tematyczne sport

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu tematyczne sport. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące tematyczne sport.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bloger może zaliczyć do kosztów niemal wszystko? Niekoniecznie

  Bloger może zaliczyć do kosztów niemal wszystko? Niekoniecznie

  Jakie wydatki może odliczyć podatnik, który umieszcza swoje artykuły na stronie www, a przy tym zarabia na reklamach? Nie ma co do tego pewności, bo interpretacje są sprzeczne.

  czytaj więcej

 • Jakie obowiązki mają rodzice uczniów? Chodzenie na wywiadówki to nie wszystko

  Jakie obowiązki mają rodzice uczniów? Chodzenie na wywiadówki to nie wszystko

  Opiekunowie młodych ludzi, na których ciąży obowiązek szkolny, mają prawo do ograniczonej ingerencji w życie szkoły. Zawsze jednak warto negocjować zmiany z nauczycielami i dyrekcją.

  czytaj więcej

 • Wspólna obsługa w gminie. Jak ją prawidłowo przygotować i wdrożyć

  Wspólna obsługa w gminie. Jak ją prawidłowo przygotować i wdrożyć

  Gmina zamieszkana przez ok. 30 tys. mieszkańców jest organem prowadzącym dla dwóch przedszkoli, siedmiu szkół podstawowych oraz trzech gimnazjów. Ponadto działają w niej miejski ośrodek pomocy społecznej (jednostka budżetowa), miejski ośrodek sportu i rekreacji (jednostka budżetowa), zakład usług komunalnych (zakład budżetowy), miejska biblioteka publiczna (gminna instytucja kultury) oraz miejski ośrodek kultury (gminna instytucja kultury). Gmina ma również 100 proc. udziałów w jednej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością – w przedsiębiorstwie wodno-kanalizacyjnym. Jednocześnie na terenie gminy funkcjonują trzy zespoły szkół ponadgimnazjalnych oraz liceum ogólnokształcące, których organem prowadzącym jest powiat Y. Burmistrz chciałby objąć zakresem wspólnej obsługi jeśli nie wszystkie, to przynajmniej jak największą liczbę ww. jednostek działających (funkcjonujących) na terenie gminy.

  czytaj więcej

 • Prezes nc+: Internet nie skanibalizuje telewizji

  Prezes nc+: Internet nie skanibalizuje telewizji

  - Chciałbym, żeby nowi gracze konkurowali z nami wedle tych samych reguł. Taki Netflix nie kupuje serialu tylko na polski rynek, ale dla 200 krajów, a do tego nie musi płacić na Polski Instytut Sztuki Filmowej - mówi Rougeron w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • Edukacja według PiS sprzeczna wewnętrznie. Reforma rodzi się w kompletnym bałaganie

  Edukacja według PiS sprzeczna wewnętrznie. Reforma rodzi się w kompletnym bałaganie

  MEN chce w ramach zmian w systemie oświaty wyregulować na nowo pracę uczniów i nauczycieli, ale wydaje sprzeczne ze sobą dokumenty.

  czytaj więcej

 • Kwaśniewski: Byli u mnie młodzi z PO, chcą zrozumieć jakie błędy popełniła Platforma [WYWIAD]

  Kwaśniewski: Byli u mnie młodzi z PO, chcą zrozumieć jakie błędy popełniła Platforma [WYWIAD]

  - Wcześniej bywały okresy, kiedy knucie było bardziej intensywne, bo spotykałem się z przedstawicielami lewicy i centrolewicy. Tutaj, u mnie, były spotkania inicjatywy, która powstała i przedwcześnie umarła. Europa Plus - mówi Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Warto mieszkać i pracować w Bolesławcu

  Warto mieszkać i pracować w Bolesławcu

  W Bolesławcu zwolnione są z podatku od nieruchomości budynki mieszkalne i lokale mieszkalne, które nie są zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej, oraz grunty pozostałe (pod budynkami mieszkalnymi, lokalami mieszkalnymi i pozostałymi budynkami).

  czytaj więcej

 • W telewizji mrówka zjada słonia. Czy TVN może skorzystać na fuzji?

  W telewizji mrówka zjada słonia. Czy TVN może skorzystać na fuzji?

  W razie fuzji Discovery i Scripps Networks polski TVN zostanie wchłonięty przez gracza z niewielkim udziałem w rynku.

  czytaj więcej

 • Nie samą ropą Saudowie żyją

  Nie samą ropą Saudowie żyją

  Luksusowa turystyka, wyrafinowana rozrywka, usługi finansowe na najwyższym poziomie, a na deser nowoczesne technologie – te branże mają pomóc w zdywersyfikowaniu gospodarki arabskiego kraju

  czytaj więcej

 • Adwokaci o prawie sportowym

  Adwokaci o prawie sportowym

  - Temat umów i praw do nazw stadionów będzie jednym z wielu podczas konferencji. W ramach pięciu paneli tematycznych zaplanowano wszechstronne omówienie licznych aspektów prawnych związanych ze sportem wyczynowym, jak i masowym - mówi adwokat Dariusz Strzelecki, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.

  czytaj więcej

 • Podkomisja ds. rynku pracy: Handel powinien być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca

  Podkomisja ds. rynku pracy: Handel powinien być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca

  Handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca - proponują posłowie z podkomisji stałej ds. rynku pracy. Zgodnie z ich propozycjami zakupy będzie można robić w niedziele m.in. na poczcie, w lecznicach dla zwierząt oraz hurtowniach farmaceutycznych.

  czytaj więcej

 • Publiczna Jedynka zarobiła mniej na reklamach niż Dwójka

  Publiczna Jedynka zarobiła mniej na reklamach niż Dwójka

  Z czterech największych telewizji tylko TVN zwiększył w minionym roku wpływy reklamowe. Prawdziwe tąpnięcie zanotowała TVP 1: straciła 18 proc. przychodów i spadła z podium.

  czytaj więcej

 • Stanecki: Disco polo to nie mój świat. Jestem od treści niszowych, Jacek Kurski buduje zasięg [WYWIAD]

  Stanecki: Disco polo to nie mój świat. Jestem od treści niszowych, Jacek Kurski buduje zasięg [WYWIAD]

  - Ja jestem raczej od treści bardziej niszowych, a Jacek Kurski od tych popularnych, ale budujących zasięg i przyciągających masowego widza - mówi w wywiadzie dla DGP Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

  czytaj więcej

 • Wójt podsumuje roczne działania w nowym raporcie

  Wójt podsumuje roczne działania w nowym raporcie

  Od nowej kadencji czeka samorządy dodatkowy obowiązek – przygotowanie corocznego raportu o stanie gminy. Informacje, jakie powinny znaleźć się w tym dokumencie, wskazuje wprowadzająca go ustawa z 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 130). Samorządowcy z mniejszych jednostek do nowego obowiązku podchodzą sceptycznie. Skarżą się na nadmiar już istniejących obowiązków sprawozdawczych i zastanawiają się, komu z nielicznego personelu urzędu będą musieli dołożyć pracy. Tego problemu zdają się nie mieć niektórzy prezydenci miast – twierdzą, że z przygotowaniem raportu dokumentu nie powinno być większych kłopotów. Jednak i oni nie są entuzjastami nowych przepisów. Z kolei eksperci są zdania, że raporty powinny mieć przełożenie na jakość planowania strategicznego i tym samym sprzyjać tworzeniu realistycznych, pragmatycznych i konkretnych uchwał. Obawiają się jednak, że sposób procedowania nad nowymi dokumentami może być przyczynkiem politycznych awantur podczas sesji. Tym bardziej że zgodnie z nowymi przepisami rady gmin mają nie tylko prawo uszczegółowić raport, ale i zwiększyć jego zakres. ⒸⓅ

  czytaj więcej

 • 32 wyjątki od zakazu handlu w niedzielę: Im wolno handlować mimo ograniczeń

  32 wyjątki od zakazu handlu w niedzielę: Im wolno handlować mimo ograniczeń

  Ograniczenia związane ze sprzedażą w niedziele i święta nie obowiązują w wielu placówkach, których działanie uznano za celowe w tych dniach.

  czytaj więcej

 • Ponad 500 wydarzeń i atrakcji na 595. urodzinach Łodzi

  Ponad 500 wydarzeń i atrakcji na 595. urodzinach Łodzi

  Ponad 500 wydarzeń artystycznych oraz różnego rodzaju atrakcji odbędzie się podczas obchodów 595. urodzin Łodzi. Świętowanie nadania praw miejskich rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli, na którą zaplanowano oficjalne obchody.

  czytaj więcej

 • Konferencja w Świdnicy: Jak złowić turystę w sieć?

  Konferencja w Świdnicy: Jak złowić turystę w sieć?

  W Świdnicy, pod patronatem Forum Biznesu, odbyła się konferencja w ramach idei Kongresu Turystyki Polskiej. Już po raz czwarty spotkali się przedstawiciele branży turystycznej i paraturystycznej, samorządu terytorialnego i nauki. Wręczyliśmy także nagrody Przyjazna Gmina 2018 oraz Turystyczny Produkt / Usługa Roku 2018.

  czytaj więcej

 • XI Europejski Kongres Gospodarczy od poniedziałku w Katowicach

  XI Europejski Kongres Gospodarczy od poniedziałku w Katowicach

  Około 150 sesji tematycznych z udziałem kilkuset prelegentów i panelistów, a także liczne wydarzenia towarzyszące złożą się na program rozpoczynającego się w poniedziałek w Katowicach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W ub. roku wydarzenie skupiło ponad 11,5 tys. gości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników