stolice województw

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu stolice województw. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące stolice województw.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Urzędy stawiają na nowoczesne płatności. Mieszkańcy wolą przelewy online

  Urzędy stawiają na nowoczesne płatności. Mieszkańcy wolą przelewy online

  Ściągalność podatków, opłat lokalnych czy mandatów jest wciąż zbyt niska, a koszty procedur są ogromne. Obsługa wymaga sztabu ludzi, a na ponaglenia zużywane są tony papieru. A przecież można inaczej – wystarczy zmiana podejścia. Trzeba potraktować mieszkańca jak klienta, a jego należność jak opłatę za zakup. Dokładnie tak samo, jak w systemach płatności bankowych czy sklepach internetowych – „pay-by-link”. Dla gminy wysłanie linka z prośbą o płatność na e-maila oznacza prawdopodobieństwo regulowania zaległości na czas, a dla mieszkańca unikanie złego długu. Spodziewane zyski to grube miliony oraz mniej biurokracji. Na zapowiadane przez ministra Mateusza Morawieckiego udogodnienia w systemie płatności we wszystkich samorządach trzeba jeszcze poczekać. Pisaliśmy o tym w DGP nr 128/2016. Zapytaliśmy więc gminy i miasta, czy stosują już podobne rozwiązania, a jeśli nie, to czy w ogóle są zainteresowane ideą płatności cyfrowych. ©?

  czytaj więcej

 • Polskie archiwa w internecie. Już ponad 20 mln stron dokumentów

  Polskie archiwa w internecie. Już ponad 20 mln stron dokumentów

  Kolejne części Katastru Galicyjskiego, rękopis listu Henryka Sienkiewicza czy akta Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Szczecinie z lat 1950-73 są wśród nowych dokumentów udostępnionych na szukajwarchiwach.pl. W serwisie jest już ponad 20 mln skanów.

  czytaj więcej

 • Węgry: Utrudnienia w transporcie, zniszczenia w wyniku nawałnic

  Węgry: Utrudnienia w transporcie, zniszczenia w wyniku nawałnic

  Opóźnienia w kursowaniu pociągów, zniszczenia oraz pożary budynków i utrudnienia na drogach spowodował na Węgrzech front burzowy, który nadszedł po wielu dniach upałów – poinformowały w czwartek władze węgierskie i media.

  czytaj więcej

 • Muzyczne lato dopiero się zaczyna. Sprawdź najlepsze festiwale 2016

  Muzyczne lato dopiero się zaczyna. Sprawdź najlepsze festiwale 2016

  Opener rywalizujący z Euro 2016 już się skończył, ostatnie osoby wychodzą z woodstockowego błota, Slayer razem z Prodigy zagrali w Jarocinie. Minęło jednak tylko dwa tygodnie wakacji. Przed nami jeszcze sporo ciekawych, tych niszowych jak i bardziej komercyjnych muzycznych wydarzeń. Polskie festiwalowe lato dopiero się rozkręca. Przed nami Audioriver, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka, Kraków Live Festival Kraków, czy Festiwal Legend Rocka. Jest tego jeszcze więcej!

  czytaj więcej

 • Szczepański: Przypominamy rządowi o problemie janosikowego

  Szczepański: Przypominamy rządowi o problemie janosikowego

  Rafał Szczepański Odłożenie reformy o trzy lata to efekt braku woli politycznej. Tym bardziej że jej przeprowadzenie nie wymagałoby jakichś wielkich środków z budżetu państwa.

  czytaj więcej

 • Podlaskie: Rozpoczęła się 9. edycja Podlaskiej Oktawy Kultur

  Podlaskie: Rozpoczęła się 9. edycja Podlaskiej Oktawy Kultur

  Paradą folklorystycznych zespołów muzycznych i tanecznych z różnych zakątków świata przez centrum Białegostoku rozpoczął się we wtorek późnym popołudniem 9. Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru "Podlaska Oktawa Kultur". Impreza potrwa do 31 lipca.

  czytaj więcej

 • Remont kolei do Lublina zaostrzył walkę Polskiego Busa z busiarzami

  Remont kolei do Lublina zaostrzył walkę Polskiego Busa z busiarzami

  Mali przewoźnicy zablokowali konkurenta odwołaniami. Polski Bus musiał zmienić strategię. To będzie jeden z najbardziej uciążliwych remontów kolejowych w Polsce.

  czytaj więcej

 • Samorządowych "buntowników" w walce o TK jest niewielu

  Samorządowych "buntowników" w walce o TK jest niewielu

  Zaledwie kilkanaście z 2,7 tys. samorządów podjęło uchwały, w których deklarują respektowanie wyroków trybunału. Zdaniem lokalnych władz to tylko pozory. – Nie potrzebujemy ustawy, by stać po stronie prawa – mówią.

  czytaj więcej

 • Kardynał Macharski spoczął w krypcie Katedry na Wawelu

  Kardynał Macharski spoczął w krypcie Katedry na Wawelu

  Trumna z ciałem kard. Franciszka Macharskiego spoczęła w piątek w krypcie biskupów krakowskich w Katedrze na Wawelu. Zostawił głęboki ślad na tej ziemi i w ludzkich sercach – mówił o zmarłym w homilii mszy pogrzebowej jego następca, kard. Stanisław Dziwisz.

  czytaj więcej

 • PiS dąży do przejęcia władzy w stolicy? Zdaniem urzędników Kaczyński nie poczeka do wyborów

  PiS dąży do przejęcia władzy w stolicy? Zdaniem urzędników Kaczyński nie poczeka do wyborów

  PiS planuje przejęcie władzy w stolicy już w najbliższych tygodniach – urzędnicy stołecznego ratusza są tego pewni. Furtką są przepisy umożliwiające stworzenie metropolii. Stolica, której prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jest jednocześnie wiceszefową PO, to dla PiS niemalże ostatni niezdobyty platformerski bastion.

  czytaj więcej

 • Warszawę czeka komisarz z PiS. To już tylko kwestia czasu

  Warszawę czeka komisarz z PiS. To już tylko kwestia czasu

  Sprawa reprywatyzacji może ostatecznie pogrążyć władze stolicy. Przedstawiciele PiS otwarcie już mówią o wprowadzeniu zarządu komisarycznego. Nie przedterminowe wybory, podział województwa mazowieckiego na Warszawę i resztę regionu czy nowelizacja ustawy o ustroju miasta stołecznego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników