sprzedaży państwowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sprzedaży państwowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sprzedaży państwowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Reforma prawa cywilnego: Problematyczne komornicze wyjawienie majątku

  Reforma prawa cywilnego: Problematyczne komornicze wyjawienie majątku

  Nowe przepisy kodeksu postępowania cywilnego, które upoważniają komornika do odebrania wykazu majątku od dłużnika, mogą nie tylko sprawiać problemy w praktyce. Istnieje ryzyko, że zostaną wykorzystane do... ukrycia posiadanych dóbr.

  czytaj więcej

 • UOKiK: Wyspy z e-papierosami mogą zostać, ale z ograniczeniami

  UOKiK: Wyspy z e-papierosami mogą zostać, ale z ograniczeniami

  ZMIANA PRAWA: Każdy, kto chociaż raz był w większym centrum handlowym, z pewnością napotkał na swojej drodze punkty sprzedaży ulokowane na środku alejek – tzw. wyspy. Od wielu lat takie punkty były doskonałym sposobem na promocję i sprzedaż e-papierosów. To już przeszłość. Ustawa z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz.U. poz. 1331; dalej: ustawa) wprowadziła bowiem zakaz reklamy papierosów elektronicznych. Przepisy jednak są tak niejasno sformułowane, że niektórzy sprzedawcy zastanawiają się nawet, czy ich wyspy nadal mogą funkcjonować. A jeśli tak – to jak powinny zmienić zasady działania, aby nie narazić się na kary. Te zaś są wysokie: za złamanie zakazu reklamy grozi do 200 tys. zł grzywny, kara ograniczenia wolności bądź obie te sankcje łącznie.

  czytaj więcej

 • Budżet Szałamachy: Państwowej kasie sprzyja szczęście

  Budżet Szałamachy: Państwowej kasie sprzyja szczęście

  214 mld zł dochodów i całoroczny deficyt wykonany tylko w 30 proc. – to wyniki budżetu po sierpniu. Pomogła klauzula obejścia prawa.

  czytaj więcej

 • Czym różni się suplement diety od leku dostępnego bez recepty?

  Czym różni się suplement diety od leku dostępnego bez recepty?

  W reklamach telewizyjnych ciągle nakłaniają mnie do kupowania suplementów diety. Ładnie uśmiechający się pan w białym fartuchu, przypominający lekarza lub farmaceutę, przekonuje, że bez tych produktów nie będę w pełni zdrowa i aktywna. Odżywiam się dosyć zdrowo, ale zaczęłam się zastanawiać, że może nie aż tak dobrze – opowiada pani Małgorzata. – Czym suplementy różnią się od leków dostępnych bez recepty, np. w sieciowych drogeriach – pyta.

  czytaj więcej

 • Gry wideo czarnym koniem gospodarki

  Gry wideo czarnym koniem gospodarki

  Na świecie branża gamingowa już zdominowała pod względem wartości rynku zarówno przemysł filmowy, jak i muzyczny. Także u nas rośnie potencjał tej branży, przemysł zajmujący się grami może też liczyć na państwowe dotacje w ramach rozmaitych konkursów.

  czytaj więcej

 • Można zmienić sprzedawcę gazu - dystrybutor pozostanie ten sam

  Można zmienić sprzedawcę gazu - dystrybutor pozostanie ten sam

  Do moich drzwi zapukał akwizytor, przedstawił się jako przedstawiciel handlowy firmy dystrybuującej gaz i namawiał do podpisania nowej umowy, która miała pozwolić mi na obniżenie rachunków – opowiada pani Halina. – Twierdził, że nic się dla mnie nie zmieni, nie trzeba żadnych nowych przyłączy, a samo podpisanie umowy spowoduje, że płacić będę mniej. Nie do końca mu uwierzyłam, bo coś wyraźnie kręcił. Na czym polega zmiana sprzedawcy gazu? Czy jest to możliwe i bezpieczne – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Minister rolnictwa nie powinien kontrolować żywności

  Minister rolnictwa nie powinien kontrolować żywności

  PROBLEM: To właściwie nie nowość. Postulaty scalenia kilku mniejszych inspekcji w jedną wielką – bezpieczeństwa żywności – pojawiały się od wielu lat. Jednak najnowsza próba, na którą zdecydował się rząd PiS, zaszła dalej niż poprzednie i ma spore szanse na realizację. Resort rolnictwa przygotował projekty dwóch ustaw (dostępne na stronach Rządowego Centrum Legislacji) – o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i bardzo szczegółową: przepisy wprowadzające ustawę o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności.

  czytaj więcej

 • Pomysł na reprywatyzację propaństwową. Ma wesprzeć plan Morawieckiego

  Pomysł na reprywatyzację propaństwową. Ma wesprzeć plan Morawieckiego

  Instytut Sobieskiego proponuje powołanie specjalnego funduszu i emisję obligacji oraz zaangażowanie kapitałowe NBP. Celem jest wsparcie dla planu Morawieckiego.

  czytaj więcej

 • PiP: Co piąty mały sklep złamał 15 sierpnia przepis o zakazie pracy

  PiP: Co piąty mały sklep złamał 15 sierpnia przepis o zakazie pracy

  Co piąty mały sklep nie przestrzegał zakazu pracy w święto - wynika z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, którą przeprowadzono 15 sierpnia. "Wielu pracodawców nadal ignoruje przepisy" - poinformował w środę dziennikarzy Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć.

  czytaj więcej

 • Niedziela to nie święto. Ciąg dalszy handlowych problemów

  Niedziela to nie święto. Ciąg dalszy handlowych problemów

  Zleceniobiorcy będą mogli stać za ladą w Boże Narodzenie, ale już nie w zwykłą niedzielę. Podobne problemy mają m.in. stacje paliw, piekarnie, cukiernie, a także centra dystrybucyjne.

  czytaj więcej

 • Menedżer z doświadczeniem zamiast Jackiewicza. Tak będą zarządzane społki Skarbu Państwa

  Menedżer z doświadczeniem zamiast Jackiewicza. Tak będą zarządzane społki Skarbu Państwa

  Podległa premierowi agencja zarządzająca spółkami po Ministerstwie Skarbu – tak może wyglądać model zarządzania państwowym majątkiem po likwidacji obecnego resortu.

  czytaj więcej

 • Wyższa płaca za pracę w niedzielę

  Wyższa płaca za pracę w niedzielę

  Do Sejmu trafiła ustawa ograniczająca handel w niedzielę, pod którą Solidarność zebrała ponad 500 tys. podpisów. Zgodnie z propozycjami związkowców zakaz ma objąć głównie galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe i sklepy sieci franczyzowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników