udział kredytów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu udział kredytów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące udział kredytów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Uproszczone sprawozdania finansowe za 2015: Dwie możliwości do wyboru

  Uproszczone sprawozdania finansowe za 2015: Dwie możliwości do wyboru

  Jednostki mniejsze niebędące podmiotami mikro mogą mieć do czynienia z dwoma rodzajami uproszczonych sprawozdań finansowych za 2015 rok. Starymi wynikającymi z art. 50 ustawy o rachunkowości i nowymi zgodnymi z jej załącznikiem nr 5.

  czytaj więcej

 • Czy samozatrudniony może ogłosić upadłość konsumencką

  Czy samozatrudniony może ogłosić upadłość konsumencką

  Problem: Osoba, która przeszła na samozatrudnienie, nawet jeśli po uszy pogrążona jest w prywatnych długach, które narastały przez wiele lat, nie może ogłosić upadłości konsumenckiej! A to dlatego, że z przepisów wynika wprost, że upadłość konsumencką może ogłosić wyłącznie osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej. A samozatrudniony w myśl przepisów jest właśnie osobą prowadzącą działalność gospodarczą. Problem jest tym większy, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej może być dla wielu osób pogrążonych w finansowych tarapatach szybsze i bardziej korzystne niż ogłoszenie upadłości na zasadach obowiązujących przedsiębiorców. W praktyce więc osoby, dla których samozatrudnienie jest często jedyną możliwością utrzymania źródła dochodów, mają poważny problem. Zwłaszcza że powszechna jest praktyka przedsiębiorców, którzy uzależniają zatrudnienie kandydata do pracy od tego, czy założy i będzie prowadził własną działalność gospodarczą. Pojawia się pytanie: czy osoby, których samozatrudnienie wiąże się ze świadczeniem usług na rzecz jednej firmy, a przeważający udział w ich zobowiązaniach mają kredyty konsumenckie i inne prywatne długi, nie powinny składać wniosków o upadłość jako konsumenci, licząc na to, że sąd uzna, że ta działalność jest de facto fikcyjna? ©?

  czytaj więcej

 • Ponad 110 mln zł partie wydały na wybory w 2015 r. Najwięcej PO i PiS

  Ponad 110 mln zł partie wydały na wybory w 2015 r. Najwięcej PO i PiS

  Ponad 110 mln zł PiS, PO, Nowoczesna i PSL przeznaczyły w sumie w 2015 r. na wybory. Partie polityczne wydawały pieniądze także na ochronę, monitoring mediów, think-tanki. Kłopot z przyjęciem sprawozdania finansowego za ub. rok może mieć Nowoczesna.

  czytaj więcej

 • Protest frankowiczów w Warszawie: "Prezydencie czas spełnić obietnice", "Stop bankowemu niewolnictwu"

  Protest frankowiczów w Warszawie: "Prezydencie czas spełnić obietnice", "Stop bankowemu niewolnictwu"

  Złożenia w Sejmie projektu ustawy o pomocy dla frankowiczów, rozpoczęcia debaty na ten temat w mediach oraz włączenia przedstawicieli frankowiczów do prac nad ustawą - domagali się od prezydenta Andrzeja Dudy uczestnicy manifestacji, która odbyła się w sobotę w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Program 500 plus to powód do wstydu

  Program 500 plus to powód do wstydu

  Program 500+ przypomina trochę sytuację, w której mało rozsądny rodzic nieustannie obdarowuje cukierkami dziecko, które tego się oczywiście bardzo domaga. Pociecha nie rozumie, że konsekwencje takiej przyjemności w dłuższym terminie to np. próchnica i cukrzyca. A słodycze kosztują! Tymczasem rządzącym zawsze się kończą cudze pieniądze; powstaje więc pytanie, ile program 500+ będzie nas wszystkich kosztował.

  czytaj więcej

 • Trzeciakowski: Transformacja jednak się udała

  Trzeciakowski: Transformacja jednak się udała

  Piotr Szumlewicz stwierdził w tekście opublikowanym w DGP w prima aprilis, że Polska transformacja się nie udała. Winą za rzekomą porażkę obarcza profesora Leszka Balcerowicza. By uzasadnić swoją tezę o klęsce transformacji i wolnorynkowego podejścia, wybiera tendencyjnie krótkie epizody, całkowicie milcząc na temat ewidentnych sukcesów widocznych w dłuższej perspektywie.

  czytaj więcej

 • Co z prezydencką ustawą ws. frankowiczów? Duda zabrał głos

  Co z prezydencką ustawą ws. frankowiczów? Duda zabrał głos

  Prezydent Andrzej Duda powiedział w piątek, że nie wycofuje się ze swoich zobowiązań dotyczących tzw. ustawy frankowej. Podkreślił, że trwają prace eksperckie i "wierzy, że w niedługim czasie projekt będzie gotowy".

  czytaj więcej

 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje – oceniają uczestnicy dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • Polska Grupa Górnicza od A do Z. Czy kopalnie zostaną uratowane?

  Polska Grupa Górnicza od A do Z. Czy kopalnie zostaną uratowane?

  Następczyni Kompanii Węglowej, zwana roboczo Nową Kompanią Węglową, a oficjalnie Polską Grupą Górniczą, zacznie działać 1 maja. Czy uratuje 11 kopalń wchodzących w skład Kompanii?

  czytaj więcej

 • Minister Zalewska o priorytetach w subwencji oświatowej na 2017 rok

  Minister Zalewska o priorytetach w subwencji oświatowej na 2017 rok

  Wyliczenie odpowiednich środków na sześciolatki, zdefiniowanie małych szkół i określenie maksymalnej liczby uczniów w klasach, to priorytety subwencji oświatowej na 2017 rok – zapewniła w poniedziałek w Kielcach minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

  czytaj więcej

 • Pieniądze na inwestycje szpitale wezmą z IOWISZ-a

  Pieniądze na inwestycje szpitale wezmą z IOWISZ-a

  Mapy potrzeb zdrowotnych to za mało, by dobrze podzielić unijne fundusze. Ministerstwo Zdrowia ma gotowe nowe, bardziej precyzyjne narzędzie biorące pod uwagę m.in. już realizowane projekty. IOWISZ to skrót od „Instrument Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia”. Niemal nikt o nim nie słyszał, ale to się wkrótce zmieni. Ponieważ to z jego wykorzystaniem przyznawane będą miliardy złotych dofinansowania zdrowotnych inwestycji.

  czytaj więcej

 • Balcerowicz: OFE dla Ukrainy? Najpierw podwyższenie wieku emerytalnego [WYWIAD]

  Balcerowicz: OFE dla Ukrainy? Najpierw podwyższenie wieku emerytalnego [WYWIAD]

  - W warunkach inwazji obcego państwa Ukrainie udało się obniżyć deficyt budżetowy z 10 do 2 proc. PKB, uniezależnić od rosyjskiego gazu i zapobiec kryzysowi bankowemu. To wielkie osiągnięcie – mówi DGP Leszek Balcerowicz.

  czytaj więcej

 • Warszawska giełda: Na parkiet nikomu się nie spieszy

  Warszawska giełda: Na parkiet nikomu się nie spieszy

  Dziś odbędzie się dopiero 3. w tym roku debiut na GPW. Brakuje chętnych do kupna akcji w ofertach publicznych, a nie wszystkie spółki godzą się na obniżki cen. Statystyka tegorocznych debiutów na warszawskiej giełdzie nie napawa optymizmem, niemniej w najbliższych tygodniach powinna się nieco poprawić. Dzisiaj po raz pierwszy notowane będą akcje Master Pharm, producenta suplementów diety, kosmetyków i wyrobów medycznych, który w ofercie pierwotnej (IPO) pozyskał 29,1 mln zł.

  czytaj więcej

 • Szef OPZZ podczas manifestacji: To pracownicy byli liderami zmian, wymuszali postęp

  Szef OPZZ podczas manifestacji: To pracownicy byli liderami zmian, wymuszali postęp

  W obronie godności pracy, wartości europejskich, demokracji, państwa prawa i tolerancji przedstawiciele lewicowych ugrupowań i związków zawodowych biorą udział w niedzielę w Warszawie w pochodzie zorganizowanym przez OPZZ, SLD oraz Partię Europejskich Socjalistów.

  czytaj więcej

 • Projekt ustawy medialnej: Rada Mediów Narodowych i powszechna składka audiowizualna

  Projekt ustawy medialnej: Rada Mediów Narodowych i powszechna składka audiowizualna

  Mediami narodowymi pokieruje Rada Mediów Narodowych powoływana na 6 lat; RMN będzie także administrować środkami z nowej powszechnej składki audiowizualnej, ściąganej wraz z rachunkiem za prąd - przewidują trzy projekty ustaw tworzące tzw. dużą ustawę medialną.

  czytaj więcej

 • NBP: W I kwartale banki zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów

  NBP: W I kwartale banki zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów

  W pierwszym kwartale 2016 roku banki zaostrzyły warunki udzielania kredytów, zwłaszcza kredytów mieszkaniowych, a jednocześnie zwiększył się popyt na kredyty mieszkaniowe - wynika z opublikowanej w poniedziałek przez NBP ankiety o sytuacji na rynku kredytowym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników