tajemnica handlowa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu tajemnica handlowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące tajemnica handlowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sieć TOR - internet dla terrorystów

  Sieć TOR - internet dla terrorystów

  Nastolatek, który zastrzelił dziewięć osób w monachijskim centrum handlowym, zaopatrzył się w broń w tzw. głębokiej sieci, pozwalającej na anonimowe zakupy zakazanych towarów. Ali Sonboly wybrał glocka 17. To cieszący się dużą popularnością w policji i wojsku pistolet austriackiej produkcji. Według bawarskiej policji nastolatek kupił broń przez internet. Aby ominąć restrykcyjne przepisy regulujące handel bronią, zakupu dokonał za pośrednictwem jednego z nielegalnych serwisów skrytych w tzw. ciemnym lub głębokim internecie.

  czytaj więcej

 • Oświadczenia majątkowe: Walka z korupcją czy narzędzie polityczne?

  Oświadczenia majątkowe: Walka z korupcją czy narzędzie polityczne?

  Co roku oświadczenia majątkowe składa kilkaset tysięcy osób pełniących funkcje publiczne. Za zatajenie posiadanego majątku grozi im nawet do 5 lat więzienia. Ale i tak co chwila wybuchają medialne afery.

  czytaj więcej

 • Remont kolei do Lublina zaostrzył walkę Polskiego Busa z busiarzami

  Remont kolei do Lublina zaostrzył walkę Polskiego Busa z busiarzami

  Mali przewoźnicy zablokowali konkurenta odwołaniami. Polski Bus musiał zmienić strategię. To będzie jeden z najbardziej uciążliwych remontów kolejowych w Polsce.

  czytaj więcej

 • Luksemburg chce ostrzejszych kar dla sygnalistów LuxLeaks

  Luksemburg chce ostrzejszych kar dla sygnalistów LuxLeaks

  Luksemburska prokuratura złożyła apelację od wyroków w sprawie sygnalistów afery Luxleaks. Zdaniem prokuratury były one zbyt łagodne.

  czytaj więcej

 • Większe szanse na leczenie chorób rzadkich. Zobacz, jak jeszcze zmieni się ustawa refundacyjna

  Większe szanse na leczenie chorób rzadkich. Zobacz, jak jeszcze zmieni się ustawa refundacyjna

  Budżet szybciej sfinansuje leki na choroby rzadkie. Będą też preferencje dla koncernów inwestujących w Polsce. W połowie sierpnia do konsultacji zewnętrznych trafi projekt dużej nowelizacji ustawy refundacyjnej. Oto główne propozycje zmian, które w nim się znajdą.

  czytaj więcej

 • Nowa ustawa kominowa eliminuje umowy o pracę dla zarządzających spółkami Skarbu Państwa

  Nowa ustawa kominowa eliminuje umowy o pracę dla zarządzających spółkami Skarbu Państwa

  Przepisy pozwalają na zawieranie z takimi osobami wyłącznie kontraktów menedżerskich. Nie wskazują natomiast, co to oznacza dla obecnie trwających stosunków pracy.

  czytaj więcej

 • Nieprecyzyjne przepisy: PIP ma problem ze sprawdzeniem, czy firmy stosują limity terminowych umów

  Nieprecyzyjne przepisy: PIP ma problem ze sprawdzeniem, czy firmy stosują limity terminowych umów

  Kodeks pracy nie wskazuje, czy pracodawca ma udokumentować przyczyny uzasadniające zatrudnienie terminowe na okres dłuższy niż 33 miesiące. Nie jest więc jasne, jak ma przebiegać weryfikacja takich umów – podkreśla Państwowa Inspekcja Pracy w corocznym sprawozdaniu z własnej działalności.

  czytaj więcej

 • Konkurs na prezesa TVP: W projekcie regulaminu nie ma wymogu stażu na stanowiskach kierowniczych

  Konkurs na prezesa TVP: W projekcie regulaminu nie ma wymogu stażu na stanowiskach kierowniczych

  Kandydaci na prezesa TVP nie będą musieli mieć stażu na stanowiskach kierowniczych, będą mogli zgłaszać się do 15 września, a konkurs ma być jawny - wynika z założeń projektu regulaminu konkursu na stanowisko prezesa zarządu TVP, do którego dotarła PAP.

  czytaj więcej

 • Prokuratoria musi przetłumaczyć wyroki arbitraży

  Prokuratoria musi przetłumaczyć wyroki arbitraży

  Prokuratoria ma obowiązek prowadzić podstępowania administracyjne i sądowe (dowodowe) w języku polskim. Jest więc zobowiązana do przetłumaczenia wyroków arbitraży inwestycyjnych na potrzeby postępowań sądowych – uznał Naczelny Sąd Administracyjny w sprawie dotyczącej dostępu do informacji publicznej.

  czytaj więcej

 • Domagalski: Liczymy, że LOT zacznie latać do Kazachstanu [WIDEO]

  Domagalski: Liczymy, że LOT zacznie latać do Kazachstanu [WIDEO]

  W trakcie wizyty prezydenta Kazachstanu w Polsce podpisanych zostanie kilkanaście umów. Ich wartość to co najmniej 1 mld dolarów - mówi PAP wiceminister rozwoju Radosław Domagalski. Jak dodaje, są szanse na to, że LOT zacznie latać do Astany.

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Analitycy: Nie chcecie Polaków, to będziecie mieli słabego funta

  Analitycy: Nie chcecie Polaków, to będziecie mieli słabego funta

  Ostatnie dwa tygodnie były bardzo korzystne dla brytyjskiej waluty. Funt od połowy sierpnia wzrósł o ponad 30 gr i w czwartek był notowany powyżej granicy 5.20 zł. Przyszłość dla szterlinga nie rysuje się jednak w jasnych barwach, zwłaszcza gdy spojrzymy na rachunek obrotów bieżących Wysp.

  czytaj więcej

 • Nowy projekt od 2017: Kto teraz zapłaci podatek handlowy

  Nowy projekt od 2017: Kto teraz zapłaci podatek handlowy

  DANINY Będzie nowy projekt opodatkowania handlu wielkopowierzchniowego. Wejdzie w życie w 2017 r.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Początkowo dane z nowych kas fiskalnych nie będą przekazywane do Ministerstwa Finansów w czasie rzeczywistym, tylko w paczkach – co 72 godziny. Rozpatrywane jest dodanie funkcji zdalnego blokowania tych urządzeń. To jednak już dziś budzi zastrzeżenia doradców podatkowych. Podobnie jak na razie rozważany tylko pomysł identyfikowania nabywców, a zatem śledzenia, co robią z kupowanymi przez nich towarami.

  czytaj więcej

 • CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA czyli kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa pomiędzy UE a Kanadą została wynegocjowana w sierpniu 2014 roku. Ta "starsza siostra" TTIP długo trzymana była w tajemnicy (podobnie jak kiedyś ACTA i nadal TTIP). 27 października tego roku może dojść do jej parafowania. Pod naciskiem społecznym, KE zgodziła się co prawda na proces ratyfikacji przez państwa członkowskie, ale jednocześnie postanowiła wprowadzić tę umowę od razu, bez decyzji parlamentów krajowych. Co to oznacza? Że proces ratyfikacji może ciągnąć się latami, ale postanowienia umowy będą wdrażane od razu. Polski parlament także dał zielone światło do wprowadzenia tymczasowego umowy. Dla zwolenników CET-y obniżenie stawek celnych jest wystarczającym argumentem „za”. Dla przeciwników nie, bo -przekonują- korzyści odniesie kilka dużych firm ponadnarodowych, a przeciętni obywatele stracą, tak jak to miało miejsce po wprowadzeniu umowy NAFTA (USA-Kanada-Meksyk). Przestrzegają przed negatywnymi konsekwencjami dla rynku pracy, rolnego, konsumentów i ochrony środowiska. Szczególne zagrożenie stwarza mechanizm ICS (inwestor-przeciwko-państwu), za sprawą którego korporacje mogą skarżyć rządy, jeśli uznają, że ich decyzje (suwerenne przecież) nie pozwalają na planowany zarobek firmy. To rodzi obawy o odejście od demokratycznych zasad. Tu przeczytacie obszernie o umowie CETA, a poniżej prezentujemy galerię - ściągawkę "CETA - krok po kroku". Czy jest się czego obawiać i przeciwko czemu protestować.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników