Tom Ford

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Tom Ford. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Tom Ford.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Doomsday Plane: Samolot na czas zagłady

  Doomsday Plane: Samolot na czas zagłady

  Jeśli zostaną użyte zgodnie z przeznaczeniem, może to oznaczać koniec świata. Samoloty dnia Sądu Ostatecznego to połączenie biblijnej Arki Noego z Gwiazdą Śmierci z „Gwiezdnych wojen”

  czytaj więcej

 • „The Woman Who Left” - nietypowa opowieść o zemście

  „The Woman Who Left” - nietypowa opowieść o zemście

  Wielu ludzi mówi, że film powinien trwać maksimum dwie godziny. Od razu rodzi się we mnie pytanie: dlaczego miałbym się tak ograniczać? – mówi filipiński reżyser Lav Diaz, zdobywca Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji

  czytaj więcej

 • Szwecja: Spekulacje przed ogłoszeniem laureata literackiego Nobla

  Szwecja: Spekulacje przed ogłoszeniem laureata literackiego Nobla

  Literackiego Nobla w tym roku może otrzymać syryjski poeta Adonis, jeden z wielkich pisarzy amerykańskich lub niedoceniany autor z Afryki – typują szwedzkie media. Werdykt zostanie ogłoszony w czwartek w Sztokholmie.

  czytaj więcej

 • Wszystkie stany kina. American Film Festival rusza już 25 października

  Wszystkie stany kina. American Film Festival rusza już 25 października

  KINO | Nowa edycja American Film Festivalu będzie m.in. okazją do zbadania związków kina ze Stanów Zjednoczonych i z Europy

  czytaj więcej

 • Kino na weekend: Filmy koreańskie i produkcje z USA

  Kino na weekend: Filmy koreańskie i produkcje z USA

  Coś dla koneserów dobrego kina: we Wrocławiu startuje American Film Festival, a tymczasem w stolicy odbędzie się druga edycja Warsaw Korean Film Festival. Wraca też musical „Król swingu” inspirowany filmem Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

  czytaj więcej

 • Te wybory były nauczką. Dla przegranych demokratów, jak i dla Partii Republikańskiej

  Te wybory były nauczką. Dla przegranych demokratów, jak i dla Partii Republikańskiej

  Z tych wyborów obie główne partie USA wychodzą poobijane. Demokraci długo nie poradzą sobie z porażką. Wszystkie wskaźniki i historyczne tendencje ich faworyzowały. Bezrobocie było rekordowo niskie, a urzędujący prezydent wyjątkowo popularny. Clinton walczyła o trzecią kadencję Obamy i przegrała z kretesem. Centrolewica musi przeprowadzić serię rozliczeń. Wielki przegrany prawyborów Bernie Sanders, jak wskazywały nawet jesienią symulacyjne sondaże, rozgromiłby Trumpa. Faworyzowanie przez establishment Clinton pomimo jej oczywistych słabości jako kandydata skończyło się katastrofą. Czas przemyśleć partyjne procedury i zwyczaje, żeby na długie lata nie oddać pola republikanom. Tymczasem Partia Republikańska też kończy tę kampanię wewnętrznie rozdarta. Do nowego Kongresu dostało się wielu kandydatów, którzy otwarcie krytykowali Trumpa. Senatorowie i kongresmeni elekci znaleźli się w wyjątkowo trudnym położeniu.

  czytaj więcej

 • Bąk: Passat, kryj się! [Kia Optima GT]

  Bąk: Passat, kryj się! [Kia Optima GT]

  Jakiś czas temu powiedziałem „żegnaj” polskim sklepom internetowym i zaprzyjaźniłem się z chińskim Aliexpress. Oczywiście zanim to nastąpiło, przez pół roku starałem się pokonać wewnętrzną barierę mentalną – za każdym razem, gdy w polu „numer karty kredytowej” wpisywałem ostatnią cyfrę, w głowie dźwięczały mi złowrogie słowa: „Xi Jinping wyczyści twoje konto, a jego ludzie wydłubią ci oczy pałeczkami do ryżu”. I wycofywałem się rakiem. Jednak któregoś wieczoru wypiłem za dużo, omsknął mi się palec na klawiaturze i doprowadziłem sprawę do końca.

  czytaj więcej

 • Bąk: Jesteś cudowna, ale cię nie kocham

  Bąk: Jesteś cudowna, ale cię nie kocham

  Zanim koncern motoryzacyjny wypuści na rynek nowy model, przeprowadza zakrojone na szeroką skalę badania, które mają pomóc mu znaleźć odpowiedź na pytanie: czego naprawdę kierowcy oczekują od naszych aut? Innymi słowy, producenci zapewniają, że wsłuchują się w głos ludu. Że ich produkty są projektowane dokładnie tak, jak życzą sobie ich późniejsi użytkownicy. Że starają się uwzględnić wszystkie nasze wskazówki, potrzeby i spostrzeżenia.

  czytaj więcej

 • Popkulturowy Wietnam. Filmowa wizja wojny

  Popkulturowy Wietnam. Filmowa wizja wojny

  Naszą wyobraźnię o wojnie w Wietnamie ukształtowało kino. Żeby odkłamać ten filmowy obraz, warto wsłuchać się w głosy tych, którzy widzieli ją na własne oczy.

  czytaj więcej

 • Cohen, Wodecki, Reynolds. Artyści, którzy odeszli w ostatnim roku [LISTA]

  Cohen, Wodecki, Reynolds. Artyści, którzy odeszli w ostatnim roku [LISTA]

  Leonard Cohen, George Michael, Debbie Reynolds, Danuta Szaflarska, Wojciech Młynarski, Chuck Berry, Magdalena Abakanowicz, Chris Cornell, Zbigniew Wodecki, Roger Moore, Liu Xiaobo, Jeanne Moreau, Tom Petty. Aktorki i aktorzy, gwiazdy scen i teatrów, pisarze. W ostatnich 12 miesiącach odeszło wielu cenionych artystów światowego formatu.

  czytaj więcej

 • Polsko-brytyjski "Twój Vincent" nominowany do Oscara

  Polsko-brytyjski "Twój Vincent" nominowany do Oscara

  Stworzony w całości techniką animacji malarskiej polsko-brytyjski "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana powalczy o Oscara dla najlepszej pełnometrażowej animacji. Na statuetki mają szansę także twórcy "Kształtu wody" (13) i "Trzech billboardów za Ebbing, Missouri" (8).

  czytaj więcej

 • Maliniak z serialu "40-latek" i maharadża z "Hydrozagadki". Jaki był Roman Kłosowski?

  Maliniak z serialu "40-latek" i maharadża z "Hydrozagadki". Jaki był Roman Kłosowski?

  Słynny Maliniak z serialu "40-latek" Jerzego Gruzy, maharadża z "Hydrozagadki" Kondratiuka - Roman Kłosowski, jeden z najpopularniejszych i bardzo lubianych polskich aktorów teatralnych i filmowych, zmarł w poniedziałek w wieku 89 lat.

  czytaj więcej

 • Hłasko traktował pisanie szalenie serio. Każda strona była wielokrotnie przepisywana

  Hłasko traktował pisanie szalenie serio. Każda strona była wielokrotnie przepisywana

  Marek Hłasko, jeden z najsłynniejszych polskich powojennych pisarzy, autor m.in. "Pięknych dwudziestoletnich", "Nawróconego w Jaffie" i "Sowy, córki piekarza", skończyłby w tym roku 85 lat. Pisarz urodził się urodził się 14 stycznia 1934 roku w Warszawie.

  czytaj więcej

 • 40 lat temu "Mad Max" zszokował filmowy świat i uczynił z Mela Gibsona gwiazdę

  40 lat temu "Mad Max" zszokował filmowy świat i uczynił z Mela Gibsona gwiazdę

  Kipiący przemocą film okazał się ciekawszy i bardziej prowokacyjny niż powstające w tym samym czasie produkcje hollywoodzkie. Okazał się też doskonałym startem kariery Gibsona i zwrócił uwagę na kino z Australii - powiedział PAP krytyk filmowy Jakub Demiańczuk.

  czytaj więcej

 • Mistrz zrywania masek. Witold Gombrowicz był jednym z najciekawszych polskich pisarzy XX wieku

  Mistrz zrywania masek. Witold Gombrowicz był jednym z najciekawszych polskich pisarzy XX wieku

  Nazywany mistrzem zrywania masek, uznawany za tego, który najpełniej w literaturze opisał grę i teatralność relacji międzyludzkich, jeden z najciekawszych polskich pisarzy XX wieku - Witold Gombrowicz zmarł 50 lat temu, w nocy z 24 na 25 lipca 1969 roku, w wieku 65 lat.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników