świadectw energetycznych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu świadectw energetycznych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące świadectw energetycznych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • świadectwo energetyczne

  świadectwo energetyczne

  czytaj więcej

 • PGNiG obniża ceny hurtowe gazu. Zyskają na tym również zwykli konsumenci

  PGNiG obniża ceny hurtowe gazu. Zyskają na tym również zwykli konsumenci

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpocznie w maju program rabatowy „Uwolnienie Cen” dla klientów strategicznych. Ma on przyczynić się do kontynuowania liberalizacji rynku gazu w Polsce. W rezultacie na tej polityce mają zyskać także klienci detaliczni.

  czytaj więcej

 • Termomodernizacja budynku: Ile można zaoszczędzić na ogrzewaniu?

  Termomodernizacja budynku: Ile można zaoszczędzić na ogrzewaniu?

  Standard energetyczny budynków w większości przypadków odpowiada okresowi, w jakim zostały one zbudowane i ówcześnie obowiązującym przepisom. Tylko kapitalny remont albo głęboka termomodernizacja mogły zasadniczo ten standard zmienić.

  czytaj więcej

 • Ustawa o OZE: Produkcja zielonej energii z nowymi obowiązkami

  Ustawa o OZE: Produkcja zielonej energii z nowymi obowiązkami

  Ustawa o OZE wprowadziła zmiany w dotychczasowy przepisach Prawa energetycznego. Przedsiębiorcy do wniosku o wydanie świadectwa pochodzenia energii wytworzonej w odnawialnym źródle muszą dołączyć stosowne oświadczenie, podlegające rygorowi odpowiedzialności karnej.

  czytaj więcej

 • Czy Polski przemysł stać na wyjątkowość?

  Czy Polski przemysł stać na wyjątkowość?

  Bez wyjścia polskiego przemysłu z pułapki produktowej możemy zapomnieć o wysokich płacach. Niezależnie od formy zatrudnienia czy zadekretowanej płacy minimalnej Polacy będą zarabiać mało, dopóki nasze firmy nie zaoferują na szerszą skalę czegoś, za co świat będzie chciał dużo zapłacić

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • PSL chce poprawić sytuację biogazowni, kolejna nowela ustawy o OZE

  PSL chce poprawić sytuację biogazowni, kolejna nowela ustawy o OZE

  Propozycja PSL to już drugi projekt nowelizacji ustawy o OZE, której część przepisów weszła w życie w maju br. Projekt nowelizacji ustawy o OZE ma też rząd, który chce zmian w zasadach wsparcia dla mikroinstalacji w systemie taryf gwarantowanych.

  czytaj więcej

 • Gra o miliony ze współspalania

  Gra o miliony ze współspalania

  Nie jeden, lecz połowę zielonego certyfikatu za każdą wyprodukowaną megawatogodzinę powinni dostawać od maja produkujący prąd w technologii współspalania – uważa Biuro Analiz Sejmowych

  czytaj więcej

 • Niemiecki skok na technologie: Aby dogonić lidera, najpierw trzeba go okraść z wiedzy

  Niemiecki skok na technologie: Aby dogonić lidera, najpierw trzeba go okraść z wiedzy

  Gdy zaczynała się rewolucja przemysłowa, Niemcy jako pierwsi zauważyli dość wstydliwą prawidłowość – by dogonić lidera, najpierw trzeba go okraść z wiedzy. Inni potem już tylko ich naśladowali.

  czytaj więcej

 • Użytkowanie dronów: Zakaz latania obok budynków i szkolenia dla operatorów

  Użytkowanie dronów: Zakaz latania obok budynków i szkolenia dla operatorów

  PROBLEM: Zakaz latania dronami o masie powyżej 0,6 kg w odległości mniejszej niż 100 m od granic zabudowy i mniejszej niż 30 m od osób, pojazdów i budynków, obowiązkowe szkolenia dla operatorów – to tylko niektóre propozycje zawarte w projektach rozporządzeń, nad którymi pracuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

  czytaj więcej

 • Sejm znowelizował ustawę o OZE

  Sejm znowelizował ustawę o OZE

  Autorzy projektu, grupa posłów PiS, konieczność odroczenia wejścia w życie do lipcu 2016 r. IV części ustawy z lutego br. uzasadniała tym, że gdyby tak się nie stało, w systemach wsparcia dla produkcji energii z odnawialnych źródeł, postałaby luka i po 1 stycznia br. nie byłoby możliwości ich działania.

  czytaj więcej

 • Prezydent podpisał ustawę o efektywności energetycznej

  Prezydent podpisał ustawę o efektywności energetycznej

  Obecnie obowiązująca ustawa wygasa z końcem 2016 r., jednak już 31 grudnia 2015 r. kończą się uprawnienia prezesa Urzędu Regulacji Energetyki do wydawania świadectw efektywności energetycznej podmiotom, które wygrały przetargi na zasadach starej ustawy. Oznacza to, że po Nowym Roku prezes URE nie mógłby wydać tzw. białych certyfikatów tym, którzy je uzyskali.

  czytaj więcej

 • Nowo powstałe zakłady energochłonne bez akcyzy

  Nowo powstałe zakłady energochłonne bez akcyzy

  Ze zwolnienia mogą korzystać zakłady energochłonne także w pierwszym roku działalności lub w pierwszym roku działania nowej instalacji wykorzystującej wyroby węglowe lub wyroby gazowe.

  czytaj więcej

 • Roszkowski o prawie o odnawialnych źródłach energii: Przez wadę prawną konieczna jest nowela ustawy

  Roszkowski o prawie o odnawialnych źródłach energii: Przez wadę prawną konieczna jest nowela ustawy

  Marcin Roszkowski podkreślił, że nowy rząd i Sejm chcą na różne sposoby zmieniać uchwaloną w zeszłym roku przez poprzedni parlament ustawę o odnawialnych źródłach energii. Weszła w życie 11 kwietnia. W założeniu nowa ustawa ma pozwolić uzyskać do 2020 r. 15-proc. udział energii odnawialnej w całkowitym zużyciu energii, co wpisuje się w politykę energetyczną Unii Europejskiej. Jednak nowy Sejm przegłosował tzw. małą nowelizację ustawy o OZE w ostatnich dnia 2015 roku. Na jej mocy wejście w życie ustawy odłożono o pół roku.

  czytaj więcej

 • Jakie pułapki i perypetie czekają nas przy zakupie mieszkania

  Jakie pułapki i perypetie czekają nas przy zakupie mieszkania

  Warto wiedzieć, że zaliczka to nie to samo co zadatek, a zbyt niska wartość nieruchomości może spowodować interwencję urzędu skarbowego.

  czytaj więcej

 • Rząd zajmie się projektem ustawy o efektywności energetycznej

  Rząd zajmie się projektem ustawy o efektywności energetycznej

  Poprzednia ustawa o efektywności energetycznej z 2011 r. wygasa z końcem 2016 r. Jednak ponieważ ostatniego grudnia 2015 r. skończyły się uprawnienia prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE) do wydawania świadectw efektywności energetycznej podmiotom, które wygrały przetargi na zasadach starej ustawy, pod koniec ub. roku trzeba było przeprowadzić jej szybką nowelizację, tak by prezes URE nadal mógł wydawać tzw. białe certyfikaty tym, którzy je uzyskali.

  czytaj więcej

 • Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Ponad 80-milionowe państwo, które przez lata było odizolowane na skutek nałożonych sankcji, teraz deklaruje otwarcie na świat i zapowiada duże wydatki inwestycyjne. Na pierwszy rzut oka wydaje się rajem dla eksporterów i inwestorów

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w marcu

  Obowiązki podatników i płatników w marcu

  Osoby fizyczne mają czas do 15 marca na zapłatę I raty podatku od nieruchomości. Jest to również termin na zapłatę III raty tego podatku przez osoby prawne. Jedni i drudzy muszą wpłacić daninę na konto gminy lub gmin, na terenie których położone są grunty, budynki lub budowle zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. Osoby fizyczne muszą wpłacić kwotę, która wynika z decyzji ustalającej wysokość podatku na 2016 r., wydanej i doręczonej podatnikom przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Osoby prawne muszą natomiast uiścić kolejną ratę wynikającą z deklaracji na podatek od nieruchomości złożonej w styczniu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników