środkami czystości

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu środkami czystości. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące środkami czystości.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Kiedy i do kogo poskarżyć się na niekompetentnego urzędnika

  Kiedy i do kogo poskarżyć się na niekompetentnego urzędnika

  Pracownik budżetówki powinien w sposób wyczerpujący i niezwłoczny poinformować petenta o tempie prac nad sprawą. Jeśli tego nie robi lub odkłada w czasie, a także popełnia błędy, może się spodziewać skargi. Urzędnika spotka kara, gdy zarzuty się potwierdzą, a doniesienie nie będzie anonimowe.

  czytaj więcej

 • Za co działkowiec może zostać ukarany?

  Za co działkowiec może zostać ukarany?

  Wypoczywający w swoich ogrodach działkowych zobowiązani są dbać o ich wygląd, porządek i nie naruszać spokoju sąsiadów. Za śmiecenie, uporczywe hałasowanie czy inne wykroczenia grożą mandaty. Uciążliwy działkowiec może być także pozbawiony prawa do użytkowania danej działki.

  czytaj więcej

 • Czy wolno wchodzić z psem do parku i na plac zabaw

  Czy wolno wchodzić z psem do parku i na plac zabaw

  Spacerując z psem, zauważyłam, że na terenie mojej gminy obowiązuje zakaz wstępu z czworonogami na place zabaw dla dzieci, a także do plenerowej siłowni. Zastanawia mnie takie obostrzenie, bo ostatnio odwiedzając inne miasto, z podobnym zakazem się nie spotkałam. Czy obowiązują tu jakieś lokalne uregulowania, czy też sprawa została opisana na poziomie ustaw – pyta pani Lidia.

  czytaj więcej

 • Zamówienia publiczne: Przetarg bez możliwości skarżenia warunków

  Zamówienia publiczne: Przetarg bez możliwości skarżenia warunków

  Karty do tachografów mogłyby być tańsze, gdyby na rynku pojawiła się konkurencja – twierdzi firma zainteresowana ich wydawaniem. Jej odwołanie nie mogło być jednak rozpoznane.

  czytaj więcej

 • Absurdalne problemy samorządów: Ile prawa, a ile zdrowego rozsądku

  Absurdalne problemy samorządów: Ile prawa, a ile zdrowego rozsądku

  PROBLEM: Jak głośno ma szumieć fontanna, o której godzinie może piać kogut i czy rozwieszania prania na zewnątrz należy zakazać? Także na takie pytania muszą czasem odpowiedzieć lokalne władze. Czy ewentualne kontrowersje wynikają z nadmiaru miejscowych regulacji, czy raczej z niezrozumienia prawa przez mieszkańców i nadużywania go do własnych, partykularnych celów? A może to straż miejska lub policja przesadzają, karząc w zbyt wielu sytuacjach? Gdzie są granice między prawem a absurdem? Eksperci twierdzą, że nie ma żadnego aktu dotyczącego racjonalnego tworzenia prawa. Zatem złotym środkiem może być tylko zdrowy rozsądek. Nie zawsze jednak go starcza, więc śmiesznych sytuacji nie brakuje.

  czytaj więcej

 • Moralne demony Europy. Kryzys tożsamości trawi Zachód

  Moralne demony Europy. Kryzys tożsamości trawi Zachód

  Kryzys tożsamości trawi Zachód. Jeśli mądrze go wykorzystamy, stanie się on podstawą dla dojrzalszego projektu: mniej naiwnego, sensownego tak pragmatycznie, jak moralnie. Ale robimy coś przeciwnego: popadamy w głęboką histerię. Do wyboru są tu histeria prawicowa i lewicowa

  czytaj więcej

 • Niektóre gminy i miasta chcą własnej egzekucji opłat śmieciowych. Fiskus nie patrzy na to przychylnie

  Niektóre gminy i miasta chcą własnej egzekucji opłat śmieciowych. Fiskus nie patrzy na to przychylnie

  Samorządowcy są zgodni. Zmiany w egzekucji opłat śmieciowych pozwalające im na wybór - czy chcą sami ściągać należności od mieszkańców, czy zostawić to skarbówkom – to dobre rozwiązanie. Wiele jednostek samorządu terytorialnego chciałoby samodzielnie egzekwować opłaty. Jednak nierzadko urzędy skarbowe nie zgadzają się na oddanie egzekucji w ręce mniejszych gmin, mimo próśb o zawarcie porozumień o przekazanie egzekucji.

  czytaj więcej

 • Igrzyska w Rio: Prawo sportowe dopinguje biznes

  Igrzyska w Rio: Prawo sportowe dopinguje biznes

  Wykluczenia z organizacji mistrzostw świata FIFA nawet Władimir Putin by nie przeżył – mówi mec. Ludwik Żukowski.

  czytaj więcej

 • Rząd wzmacnia regionalne izby obrachunkowe. Czy słusznie?

  Rząd wzmacnia regionalne izby obrachunkowe. Czy słusznie?

   Samorządy są bardziej zadłużone. Gabinet Beaty Szydło chce wzmocnić uprawnienia Regionalnych Izb obrachunkowych. O tym, czy jest to słuszne posunięcie debatowali Aleksander Nelicki i Zbigniew Rękas.

  czytaj więcej

 • Nowe zasady żywieniowe w szkołach. W tle stare problemy z za drogimi stołówkami

  Nowe zasady żywieniowe w szkołach. W tle stare problemy z za drogimi stołówkami

  Od 1 września za sprawą rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty wchodzą w życie nowe zasady żywieniowe dla uczniów. To spore wyzwanie dla dyrektorów szkół, bo to m.in oni muszą właściwie wdrożyć i stosować zmiany przygotowane z myślą o zdrowiu ich podopiecznych. W przepisach jako zasadniczy cel zachowano ograniczenie cukru, tłuszczu i soli w produktach sprzedawanych w szkolnych sklepikach, ale poszerzono też ofertę o nowe towary. Te jednak nie są w rozporządzeniu wymienione wprost, wskazano tylko ich parametry żywieniowe. Dlatego dyrektorzy powinni zachować czujność i bliżej się zapoznać z przepisami.

  czytaj więcej

 • Brudno w polskich biurach

  Brudno w polskich biurach

  Większość kontrolowanych przez PIP miejsc pracy ma uchybienia dotyczące czystości i higieny. Dotyczy to zwłaszcza pomieszczeń sanitarnych i klimatyzacji.

  czytaj więcej

 • Kanalizacja lub kara. Szamba do muzeum

  Kanalizacja lub kara. Szamba do muzeum

  Mieszkańcy będą musieli przyłączyć się do sieci we wskazanym w ustawie terminie. Pod groźbą sankcji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników