terytorium ukrainy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu terytorium ukrainy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące terytorium ukrainy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Przepis na fake newsa. Podstawowe zasady dezinformacyjnego pichcenia

  Przepis na fake newsa. Podstawowe zasady dezinformacyjnego pichcenia

  Dwie łyżki prawdziwych informacji, pół szklanki wiarygodności, szczypta kłamstwa. Całość mieszać w mediach społecznościowych, aż powstanie chaos. Gotowe. Atak Bartłomieja Misiewicza na rodzinę gen. Waldemara Skrzypczaka. Histeria dotycząca gwałtu uchodźców na rosyjskiej imigrantce w Niemczech. Wywiady z dowódcami Wojska Polskiego. Pierwsze szkolenie podstawowe Obrony Terytorialnej dopiero w maju. Marsze faszystów na Łotwie. Ten luźny zbiór informacji w pewnej części związanej z wojskiem łączy to, że nie są prawdziwe. Niektórzy nazywają to dezinformacją, inni wolą określenie fake news, czyli po prostu fałszywe wiadomości. Fejki.

  czytaj więcej

 • IPN: Nie przyjmujemy do wiadomości zawieszenia legalizacji polskich pomników

  IPN: Nie przyjmujemy do wiadomości zawieszenia legalizacji polskich pomników

  Nie przyjmujemy do wiadomości "zawieszenia legalizacji nielegalnych polskich miejsc pamięci" na Ukrainie - oświadczył IPN. Zauważył, że w dotychczasowej korespondencji nie wspominano o tym, że którekolwiek z polskich miejsc pamięci traktowane było przez Ukrainę jako nielegalne.

  czytaj więcej

 • Szef BBN: Polska wspiera NATO w odstraszaniu ewentualnych zagrożeń ze Wschodu [WYWIAD]

  Szef BBN: Polska wspiera NATO w odstraszaniu ewentualnych zagrożeń ze Wschodu [WYWIAD]

  Polska jest predysponowana, aby z jej terytorium NATO koordynowało odstraszanie ewentualnych zagrożeń ze Wschodu - powiedział PAP szef BBN Paweł Soloch. Jak dodał, z rozmów, jakie wraz z szefem gabinetu prezydenta Krzysztofem Szczerskim, przeprowadził w Waszyngtonie wynika, że w najbliższym czasie nie będzie zdecydowanego resetu w stosunkach USA z Rosją.

  czytaj więcej

 • Rosyjskie media: Kredyt pomostowy na Nord Stream 2

  Rosyjskie media: Kredyt pomostowy na Nord Stream 2

  Rosyjski koncern Gazprom i jego zachodni partnerzy współpracujący z nim w ramach projektu gazociągu Nord Stream 2 udzielą spółce Nord Stream 2 AG kredytu pomostowego w wysokości do 6,65 mld euro do końca 2019 roku - podały w środę media rosyjskie.

  czytaj więcej

 • Uchodźcy w Polsce? Rozmawiajmy o faktach, a nie o mitach

  Uchodźcy w Polsce? Rozmawiajmy o faktach, a nie o mitach

  Tocząca się w Polsce debata o przyjmowaniu uchodźców prowadzi do społecznej katastrofy, za którą winę ponoszą nieodpowiedzialni politycy, dziennikarze niezdolni do podjęcia próby krytycznego myślenia oraz my wszyscy, tolerujący w milczeniu gwałtownie rosnącą i niemającą podstaw w faktach niechęć do cudzoziemców. Dane dowodzą, że reakcje społeczne są zupełnie nieadekwatne do skali zjawiska w Polsce.

  czytaj więcej

 • Szefczovicz: Propozycja mandatu KE ws. Nord Stream 2 w ciągu tygodni

  Szefczovicz: Propozycja mandatu KE ws. Nord Stream 2 w ciągu tygodni

  KE w najbliższych tygodniach przedstawi propozycję mandatu do negocjacji z Rosjanami w sprawie reżimu prawnego wobec morskiego odcinka Nord Stream 2 - poinformował PAP wiceszef KE ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz. Wyraził nadzieję na poparcie Polski.

  czytaj więcej

 • Prezydent Duda: Polska i Ukraina mogą razem zbudować pomyślną przyszłość

  Prezydent Duda: Polska i Ukraina mogą razem zbudować pomyślną przyszłość

  Polska i Ukraina mogą razem zbudować pomyślną przyszłość, opartą na szacunku i poczuciu solidarności - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym w sobotę w Żytomierzu na Ukrainie podczas uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  czytaj więcej

 • Ukraińskie koleje wprowadziły sankcje przeciw przewoźnikom z Rosji

  Ukraińskie koleje wprowadziły sankcje przeciw przewoźnikom z Rosji

  Ukraińskie koleje państwowe Ukrzaliznycia wprowadziły sankcje przeciwko rosyjskim przewoźnikom kolejowym, zakazując im transportowania towarów, jak i przejazdu pustych wagonów przez terytorium Ukrainy - poinformowały w poniedziałek ukraińskie media.

  czytaj więcej

 • Andrzej Duda o swoich sukcesach: Program 500+ i obniżenie wieku emerytalnego [WYWIAD]

  Andrzej Duda o swoich sukcesach: Program 500+ i obniżenie wieku emerytalnego [WYWIAD]

  O potrzebie reformy wymiaru sprawiedliwości i możliwości zmian w konstytucji mówi w wywiadzie dla PAP prezydent Andrzej Duda. Odnosząc się do planów relokacji uchodźców, Duda oświadczył, że nie zgadzamy się na to, "by siłą przywożono ludzi do Polski". Opowiedział się też za silniejszym mandatem prezydenta m.in. w sprawach dot. bezpieczeństwa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników