trudem przebijają

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu trudem przebijają. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące trudem przebijają.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • "Szanse na nowoczesne diagnozowanie i leczenie chorych"

  "Szanse na nowoczesne diagnozowanie i leczenie chorych"

  Rozmowa z prof. dr hab. Witoldem Tłustochowiczem, ordynatorem w Klinice Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego - Przy każdym reumatoidalnym zapaleniu stawów najistotniejsze jest, by jak najszybciej rozpocząć terapię. Od tego zależy jej skuteczność, czyli ewentualna remisja, złagodzenie dolegliwości

  czytaj więcej

 • 5 lat NewConnect – sukcesy i porażki

  5 lat NewConnect – sukcesy i porażki

  Zbliżające się piąte urodziny rynku NewConnect są okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć małego parkietu, którego słabości coraz trudniej składać na karb młodego wieku – pisze serwis prasowy New Connect.

  czytaj więcej

 • Polak Polakowi liberałem

  Polak Polakowi liberałem

  Nauczyciele? Darmozjady. Związkowcy? Warcholstwo. Bezrobotni? Nieudacznicy. Podatki? Obniżyć! A jak w górach ktoś wezwie helikopter TOPR i nie jest ubezpieczony, to trzeba obciążyć go kosztami. Jak to możliwe, że panuje u nas tak niepodważalna wiara w nieomylność rynkowych rozwiązań? Nierzadko stojących wręcz na granicy socjopatycznego egoizmu i indywidualizmu.

  czytaj więcej

 • Majątkowa nierównowaga: Dlaczego bogaci się bogacą, a biedni biednieją?

  Majątkowa nierównowaga: Dlaczego bogaci się bogacą, a biedni biednieją?

  Na Zachodzie wszyscy mówią o nierównościach. Może to dobry moment, żeby porozmawiać na ten temat także w Polsce. By przy okazji odkryć, jak mało na ten temat wiemy i jak mało nam ta słodka niewiedza przeszkadza.

  czytaj więcej

 • "Łukaszenka. Niedoszły car Rosji" - ojczulek Aleksander

  "Łukaszenka. Niedoszły car Rosji" - ojczulek Aleksander

  Biografia Aleksandra Łukaszenki powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy uważają, że żyjemy w opresyjnym kraju.

  czytaj więcej

 • Potencjał w rękach małych i średnich

  Potencjał w rękach małych i średnich

  Elastyczność w działaniu, świeże pomysły, zapał i motywacja, ale też często brak unikalnych umiejętności lub wiedzy, funkcjonowanie w perspektywie krótkoterminowej, brak pieniędzy na rozwój. To zalety i wady bycia małym lub średnim przedsiębiorcą. Najlepiej wiedzą o tym ci, którzy są właścicielami takich firm.

  czytaj więcej

 • Wakar: Spektakle Luka Percevala są jak oratoria

  Wakar: Spektakle Luka Percevala są jak oratoria

  W sprawie Luka Percevala nie mamy powodów do kompleksów. W Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku właśnie gościł „Front”, w ciągu najbliższych miesięcy przyjadą do nas „Makbet” i „Blaszany bębenek”. Jeden z największych reżyserów świata właściwie nie ma przed nami tajemnic

  czytaj więcej

 • Tryb konsensualny przebija się z trudem

  Tryb konsensualny przebija się z trudem

  Instytucja przewidziana w art. 335 par. 1 k.p.k. – a więc możliwość dołączania do aktu oskarżenia wniosku o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy – nie jest doceniana przez prokuratorów. Co gorsza, nie jest też właściwie stosowana, a oskarżyciele, którzy po nią sięgają, popełniają dużo błędów. Takie wnioski płyną z lustracji przeprowadzonej przez Prokuraturę Generalną w 2014 r. Analiza objęła działalność jednostek rejonowych i okręgowych apelacji gdańskiej, katowickiej, rzeszowskiej i wrocławskiej – w sprawach z I półrocza 2013 r.

  czytaj więcej

 • Powyborcze wnioski: Polacy pozbyli się nieudaczników czy wyprano im mózgi?

  Powyborcze wnioski: Polacy pozbyli się nieudaczników czy wyprano im mózgi?

  Pewnie też kiedyś usłyszeliście ten doprowadzający do szaleństwa komunikat: to nie podlega dyskusji. Chcieliście coś wyjaśnić, przedstawić argumenty, wytłumaczyć, jednak z drugiej strony nie było chęci do rozmowy, a jedynie przekaz: o tym nie będziemy rozmawiać. Przez ostatnie lata obrońcy transformacyjnego porządku wciąż powtarzali: urządziliśmy Polskę najlepiej, jak to możliwe. Można poprawiać, ale nie zmieniać. Najspokojniejszy by się wkurzył. Skończyło się zwycięstwem PiS.

  czytaj więcej

 • Edyta Bielak-Jomaa: To szaleństwo wokół RODO może się jeszcze obrócić w coś dobrego [WYWIAD]

  Edyta Bielak-Jomaa: To szaleństwo wokół RODO może się jeszcze obrócić w coś dobrego [WYWIAD]

  - Jeśli przedsiębiorcy nie będą informować o wyciekach, to będziemy zmuszeni robić to za nich - mówi Edyta Bielak-Jomaa dla DGP.

  czytaj więcej

 • Schetyna o wyższych pensjach dla Polaków i wyeliminowaniu węgla w energetyce do 2040 r.

  Schetyna o wyższych pensjach dla Polaków i wyeliminowaniu węgla w energetyce do 2040 r.

  Wzrost pensji Polaków będzie naszym "oczkiem w głowie".  Ci, którzy zarabiają mniej niż 4,5 tys. zł brutto dostaną dodatkową premię, a dochód na rękę tych, którzy otrzymują płacę minimalną wzrośnie o 600 zł. Zlikwidujemy też zakaz handlu w niedzielę - zapowiedział w sobotę lider PO Grzegorz Schetyna.

  czytaj więcej

 • Mistrz zrywania masek. Witold Gombrowicz był jednym z najciekawszych polskich pisarzy XX wieku

  Mistrz zrywania masek. Witold Gombrowicz był jednym z najciekawszych polskich pisarzy XX wieku

  Nazywany mistrzem zrywania masek, uznawany za tego, który najpełniej w literaturze opisał grę i teatralność relacji międzyludzkich, jeden z najciekawszych polskich pisarzy XX wieku - Witold Gombrowicz zmarł 50 lat temu, w nocy z 24 na 25 lipca 1969 roku, w wieku 65 lat.

  czytaj więcej

 • Krzyżowa warta mszy. 30 lat temu zaczął się nowy rozdział w relacjach polsko-niemieckich

  Krzyżowa warta mszy. 30 lat temu zaczął się nowy rozdział w relacjach polsko-niemieckich

  Na godzinę przed mszą świętą podeszli do mnie jacyś funkcjonariusze, myślę, że dawni ubecy ze służb podległych wówczas jeszcze generałowi Kiszczakowi, i zapytali mnie, czy w mszy na pewno musi być przekazany znak pokoju. A może dałoby się go opuścić?” – wspominał 12 listopada 1989 r. biskup Alfons Nossol. Wkrótce w Krzyżowej premier Tadeusz Mazowiecki i kanclerz RFN Helmut Kohl mieli wspólnie modlić się o pokój i pojednanie.

  czytaj więcej

 • Prawniku, zostań głosem milczącego. Ochrona zwierząt jest problemem prawnym

  Prawniku, zostań głosem milczącego. Ochrona zwierząt jest problemem prawnym

  Domyślam się, że i w tym roku zwierzęta nie przemówiły w Państwa domach (na fermach, jeśli są Państwo akurat ich właścicielami) ludzkim głosem. Tym bardziej konieczne jest, by w ich imieniu mówili i działali ludzie. Zwłaszcza prawnicy, bo przecież ochrona zwierząt – poza aspektem etycznym i gospodarczym – jest po prostu problemem prawnym, choć nie wykształciła się (jeszcze?) osobna gałąź prawa jej poświęcona.

  czytaj więcej

 • Karuzela wyzysku: Biednego napiętnować, na biednym zarobić

  Karuzela wyzysku: Biednego napiętnować, na biednym zarobić

  Gospodarcze kryzysy obnażają nikłą wartość bezpieczników, które miały dawać ludziom pewność, że nie osuną się nagle w otchłań i nie dołączą do odstręczającej subkultury ubóstwa

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników