terytorium ukrainy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu terytorium ukrainy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące terytorium ukrainy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Miedwiediew: Możemy zerwać stosunki dyplomatyczne z Ukrainą

  Miedwiediew: Możemy zerwać stosunki dyplomatyczne z Ukrainą

  Rosja może być zmuszona zerwać stosunki dyplomatyczne z Ukrainą, jeśli kryzys związany z incydentami na Krymie i ukraińskimi sabotażystami się pogłębi - oświadczył w piątek rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew. Ukraina rozważa wprowadzenie wiz dla Rosjan.

  czytaj więcej

 • Komitet Przywrócenia Małego Ruchu Granicznego zbiera podpisy pod petycją do premier

  Komitet Przywrócenia Małego Ruchu Granicznego zbiera podpisy pod petycją do premier

  Podpisy pod petycją o przywrócenie małego ruchu granicznego między Polską a Federacją Rosyjską zaczął zbierać Komitet Przywrócenia Małego Ruchu Granicznego. Petycja z podpisami mieszkańców przygranicznych terenów Warmii i Mazur ma być skierowana do premier Beaty Szydło.

  czytaj więcej

 • Romanowski: Krajobraz po aneksji

  Romanowski: Krajobraz po aneksji

  Konflikt między Rosją i Ukrainą nie zostanie rozstrzygnięty w starciu militarnym, mimo że Moskwa miała na to wyraźną ochotę. Zwycięzca zostanie wyłoniony we współzawodnictwie ekonomicznym i politycznym. I na tym polu Ukraina ma największe szanse. Krym, strategiczny punkt militarny na Morzu Czarnym, był największą stratą terytorialną, gospodarczą i prestiżową Ukrainy. Kijów liczy na poparcie Zachodu i rozczarowanie mieszkańców półwyspu nową władzą. Kreml wyprzedza czas i wzmacnia bazy wojskowe, 120 tys. żołnierzy oraz broń jądrowa nie pozostawiają miejsca dla rywalizacji polityk ekonomicznych i   społecznych.

  czytaj więcej

 • "Financial Times": Rosja pokazuje siłę w sprawie Ukrainy przed szczytem G20

  "Financial Times": Rosja pokazuje siłę w sprawie Ukrainy przed szczytem G20

  "Financial Times” pisze w czwartek o eskalowaniu przez Rosję napięcia przy granicy z Ukrainą i wyraża opinię, iż decydując się tam na pokaz siły przed szczytem G20 Kreml chce wymusić ustępstwa na państwach zachodnich, począwszy od złagodzenia sankcji.

  czytaj więcej

 • Kukiz'15 domaga się przywrócenia małego ruchu granicznego z Rosją

  Kukiz'15 domaga się przywrócenia małego ruchu granicznego z Rosją

  Kukiz'15 apeluje do rządu o przywrócenie małego ruchu granicznego z Rosją - poinformował w czwartek poseł klubu Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz. Jak ocenił, zawieszenie małego ruchu granicznego w obwodzie kaliningradzkim powoduje poważne straty dla lokalnych przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • MSWiA i MF: Zawieszenie MRG z Rosją wpłynie korzystnie na budżet państwa

  MSWiA i MF: Zawieszenie MRG z Rosją wpłynie korzystnie na budżet państwa

  Zawieszenie małego ruchu granicznego wpłynie korzystnie na budżet państwa – przekonywali we wtorek przedstawiciele ministerstw spraw wewnętrznych i administracji oraz finansów.

  czytaj więcej

 • Handel: Kazachstan szuka własnej drogi do Europy

  Handel: Kazachstan szuka własnej drogi do Europy

  HANDEL Prezydent Nursułtan Nazarbajew zakończył wczoraj wizytę w Polsce. Otwierając Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze, zachęcał do inwestowania w swoim kraju

  czytaj więcej

 • Błaszczak: Zawieszenie małego ruchu granicznego udaremnia rosyjskie prowokacje

  Błaszczak: Zawieszenie małego ruchu granicznego udaremnia rosyjskie prowokacje

  Po zawieszeniu małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim niemożliwe stały się prowokacje rosyjskie na terenie Polski – oświadczył w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

  czytaj więcej

 • Starcie tytanów w tureckim stylu: Sułtan kontra Imam

  Starcie tytanów w tureckim stylu: Sułtan kontra Imam

  Oto starcie tytanów w tureckim stylu. Po jednej stronie ringu stoi premier Recep Tayyip Erdogan. Po drugiej Fethullah Gülen, duchowny i twórca jednej z najpotężniejszych organizacji pozarządowych w świecie muzułmańskim. Obaj walczą o rząd dusz nad Bosforem.

  czytaj więcej

 • Krajewski: Uzbrojeni moralnie

  Krajewski: Uzbrojeni moralnie

  Z propagandą mocarstwową bywa tak, że najpierw uwierzą w nią obywatele, potem media, a na końcu sami jej autorzy. Tylko wróg jakoś nie daje się nabrać. Nie minął rok rządów Prawa i Sprawiedliwości, a Rzeczpospolita już wyrasta militarnie na regionalne mocarstwo. Jeszcze w maju 2016 r. minister obrony narodowej Antonii Macierewicz, przedstawiając Sejmowi wyniki audytu, mówił: „Gdy obejmowaliśmy rządy jesienią 2015 r., Siły Zbrojne RP nie posiadały zdolności zapewnienia bezpieczeństwa: ani terytorium i całości Rzeczpospolitej Polskiej, ani narodowego obszaru powietrznego, ani obiektów kluczowych dla kierowania państwem, ani też w cyberprzestrzeni”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników