termin zapłaty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu termin zapłaty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące termin zapłaty.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kontrahent nie chce odebrać i zapłacić faktury. Co można zrobić?

  Kontrahent nie chce odebrać i zapłacić faktury. Co można zrobić?

  Wyegzekwowanie swojej należności warto rozpocząć od sporządzenia wezwania do zapłaty, choc to dopiero pierwszy z możliwych kroków. Nieterminowe regulowanie płatności to dla firm podwójne obciążenie. Nie otrzymują należnego im wynagrodzenia, a podatek wynikający z wykonanych usług lub dokonanych dostaw muszą i tak oddać fiskusowi.

  czytaj więcej

 • Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania: Fiskus zbyt chętnie odmawia wydania interpretacji

  Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania: Fiskus zbyt chętnie odmawia wydania interpretacji

  Jeśli w danej sprawie może mieć zastosowanie klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania, organ może nie wydać interpretacji indywidualnej. Tak jest np. w sprawach dotyczących darowizn czy przekształceń.

  czytaj więcej

 • Księgowość internetowa przydatna dla małych firm

  Księgowość internetowa przydatna dla małych firm

  Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały rynek usług księgowych. Sprawiły, że prowadzenie dokumentów związanych z działalnością biznesową, takich jak wystawianie faktur, prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów czy środków trwałych, jest możliwe z dowolnego miejsca, do tego w prosty sposób.

  czytaj więcej

 • Proces ws. śmierci J. Ziobry: Obrońcy sprzeciwiają się wnioskowi prokuratora

  Proces ws. śmierci J. Ziobry: Obrońcy sprzeciwiają się wnioskowi prokuratora

  Obrońcy lekarzy, oskarżonych w sprawie śmierci Jerzego Ziobro sprzeciwiali się podczas wtorkowej rozprawy wnioskowi prokuratora o wyłączenie sędzi przewodniczącej i skierowanie sprawy do innego sądu poza apelacją krakowską.

  czytaj więcej

 • Lipiec: miesiąc, w którym w szpitalach zapanuje bałagan

  Lipiec: miesiąc, w którym w szpitalach zapanuje bałagan

  Nikt nie wie, co się stanie z tysiącami pacjentów czekających na zabiegi w placówkach, które w połowie roku stracą kontrakty z NFZ. Istnieje duże ryzyko, że kolejki jeszcze się wydłużą.

  czytaj więcej

 • Poradnia kadrowa z 9 lutego 2017: Kiedy szef może żądać zwrotu kosztów prywatnych rozmów ze służbowego telefonu

  Poradnia kadrowa z 9 lutego 2017: Kiedy szef może żądać zwrotu kosztów prywatnych rozmów ze służbowego telefonu

  ● Czy do uznania pracy za jednakową wystarczy ten sam rodzaj stanowiska pracy● Jaka jest odpowiedzialność podwładnych za straty spowodowane zepsuciem lub przeterminowaniem towaru● Kiedy pracodawca może żądać od pracownika zwrotu kosztów prywatnych rozmów ze służbowego telefonu● W jaki sposób zrekompensować pracownikowi pracę w sobotę● Moja koleżanka z pracy zajmuje to samo stanowisko, co ja. Mamy również analogiczny zakres obowiązków służbowych. Ona jednak zarabia więcej. Czuję się z tego powodu dyskryminowana. Czy słusznie zakładam, że do uznania pracy za jednakową – a w konsekwencji do otrzymywania pensji w jednakowej wysokości – wystarczające jest piastowanie tej samej posady? Mój przełożony twierdzi, że nie. Według niego trzeba również uwzględniać jakość i rezultaty pracy, a te u mojej koleżanki są ponoć wyższe niż moje.

  czytaj więcej

 • Zwrot podatku nie jest przychodem z najmu

  Zwrot podatku nie jest przychodem z najmu

  Jestem właścicielem lokalu usługowego, który dzierżawię innemu przedsiębiorcy. W umowie zawarliśmy postanowienie, że podatek od nieruchomości będzie płacił najemca. Jednak w terminie zapłaty najemca był w szpitalu i poprosił mnie o uregulowanie należności. Po wyzdrowieniu zwrócił mi zapłaconą kwotę. Czy należność tę powinienem potraktować jako przychód z najmu i opodatkować?

  czytaj więcej

 • Błędy w rachunkowości: Jak ujmować przychody i ich korekty

  Błędy w rachunkowości: Jak ujmować przychody i ich korekty

  Otrzymane lub należne od kontrahentów środki z tytułu świadczeń, których wykonanie nastąpi w kolejnych okresach sprawozdawczych, trzeba rozliczyć w czasie. Nie ujmuje się ich kasowo.

  czytaj więcej

 • Turystyka: Jest nowa wykładnia dla opodatkowania zaliczek w VAT

  Turystyka: Jest nowa wykładnia dla opodatkowania zaliczek w VAT

  Kowtur sp. z o.o. zajmuje się świadczeniem usług turystycznych. W ramach działalności organizuje turystyczne imprezy wyjazdowe, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Nabywcami tych świadczeń są osoby fizyczne, turyści wyjeżdżający na wypoczynek. Firma ma swoje autokary, ma też jeden hotel w kraju. Autokary są wykorzystywane przy organizacji niektórych imprez, w ramach których jest transport w kraju lub z i do kraju. Hotel służy natomiast do świadczenia typowych usług hotelarskich, czasem tylko wykorzystywany jest na potrzeby oferowanych wycieczek objazdowych, o ile ich program i harmonogram pozwalają na nocleg w placówce spółki.

  czytaj więcej

 • Jędrzejewska: Poseł też ma prawo wiedzieć

  Jędrzejewska: Poseł też ma prawo wiedzieć

  Czas, żeby ktoś w końcu zaczął informować posłów, co uchwalają, a nawet więcej – co zgłaszają w ramach inicjatywy ustawodawczej. Nie może być tak, żeby parlamentarzysta dopiero po dwóch miesiącach dowiadywał się, za jaką zmianą prawa podniósł rękę. Weźmy głośny ostatnio przykład opodatkowania wiatraków. Już w czerwcu ub.r. poseł Grzegorz Furgo próbował dociec – cytuję – „jaka jest rzeczywista przyczyna zmiany przepisów i włączenia całości instalacji elektrowni wiatrowych do Prawa budowlanego?” (interpelacja nr 4207).

  czytaj więcej

 • Brak winy w niedotrzymaniu terminu pozwala skutecznie go przywrócić

  Brak winy w niedotrzymaniu terminu pozwala skutecznie go przywrócić

  Prowadzę firmę. Sąd oddalił mój wniosek o przywrócenie terminu do sprzeciwu od nakazu. Odrzucił także sprzeciw (nie przesłuchał mnie, ale stwierdził, że mogłem złożyć reklamację przesyłki). Tymczasem ja w ogóle o niej nie wiedziałem, nie otrzymałem awiza do skrzynki pocztowej, a wcześniej odbierałem pocztę zarówno od kontrahenta, jak i komornika. Czy wobec takiego stanu rzeczy mam szansę na zmianę orzeczenia?

  czytaj więcej

 • Podatek od środków transportowych. Lokalne wyzwania dla ogólnopolskich firm

  Podatek od środków transportowych. Lokalne wyzwania dla ogólnopolskich firm

  15 lutego upływa termin złożenia deklaracji i zapłaty pierwszej raty podatku od środków transportowych. Podatek ten może wydawać się prosty i niebudzący wątpliwości. Jednak dla spółek posiadających ogromną flotę pojazdów, zarejestrowanych w różnych gminach, to jedno z największych wyzwań w roku podatkowym. Problem dotyczy w szczególności firm z branży leasingowej, które są właścicielami kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy pojazdów podlegających opodatkowaniu w całym kraju.

  czytaj więcej

 • Wiceprezes Orange: Karty z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami oraz przyzwoitym internetem kosztują tyle co dwa pudełek ptasiego mleczka

  Wiceprezes Orange: Karty z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami oraz przyzwoitym internetem kosztują tyle co dwa pudełek ptasiego mleczka

  Opłaty za swoje usługi podnoszą parkingi, firmy ochrony mienia, banki. Robią to, aby utrzymać zyski. A na rynku telekomunikacyjnym trwa nieustanna wojna cenowa - podkreśla Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego.

  czytaj więcej

 • Nie chcesz mieć problemów z fiskusem? Zostaw gotówkę i płać przelewem

  Nie chcesz mieć problemów z fiskusem? Zostaw gotówkę i płać przelewem

  Przepis o płatnościach gotówkowych został tak skonstruowany, że przedsiębiorcy, którzy nie chcą mieć problemów z fiskusem, powinni płacić wyłącznie za pośrednictwem rachunku bankowego.

  czytaj więcej

 • VAT: Opóźnienia w rozliczeniu importu usług, odwrotnego opodatkowania i WNT mogą być kosztowne

  VAT: Opóźnienia w rozliczeniu importu usług, odwrotnego opodatkowania i WNT mogą być kosztowne

  Z początkiem tego roku zmieniły się regulacje w zakresie rozliczania VAT w przypadku transakcji krajowych opodatkowanych odwrotnie, jak i dokonywanych w ramach importu usług i wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

  czytaj więcej

 • Formalności i obowiązki przy zakupie mieszkania

  Formalności i obowiązki przy zakupie mieszkania

  Nabycie własnego mieszkania to złożona transakcja, która wymaga dopełnienia kilku formalności. Nie obędzie się przy tym bez wizyty u notariusza. Zakup z rynku wtórnego od osoby prywatnej zobowiązuje do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (nowe mieszkanie od dewelopera jest wolne od te daniny). Dodatkowe koszty pojawiają się przy kupnie na kredyt (założenie lub zmiana treści hipoteki). 

  czytaj więcej

 • Błędy na kopercie chronią przed fikcją doręczenia

  Błędy na kopercie chronią przed fikcją doręczenia

  Doręczenie zastępcze nie jest możliwe, gdy przesyłkę sądową wysłano na nieaktualny adres lub podano nieaktualne dane osobowe adresata.

  czytaj więcej

 • VAT od odstępnego wciąż budzi wątpliwości

  VAT od odstępnego wciąż budzi wątpliwości

  Opłata pobierana od pasażerów, którzy rezygnują z biletu długookresowego, nie jest odszkodowaniem za odstąpienie od umowy. To zła wiadomość dla gmin.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników