tajemnica handlowa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu tajemnica handlowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące tajemnica handlowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nowy projekt od 2017: Kto teraz zapłaci podatek handlowy

  Nowy projekt od 2017: Kto teraz zapłaci podatek handlowy

  DANINY Będzie nowy projekt opodatkowania handlu wielkopowierzchniowego. Wejdzie w życie w 2017 r.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Początkowo dane z nowych kas fiskalnych nie będą przekazywane do Ministerstwa Finansów w czasie rzeczywistym, tylko w paczkach – co 72 godziny. Rozpatrywane jest dodanie funkcji zdalnego blokowania tych urządzeń. To jednak już dziś budzi zastrzeżenia doradców podatkowych. Podobnie jak na razie rozważany tylko pomysł identyfikowania nabywców, a zatem śledzenia, co robią z kupowanymi przez nich towarami.

  czytaj więcej

 • CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA czyli kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa pomiędzy UE a Kanadą została wynegocjowana w sierpniu 2014 roku. Ta "starsza siostra" TTIP długo trzymana była w tajemnicy (podobnie jak kiedyś ACTA i nadal TTIP). 27 października tego roku może dojść do jej parafowania. Pod naciskiem społecznym, KE zgodziła się co prawda na proces ratyfikacji przez państwa członkowskie, ale jednocześnie postanowiła wprowadzić tę umowę od razu, bez decyzji parlamentów krajowych. Co to oznacza? Że proces ratyfikacji może ciągnąć się latami, ale postanowienia umowy będą wdrażane od razu. Polski parlament także dał zielone światło do wprowadzenia tymczasowego umowy. Dla zwolenników CET-y obniżenie stawek celnych jest wystarczającym argumentem „za”. Dla przeciwników nie, bo -przekonują- korzyści odniesie kilka dużych firm ponadnarodowych, a przeciętni obywatele stracą, tak jak to miało miejsce po wprowadzeniu umowy NAFTA (USA-Kanada-Meksyk). Przestrzegają przed negatywnymi konsekwencjami dla rynku pracy, rolnego, konsumentów i ochrony środowiska. Szczególne zagrożenie stwarza mechanizm ICS (inwestor-przeciwko-państwu), za sprawą którego korporacje mogą skarżyć rządy, jeśli uznają, że ich decyzje (suwerenne przecież) nie pozwalają na planowany zarobek firmy. To rodzi obawy o odejście od demokratycznych zasad. Tu przeczytacie obszernie o umowie CETA, a poniżej prezentujemy galerię - ściągawkę "CETA - krok po kroku". Czy jest się czego obawiać i przeciwko czemu protestować.

  czytaj więcej

 • Załoga PWPW pod specjalnym nadzorem

  Załoga PWPW pod specjalnym nadzorem

  Pracownicy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych mieli w tym roku wiele okazji, aby przekonać się, że nowe kierownictwo jest hojne dla lojalnych i bezwzględne dla tych, którym nie ufa. Przypomniały też o swoim istnieniu osłaniające Wytwórnię służby kontrwywiadu. A w tle tego wszystkiego są nowe, zagraniczne kontrakty polskiego producenta, zwłaszcza współpraca z Armenią.

  czytaj więcej

 • Wiceprezes NRA: Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Wiceprezes NRA: Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze

  czytaj więcej

 • Szpitale wpadły w spiralę parabankowego długu

  Szpitale wpadły w spiralę parabankowego długu

  Zadłużają się w firmach pożyczkowych na setki milionów złotych. Ale na ile dokładnie i na jaki procent – nie wiadomo. Panuje zmowa milczenia. Tego strumienia pieniędzy nikt nie kontroluje. Ani rząd, ani NFZ, ani same lecznice.

  czytaj więcej

 • Finał akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”: Polskie firmy z nagrodami od DGP

  Finał akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”: Polskie firmy z nagrodami od DGP

  Już po raz czwarty na zakończenie akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” wręczyliśmy nagrody wyróżniającym się polskim firmom. Finał tegorocznej edycji jak zwykle był okazją do dyskusji na temat przyszłości polskiego biznesu.

  czytaj więcej

 • Poczta dostarczy przesyłki później. Przez zakaz handlu

  Poczta dostarczy przesyłki później. Przez zakaz handlu

  Pracodawcy RP postulują wyłączenie sektora pocztowego z projektowanych ograniczeń dotyczących handlowania w niedzielę. W przeciwnym razie przesyłki będą opóźnione – alarmują.

  czytaj więcej

 • Polak zamordowany w Irlandii. Policja wyklucza przestępstwo z nienawiści

  Polak zamordowany w Irlandii. Policja wyklucza przestępstwo z nienawiści

  31-letni Polak został zabity we wtorek w Longford na północy Irlandii - poinformowała lokalna policja. Głównemu podejrzanemu zostaną w czwartek postawione zarzuty. Jak dowiedziała się PAP, śledczy wykluczyli przestępstwo motywowane nienawiścią.

  czytaj więcej

 • Sieci apteczne od środka. Tak wygląda farmaceutyczne bezprawie

  Sieci apteczne od środka. Tak wygląda farmaceutyczne bezprawie

  1500 maili. Tyle otrzymaliśmy od kilku byłych pracowników dwóch spośród pięciu największych sieci aptecznych na rodzimym rynku. Analiza ich treści prowadzi do zatrważających wniosków: ten biznes za nic ma prawo, zastrasza kontrolujących inspektorów, a szefową samorządu aptekarskiego nazywa k...ą

  czytaj więcej

 • Fiskus kwestionuje VAT od transakcji nieruchomościowych

  Fiskus kwestionuje VAT od transakcji nieruchomościowych

  Skarbówka bierze się za budynki komercyjne. Przez lata twierdziła, że sprzedaż centrum handlowego czy biurowca, będących głównym aktywem spółki, jest dostawą towarów. Teraz uważa, że chodzi o zorganizowaną część przedsiębiorstwa.

  czytaj więcej

 • Te wybory były nauczką. Dla przegranych demokratów, jak i dla Partii Republikańskiej

  Te wybory były nauczką. Dla przegranych demokratów, jak i dla Partii Republikańskiej

  Z tych wyborów obie główne partie USA wychodzą poobijane. Demokraci długo nie poradzą sobie z porażką. Wszystkie wskaźniki i historyczne tendencje ich faworyzowały. Bezrobocie było rekordowo niskie, a urzędujący prezydent wyjątkowo popularny. Clinton walczyła o trzecią kadencję Obamy i przegrała z kretesem. Centrolewica musi przeprowadzić serię rozliczeń. Wielki przegrany prawyborów Bernie Sanders, jak wskazywały nawet jesienią symulacyjne sondaże, rozgromiłby Trumpa. Faworyzowanie przez establishment Clinton pomimo jej oczywistych słabości jako kandydata skończyło się katastrofą. Czas przemyśleć partyjne procedury i zwyczaje, żeby na długie lata nie oddać pola republikanom. Tymczasem Partia Republikańska też kończy tę kampanię wewnętrznie rozdarta. Do nowego Kongresu dostało się wielu kandydatów, którzy otwarcie krytykowali Trumpa. Senatorowie i kongresmeni elekci znaleźli się w wyjątkowo trudnym położeniu.

  czytaj więcej

 • Dyplomacja gniewu Trumpa. Jaka będzie polityka zagraniczna nowego prezydenta USA?

  Dyplomacja gniewu Trumpa. Jaka będzie polityka zagraniczna nowego prezydenta USA?

  Najpierw był Brexit. Teraz jest Trump. Jesteśmy świadkami podwójnej katastrofy, Europa powinna zapiąć pasy – przekonuje były szef MSZ Szwecji Carl Bildt. Jak będzie wyglądała polityka zagraniczna nowego prezydenta USA?

  czytaj więcej

 • Paliwa i prąd rozkręcą inflację. Ale mogą też pomóc kopalniom

  Paliwa i prąd rozkręcą inflację. Ale mogą też pomóc kopalniom

  W pierwszej połowie roku w górę poszły ceny ropy naftowej, obecnie coraz droższa w Europie robi się energia elektryczna. Polski rynek czeka dostosowanie do globalnych trendów.

  czytaj więcej

 • Kto pogrążył amerykańską gospodarkę: Umowa NAFTA czy Chiny?

  Kto pogrążył amerykańską gospodarkę: Umowa NAFTA czy Chiny?

  NAFTA była najgorszą umową, jaka kiedykolwiek przydarzyła się USA – krzyczał podczas kampanii Donald Trump. Teraz Amerykanie oczekują od nowego prezydenta odpowiedzi na pytanie: komu służą umowy liberalizujące handel.

  czytaj więcej

 • Kontrole krzyżowe: Fiskus będzie sprawdzał całe łańcuchy dostawców

  Kontrole krzyżowe: Fiskus będzie sprawdzał całe łańcuchy dostawców

  Już za miesiąc urząd skarbowy będzie mógł prowadzić kontrole krzyżowe – zarówno u bezpośredniego kontrahenta kontrolowanego podatnika, jak i u partnerów biznesowych tego kontrahenta.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników