terytorium ukrainy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu terytorium ukrainy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące terytorium ukrainy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ukraina: W miastach nie ma już pomników Lenina

  Ukraina: W miastach nie ma już pomników Lenina

  W ukraińskich miastach nie ma już pomników wodza bolszewickiej rewolucji, Włodzimierza Lenina. Ostatni pomnik obalono w Nowogrodzie Siewierskim w obwodzie czernihowskim – poinformowała w poniedziałek stacja telewizyjna Espreso.tv.

  czytaj więcej

 • A1 tylko dla cudzoziemców mieszkających w Polsce

  A1 tylko dla cudzoziemców mieszkających w Polsce

  Polska firma zatrudnia obywatela Ukrainy jako przedstawiciela handlowego. Do obowiązków pracownika należą m.in. spotkania z klientami oraz prezentacje produktów pracodawcy. Cudzoziemiec na stałe mieszka na Ukrainie, jednak w związku z pracą często podróżuje do Polski i tu wykonuje większość swojej pracy. Wyjeżdża także do krajów Unii Europejskiej. Pracownik posiada polską wizę. Czy pracodawca może uzyskać dla niego zaświadczenie A1 z ZUS?

  czytaj więcej

 • Ponomariow: W Rosji w końcu pojawi się alternatywa dla Putina. Jej brak to klęska Zachodu

  Ponomariow: W Rosji w końcu pojawi się alternatywa dla Putina. Jej brak to klęska Zachodu

  Putin nie jest wieczny, w końcu w Rosji pojawi się alternatywa dla niego; Zachód poniósł klęskę nie popierając nikogo, kto mógłby zmierzyć się z Putinem, a wielu ludzi, którzy mieli wystąpić przeciwko Kremlowi, już nie żyje - mówi PAP Ilja Ponomariow, jedyny deputowany rosyjskiej Dumy, który głosował przeciwko aneksji Krymu.

  czytaj więcej

 • PIT 2016: Komu przysługuje ulga abolicyjna?

  PIT 2016: Komu przysługuje ulga abolicyjna?

  Jak rozliczyć dochody osiągnięte poza granicami kraju? Podatnicy, którzy w 2016 roku pracowali za granicą mogą obniżyć kwotę podatku za sprawą ulgi abolicyjnej. Mogą z niej skorzystać osoby, które osiągnęły dochód w kraju, który by uniknąć podwójnego opodatkowania, zawarł umowę o proporcjonalnym odliczeniu podatku.

  czytaj więcej

 • Wywlekanie ciał, czyli o polityce robionej na grobach i trumnach

  Wywlekanie ciał, czyli o polityce robionej na grobach i trumnach

  Zmarłe ciała zawsze grały rolę w polityce. Wyciągano je na ogląd publiczny, by zbezcześcić (jak wieszano na latarniach dyktatorów i funkcjonariuszy obalanych reżimów); chowano w odkrytych trumnach i stawiano mauzolea, by czcić (jak przywódców, których z różnych powodów chciano unieśmiertelnić). Kremowano, by zapomnieć lub stawiono grobowce i monumenty, by nie zapomnieć nigdy. Od starożytności do dziś jednak, gdy myślenie rytualne i świeckie idą coraz bardziej osobno, a gdy pamięć o zbrodniach lub katastrofach nabiera mniej pokazowego, dosłownego, ludycznego charakteru – coś się powinno zmienić. Nie potrzebujemy zmarłego ciała tak często tykać, tak otwarcie wywlekać, tak wyraziście pokazywać, by pochylić się nad zmarłym lub by spróbować zrozumieć. W teorii, w życzeniowym nieco być może spojrzeniu na współczesne społeczeństwa jako dojrzałe na ten przynajmniej sposób, że rozumieją racje rytuału i prawa do prywatności, sacrum i świeckiego decorum, a także odróżniają je od nekrofilskiej zemsty i pornograficznej przyjemności oglądania trupa.

  czytaj więcej

 • Kaukaz Południowy: Trump - niewielka niewiadoma i wojna z elitami

  Kaukaz Południowy: Trump - niewielka niewiadoma i wojna z elitami

  Radość Kremla z wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA powinna wzbudzić niepokój w stolicach Kaukazu Południowego, uznawanych przez Moskwę za jej strefę wpływów. Erywań, Tbilisi i Baku zachowują jednak spokój i nie spodziewają się rewolucji.

  czytaj więcej

 • Trump i Putin - wrogowie z przeznaczenia

  Trump i Putin - wrogowie z przeznaczenia

  Zamiast spekulować o wielkiej przyjaźni Donalda Trumpa z Władimirem Putinem, należy się zastanowić, co może zrobić Polska, gdy zimna wojna między USA a Rosją ponownie stanie się zbyt gorąca

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników