terytorium ukrainy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu terytorium ukrainy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące terytorium ukrainy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wybory w Rosji ożywiły spór o Krym

  Wybory w Rosji ożywiły spór o Krym

  Waszyngton zapowiedział, że nie uzna wyników głosowania przeprowadzonego na anektowanym półwyspie. Z prawa do głosowania w wyborach do rosyjskiej Dumy Państwowej mogło wczoraj skorzystać 111,6 mln wyborców.

  czytaj więcej

 • MSZ nie uznaje wyników rosyjskich wyborów parlamentarnych na Krymie

  MSZ nie uznaje wyników rosyjskich wyborów parlamentarnych na Krymie

  MSZ nie uznaje wyników wyborów parlamentarnych do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej, przeprowadzonych na terytorium Półwyspu Krymskiego, należącego, zgodnie z prawem, do Ukrainy - poinformowało we wtorek MSZ w komunikacie przesłanym PAP.

  czytaj więcej

 • Polska firma budowlana wypłaci pensje pracownikom zagranicznego kontrahenta

  Polska firma budowlana wypłaci pensje pracownikom zagranicznego kontrahenta

  Od lipca tego roku polska firma budowlana korzysta przy budowie osiedla mieszkaniowego z usług podwykonawcy, który ma siedzibę w Bułgarii. Firmy budowlane nie zawarły ze sobą pisemnej umowy, gdyż w przeszłości często ze sobą współpracowały i kooperacja układała się dobrze. Podwykonawca delegował do Polski swoich pracowników – obywateli Bułgarii. Z uwagi na duże opóźnienia w budowie spółka bułgarska dodatkowo zatrudniła też nielegalnie Ukraińców, aby szybciej ukończyć budowę. Na początku września okazało się, że firma jest niewypłacalna i nie zapłaciła wynagrodzeń swoim pracownikom – Bułgarom i Ukraińcom. Czy jej pracownicy mogą teraz pozwać polskiego wykonawcę o ich zapłatę?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników