stolice województw

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu stolice województw. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące stolice województw.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Czechy: Walczył z polską kiełbasą, wygrał wybory

  Czechy: Walczył z polską kiełbasą, wygrał wybory

  Centrowa partia ANO wpływowego wicepremiera Andreja Babiša zwyciężyła w wyścigu do władz samorządowych i Senatu.

  czytaj więcej

 • Programy krajowe a regionalne

  Programy krajowe a regionalne

  Właściwy wybór programu, do którego chcemy aplikować, często decyduje o sukcesie lub porażce wniosku o dofinansowanie. Trzeba pamiętać, że w różnych regionach preferowane mogą być różne dziedziny.

  czytaj więcej

 • "Kielce stolicą mody": Promocja samorządów nie może być groteskowa

  "Kielce stolicą mody": Promocja samorządów nie może być groteskowa

  Czy Kielce kojarzone są ze stolicą mody, Gdańsk ze stolicą internetu, a Warszawa z polami kapusty i obskurnymi barami mlecznymi? Specjaliści od marketingu terytorialnego twierdzą, że aby kampania promująca samorząd nie okazała się groteską, a nakłady nie poszły na marne, komunikat musi być spójny z realiami. Inaczej miasto szybko traci na wiarygodności, a turyści i inwestorzy wybierają inną lokalizację. W marketingu mało jest gorszych rzeczy niż obietnica bez pokrycia. Wydaje się, że dobrym przepisem na reklamę jest propagowanie dóbr regionalnych, wydarzeń i sportu wśród mieszkańców. Jednak, jak zauważa Najwyższa Izba Kontroli, z uwagi na brak zdefiniowanego pojęcia promocji pieniądze zamiast faktycznie iść np. na rekreację, trafiają np. na wsparcie lokalnych klubów sportowych. Zdarzało się również, że z tych środków finansowano publikowanie kondolencji czy ogłoszeń na temat sprzedaży nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Szef KGP: 7 tys. policjantów będzie w stolicy 11 listopada

  Szef KGP: 7 tys. policjantów będzie w stolicy 11 listopada

  Ponad 7 tys. funkcjonariuszy będzie zapewniało bezpieczeństwo 11 listopada w Warszawie podczas obchodów Święta Niepodległości - poinformował w czwartek komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

  czytaj więcej

 • Brzuch wynajmę. Jak radzą sobie surogatki?

  Brzuch wynajmę. Jak radzą sobie surogatki?

  Własne dziecko. Tyle że bez ciąży, tycia, lękania się o poród. Olga wie, jak to zrobić. Do jej brzucha czeka kolejka marzących o rodzicielstwie. Nie wszystkim starczy odwagi i pieniędzy, by z jej usługi skorzystać

  czytaj więcej

 • Woś o książce Springera: Moda na prowincje

  Woś o książce Springera: Moda na prowincje

  Coś bez wątpienia jest na rzeczy. Po całych latach ekscytowania się rozwojem metropolii przyszedł czas na zmianę perspektywy. I wsłuchanie się, „co to tak wyje tam w tle”. Nareszcie!

  czytaj więcej

 • Policja: Marsz Niepodległości bez poważnych incydentów

  Policja: Marsz Niepodległości bez poważnych incydentów

  Marsz Niepodległości przebiega bez poważniejszych incydentów; policjanci zwrócili uwagę organizatorom, że ze względów bezpieczeństwa nie wolno odpalać petard - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

  czytaj więcej

 • Miliardy umocnią kolejowy kręgosłup Polski wschodniej

  Miliardy umocnią kolejowy kręgosłup Polski wschodniej

  Dotychczas inwestycje w szlaki komunikacyjne łączące regiony były domeną GDDKiA. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe była znana z fragmentarycznych nakładów, które – poza trasami dla Pendolino – nie dawały efektu poprawy standardu. I to się zmienia. Pokazujemy założenia pierwszego kompletnego planu inwestycyjnego, który ma zostać zrealizowany w Polsce wschodniej przez PKP PLK do 2023 r.

  czytaj więcej

 • Samorząd: Kreatywną księgowością uderzyć w Brexit

  Samorząd: Kreatywną księgowością uderzyć w Brexit

  Radni mazowieccy proponują, aby do określania średniego PKB w Unii wliczyć także te kraje nieczłonkowskie, które mają dostęp do wspólnego rynku. Samorządowcy z Mazowsza zaproponowali nowy sposób wyliczania średniego unijnego PKB. Jego celem jest złagodzenie skutków wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Propozycja zainteresowała Niemców.

  czytaj więcej

 • Wybory samorządowe 2018: Wszystkie ręce na pokład

  Wybory samorządowe 2018: Wszystkie ręce na pokład

  PiS stawia na nowych posłów. PO rusza w Polskę. Kukiz’15 planuje „pakiet demokratyczny”. SLD zapowiada wielki powrót. A ludowcy mobilizują radnych. Choć do lokalnych wyborów jeszcze dwa lata, największe ugrupowania sejmowe już zwierają szeregi i obmyślają plan działania. Paradoksalnie przed największym wyzwaniem stoi dominujące na scenie politycznej Prawo i Sprawiedliwość.

  czytaj więcej

 • Wittenberg: Brakuje Elbanowskich bis

  Wittenberg: Brakuje Elbanowskich bis

  We wtorek do Sejmu wpłynął projekt zakładający: likwidację gimnazjów, powołanie 4-letniego liceum i 5-letniego technikum oraz dwustopniowej szkoły branżowej w miejsce zawodówek. Posłowie mają zająć się nim na posiedzeniu 2 9 l istopada. Na sobotę zapowiedziano protesty przeciw tej zmianie.

  czytaj więcej

 • Władysław Ortyl: Podkarpacie dobrym miejscem na obrady Kongresu 590

  Władysław Ortyl: Podkarpacie dobrym miejscem na obrady Kongresu 590

  Nieprzypadkowo Kongres 590, który ma promować polską gospodarkę, rodzimy przemysł, patriotyzm ekonomiczny jest zorganizowany właśnie tutaj. To jest dobry wybór - mówił marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl w czwartek w Jasionce k. Rzeszowa, witając gości Kongresu 590.

  czytaj więcej

 • Wydatki: Poznaniak przejada, Ślązak inwestuje

  Wydatki: Poznaniak przejada, Ślązak inwestuje

  Statystyki dotyczące wydatków burzą stereotypowe postrzeganie mieszkańców różnych regionów kraju. 18,8 tys. zł – tyle statystyczny Polak wydał w ubiegłym roku na zaspokojenie potrzeb nazywanych przez statystyków indywidualnymi. Czyli na żywność, alkohol, papierosy, ubrania, leki, meble, sprzęt RTV, AGD, samochody czy paliwo.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników