Tom Hanks

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Tom Hanks. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Tom Hanks.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bohaterski pilot przed sądem. "Sully" w kinach

  Bohaterski pilot przed sądem. "Sully" w kinach

  PREMIERA | Najnowszy film Clinta Eastwooda to pochwała zwyczajnego heroizmu. „Sully” wchodzi na ekrany polskich kin

  czytaj więcej

 • Najlepsze prawnicze kino. Znasz wszystkie filmowe klasyki? [TOP 10]

  Najlepsze prawnicze kino. Znasz wszystkie filmowe klasyki? [TOP 10]

  Czasy rewelacyjnych dramatów sądowych już minęły. Próżno więc czekać na produkcję, która dorówna poziomem takiemu majstersztykowi jak "12 gniewnych ludzi". Z tego powodu przygotowaliśmy dla was zestawienie najlepszych filmów o tematyce prawniczej i zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. Koniecznie sprawdźcie naszą listę!

  czytaj więcej

 • Gala oscarowa może w tym roku zamienić się w konfrontację Hollywood z Trumpem

  Gala oscarowa może w tym roku zamienić się w konfrontację Hollywood z Trumpem

  Tegoroczna gala może zamienić się w konfrontację Hollywood z Donaldem Trumpem. Ale nagrody Akademii zawsze były okazją do wygłaszania wykładów o moralności. Czasami skutecznych.

  czytaj więcej

 • HBO zrobi miniserial o zwycięstwie Trumpa w wyborach prezydenckich

  HBO zrobi miniserial o zwycięstwie Trumpa w wyborach prezydenckich

  Brawurowa kampania wyborcza Donalda Trumpa, zakończona jego zwycięstwem w wyborach prezydenckich w USA, będzie tematem nowego miniserialu telewizji HBO. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w rolę kontrowersyjnego milionera i polityka.

  czytaj więcej

 • Po tym filmie usuniesz konto na Facebooku. "Krąg" z Tomem Hanksem [ZOBACZ]

  Po tym filmie usuniesz konto na Facebooku. "Krąg" z Tomem Hanksem [ZOBACZ]

  KINO | Oscarowe gwiazdy - Tom Hanks i Emma Watson - tym razem w mrożącym thrillerze o potędze internetowej inwigilacji. Co to właściwie jest Krąg? "To chaos internetu w eleganckiej formie". Koncern, który chce rozwiązać najważniejsze bolączki globu: choroby i głód. Środkami do tego są potężne bazy danych i supernowoczesne algorytmy. A na czele giganta o nazwie The Circle stoi on: charyzmatyczny i hipnotyzujący Bailey (w tej roli Tom Hanks). Czy Annie (Emma Watson) zdoła się wyplątać z niebezpiecznej pajęczyny Wielkiego Brata zanim będzie za późno?

  czytaj więcej

 • Tom Tykwer przewodniczącym 68. festiwalu filmowego Berlinale

  Tom Tykwer przewodniczącym 68. festiwalu filmowego Berlinale

  Niemiecki reżyser Tom Tykwer będzie przewodniczącym jury 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Przyszłoroczna edycja Berlinale odbędzie się od 15 do 25 lutego - podało w czwartek biuro prasowe festiwalu.

  czytaj więcej

 • Rola amatora. Dla aktorów-naturszczyków nie liczą się pieniądze

  Rola amatora. Dla aktorów-naturszczyków nie liczą się pieniądze

  Naturszczycy stają przed kamerą głównie w serialach paradokumentalnych, które dzięki ich udziałowi są tańsze w produkcji i wiarygodniejsze dla widzów.

  czytaj więcej

 • Maluch dla Toma Hanksa leci do Los Angeles

  Maluch dla Toma Hanksa leci do Los Angeles

  Boeing 787 Dreamliner LOT-u wystartował z fiatem 126p dla Toma Hanksa na pokładzie - poinformowała spółka. Lot z warszawskiego Lotniska Chopina do Los Angeles potrwa 12 godzin i 40 minut. To ósmy maluch przewożony przez LOT do Ameryki Północnej.

  czytaj więcej

 • USA: Tom Hanks odebrał kluczyki do własnego Fiata 126p z Polski

  USA: Tom Hanks odebrał kluczyki do własnego Fiata 126p z Polski

  Słynny hollywoodzki aktor Tom Hanks w czwartek (czasu miejscowego) odebrał w Los Angeles kluczyki do "malucha", czyli Fiata 126p, podarowanego mu przez mieszkańców Bielska-Białej po internetowej zbiórce zorganizowanej przez fankę aktora.

  czytaj więcej

 • W nominacjach do Złotych Globów prowadzi "Kształt wody"

  W nominacjach do Złotych Globów prowadzi "Kształt wody"

  W nominacjach do 75. edycji Złotych Globów prowadzą amerykański film fantasy "Kształt wody" Guillerma del Toro, który dostał 7 głosów, i thriller publicystyczny Stevena Spielberga "Czwarta władza" z 6 głosami. Wśród filmów animowanych kandyduje polsko-brytyjski "Twój Vincent".

  czytaj więcej

 • Oscarowe premiery niebawem w kinach [TOP 10 LUTEGO]

  Oscarowe premiery niebawem w kinach [TOP 10 LUTEGO]

  KINO | Uczta dla widzów i kinomaniaków tuż za rogiem. W lutym na duże ekrany trafi cała seria produkcji wysoko ocenianych, długo oczekiwanych, obsypanych nagrodami i z nominacjami do prestiżowych nagród. Stawkę otworzy „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" z 7 nominacjami do tegorocznych Oscarów. Tuż za nim rosyjska „Niemiłość" w reżyserii Andrieja Zwiagincewa (nominacja oscarowa w kategorii: najlepszy film nieanglojęzyczny). Steven Spielberg proponuje tym razem dramat polityczny „Czwarta władza". Kinowe premiery lutego powinny nasycić bardzo różne gusta: od miłośników komiksów o superbohaterze („Czarna pantera"), silnie erotycznego Greya („Nowe oblicze Greya"), po fanów mafijnych opowieści Patryka Vegi („Kobiety mafii").

  czytaj więcej

 • Między dobrem państwa a kłamstwami rządu. „Czwarta władza" Spielberga w kinach

  Między dobrem państwa a kłamstwami rządu. „Czwarta władza" Spielberga w kinach

  KINO | Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post" Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezpreceden­sowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

  czytaj więcej

 • Krajewski: Produkowane seryjnie ustawy poza walorami rozrywkowymi do niczego innego się nie nadają

  Krajewski: Produkowane seryjnie ustawy poza walorami rozrywkowymi do niczego innego się nie nadają

  Na pytanie, po co się tworzy dziś w Polsce prawo, odpowiedź jest bardzo prosta. Natomiast kwestii, jak się to robi, chyba nikt nie potrafiłby jasno wytłumaczyć. Zagadnienie pierwsze to rzecz banalna do zrozumienia. Nowe ustawy powstają przede wszystkim w celach rozrywkowych. Każda kolejna daje politykom i narodowi preteksty do niekończącego się karnawału, którego nie jest w stanie przerwać nawet środa popielcowa. Widać też stały progres. Do zabawy, a przy okazji reformowania polskiego wymiaru sprawiedliwości, udało się wciągnąć całą unijną biurokrację, sporą liczbę organizacji międzynarodowych oraz państw. Nowelizacja ustawy o IPN zaangażowała w polskie sprawy już niemal cały świat. Wprawdzie ten rekord trudno będzie przebić, ale obóz władzy nieraz udowadniał, że błędem jest niedocenianie jego inwencji.

  czytaj więcej

 • 45 lat temu uruchomiono produkcję słynnego malucha

  45 lat temu uruchomiono produkcję słynnego malucha

  45 lat temu, 22 lipca 1973 r., w całkiem nowej Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej oficjalnie uruchomiono produkcję Fiata 126p. I choć bywał przez Polaków nazywany „kaszlakiem” i „toczydełkiem”, to tak naprawdę zmienił w ich życiu bardzo wiele. Dziś zaś maluch jest już legendą.

  czytaj więcej

 • Trump trzęsie teatrami. Nowojorskie sceny padły ofiarą wojny kulturowej

  Trump trzęsie teatrami. Nowojorskie sceny padły ofiarą wojny kulturowej

  To, co się dzieje na Broadwayu, nie jest teatrem, ale „zdarzeniem łudząco do niego podobnym”. Nowojorskie sceny uległy komercjalizacji i padły ofiarą toczonej w USA wojny kulturowej

  czytaj więcej

 • 500. rocznica śmierci Leonarda da Vinci: Jego maszyny miały inspirować, nie działać

  500. rocznica śmierci Leonarda da Vinci: Jego maszyny miały inspirować, nie działać

  Geniusz Leonarda polegał na tym, że podejmował się rzeczy właściwie niemożliwych, dlatego wielu projektów nie dokończył. Właśnie one do dziś najbardziej inspirują – powiedziała PAP Joanna Kilian, kustosz zbiorów malarstwa włoskiego w warszawskim Muzeum Narodowym. Da Vinci jest dziś ważną postacią popkultury.

  czytaj więcej

 • Stephen King - pan od (filmowych) horrorów

  Stephen King - pan od (filmowych) horrorów

  Na ekrany polskich kin wszedł horror "Smętarz dla zwierzaków" na podstawie powieści Stephena Kinga – jednego z najpopularniejszych i najczęściej ekranizowanych współczesnych pisarzy amerykańskich. Z tej okazji przypominamy pięć najgłośniejszych adaptacji prozy autora "Doktora snu".

  czytaj więcej

 • Kinowe hity lata 2019. Na początek „Spider-Man: Daleko od domu" [WIDEO]

  Kinowe hity lata 2019. Na początek „Spider-Man: Daleko od domu" [WIDEO]

  Do najbardziej oczekiwanych premier lata należą „Spider-Man: Daleko od domu" Jona Wattsa, disneyowski „Król Lew" oraz głośny horror „Truposze nie umierają" Jima Jarmuscha. To jednak dopiero początek listy nadchodzących kinowych przebojów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników