upadłość akcjonariusze

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu upadłość akcjonariusze. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące upadłość akcjonariusze.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Deflacja i długi zatapiają sklepy

  Deflacja i długi zatapiają sklepy

  Największe kłopoty mają mniejsze sieci, liczące mniej niż 300 placówek. Eksperci spodziewają się rychłej fali konsolidacji w tej branży. Kłopoty MarcPolu, najstarszej polskiej sieci supermarketów, to nie wyjątek. W Krajowym Rejestrze Długów na początku czerwca zgłoszone były zobowiązania firm handlowych na kwotę 239,3 mln zł.

  czytaj więcej

 • Finansowe skutki Brexitu: Koniec z jednolitym paszportem

  Finansowe skutki Brexitu: Koniec z jednolitym paszportem

  W londyńskim City, jednym ze światowych centrów finansowych, więcej jest zwolenników pozostawania Wielkiej Brytanii w UE niż Brexitu. Powód jest prosty: instytucje finansowe mogłyby na nim sporo stracić.

  czytaj więcej

 • Wciąż bez planu restrukturyzacji górnictwa: Wyniki są coraz gorsze, koszty wydobycia za wysokie, a zatrudnienie za duże

  Wciąż bez planu restrukturyzacji górnictwa: Wyniki są coraz gorsze, koszty wydobycia za wysokie, a zatrudnienie za duże

  W branży wakacji nie będzie. JSW do 29 lipca musi się porozumieć z bankami, KHW – znaleźć inwestora, a PGG przekonać Brukselę do planu restrukturyzacji.

  czytaj więcej

 • NewConnect znaczy bessa

  NewConnect znaczy bessa

  GIEŁDA Niemal dziewięć lat funkcjonowania rynku dla perspektywicznych firm przyniosło inwestorom dotkliwe straty, a prowadzącej go GPW uszczerbek na wizerunku. Kiedy nadejdzie odrodzenie?

  czytaj więcej

 • Petrolinvest: Umarł sen o naftowej potędze

  Petrolinvest: Umarł sen o naftowej potędze

  KNF wykluczyła z obrotu akcje spółki, nakładając na nią karę 800 tys. zł za niestaranne wykonywanie obowiązków informacyjnych.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Fuzje banków korzystne, ale nie dla klientów

  Eksperci: Fuzje banków korzystne, ale nie dla klientów

  Fuzje i konsolidacje banków najkorzystniejsze są dla akcjonariuszy, natomiast klienci mogą zapłacić wyższymi cenami usług bankowych - przyznają analitycy i ekonomiści, pytani o konsekwencje ewentualnych zapowiadanych fuzji na polskim rynku bankowym.

  czytaj więcej

 • Sierant: Jaka piękna katastrofa

  Sierant: Jaka piękna katastrofa

  W piątek dziewiętnastego sierpnia miało miejsce zdarzenie bez precedensu w historii warszawskiej giełdy. Nie zostało odnotowane, ale tak to bywa z działaniami nowatorskimi. Otóż na zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariusze jednej z firm podjęli uchwałę o jej... likwidacji.

  czytaj więcej

 • Polimex-Mostostal czeka na zastrzyk finansowy

  Polimex-Mostostal czeka na zastrzyk finansowy

  Kontrolowane przez Skarb Państwa spółki energetyczne i Towarzystwo Finansowe Silesia rozważają inwestycję w budownictwie.

  czytaj więcej

 • Szef KNF: Koszty wynikające z kredytów frankowych powinny ponieść banki i kredytobiorcy [WYWIAD]

  Szef KNF: Koszty wynikające z kredytów frankowych powinny ponieść banki i kredytobiorcy [WYWIAD]

  Problem kredytów frankowych dotyczy zarówno banków, jak i kredytobiorców, dlatego koszty związane z rozwiązaniem tego problemu powinny solidarnie ponieść obie strony - uważa kończący kadencję przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

  czytaj więcej

 • Sierant: Wdzięczność jest milczeniem

  Sierant: Wdzięczność jest milczeniem

  czytaj więcej

 • Spółki: Sąd zmotywuje do powołania zarządu

  Spółki: Sąd zmotywuje do powołania zarządu

  Sąd rejestrowy nie dysponuje żadnym narzędziem pozwalającym wyegzekwować od osób zobowiązanych do wyboru lub powołania zarządu (wspólników, członków rady nadzorczej, komisji rewizyjnej czy rady fundacji) wykonania tych obowiązków.

  czytaj więcej

 • Prezes Banku Polskiej Spółdzielczości: Zimny prysznic wymusi refleksję

  Prezes Banku Polskiej Spółdzielczości: Zimny prysznic wymusi refleksję

  Źródłem problemów jest zbytnia ekspansja, do której dochodzi nieraz w sektorze banków spółdzielczych. Ostatnie zdarzenia w dużym stopniu zweryfikują ich strategie - mówi w wywiadzie dla DGP.

  czytaj więcej

 • Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  OPIS SYTUACJI: Bestbox sp. z o.o. jest prężnie rozwijającym się producentem opakowań do żywności. W ostatnim czasie realizacja bieżących zamówień od stałych klientów wymagała wykorzystania wszystkich maszyn i sprawnego zarządzania grafikiem pracy obsługujących je pracowników. Dyrektorowi sprzedaży udało się pozyskać nowego klienta, który złożył duże zamówienie. Prezes zarządu spółki będący jednocześnie wspólnikiem większościowym poprosił o przeprowadzenie szczegółowej analizy w celu rozplanowania produkcji w taki sposób, aby zmieścić się w terminie realizacji i nie zawieść stałych klientów spółki. W trakcie spotkania z prezesem zarządu dyrektor produkcji wyraził obawę, że nawet gdyby spółka zatrudniła dodatkowych operatorów, zdolności produkcyjne mogą nie wystarczyć. Aby zrealizować wszystkie zamówienia, konieczne byłoby wykorzystanie pełnej mocy produkcyjnej parku maszynowego. Jeśli natomiast choć jedna maszyna uległaby awarii, spółka narażona byłaby na poważne opóźnienia. W ocenie dyrektora produkcji najbardziej wskazanym rozwiązaniem byłaby rozbudowa parku maszynowego o kolejną jednostkę produkcyjną. Pozwoliłoby to na zmniejszenie eksploatacji maszyn, którymi spółka już dysponuje, i uwolnienie się od ryzyka wynikającego z potencjalnego wyłączenia którejś z nich z produkcji. Za zakupem nowej maszyny przemawiało również to, że nowe modele zużywają mniej energii i charakteryzują się lepszymi parametrami prędkości pracy i zużycia materiałów. Prezes spółki postanowił sprawdzić możliwości sfinansowania zakupu nowej maszyny. W tym celu zorganizowano spotkanie z dyrektorem finansowym spółki Anną Jasińską oraz radcą prawnym Moniką Puławską.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników