
Nowoczesne technologie
zrewolucjonizowały rynek usług księgowych.
Sprawiły, że prowadzenie dokumentów
związanych z działalnością
biznesową, takich jak wystawianie faktur, prowadzenie
ewidencji przebiegu pojazdów czy środków
trwałych, jest możliwe z dowolnego miejsca, do tego
w prosty sposób.
czytaj więcej

Polski biznes jest uzbrojony na podbój świata. Dorobił się kadry
fachowców, zdobył nowoczesne know-how, zadbał o odpowiednią jakość
swoich wyrobów i usług. Wszystkie te elementy muszą jednak ze sobą
doskonale współgrać.
czytaj więcej

Polski biznes jest dobrze przygotowany do podboju świata. Dorobił się kadry fachowców, zdobył nowoczesne know-how, zadbał o odpowiednią jakość swoich wyrobów i usług. Wszystkie te elementy muszą jednak ze sobą doskonale współgrać.
czytaj więcej

50 lat temu Peter Kilby pisał, że przedsiębiorcy dla ekonomistów są jak hefalumpy, fikcyjne postacie z bajek o Kubusiu Puchatku, które widywane są we śnie, przypominają słonie, ale nikt ich nie spotyka naprawdę. Dziś wiadomo o nich więcej.
czytaj więcej

Kolejność tworzenia PPK będzie uzależniona od wielkości lub typu
pracodawcy. Najwcześniej, bo od 1 lipca 2019 r., do PPK mają
przystąpić najwięksi pracodawcy, zatrudniający powyżej 250 pracowników.
Najpóźniej, bo w połowie 2020 r., małe firmy oraz jednostki sektora
finansów publicznych.
czytaj więcej

Gdyby próbować zobrazować stan, w jakim znalazły się Zakłady Mięsne Henryk Kania, to najlepszym określeniem jest drift. Jak samochód pędzący po śliskiej drodze spółka weszła w ostry wiraż i teraz dzierżący stery będą musieli wykazać się nie lada umiejętnościami, by wyprowadzić ją na prostą
czytaj więcej

UOKiK twierdzi, że gdyby nie rzecznicy, nierzadko nie wiedziałby o
pojawiających się nowych, nieuczciwych praktykach rynkowych w danym
regionie i o naruszeniu zbiorowych interesów konsumentów. Jak wygląda
ich praca na co dzień? Z jakimi problemami się mierzą?
czytaj więcej

Problem polega nie tylko na tym, że wolontariuszowi wydaje się, że może pomóc. Często sądzi wręcz, że wie lepiej, czego potrzebuje lokalna społeczność.
czytaj więcej
![Prawo z tektury. Państwo mogło zapobiec problemom frankowiczów [HISTORIA KRYZYSU]](https://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/3914000/3914984-frank-szwajcarski-145-107.jpg)
Państwo, choć mogło, nie zapobiegło kryzysowi frankowemu, a teraz nie potrafi skutecznie tym kryzysem zarządzać. Na placu boju pozostały sądy.
czytaj więcej

Choć coraz więcej podróżujemy, prawie połowa z nas wciąż nie wykupuje ubezpieczenia turystycznego.
czytaj więcej

Walka o finansową
rekompensatę za straty ludzkie i materialne spowodowane przez państwo
niemieckie w latach 1939–1945 jest z góry przegrana na gruncie prawa.
Ale Berlin nie uchyla się od odpowiedzialności za eksterminacyjną
politykę III Rzeszy. Dlatego możliwe są inne formy rekompensaty, np.
zmierzające do podniesienia jakości polskiej gospodarki.
czytaj więcej

Podjęliśmy się budowy Koalicji Polskiej nie przeciwko komuś; nie jesteśmy anty-PiS, ani anty-opozycją, jesteśmy za silną, demokratyczną i sprawiedliwą Polską - mówił w sobotę lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz na krajowej konwencji PSL w Płocku.
czytaj więcej

Nadzieję daje przełomowy wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który unieważnił całą umowę ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Co prawda dotyczył konsumenta, ale zdaniem prawników daje ogromne nadzieje również osobom prowadzącym biznes.
czytaj więcej
![Szef PFR: Wyrok TSUE ws. kredytów frankowych może doprowadzić do prawdziwego kryzysu gospodarczego w Polsce [WYWIAD]](https://g7.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/3257000/3257632-pawel-borys-145-107.jpg)
- Jeśli unijny trybunał uzna, że kredyty frankowe należy zamienić na złotowe, ale utrzymać oprocentowanie takie jak w szwajcarskiej walucie, to możemy mieć prawdziwy kryzys gospodarczy – uważa Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, jeden z najbliższych współpracowników premiera
czytaj więcej

Trwa wprowadzanie wielkiej reformy procesu cywilnego. Dla pracowników miało być łatwiej i taniej. Są jednak obawy, że koniec końców słabsza strona stosunku pracy wyjdzie na tym, jak Zabłocki na mydle. Resort sprawiedliwości zapewnia, że te obawy są nieuzasadnione. Spór rozstrzygnie dopiero praktyka.
czytaj więcej

Rząd planuje dla małych firm i mikrofirm ulgę we wpłatach na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (FUS), której skutki mają sięgnąć ok. 1 mld zł - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki.
czytaj więcej

Ekonomiści za bardzo przejmują się nierównościami zarobkowymi i majątkowymi. W rzeczywistości społeczeństwa zachodnie jeszcze nigdy nie były tak egalitarne jak obecnie
czytaj więcej

Czy ci, którzy obstawiają utrzymanie się niskich stóp procentowych, powinni w przyszłości uniknąć skutków ich wzrostu? - pisze redaktor naczelny DGP, Krzysztof Jedlak.
czytaj więcej

Pracownicze Plany Kapitałowe to prosty i efektywny sposób na systematyczne gromadzenie oszczędności. To nie jest pomysł nowy, ale bazujący na rozwiązaniach i doświadczeniach innych krajów, które z sukcesem wprowadziły współfinansowane przez pracodawców programy oszczędzania na cele emerytalne.
czytaj więcej
![Hausner: Pracownika można traktować jak narzędzie, ale nie znając celu i sensu działania, nie będzie się starał [WYWIAD]](https://g6.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/3137000/3137705-prof.jpg)
- Przekonanie, że upaństwowione banki będą finansować
pomysły obywateli, jest wzięte z kosmosu. Będą finansować wielkie
projekty rządowe, a nie oddolną przedsiębiorczość i innowacyjność.
Dlatego warto rozważyć przekazanie pałeczki samorządom - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Jerzy Hausner.
czytaj więcej
- zobacz więcej wyników