termin przesunięto

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu termin przesunięto. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące termin przesunięto.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Powództwo cywilne szansą na zwrot składek przy outsourcingu

  Powództwo cywilne szansą na zwrot składek przy outsourcingu

  Nowe przepisy pozwalają ZUS zaliczyć wpłacone kwoty na konto innego podmiotu. Choć nie wynika to wprost z przepisów, można próbować odzyskać je w sądzie. Nie wiadomo tylko, kogo pozwać.

  czytaj więcej

 • Wszystkie klocki już są. Teraz trzeba je tylko sprawnie połączyć

  Wszystkie klocki już są. Teraz trzeba je tylko sprawnie połączyć

  Polski biznes jest uzbrojony na podbój świata. Dorobił się kadry fachowców, zdobył nowoczesne know-how, zadbał o odpowiednią jakość swoich wyrobów i usług. Wszystkie te elementy muszą jednak ze sobą doskonale współgrać.

  czytaj więcej

 • Wyższa emerytura – jak ją wypracować [DEBATA]

  Wyższa emerytura – jak ją wypracować [DEBATA]

  Jesteśmy skazani na projektowane przez rząd rozwiązanie w perspektywie 10 lat. Pobocznym wątkiem jest to, by ludzie sami zadbali o swoje emerytury. Jeśli to będzie przymus lub quasi-przymus, to będzie stymulować emerytury - twierdzi Marcin Dyl

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Wszystkie puzzle już są. Teraz trzeba je tylko sprawnie połączyć

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Wszystkie puzzle już są. Teraz trzeba je tylko sprawnie połączyć

  Polski biznes jest dobrze przygotowany do podboju świata. Dorobił się kadry fachowców, zdobył nowoczesne know-how, zadbał o odpowiednią jakość swoich wyrobów i usług. Wszystkie te elementy muszą jednak ze sobą doskonale współgrać.

  czytaj więcej

 • Propozycje rewolucji w urlopach: Pracodawca wskaże datę, jednolity wymiar odpoczynku dla wszystkich

  Propozycje rewolucji w urlopach: Pracodawca wskaże datę, jednolity wymiar odpoczynku dla wszystkich

  - Zaproponujemy, aby pracodawca mógł jednostronnie decydować o terminie wypoczynku, ale z dwumiesięcznym uprzedzeniem. Jego wymiar byłby jednolity dla wszystkich pracowników, bez względu na staż. Utrzymamy urlop na żądanie, ale powinien być on bezpłatny - mówi profesor Arkadiusz Sobczyk

  czytaj więcej

 • Śniadek: Ustawa o handlu w niedziele procedowana w formule kompromisu

  Śniadek: Ustawa o handlu w niedziele procedowana w formule kompromisu

  Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele jest procedowana w formule pewnego kompromisu po to, by przyspieszyć prace; robimy pierwszy krok na drodze dojścia do zakazu, w takim kształcie, jakiego oczekuje Solidarność - mówił szef podkomisji ds. rynku pracy Janusz Śniadek (PiS).

  czytaj więcej

 • Będzie wspólny projekt ordynacji podatkowej

  Będzie wspólny projekt ordynacji podatkowej

  - Zaproponowane przez Komisję Kodyfikacyjną reguły przedawnienia są dla Ministerstwa Finansów mniej korzystne niż obecne. Znacznie ograniczają możliwość dochodzenia roszczeń. Natomiast za fantastyczny uważam pomysł konsultowania skutków podatkowych transakcji - wyjaśnia Filip Świtała, dyrektor departamentu systemu podatkowego w Ministerstwie Finansów.

  czytaj więcej

 • Uruchomienie CEP: Zamiast spektakularnego sukcesu szykuje się wpadka

  Uruchomienie CEP: Zamiast spektakularnego sukcesu szykuje się wpadka

  Poniedziałek, 13 listopada, może być pechowy dla minister cyfryzacji. Tego dnia ruszy nowa wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jeśli coś pójdzie nie tak, będzie to powód do dymisji Anny Streżyńskiej.

  czytaj więcej

 • Gminy mogą już wnioskować o środki z Malucha+

  Gminy mogą już wnioskować o środki z Malucha+

  Do 24 listopada wojewodowie będą przyjmować od samorządów wnioski o przyznanie pieniędzy na nowe żłobki i kluby dziecięce. Krócej, bo do 17 listopada, zbierane będzie zapotrzebowanie na pokrycie kosztów miejsc w funkcjonujących już placówkach.

  czytaj więcej

 • Wiceprezydent Warszawy: Wezwaliśmy szefa MIB do ponownego rozpatrzenia sprawy pl. Piłsudskiego

  Wiceprezydent Warszawy: Wezwaliśmy szefa MIB do ponownego rozpatrzenia sprawy pl. Piłsudskiego

  Zwróciliśmy się do ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka o ponowne rozpatrzenie sprawy placu Piłsudskiego - oświadczył we wtorek wiceprezydent stolicy Michał Olszewski. Jak dodał, miasto przygotowuje skargę do sądu administracyjnego "na potencjalną odmowę" ponownego rozpatrzenia.

  czytaj więcej

 • Podwyżki dla pielęgniarek mogą być iluzoryczne. Byle nie oznaczały spadku płac

  Podwyżki dla pielęgniarek mogą być iluzoryczne. Byle nie oznaczały spadku płac

  Wzrost płac miała gwarantować uchwalona w czerwcu ustawa dotycząca najniższych wynagrodzeń zasadniczych w zawodach medycznych. Jednak dla wielu pielęgniarek podwyżki okazały się iluzją. A to dlatego, że na ich poczet ustawodawca kazał zaliczyć tzw. dodatek Zembali. Efekt? W wielu szpitalach podwyżki w ogóle nie było. A zdarzały się i takie, w których równała się... obniżce. Jak to możliwe? Jeśli podwyżkę dla danej pielęgniarki sfinansowano „dodatkiem Zembali” 1:1 (czyli na zasadzie zwykłego przesunięcia środków, ale z uwzględnieniem wykształcenia i specjalizacji), to uprawniona wychodziła na zero. I to nawet jeżeli z powodu wykształcenia podwyżka wynosiła np. 80 proc. wartości dodatku. Wtedy bowiem pozostałe 20 proc. i tak trafiało do jej portfela jako „dodatek Zembali”. Tego ostatniego nikt nie zabrał, został on tylko uszczuplony na poczet podwyżki. Gorzej, gdy z pieniędzy przeznaczonych na „dodatki Zembali” najpierw dokonywano podwyżek (z uwzględnieniem wykształcenia i specjalizacji), a później pozostałą po takim podziale kwotę rozdysponowano po równo uprawnionym. Wtedy nasza przykładowa pielęgniarka mogła otrzymać dużo mniej niż wspomniane 20 proc. Szpitale, które zastosowały taki mechanizm, cofnęły w zasadzie „zembalowe dodatki”. Czy prawidłowo? O odpowiedź poprosiliśmy resort zdrowia.

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość czeka Ministerstwo Cyfryzacji?

  Jaka przyszłość czeka Ministerstwo Cyfryzacji?

  Odwołanie Anny Streżyńskiej może całkowicie pogrzebać eksperyment zwany resortem cyfryzacji.

  czytaj więcej

 • Rewolucja w emeryturach budżetówki

  Rewolucja w emeryturach budżetówki

  Nauczyciele, urzędnicy, pracownicy rządowych agencji i funduszy będą mogli liczyć na dodatkowe ubezpieczenie emerytalne.

  czytaj więcej

 • "Trudna sytuacja". Urzędnicy z Bytomia nie dostaną w grudniu pensji

  "Trudna sytuacja". Urzędnicy z Bytomia nie dostaną w grudniu pensji

  Bytomscy urzędnicy nie otrzymają w grudniu pensji. Ze względu na trudną sytuację finansową lokalne władze zmieniły regulamin wynagrodzeń i przesunęły wypłaty na początek stycznia. Brak pensji przed świętami ma częściowo zrekompensować nagroda roczna i świadczenia socjalne.

  czytaj więcej

 • Bielan: Trzaskowski "politycznym dzieckiem" Hanny Gronkiewicz-Waltz

  Bielan: Trzaskowski "politycznym dzieckiem" Hanny Gronkiewicz-Waltz

  Rafał Trzaskowski jest ostatnim kandydatem na prezydenta stolicy, który może startować z programem zmiany - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Jak ocenił, trudno znaleźć w Warszawie osobę bardziej związaną z Hanną Gronkiewicz-Waltz, niż Trzaskowski.

  czytaj więcej

 • Niepewny los zakazu handlu

  Niepewny los zakazu handlu

  Zaplanowane na dziś drugie czytanie obywatelskiego projektu w sprawie ograniczeń sprzedaży w niedziele się nie odbędzie. Powodem przesunięcia terminu jest opinia MSZ, z której wynika, że powinien być on notyfikowany przez Komisję Europejską. Ta decyzja może oznaczać, że ograniczenia nie wejdą w życie od 1 stycznia 2018 r. Zgodnie z planem posiedzeń Sejmu drugie i trzecie czytanie może bowiem odbyć się najwcześniej 22–24 listopada. Następnie ustawa trafi do Senatu, który rozpatrzyć ją może 5–6 grudnia (o ile nie będzie dodatkowego posiedzenia). Nawet jeśli senatorowie nie wniosą poprawek, a prezydent szybko podpisze ustawę (ma na to 21 dni), to i tak vacatio legis byłoby krótkie (niecały miesiąc). A jest to przecież bardzo ważna zmiana przepisów – obejmie kilkaset tysięcy podmiotów gospodarczych trudniących się handlem i miliony konsumentów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników