terminale telefoniczne

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu terminale telefoniczne. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące terminale telefoniczne.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak założyć własną pocztę?

  Jak założyć własną pocztę?

  Świadczenie usług pocztowych w Polsce jest obwarowane wieloma przepisami. Ale nie trzeba mieć kosztownego zaplecza, aby móc działać na rynku pocztowym. Jednym ze sposobów jest założenie agencji pocztowej.

  czytaj więcej

 • Orange rozszerza NFC Pass. Skorzystają klienci ING z kartami VISA

  Orange rozszerza NFC Pass. Skorzystają klienci ING z kartami VISA

  Klienci Orange mogą od dziś korzystać z wygodnych i bezpiecznych płatności zbliżeniowych telefonem, używając karty płatniczej Visa do konta ING Banku Śląskiego. To kolejna karta dostępna w ramach usługi i aplikacji NFC Pass, która pozwala płacić smartfonem NFC w Orange w sklepach oraz w punktach handlowo-usługowych. Karta do konta ING Banku Śląskiego jest jednocześnie pierwszą kartą płatniczą NFC w systemie Visa, wydaną we współpracy z polskimi operatorami komórkowymi.

  czytaj więcej

 • Aktualizujcie smartfony. Nadchodzą nowe funkcjonalności w bankowości mobilnej

  Aktualizujcie smartfony. Nadchodzą nowe funkcjonalności w bankowości mobilnej

  Klienci dużych banków powinni zaktualizować swoje smartfony. Będą Blik i nowe funkcjonalności

  czytaj więcej

 • Najbardziej denerwujące zachowania taksówkarzy

  Najbardziej denerwujące zachowania taksówkarzy

  Taksówkarze twierdzą, że aplikacje takie jak Uber odbierają im pracę. Czasami jednak sami kierowcy taksówek zniechęcają klientów. Oto najbardziej irytujące zachowania i zwyczaje, które odbierają nam ochotę na korzystanie z takich przewozów.

  czytaj więcej

 • Samolot awaryjnie lądował w Modlinie. Policja zatrzymała sprawcę fałszywego alarmu

  Samolot awaryjnie lądował w Modlinie. Policja zatrzymała sprawcę fałszywego alarmu

  Lotnisko w podwarszawskim Modlinie pracuje już bez zakłóceń. Rano lądował tam awaryjnie samolot lecący z Oslo. Kapitan zgłosił taką konieczność, bo dostał zgłoszenie, że na pokładzie jest podejrzany pakunek.

  czytaj więcej

 • VAT: Sprzedaż doładowań to usługa telekomunikacyjna

  VAT: Sprzedaż doładowań to usługa telekomunikacyjna

  VAT od dystrybucji kodów, które pozwalają używać telefonów na kartę, należy rozliczyć w momencie wystawienia faktury – wyjaśnił minister finansów.

  czytaj więcej

 • Pasterze maszyn. Co różni Troję od Donbasu

  Pasterze maszyn. Co różni Troję od Donbasu

  Co różni Troję od Donbasu, czyli o tym, że współczesny wojownik niekoniecznie musi być umięśniony i że starcia wielkich armii odeszły do przeszłości

  czytaj więcej

 • Policja błyskawicznie reaguje na zgłoszenia obywateli. Na papierze

  Policja błyskawicznie reaguje na zgłoszenia obywateli. Na papierze

  Na kilka miesięcy przed ważnymi wydarzeniami: Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie i szczytem NATO w Warszawie, Najwyższa Izba Kontroli (NIK) przedstawiła wyniki kontroli sprawdzającej reakcje policji na otrzymywane zgłoszenia.

  czytaj więcej

 • Konszachty ze smokiem: Pekin uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  Konszachty ze smokiem: Pekin uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  Już od ponad 70 lat Chiny planują wciągnięcie Polski do swojej strefy wpływów. Czy Pekin ponownie uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  czytaj więcej

 • Paragony tylko w sieci. Zmiany od 2017 r.

  Paragony tylko w sieci. Zmiany od 2017 r.

  Papierowe wydruki już niedługo mogą zniknąć z naszego życia. Z końcem 2017 r. biznes czeka wielka wymiana kas fiskalnych na takie, które będą rejestrowały sprzedaż elektronicznie.

  czytaj więcej

 • Zgubiłem kartę do bankomatu. I co dalej?

  Zgubiłem kartę do bankomatu. I co dalej?

  Kartę debetową lub kredytową trzeba szybko zastrzec w banku, nawet gdy nie ma pewności, że została faktycznie skradziona. Nadmierna zwłoka może spowodować, że ktoś wypłaci pieniądze z rachunku lub limitu kredytowego, a posiadacz konta nigdy już ich nie odzyska.

  czytaj więcej

 • 3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  Transakcje z użyciem kart płatniczych stają się coraz bardziej popularne i coraz bardziej wypierają gotówkowe. Świadczą o tym m.in. dane NBP: w II kwartale 2017 r. liczba kart płatniczych w obiegu była rekordowa – 37,8 mln, o 28 tys. wyższa niż w marcu. Rekordowa była też liczba terminali POS obsługujących płatności – 584 tys., a zainstalowane były łącznie w 430 tys. placówek. Od kwietnia do czerwca przeprowadzono za ich pośrednictwem 955,5 mln transakcji – także najwięcej w historii. Pomimo upowszechnienia kart przepisy związane z korzystaniem z nich nie zawsze są znane sprzedawcom i konsumentom. Świadczą o tym m.in. liczne opisywane w prasie i internecie przypadki sporów, np. w sytuacji odmowy przyjęcia karty od klienta albo gdy sprzedawca prosi o przedstawienie dowodu osobistego przy określonej wysokości transakcji. Jak się okazuje, w tym ostatnim przypadku sprzedawcy często czynią to bezprawnie. Dziś odpowiadamy zatem na wybrane pytania przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Podpis na tablecie nietrudny do podważenia

  Podpis na tablecie nietrudny do podważenia

  Coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie modnego rozwiązania: możliwości składania przez konsumenta odręcznego podpisu na tablecie lub terminalu. Okazuje się jednak, że taki mechanizm zatwierdzania dokumentów – choć wygodny i nowoczesny – może przysporzyć firmie kłopotów. Konsument może bowiem zakwestionować to, że parafka na tablecie została złożona przez niego. I ma ku temu podstawy.

  czytaj więcej

 • KIR: Kierowcy opłacili bezgotówkowo mandaty warte ponad 11 mln zł

  KIR: Kierowcy opłacili bezgotówkowo mandaty warte ponad 11 mln zł

  Od stycznia do końca maja tego roku policjanci drogowi przyjęli bezgotówkowo ponad 88 tys. płatności za mandaty na ponad 11 mln zł - poinformowała pytana przez PAP Krajowa Izba Rozliczeniowa. Wpływy z mandatów opłaconych bezgotówkowo i na poczcie trafiają do Urzędu Skarbowego w Opolu.

  czytaj więcej

 • Branża lotnicza szansą na stabilną i perspektywiczną karierę

  Branża lotnicza szansą na stabilną i perspektywiczną karierę

  WYBIERAM POLSKIE | Jak wynika z raportu PwC „Dalszy wzrost na polskim niebie. Prognozy dla rynku lotniczego 2018”, polska branża lotnicza wykazuje jeden z największych potencjałów wzrostu spośród wszystkich europejskich rynków. Co to oznacza w kontekście poszukiwania zatrudnienia i budowania swojej zawodowej kariery? Pracę w branży lotniczej – szczególnie w kontekście obsługi naziemnej samolotów, pasażerów, bagaży i ładunków lotniczych – trzeba rozważać bardzo poważnie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników