technologii typowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu technologii typowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące technologii typowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wspieramy biznes z aspiracjami

  Wspieramy biznes z aspiracjami

  Tomasz Bembenek: Dopasowujemy produkty, które mamy w ofercie do potrzeb klientów. Często „szyjemy” je na miarę

  czytaj więcej

 • Dlaczego polscy artyści nie są masowo kupowani za granicą? [WYWIAD]

  Dlaczego polscy artyści nie są masowo kupowani za granicą? [WYWIAD]

  Polacy nigdy nie interesowali się sztuką, a szlachta zawieszała gobeliny na ścianach z powodów izolacyjnych, nie dekoracyjnych. W domach zbierano rzemiosło: szable, broń, kielichy, a nie sztukę. Nie byliśmy narodem zafascynowanym malarstwem i nie mamy tych tradycji - mówi Rafał Kamecki w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Borys Szyc: TheMuBa to projekt w kontrze do tego, czym nas karmi popkultura

  Borys Szyc: TheMuBa to projekt w kontrze do tego, czym nas karmi popkultura

  – themuba.com jest dla wszystkich, ale publiczność trochę się różnicuje zależnie od spektaklu, który pokazujemy. Jandę oglądają wszyscy. Kto inny ogląda Teatr STU w Krakowie, zupełnie inni ludzie oglądali Operę Narodową. A bajkę, którą zakończyliśmy ubiegły rok, "Byk Fernando" z IMKA, oglądały dzieciaki. Dla mnie, prywatnie, to jest punkt honoru, żeby dzieci miały alternatywę wobec komercyjnych głupot, żeby mogły z rodzicami w domu obejrzeć teatr na żywo – z Borysem Szycem o niezwykłym przedsięwzięciu łączącym transmisje z teatru na żywo z kamerami z backstage'u, czyli serwisie streamingowym TheMuBa, rozmawia Magda Sendecka.

  czytaj więcej

 • Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Wyniki sprzedaży to podstawowy wskaźnik funkcjonowania firm ze sfery finansów i handlu. Spadek sprzedaży stanowi zagrożenie nie tylko dla funkcjonowania pracodawcy, ale i dla stabilności zatrudnienia załogi. W związku z tym na pracowników niejednokrotnie narzucane są tzw. plany sprzedażowe. Przy czym się uważa, że jedynym obiektywnym miernikiem oceny działań pracownika zajmującego się sprzedażą jest ocena jego pracy przez pryzmat wyników. Są one rozliczane na przestrzeni miesiąca lub kwartału. Ich osiągnięcie przekłada się na otrzymywaną przez pracownika premię albo inny benefit, np. wycieczkę zagraniczną. Ale czy brak realizacji odpowiednich wyników sprzedaży może być przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę?

  czytaj więcej

 • Polski rynek leasingu a zmiany podatkowe: Idą gorsze czasy dla arendarzy

  Polski rynek leasingu a zmiany podatkowe: Idą gorsze czasy dla arendarzy

  W 2018 r. firmy działające na tym rynku sfinansowały transakcje o wartości 82,6 mld zł. Daje to wzrost o 21,8 proc.

  czytaj więcej

 • Jak MON wspiera zbrojeniówkę USA [OPINIA]

  Jak MON wspiera zbrojeniówkę USA [OPINIA]

  Mamy to! W środę podpiszemy umowę z rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie dostarczenia dla Wojska Polskiego dywizjonu Himars, a więc broni, która w znaczny sposób zwiększy zdolności bojowe Wojska Polskiego. To będzie 20 wyrzutni razem z amunicją. To nowoczesny sprzęt, który daje gwarancję skuteczności na polu walki – zapowiadał w niedzielę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Abstrahując już od tego, że wizytowanie jednostki w warszawskiej Wesołej tylko po to, by brylować, jest nie fair w stosunku do jej żołnierzy (szczególnie w niedzielę), warto się przyjrzeć temu, co faktycznie „mamy” i jakie będą tego konsekwencje.

  czytaj więcej

 • Dotychczas uczyliśmy się czytać DNA. Teraz stajemy się coraz bardziej biegli także w sztuce pisania

  Dotychczas uczyliśmy się czytać DNA. Teraz stajemy się coraz bardziej biegli także w sztuce pisania

  Wyobraźmy sobie świat bez głodu. Trudne? Oczywiście, w końcu świat bez głodu obiecuje się nam od kilkudziesięciu lat i obietnica ta jak na razie się nie zmaterializowała. Naciągane? W takim razie podbijmy jeszcze stawkę. Wyobraźmy sobie znany nam świat, ale bez głodu i bez malarii. I bez AIDS, raka, wielu niezwykle rzadkich chorób, wobec których dzisiejsza medycyna bezradnie rozkłada ręce i jest w stanie jedynie zaproponować działania polepszające jakość życia i komfort śmierci. Albo przynajmniej z tymi chorobami sprowadzonymi do statusu zdrowotnej uciążliwości.

  czytaj więcej

 • Grafenowy niewypał wart miliony. Inwestycyjna dziura bez dna

  Grafenowy niewypał wart miliony. Inwestycyjna dziura bez dna

  Spółka NanoCarbon, która miała uczynić z nas potentatów w produkcji grafenu, okazała się inwestycyjną dziurą bez dna. Wpompowano w nią kilkadziesiąt milionów złotych, a efektów jak nie było, tak nie ma. Dziś spółce grozi upadłość.

  czytaj więcej

 • Ekologiczne rozwiązania BEST-EKO

  Ekologiczne rozwiązania BEST-EKO

  Właściwa, zgodna z obowiązującymi przepisami gospodarka odpadami oraz rosnąca presja społeczna na szeroko pojętą ekologię, wpływa na rozwój działalności innowacyjnej. BEST-EKO  wpisując się w ten trend, poszukuje ale również wdraża  nowe sposoby przetwarzania odpadów.

  czytaj więcej

 • Europejski Bank Inwestycyjny: Pomoc finansowa dla Polski będzie na podobnym poziomie jak w 2018 r.

  Europejski Bank Inwestycyjny: Pomoc finansowa dla Polski będzie na podobnym poziomie jak w 2018 r.

  Europejski Bank Inwestycyjny spodziewa się, że w tym roku pomoc finansowa dla Polskie będzie na podobnym poziomie jak w 2018 - powiedział w czwartek na konferencji wiceprezes EBI Vazil Hudak. Jego zdaniem ten rok w związku m.in. z brexitem może być nietypowy i trudny.

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • Inwestycje za miliardy

  Inwestycje za miliardy

  Krzysztof Antczak: Tworzymy konsorcja z bankami, ale też z innymi instytucjami dysponującymi środkami na wspieranie polskich przedsiębiorstw

  czytaj więcej

 • Już niedługo przyjmowanie e-faktur przy zamówieniach publicznych będzie obowiązkowe

  Już niedługo przyjmowanie e-faktur przy zamówieniach publicznych będzie obowiązkowe

  Organizatorzy wszczynanych od czwartku przetargów będą musieli przyjmować e-faktury. To firmy zdecydują, czy wolą pozostać przy tradycyjnej formie.

  czytaj więcej

 • Strategia kontra ciągła zmiana: Mieszkańcy przestali być dla gmin złem koniecznym

  Strategia kontra ciągła zmiana: Mieszkańcy przestali być dla gmin złem koniecznym

  Dla wielu gmin długoterminowa strategia to nie tylko obowiązek, lecz także być albo nie być. Skończyły się czasy, gdy mieszkańcy byli złem koniecznym – trzeba o nich zabiegać i przewidywać ich potrzeby na wiele lat do przodu, co w czasach bezprecedensowych zmian technicznych nie jest łatwe.

  czytaj więcej

 • Potencjał innowacyjny jest. Trzeba go wykorzystać

  Potencjał innowacyjny jest. Trzeba go wykorzystać

  Jeżeli ktoś ma pchać nasz eksport w nadchodzących latach do przodu, to będą to firmy działające w sektorze nowoczesnych technologii. Tam są największe możliwości konkurowania na zagranicznych rynkach

  czytaj więcej

 • Czas na migrację, czyli jak bezpiecznie przejść na S/4HANA

  Czas na migrację, czyli jak bezpiecznie przejść na S/4HANA

  Rozmawiamy z Robertem Stillerem, Sales Director, Associated Partner firmy Hicron

  czytaj więcej

 • Samozatrudnieni mogą spać spokojnie. ZUS i fiskus i tak działają oddzielnie

  Samozatrudnieni mogą spać spokojnie. ZUS i fiskus i tak działają oddzielnie

  ZUS traktuje jak pracownika, a fiskus widzi przedsiębiorcę. Dziś to możliwe. Ustalenia każdego z urzędów są odrębne, a wymiana informacji nie zawsze działa. Eksperci nie są jednak pewni, czy to się zmieni – i czy w ogóle powinno.

  czytaj więcej

 • Światowy przełom medyczny z udziałem wrocławskich chirurgów

  Światowy przełom medyczny z udziałem wrocławskich chirurgów

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Ośrodek Badawczo – Rozwojowy uczestniczy w światowym programie badań nad hodowanymi w laboratorium ludzkimi naczyniami krwionośnymi.

  czytaj więcej

 • XI Europejski Kongres Gospodarczy od poniedziałku w Katowicach

  XI Europejski Kongres Gospodarczy od poniedziałku w Katowicach

  Około 150 sesji tematycznych z udziałem kilkuset prelegentów i panelistów, a także liczne wydarzenia towarzyszące złożą się na program rozpoczynającego się w poniedziałek w Katowicach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W ub. roku wydarzenie skupiło ponad 11,5 tys. gości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników