targ używanych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu targ używanych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące targ używanych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jedlak: Państwo i prawo przede wszystkim

  Jedlak: Państwo i prawo przede wszystkim

  Prof. Czesław Znamierowski pisał kiedyś w "Szkoła prawa. Rozważania o państwie", że władza powinna dbać o państwo tak, jak jeździec dba o swego jedynego wierzchowca, bez którego nie jest przecież sobą i nie może dotrzeć do żadnego celu. Ujmując rzecz szerzej: wszyscy politycy winni dbać o państwo tak, jak o swojego jedynego, drogocennego wierzchowca.

  czytaj więcej

 • MSZ koryguje swój kurs: UE międzyrządowa i wzrost znaczenia Polski w ONZ

  MSZ koryguje swój kurs: UE międzyrządowa i wzrost znaczenia Polski w ONZ

  Przereklamowany sojusz z Brytyjczykami, nie tak złe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, stosunki z Niemcami, sukces szczytu NATO, wyczekiwanie na Donalda Trumpa, chłód w relacjach ze słabnącymi instytucjami unijnymi – taki jest dotychczasowy bilans ministra Witolda Waszczykowskiego. Wczoraj szef dyplomacji przedstawił rządowi priorytety na 2017 r. Będą one podstawą drugiego sejmowego exposé ministra.

  czytaj więcej

 • Dlaczego na Słowacji nie ma smogu?

  Dlaczego na Słowacji nie ma smogu?

  Bratysława umieści na granicach z Polską stacje pomiarowe, żeby badać przepływy skażonego powietrza z Małopolski i Śląska.

  czytaj więcej

 • Irak: Co najmniej 39 zabitych w zamachu w Bagdadzie

  Irak: Co najmniej 39 zabitych w zamachu w Bagdadzie

  Co najmniej 39 osób zginęło w czwartek w wyniku wybuchu samochodu pułapki na południu Bagdadu - podała iracka policja. Według służb bezpieczeństwa kilkadziesiąt osób zostało rannych. Liczba ofiar może wzrosnąć, gdyż wielu rannych jest w stanie krytycznym.

  czytaj więcej

 • Krystyna Kornicka-Ziobro: Śmierć męża miała wpływ na zmiany w prawie dokonywane przez Zbyszka

  Krystyna Kornicka-Ziobro: Śmierć męża miała wpływ na zmiany w prawie dokonywane przez Zbyszka

  - Przysięga Hipokratesa – primum non nocere – po pierwsze nie szkodzić, nie miała znaczenia. To powiedziałam ostatnio w sądzie - mówi Krystyna Kornicka-Ziobro w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • KAS w pigułce: Co się zmieni?

  KAS w pigułce: Co się zmieni?

  Wchodzi w życie reforma administracji podatkowej, skarbowej i celnej. Najwięcej obaw budzą nowe zasady kontroli. Dla uczciwie działających firm niewiele się zmienia.

  czytaj więcej

 • Polska gościem specjalnym targów książki w Londynie

  Polska gościem specjalnym targów książki w Londynie

  Polska jest w tym roku gościem honorowym najważniejszych wiosennych targów książki na świecie London Book Fair (LBF), które rozpoczęły się we wtorek w stolicy Wlk. Brytanii. Podczas wydarzenia zaprezentuje się 12 pisarzy, którzy mają rozpromować literaturę znad Wisły.

  czytaj więcej

 • Uzdrowiskowy bunt w sprawie smogu. Gminy twierdzą, że system pomiaru fałszuje wyniki

  Uzdrowiskowy bunt w sprawie smogu. Gminy twierdzą, że system pomiaru fałszuje wyniki

  Gminy twierdzą, że obecny system pomiaru jakości powietrza w Polsce fałszuje wyniki i jest dla nich krzywdzący. Domagają się też kar dla osób, które używają własnych mierników i potem straszą ludzi.

  czytaj więcej

 • Kosiniak-Kamysz: Nie mamy żadnych powodów, aby popierać obecny rząd

  Kosiniak-Kamysz: Nie mamy żadnych powodów, aby popierać obecny rząd

  Nie mamy żadnych powodów, aby popierać obecny rząd - tak prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło.

  czytaj więcej

 • Lech Poznań chce być jak FC Barcelona. Dzięki beaconom

  Lech Poznań chce być jak FC Barcelona. Dzięki beaconom

  PROBLEM: Ulubiony klub piłkarski strzela właśnie bramkę drużynie przeciwnej, emocje kibiców sięgają zenitu i... To idealny moment, by zaoferować im zakup koszulki klubowej po promocyjnej cenie. Tak będzie już nie tylko na meczu FC Barcelony, lecz także Lecha Poznań. A to dlatego, że wprowadza on na swoim stadionie technologię beaconów (z ang. sygnał naprowadzający). Klub rozmieścił w różnych punktach obiektu 54 małe nadajniki, które pozwalają się komunikować ze smartfonami kibiców. W momencie wejścia na stadion przesyłają powiadomienia powitalne z informacjami o drużynie, w czasie meczu – komunikat o rabacie na koszulki, w przerwie – zachętę do skorzystania z promocji w lokalu gastronomicznym, a na koniec – prośbę o wystawienie opinii o rozgrywce. Klub liczy na zwiększenie obrotów i zysków. Podobne urządzenia wykorzystują coraz częściej inni przedsiębiorcy. Z najnowszego raportu „Deloitte TMT Predictions 2017” wynika, że obecnie stosuje się beacony w ok. 5 proc. wszystkich budynków na świecie, do 2022 r. ma to być już 25 proc. Niestety dziś przedsiębiorcy zapominają w praktyce o obowiązkach prawnych, m.in. o uzyskiwaniu zgody klientów na przetwarzanie danych osobowych i na wyświetlanie reklam czy o zakazie przesyłania spamu. A od 25 maja 2018 r., kiedy stosowane będą przepisy unijnego rozporządzenia RODO, liczba ograniczeń i obowiązków wzrośnie. Jak zatem poinformować konsumentów o chęci zbierania danych? Jakie informacje można im przesyłać? Co się zmieni w przyszłości? Odpowiadamy na te i inne pytania.

  czytaj więcej

 • Zaremba: "Chłopskość” jest kluczem do zrozumienia wielu postaw w pojałtańskiej Polsce

  Zaremba: "Chłopskość” jest kluczem do zrozumienia wielu postaw w pojałtańskiej Polsce

  „Chłopskość” jest kluczem do zrozumienia wielu postaw i poglądów w pojałtańskiej Polsce. Do tej pory była mało opisywana, a przecież gdy oglądamy klasyczne opowieści o Żołnierzach Wyklętych to widzimy właśnie ludzi pochodzących z chałup, nie dworów czy miejskich kamienic – mówi PAP Piotr Zaremba, autor powieści „Zgliszcza".

  czytaj więcej

 • Szczerski: Timmermans nie daje przykładu odpowiedzialności

  Szczerski: Timmermans nie daje przykładu odpowiedzialności

  Czekam na to, aż KE pokaże, jak udaje jej się wymuszać praworządność na telekomach, a nie demokratycznie wybranych instytucjach. Tu jest pole, by pokazać siłę Komisji - mówi w wywiadzie dla DGP

  czytaj więcej

 • Wszyscy jesteśmy więźniami nowych technologii i rozwoju gospodarczego

  Wszyscy jesteśmy więźniami nowych technologii i rozwoju gospodarczego

  Panoptykon istnieje. Powstał jako sprzężenie nowych technologii i rozwoju gospodarczego z niskim szacunkiem dla prywatności i zaborczością państwa.

  czytaj więcej

 • Wilhelm Sasnal: Bardziej niż januszów boję się sprytnych nacjonalistów w koszulach pod krawatem

  Wilhelm Sasnal: Bardziej niż januszów boję się sprytnych nacjonalistów w koszulach pod krawatem

  Bardziej niż januszów boję się nacjonalistów w koszulach pod krawatem. Miałbym życzenie: żeby przyszedł taki deszcz, który zmiótłby cały ten endecki gnój do kanału

  czytaj więcej

 • Tylko osiem miast Europy ma carillony. W tym Gdańsk

  Tylko osiem miast Europy ma carillony. W tym Gdańsk

  Osiem koncertów zaplanowano podczas rozpoczynającego się w piątek XIX Gdańskiego Festiwalu Carillonowego. Gdańsk jedynym miastem w Polsce i jednym z ośmiu w Europie posiadającym carillony tj. zespół dzwonów, umieszczany przeważnie na wieżach.

  czytaj więcej

 • Jak okiełznać rządzących? Szlachecki lud odkrył to pięć stuleci temu

  Jak okiełznać rządzących? Szlachecki lud odkrył to pięć stuleci temu

  Sposób na okiełznanie rządzących – by chcieli służyć Rzeczypospolitej – szlachecki lud odkrył pięć stuleci temu. Należało narzucić dobre prawa i pilnować ich przestrzegania.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników