoją działalność, a wierzyciele zostają zaspokojeni w wyższym stopniu i szybciej niż wskutek klasycznej upadłości.

  czytaj więcej

 • MF proponuje ulgi podatkowe dla firm inwestujących w najem nieruchomości

  MF proponuje ulgi podatkowe dla firm inwestujących w najem nieruchomości

  8,5 proc. stawka CIT dla firm inwestujących w najem nieruchomości (FINN) oraz preferencje podatkowe dla takich podmiotów i ich spółek zależnych - zakłada przygotowany przez resort finansów projekt ustawy skierowanej w piątek do konsultacji publicznych.

  czytaj więcej

 • GetBack chce poprawić wizerunek? Deklaruje, że ma plan naprawczy i chce zoptymalizować koszty

  GetBack chce poprawić wizerunek? Deklaruje, że ma plan naprawczy i chce zoptymalizować koszty

  Optymalizacja kosztów, usprawnienie zarządzania płynnością, restrukturyzacja bilansu, a także poprawa wizerunku spółki oraz jej komunikacji z rynkiem - to główne założenia planu naprawczego GetBack SA, o których w środę poinformował członek zarządu Przemysław Dąbrowski.

  czytaj więcej

 • Sierant: Mały giełdowy pitawal (3)

  Sierant: Mały giełdowy pitawal (3)

  Ten felieton kończy prezentację sporów i spraw sądowych wokół spółek publicznych w sezonie „wiosna 2018”. Poświęcony będzie Korporacji Budowlanej Dom, co może być pewnym zaskoczeniem, ponieważ wszyscy teraz mówią i piszą o zamieszaniu wokół spółki GetBack. Ale wydarzenia, które dotyczą tego windykatora, trudno określić użytym w tytule przymiotnikiem „mały”. Może się okazać, że mamy do czynienia z ogromną aferą, a opisanie jej mechanizmów będzie przedmiotem odrębnego „dużego” postępowania. Jutro, czyli 15 maja, powinien się ukazać raport roczny tej spółki za 2017 r. To może być interesująca lektura, o ile raport się ukaże. Pierwotnie miał zostać opublikowany 30 kwietnia, ale nowy zarząd „powziął wątpliwości odnośnie do prawidłowości, rzetelności i kompletności informacji”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników