stolice województw

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu stolice województw. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące stolice województw.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Policja sprawdzała kilkanaście obiektów w Polsce po informacjach o bombach

  Policja sprawdzała kilkanaście obiektów w Polsce po informacjach o bombach

  Policja sprawdziła w piątek pirotechniczne kilkanaście obiektów w kilku województwach Polski po serii alarmów bombowych. Materiałów wybuchowych nie znaleziono, ustalani są sprawcy fałszywych informacji - poinformował sierż. sztab Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

  czytaj więcej

 • Zieliński: W lipcu ruszy pilotażowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

  Zieliński: W lipcu ruszy pilotażowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

  Interaktywna mapa zagrożeń bezpieczeństwa w lipcu będzie testowana w stolicy i dwóch województwach, następnie ruszy w całym kraju - zapowiedział w Białymstoku wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Pilotaż mapy ruszy w Podlaskiem, Pomorskiem oraz w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Naczelna Izba Lekarska: Wynagrodzenia lekarzy powinny wzrosnąć

  Naczelna Izba Lekarska: Wynagrodzenia lekarzy powinny wzrosnąć

  Naczelna Izba Lekarska kolejny raz apeluje o ustalenie minimalnej płacy lekarzy i lekarzy dentystów. Zdaniem samorządu rezydent powinien zarabiać minimum 8,2 tys. zł brutto, a lekarz specjalista - 12,3 tys. zł. W sobotę w stolicy odbędzie się protest młodych lekarzy.

  czytaj więcej

 • 2-latek z potencjałem lidera

  2-latek z potencjałem lidera

  W czerwcu 2014 roku na tory, prowadzące z Łodzi Kaliskiej do Sieradza, wyjechały pierwsze pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Start spółki uznany został za zdecydowanie udany, a kolejne miesiące stanowiły jego dobrą kontynuację. Dwa lata działalności to nie tylko czas uruchamiania kolejnych połączeń, ale generalnie miesiące intensywnego rozwoju w każdym aspekcie funkcjonowania firmy. Co szczególnie istotne, przewoźnik zdobył ogromne zaufanie i sympatię, co dziś przejawia się rekordowymi liczbami przewiezionych pasażerów.

  czytaj więcej

 • Szahaj: Po czym poznać prowincję

  Szahaj: Po czym poznać prowincję

  Pojęcia „prowincja” czy „prowincjonalny” są często używane w języku publicznym. Mówi się o prowincjonalnych teatrach, prowincjonalnych uniwersytetach, prowincjonalnych politykach i prowincjonalnych gwiazdach estrady. Z reguły rozumie się przez prowincjonalne wszystkie te instytucje, które są usytuowane poza stolicą, a przez prowincjuszy ludzi, którzy poza nią działają. W języku polskim (i nie tylko) prowincja kojarzy się źle. Dlatego też pojęcie „prowincjonalny” nie brzmi dobrze. Nawet bez przywoływania definicji słownikowych wiadomo, że oznacza ono coś, co jest poza centrum, gdzieś daleko, czego jakość jest dużo niższa niż rzeczy centralnej czy stołecznej, albowiem jest to z   definicji coś ograniczone mentalnie, zacofane, oddalone od miejsca, gdzie powstają wzory myślenia i działania, nowe dominujące trendy, modne sposoby ubierania się i  jedzenia, nowatorskie style życia i   najlepsze pomysły biznesowe.

  czytaj więcej

 • Urzędy stawiają na nowoczesne płatności. Mieszkańcy wolą przelewy online

  Urzędy stawiają na nowoczesne płatności. Mieszkańcy wolą przelewy online

  Ściągalność podatków, opłat lokalnych czy mandatów jest wciąż zbyt niska, a koszty procedur są ogromne. Obsługa wymaga sztabu ludzi, a na ponaglenia zużywane są tony papieru. A przecież można inaczej – wystarczy zmiana podejścia. Trzeba potraktować mieszkańca jak klienta, a jego należność jak opłatę za zakup. Dokładnie tak samo, jak w systemach płatności bankowych czy sklepach internetowych – „pay-by-link”. Dla gminy wysłanie linka z prośbą o płatność na e-maila oznacza prawdopodobieństwo regulowania zaległości na czas, a dla mieszkańca unikanie złego długu. Spodziewane zyski to grube miliony oraz mniej biurokracji. Na zapowiadane przez ministra Mateusza Morawieckiego udogodnienia w systemie płatności we wszystkich samorządach trzeba jeszcze poczekać. Pisaliśmy o tym w DGP nr 128/2016. Zapytaliśmy więc gminy i miasta, czy stosują już podobne rozwiązania, a jeśli nie, to czy w ogóle są zainteresowane ideą płatności cyfrowych. ©?

  czytaj więcej

 • Polskie archiwa w internecie. Już ponad 20 mln stron dokumentów

  Polskie archiwa w internecie. Już ponad 20 mln stron dokumentów

  Kolejne części Katastru Galicyjskiego, rękopis listu Henryka Sienkiewicza czy akta Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Szczecinie z lat 1950-73 są wśród nowych dokumentów udostępnionych na szukajwarchiwach.pl. W serwisie jest już ponad 20 mln skanów.

  czytaj więcej

 • Węgry: Utrudnienia w transporcie, zniszczenia w wyniku nawałnic

  Węgry: Utrudnienia w transporcie, zniszczenia w wyniku nawałnic

  Opóźnienia w kursowaniu pociągów, zniszczenia oraz pożary budynków i utrudnienia na drogach spowodował na Węgrzech front burzowy, który nadszedł po wielu dniach upałów – poinformowały w czwartek władze węgierskie i media.

  czytaj więcej

 • Muzyczne lato dopiero się zaczyna. Sprawdź najlepsze festiwale 2016

  Muzyczne lato dopiero się zaczyna. Sprawdź najlepsze festiwale 2016

  Opener rywalizujący z Euro 2016 już się skończył, ostatnie osoby wychodzą z woodstockowego błota, Slayer razem z Prodigy zagrali w Jarocinie. Minęło jednak tylko dwa tygodnie wakacji. Przed nami jeszcze sporo ciekawych, tych niszowych jak i bardziej komercyjnych muzycznych wydarzeń. Polskie festiwalowe lato dopiero się rozkręca. Przed nami Audioriver, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka, Kraków Live Festival Kraków, czy Festiwal Legend Rocka. Jest tego jeszcze więcej!

  czytaj więcej

 • Szczepański: Przypominamy rządowi o problemie janosikowego

  Szczepański: Przypominamy rządowi o problemie janosikowego

  Rafał Szczepański Odłożenie reformy o trzy lata to efekt braku woli politycznej. Tym bardziej że jej przeprowadzenie nie wymagałoby jakichś wielkich środków z budżetu państwa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników