termin zapłaty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu termin zapłaty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące termin zapłaty.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Biura podróży: Jak rozliczyć usługę turystyczną

  Biura podróży: Jak rozliczyć usługę turystyczną

  Podatnik VAT czynny prowadzi niewielkie biuro podróży. 1 kwietnia 2016 r. nabył we własnym imieniu i na własny rachunek od dużej firmy turystycznej (podatnika VAT czynnego) dwa miejsca na dwutygodniowe wczasy na Maderze (1–15 czerwca). Zapłaty dokonał 4 kwietnia. Nabyta usługa ma charakter kompleksowej usługi turystycznej obejmującej przelot samolotem na Maderę i z powrotem, zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, ubezpieczenie, dodatkowe atrakcje. Koszt zakupu jednego miejsca to 7000 zł. Zakup usługi udokumentowano fakturą, którą przedsiębiorca otrzymał 8 kwietnia, na łączną kwotę 14 000 zł (faktura nie zawierała stawki i kwoty VAT, lecz adnotację „procedura marży dla biur podróży”). Nabyte miejsca na wczasy przedsiębiorca sprzedał we własnym imieniu i na własny rachunek 29 kwietnia osobie indywidualnej w cenie 8230 zł za miejsce, łącznie otrzymał 16 460 zł (pobierając z góry zapłatę). Sprzedaż udokumentował paragonem fiskalnym.

  czytaj więcej

 • W egzekwowaniu długów ważna jest żelazna konsekwencja

  W egzekwowaniu długów ważna jest żelazna konsekwencja

  Znajomy od ponad roku zwleka ze zwrotem pożyczki. Na początku wierzyłam w jego tłumaczenie o braku pieniędzy i ulegałam kolejnym prośbom o przesunięcie terminu spłaty. Teraz jednak widzę, że przez cały czas wprowadzał mnie w błąd. Ostatnio kupił nowy samochód, a ja w dalszym ciągu nie otrzymałam od niego ani grosza. – Czy powinnam pozwać go do sądu – pyta pani Małgorzata

  czytaj więcej

 • e-Faktoring lekiem na problemy małych firm. Pierwsza taka usługa w Polsce

  e-Faktoring lekiem na problemy małych firm. Pierwsza taka usługa w Polsce

  Już dzisiaj nie tylko średnie i duże firmy, ale również mikroprzedsiębiorcy mogą skorzystać z finansowania swojej działalności usługą faktoringu. Co więcej, mogą zabezpieczyć swoją płynność finansową wyłącznie za pośrednictwem internetu – bez wychodzenia z domu i konieczności dostarczania dokumentów. Taką innowacyjną, pierwszą na polskim rynku, usługę świadczy NFG, spółka wchodząca w skład konsorcjum Kaczmarski Group. Jest ona dostępna w ramach Systemu Terminowych Płatności FairPay.pl

  czytaj więcej

 • 1 proc. podatku z PIT: Pomoc, która nic nie kosztuje podatnika

  1 proc. podatku z PIT: Pomoc, która nic nie kosztuje podatnika

  Dla większości organizacji pożytku publicznego wskazanie jako beneficjenta przez podatników PIT jest najważniejszym źródłem finansowania działalności – nierzadko rozwiązującej problemy, którymi nie zajmuje się prawie nikt.

  czytaj więcej

 • Do sądów miłość bez wzajemności

  Do sądów miłość bez wzajemności

  Artur Sacharuk, przedsiębiorca spod Warszawy, pokazuje mi grubą teczkę sądowych akt. Mówi, że chciałby wierzyć, że miał po prostu potwornego pecha.

  czytaj więcej

 • Czas na rozwiązanie umowy to nie okres wypowiedzenia

  Czas na rozwiązanie umowy to nie okres wypowiedzenia

  W przypadku istotnej zmiany oferty operatora, konsument ma określony termin na przesłanie skutecznego oświadczenie o odstąpienie kontraktu. Firma nie ma prawa pobierać od klienta opłat abonamentowych po tym fakcie.

  czytaj więcej

 • Jakie sposoby mają samorządy na ominięcie limitów zadłużenia

  Jakie sposoby mają samorządy na ominięcie limitów zadłużenia

  Samorządowcy chcieliby poluzowania reguł wydatkowania środków z budżetów JST. Jednak zdecydowana większość z nich jest zdania, że łagodniej nie może oznaczać łamania prawa.

  czytaj więcej

 • Pełnomocnik ma wskazać, co zrobił, by spór nie trafił do sądu

  Pełnomocnik ma wskazać, co zrobił, by spór nie trafił do sądu

  Od początku roku obowiązuje ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów (Dz.U. z 2015 r. poz. 1595). Wprowadza ona wiele nowych rozwiązań zarówno do procedury cywilnej, jak i do innych przepisów.

  czytaj więcej

 • Wydatki na badania i rozwój można ująć w PKPiR

  Wydatki na badania i rozwój można ująć w PKPiR

  Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów weszło już w życie. Określa ono m.in., jak zapisywać koszty w ramach nowej ulgi B+R.

  czytaj więcej

 • NSA: Rośnie liczba skarg kasacyjnych, a wraz z nimi zaległości

  NSA: Rośnie liczba skarg kasacyjnych, a wraz z nimi zaległości

  W ciągu roku liczba spraw w Naczelnym Sądzie Administracyjnym zwiększyła się niemal o jedną dziesiątą. A przez minione pięć lat się podwoiła.

  czytaj więcej

 • Jak obliczyć pensję pracownika na wypowiedzeniu

  Jak obliczyć pensję pracownika na wypowiedzeniu

  Pracownik jest w trakcie jednomiesięcznego wypowiedzenia umowy o pracę, która rozwiąże się 30 kwietnia 2016 r. Zatrudniony wykorzystał urlop wypoczynkowy za bieżący rok – od 1 do 11 kwietnia (7 dni). Skorzystał też z dwóch dni wolnych na poszukiwanie pracy (12–13 kwietnia), a od 20 do 30 kwietnia będzie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Jego wynagrodzenie składa się ze stawki miesięcznej 4800 zł, dodatku za pracę w warunkach narażenia na stres – 500 zł – oraz zmiennej premii regulaminowej w wysokości od 5 do 25 proc. stawki zasadniczej.

  czytaj więcej

 • Kilkaset tysięcy złotych za wycinkę drzewa? Samorządy zwracają część pieniędzy

  Kilkaset tysięcy złotych za wycinkę drzewa? Samorządy zwracają część pieniędzy

  Osoby, które miały zapłacić nawet po kilkaset tysięcy złotych za nielegalne usunięcie drzew, występują o wznowienie postępowań. Samorządy mogą stracić miliony.

  czytaj więcej

 • E-sąd tańszą drogą do odzyskania należności

  E-sąd tańszą drogą do odzyskania należności

  Pan Jacek odziedziczył po rodzicach przedsiębiorstwo. – Przeglądając dokumentację, znalazłem kilka nieuregulowanych faktur – mówi czytelnik. – Niestety od terminu zapłaty minęły już dwa lata. Obawiam się, że gdy wytoczę sprawę w sądzie, dłużnik podniesie zarzut przedawnienia i stracę pieniądze. Czy istnieje tańszy sposób zorientowania się w zamiarach kontrahenta – pyta

  czytaj więcej

 • Bankructwo nie ma wpływu na odsetki

  Bankructwo nie ma wpływu na odsetki

  Dłużnik musi płacić odsetki także za okres po ogłoszeniu jego upadłości, a wierzyciel może ich dochodzić także w toku postępowania upadłościowego – uchwalił Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Prawo wodne pod ostrzałem małych gmin

  Prawo wodne pod ostrzałem małych gmin

  Związek Gmin Wiejskich RP negatywnie opiniuje projekt ustawy – Prawo wodne, który zaproponowało Ministerstwo Środowiska. Nie zgadza się, aby zadaniem własnym gminy było utrzymywanie melioracji wodnych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników