środkami czystości

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu środkami czystości. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące środkami czystości.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Top Employers Polska 2013

  Top Employers Polska 2013

  W czwartej edycji projektu Top Employers Polska certyfikat otrzymało 29 firm spośród 30, które wzięły udział w badaniu.

  czytaj więcej

 • Sądy orzekają inaczej niż twierdzi MF: Do końca 2015 r. bez prewspółczynnika

  Sądy orzekają inaczej niż twierdzi MF: Do końca 2015 r. bez prewspółczynnika

  Kolejny sąd orzekł, że przed 2016 r. gminy mogły odliczać cały podatek od wydatków, jeśli służyły one do działalności nieobjętej VAT. Ministerstwo Finansów uważa inaczej

  czytaj więcej

 • Koszt monitoringu zawarty jest w opłacie za składowanie

  Koszt monitoringu zawarty jest w opłacie za składowanie

  Mamy problem z finansowaniem kosztów monitorowania zamkniętych już gminnych składowisk odpadów. Obowiązek monitorowania przewiduje ustawa o odpadach. Chodzi jednak o to, że ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie dość jasno wskazuje, czy można ten monitoring finansować opłatami wnoszonymi za śmieci przez mieszkańców. Czy istnieje prawna możliwość zaliczenia kosztów monitorowania zamkniętych składowisk odpadów komunalnych do kosztów systemu gospodarowania odpadami komunalnymi?

  czytaj więcej

 • Pierwsza podróż do Azji: 10 rzeczy, które musisz wiedzieć

  Pierwsza podróż do Azji: 10 rzeczy, które musisz wiedzieć

  Od dłuższego czasu kusi Cię perspektywa egzotycznego wyjazdu - na przykład do Azji - ale jednocześnie odczuwasz lęk przed nieznanym i z tego powodu nie wykonujesz pierwszego kroku? Poznaj rady ekspertów Skyscanner, które pozwolą Ci cieszyć się niezapomnianymi wakacjami.

  czytaj więcej

 • Ekspert: Zapowiadane zmiany w przetargach to "koń trojański"

  Ekspert: Zapowiadane zmiany w przetargach to "koń trojański"

  Boimy się, że zmiany wprowadzone w ostatniej chwili do małej noweli PZP to "koń trojański" i posłużą one kolejnym podmiotom do omijania wymogu przetargów; przeciw są i pracodawcy, i związki zawodowe - mówi PAP dr Łukasz Bernatowicz, członek Rady Dialogu Społecznego z BCC.

  czytaj więcej

 • Francuski pomysł na czystą wodę

  Francuski pomysł na czystą wodę

  W Polsce partnerstwo publiczno-prywatne to wciąż mało popularny model współpracy biznesowej. Hamulce jego rozwoju to bariera psychologiczna i słabe zaplecze informacyjne

  czytaj więcej

 • Słowo proboszcza to za mało do skorzystania z ulgi w PIT

  Słowo proboszcza to za mało do skorzystania z ulgi w PIT

  Sprawozdanie z przeznaczenia darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła musi być na tyle szczegółowe, aby organy podatkowe mogły zweryfikować jej faktyczne przeznaczenie – wynika z wyroku WSA w Warszawie

  czytaj więcej

 • Ks. Jacek Stryczek: Wysokie zarobki prezesów mi nie przeszkadzają. Staram się nie osądzać

  Ks. Jacek Stryczek: Wysokie zarobki prezesów mi nie przeszkadzają. Staram się nie osądzać

  - Strasznie mnie dziwi, jak można przebimbać sześć klas podstawówki, trzy gimnazjum, trzy liceum, pięć studiów i na koniec nie być zdolnym do podjęcia pracy. To zbiorowa demoralizacja. To dlatego młodzi mają takie roszczeniowe podejście - uważa Ks. Jacek Stryczek duszpasterz ludzi biznesu, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, inicjator akcji „Szlachetna paczka”.

  czytaj więcej

 • Gniew i Wstyd, czyli kto Polakom zabrał wielkość

  Gniew i Wstyd, czyli kto Polakom zabrał wielkość

  Jest jedno pytanie, które tu, nad Wisłą, od lat zajmuje nas wszystkich: dlaczego, mimo Chopina, powstańczej odwagi, Solidarności, papieża, piękna kurpiowskich wycinanek i dostępu do morza, Polska wciąż uporczywie nie jest Wielka? Teorii na temat tego, co hamuje nas w drodze do Wielkości, jest wiele; żadna na tyle mocna, by zakończyć sprawę. Jedni winią historię, inni geografię; jedni polską duszę, drudzy wrogów. Możemy się różnym teoriom przyglądać i drążyć ich prawdziwość – ale ciekawie też spojrzeć na tę dyskusję z lotu ptaka.O tym, co nam przeszkadza w byciu Wspaniałymi i jak odpowiedź na to pytanie określa, kim jesteśmy.

  czytaj więcej

 • Eksport polskiej żywności zagrożony. Przez Brukselę

  Eksport polskiej żywności zagrożony. Przez Brukselę

  Komisja Europejska chce, aby na niektórych produktach pojawiły się oznaczenia informujące o tym, w jakim stopniu szkodliwe dla środowiska było ich wytworzenie.

  czytaj więcej

 • Rząd postanowił zaprowadzić porządek w śmieciach

  Rząd postanowił zaprowadzić porządek w śmieciach

  Jedną z planowanych zmian jest ujednolicenie zasady selektywnej zbiórki odpadów we wszystkich gminach. Resort środowiska narzuci im m.in. takie same kolory pojemników.

  czytaj więcej

 • Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Po latach zachłyśnięcia się konsumpcjonizmem wolimy kupować mniej, lecz za to z głową. I ze smakiem. Do łask wracają bazary oraz manufaktury. Farmy, gdzie każdy mieszczuch kupuje niepryskane ziemniaki, pomidory lub truskawki. Hodowle kur z wolnego wybiegu, małe mleczarnie. I tylko jeden warunek. Przed zakupem trzeba samemu sobie wszystko zebrać. Wykopać ziemniaki, zebrać truskawki, jajka czy wydoić krowę.

  czytaj więcej

 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Remont i chemię wolno wliczyć do kosztów najmu

  Remont i chemię wolno wliczyć do kosztów najmu

  Jestem właścicielką mieszkania, które chcę wyremontować i wynająć – pisze pani Katarzyna. – Zamierzam wybrać opodatkowanie według skali (18 i 32 proc.). Czy przy rozliczaniu przychodów z najmu będę mogła uwzględnić w kosztach ich uzyskania wydatki na remont i np. chemię do utrzymania mieszkania w czystości – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników