stawka przebiegu km

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu stawka przebiegu km. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące stawka przebiegu km.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn. Dlaczego? Są dyskryminowane. Kwestionowanie tej „prawdy” stało się jednym z największych występków przeciw poprawności politycznej. Czy jednak dyskryminacja płacowa naprawdę jest „rynkowym rasizmem”? Czy można jeszcze oddzielić twardą ekonomiczną statystykę od ideologii?

  czytaj więcej

 • Prywatne placówki pomogły w walce z plagą zawałów

  Prywatne placówki pomogły w walce z plagą zawałów

  - Niezbędny jest nowy koszyk procedur kardiologii inwazyjnej, który uwzględni nowe technologie i protokoły wykonywania świadczeń. Wszystko po to, by stale poprawiać ich jakość oraz skuteczność i tym samym jak najlepiej pomagać Polakom - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Paweł Buszman, prezes zarządu AHP SA.

  czytaj więcej

 • Podatek ekologiczny zamiast akcyzy

  Podatek ekologiczny zamiast akcyzy

  W ciągu trzech miesięcy ma powstać projekt ustawy wprowadzającej zupełnie nową daninę. Jej stawki zależeć będą od pojemności silnika auta i emisji spalin.

  czytaj więcej

 • Mediacja w sprawie cywilnej. Jak to działa i ile kosztuje?

  Mediacja w sprawie cywilnej. Jak to działa i ile kosztuje?

  Mediacja jest dobrowolnym sposobem polubownego rozwiązania sprawy. Strony mogą się na nią zgodzić w pisemnej umowie lub zostać skierowane przez sąd. Bez zgody obu stron i mediatora żadna mediacja nie może się rozpocząć. W mediacjach ze skierowania sądowego wynagrodzenie mediatora wynosi nie więcej niż 2000 złotych za całość postępowania.

  czytaj więcej

 • Ustawa inwigilacyjna przerasta drobnych przedsiębiorców

  Ustawa inwigilacyjna przerasta drobnych przedsiębiorców

  Ubocznym efektem wejścia w życie ustawy inwigilacyjnej jest nałożenie na przedsiębiorców świadczących usługi drogą elektroniczną nowych, kosztownych obowiązków. Aby policja mogła przeprowadzać kontrole – przedsiębiorcy są zmuszeni do dokonania inwestycji w posiadaną infrastrukturę informatyczną. Problem w tym, że dokładając przedsiębiorcom małym i mikro nowych obowiązków, nie pomyślano, że trzeba im wskazać, w jaki sposób powinni swoją infrastrukturę przystosować. Nie przewidziano w ich wypadku odrębnych przepisów wykonawczych. W efekcie odsyłani są przez ministerstwo do tego samego rozporządzenia, które obowiązuje wielkie firmy telekomunikacyjne. Tyle że aby spełnić wymogi, musieliby ponieść koszty, często olbrzymie!

  czytaj więcej

 • Polityczna rola TK

  Polityczna rola TK

  W niepewnych dla demokracji czasach Trybunał Konstytucyjny nie powinien zawsze ściśle trzymać się litery prawa - twierdzi dr hab. Konrad Lachmayer, specjalista od porównawczego prawa konstytucyjnego z Uniwersytetu w Durham i Węgierskiej Akademii Nauk.

  czytaj więcej

 • Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Sport, podobnie jak religia, to ogromny generator emocji. A w związku z tym genialne narzędzie do uprawiania socjotechniki. Przydatne w każdym ustroju, lecz pożądane zwłaszcza przez te, które przeżywają problemy - mówi Przemysław Nosal, socjolog sportu, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor książki „Technologia i sport" oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu socjologii kultury, sportu i polityki społecznej.

  czytaj więcej

 • Kukiz'15 żąda "urealnienia" stawek za kilometrówki. Projekt ustawy już w sejmie

  Kukiz'15 żąda "urealnienia" stawek za kilometrówki. Projekt ustawy już w sejmie

  Klub Kukiz'15 złożył w Sejmie jako własny obywatelski projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, który dotyczy waloryzacji stawek za wykorzystanie pojazdu prywatnego do celów służbowych tzw. kilometrówek - poinformował w piątek poseł Maciej Masłowski.

  czytaj więcej

 • Kilometrówki: Kukiz’15 chce podwyżki. I to poważnej

  Kilometrówki: Kukiz’15 chce podwyżki. I to poważnej

  Stawki użytkowania samochodów nie były zmieniane od 2007 r. Do Sejmu wpłynął właśnie projekt ustawy, który ma je urealnić.

  czytaj więcej

 • Taryfikatora ustalającego korekty finansowe nie można stosować automatycznie

  Taryfikatora ustalającego korekty finansowe nie można stosować automatycznie

  Najnowsze orzecznictwo wyraźnie wskazuje, że obcinając unijne dofinansowanie, trzeba zawsze badać indywidualne okoliczności. Wiele instytucji zarządzających wymierzało kary, nie stosując się do tego.

  czytaj więcej

 • Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty: Trzeba się dokształcić, albo zrezygnować z części usług

  Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty: Trzeba się dokształcić, albo zrezygnować z części usług

  Długo wyczekiwana ustawa o zawodzie fizjoterapeuty dla wielu przedsiębiorców prowadzących działalność w tej dziedzinie okazała się zaskoczeniem. Z jednej strony mamy Ministerstwo Zdrowia, wieszczące sukces w walce o bezpieczne usługi fizjoterapeutyczne dla obywateli. Z drugiej - walkę o miejsca w samorządzie fizjoterapeutów, które umożliwią dostęp do wielkich pieniędzy. Kompletnie pomijani są zaś przedsiębiorcy, których nowe przepisy tak naprawdę zepchnęły na margines branży. A przecież dziś to oni mają największy dylemat co do własnej przyszłości.

  czytaj więcej

 • Warszawa: Wypożyczalnia samochodów ruszy w 2017 r. Za ile pojedziemy "miejskim" autem?

  Warszawa: Wypożyczalnia samochodów ruszy w 2017 r. Za ile pojedziemy "miejskim" autem?

  W drugiej połowie 2017 r. Warszawa planuje uruchomienie wypożyczalni miejskich samochodów w formule tzw. carsharingu. Na początek będzie to od 300 do 500 aut, opłata za minutę użytkowania może wynosić ok. 1,2 zł. Miasto rozpoczęło poszukiwania firmy, która obsłuży system.

  czytaj więcej

 • MF tłumaczy, co przedsiębiorca odliczy w podróży służbowej

  MF tłumaczy, co przedsiębiorca odliczy w podróży służbowej

  Do kosztów podatkowych można zaliczyć kupione podczas delegacji bilety na targi, wystawy, pokazy, koszty opłaty za bagaż, ale nie wyżywienie – wynika z wyjaśnień resortu finansów.

  czytaj więcej

 • Co konkretnie znaczy Brexit? [OPINIA]

  Co konkretnie znaczy Brexit? [OPINIA]

  Brytyjczycy podjęli brzemienną w skutki decyzję. Brexit znaczy Brexit – potwierdziła Theresa May, nowa brytyjska premier, która podczas kampanii opowiadała się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. Jednak nikt ani w Londynie, ani w Brukseli nie wie, co ten Brexit dokładnie oznacza.

  czytaj więcej

 • Oczekiwania i spekulacje przed pierwszą debatą prezydencką w USA

  Oczekiwania i spekulacje przed pierwszą debatą prezydencką w USA

  Ogromne zainteresowanie towarzyszy w USA rozpoczynającej się w nocy z poniedziałku na wtorek pierwszej telewizyjnej debacie kandydatów na prezydenta w tegorocznych wyborach: Hillary Clinton i Donalda Trumpa.

  czytaj więcej

 • KE rozpocznie postępowanie przeciw Polsce ws. aukcji LTE

  KE rozpocznie postępowanie przeciw Polsce ws. aukcji LTE

  Komisja Europejska przygotowuje się do rozpoczęcia postępowania przeciwko Polsce w związku z organizacją aukcji na częstotliwości superszybkiego internetu LTE - dowiedziała się PAP ze źródeł unijnych. Stawką w sporze mogą być miliardy złotych.

  czytaj więcej

 • Złomowanie auta. Jakie są formalności?

  Złomowanie auta. Jakie są formalności?

  Przy złomowaniu (kasacji) auta uprawniony do tego punkt unieważnia dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne. Po otrzymaniu oświadczenia o unieważnieniu tych dokumentów, właściciel pojazdu ma obowiązek w ciągu 30 dni złożyć w wydziale komunikacji urzędu gminy (miasta) wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Warunkiem zakończenia procedury jest opłacenie ewentualnych zaległości w ubezpieczeniu OC.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników