unia pracuje

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu unia pracuje. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące unia pracuje.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Ambasador Ukrainy: Ukraińcy w Polsce są traktowani dobrze. Pozostaje problem na granicach

  Ambasador Ukrainy: Ukraińcy w Polsce są traktowani dobrze. Pozostaje problem na granicach

  Ukraińcy, którzy przyjeżdżają do Polski, są traktowani dobrze i są doceniani; problem jest na granicach – czasami brakuje życzliwości ze strony polskiej Straży Granicznej - powiedział dziennikarzom ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

  czytaj więcej

 • "Gazeta Wyborcza": Ksiądz ukradł, Kościół nie odda

  "Gazeta Wyborcza": Ksiądz ukradł, Kościół nie odda

  Na współpracy z Caritasem dziecezji płockiej PFRON mógł stracić 25 mln zł. Od ośmiu lat nie może jednak odzyskać pieniędzy. Ani Episkopat, ani Watykan nie poczuwają się do odpowiedzialności za nadużycia - pisze "Gazeta Wyborcza".

  czytaj więcej

 • Jerzy Buzek: Unia się rozpada. Zawiodła nas demokracja [WYWIAD]

  Jerzy Buzek: Unia się rozpada. Zawiodła nas demokracja [WYWIAD]

  - Tusk ma teraz wielkie obowiązki wobec Europy, musi robić wszystko, żeby Unia była silna. Nie ma innego wyjścia, jak wracać do świata wartości naruszonego przez pazerny wolny rynek, przez technologię, która wymyka nam się z rąk, przez demokrację, która jest w jakiś sposób ociężała i ma trudności z szybkim podejmowaniem decyzji. Jeśli to mamy uratować, to tylko tak, jak to robiliśmy w czasach Solidarności. Jeśli uwierzymy, jak mówił Vaclav Havel – w siłę bezsilnych. Nie potrzebujemy nowych traktatów ani większej integracji, my musimy strzec tego, co jest - zauważa Jerzy Buzek.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Rząd zastawił pułapkę na pośredników kredytowych

  Rząd zastawił pułapkę na pośredników kredytowych

  Branża nie będzie mogła pobierać prowizji od banków tylko od klientów. Tyle że Polacy przyzwyczaili się, że za usługi pośredników finansowych nie płacą.

  czytaj więcej

 • Nowy fundusz sfinansuje produkcje rodzimych twórców

  Nowy fundusz sfinansuje produkcje rodzimych twórców

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego planuje zrepolonizować przemysł filmowy i inne branże kreatywne. Ma na to pozwolić przedstawiony w ubiegłym tygodniu projekt ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej.

  czytaj więcej

 • Kim są Ukraińcy pracujący w Polsce

  Kim są Ukraińcy pracujący w Polsce

  W całym ubiegłym roku pracowało w Polsce ponad 1,2 mln Ukraińców. DGP, na podstawie dostępnych danych, kreśli portret statystycznego przybysza ze Wschodu. Wyraźnie widać z niego, że wojna zmieniała charakter imigracji. Obecny wizerunek przybysza znacznie się różni od tego przed 2014 r. Według badań NBP przeprowadzonych w aglomeracji warszawskiej, w której Ukraińców jest najwięcej, w nowej fali przeważają mężczyźni, których jest 57,9 proc. (wcześniej było ich 32,9 proc.). To również osoby młode – mają średnio 32,8 roku (we wcześniejszej fali emigracji mieli przeciętnie 42,8 roku). Wśród przyjezdnych wzrósł udział osób ze wschodniej części Ukrainy. Z regionów rosyjskojęzycznych, zagrożonych konfliktem (z 6,3 proc. przed 2013 r. do 28,4 proc. w terminie późniejszym).

  czytaj więcej

 • Ujazdowski: Mam prawo i obowiązek pełnić funkcję europosła

  Ujazdowski: Mam prawo i obowiązek pełnić funkcję europosła

  Mam nie tylko prawo, ale także obowiązek pełnić mandat europosła do końca kadencji Parlamentu Europejskiego - powiedział w środę Kazimierz M. Ujazdowski. Dzień wcześniej zrezygnował on z członkostwa w PiS.

  czytaj więcej

 • Clapham: Ten kongres przypomina pogrzeb

  Clapham: Ten kongres przypomina pogrzeb

  Tradycyjna europejska lewica nie otrzymała w ubiegłym roku prezentu pod choinkę. Choć prawicowy populizm został w ostatniej chwili powstrzymany w Austrii (jednak zrobił to przedstawiciel Zielonych!), to nadal stanowi poważne zagrożenie dla socjaldemokratycznych partii Europy. Wielu zwolenników lewicy (także tych potencjalnych) uwiodły obietnice oraz nacjonalistyczna retoryka prawej strony. Jak zatem lewicowe partie poradzą sobie z tym egzystencjalnym kryzysem?

  czytaj więcej

 • Podwyżki w zdrowiu odmrożone. Samorządy boją się kosztów

  Podwyżki w zdrowiu odmrożone. Samorządy boją się kosztów

  Ustawa wprowadzająca osobny system minimalnych wynagrodzeń m.in. w szpitalach i przychodniach została odmrożona i zajmie się nią rząd – dowiedział się DGP. Ale dla placówek gminnych, powiatowych i wojewódzkich nie przewidziano finansowania zmian.

  czytaj więcej

 • Badanie: 38 proc. dużych i średnich firm planuje podwyżki płac

  Badanie: 38 proc. dużych i średnich firm planuje podwyżki płac

  W IV kwartale 2016 r. już 38 proc. ankietowanych przez Grant Thornton średnich i dużych firm zapowiedziało, że będzie podnosić pensje swoim pracownikom; żadna nie zapowiada obniżek. To najlepsze wyniki w historii badania, czyli od 2009 r.

  czytaj więcej

 • Namierzanie satelitarne, naklejki na tablice, bramownice nad drogami. Jaką formę przyjmie nowy pobór opłat?

  Namierzanie satelitarne, naklejki na tablice, bramownice nad drogami. Jaką formę przyjmie nowy pobór opłat?

  Namierzanie satelitarne, naklejki na tablice, bramownice nad drogami. Rywalizacja o nowy system poboru opłat nabiera rumieńców. Do końca stycznia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na wnioski od firm zainteresowanych siedmioletnim kontraktem na nowego operatora systemu poboru opłat drogowych (od pojazdów powyżej 3,5 tony i dla aut osobowych na płatnych odcinkach A2 i A4 zarządzanych przez GDDKiA).

  czytaj więcej

 • Banaś: Prace nad utworzeniem KAS przebiegają zgodnie z planem

  Banaś: Prace nad utworzeniem KAS przebiegają zgodnie z planem

  Prace nad utworzeniem KAS przebiegają zgodnie z planem, projekty wszystkich potrzebnych rozporządzeń zostały przesłane do uzgodnień międzyresortowych - zapewnił w czwartek dziennikarzy wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś.

  czytaj więcej

 • Karolina Elbanowska: To, że PiS nas poparł, nie znaczy, że ja mam z nimi coś wspólnego

  Karolina Elbanowska: To, że PiS nas poparł, nie znaczy, że ja mam z nimi coś wspólnego

  - Politycy nie rozumieli, że tylko jako niezależny ruch jesteśmy wiarygodni - mówi Karolina Elbanowska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Kanada przygotowuje się na czasy Donalda Trumpa

  Kanada przygotowuje się na czasy Donalda Trumpa

  Kanada przygotowuje się do objęcia urzędu prezydenta USA przez Donalda Trumpa. Kanadyjski premier Justin Trudeau dokonał zmian w rządzie, ekonomiści analizują skutki wyborczych zapowiedzi, a politycy ostrzegają przed populizmem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników