sprzedaży państwowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sprzedaży państwowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sprzedaży państwowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  Ta kontrowersyjna umowa, negocjowana pomiędzy Unią Europejską a USA, dotyczy także nas, bo jeśli zostanie podpisana, w istotny sposób wpłynie na rynek pracy, bezpieczeństwo żywności czy ochronę danych osobowych. Pytanie: w jaki sposób wpłynie - jest otwarte, bo nadal, pozbawieni dostępu do szczegółowych informacji, poruszamy się w sferze domniemań i informacji z przecieków. Byle się nie okazało, że gdy już poznamy treść umowy, będzie za późno na reakcję, a ACTA przy TTIP okaże się drobiazgiem.

  czytaj więcej

 • Uproszczone sprawozdania finansowe za 2015: Dwie możliwości do wyboru

  Uproszczone sprawozdania finansowe za 2015: Dwie możliwości do wyboru

  Jednostki mniejsze niebędące podmiotami mikro mogą mieć do czynienia z dwoma rodzajami uproszczonych sprawozdań finansowych za 2015 rok. Starymi wynikającymi z art. 50 ustawy o rachunkowości i nowymi zgodnymi z jej załącznikiem nr 5.

  czytaj więcej

 • Rosja biednieje, ale nie splajtuje

  Rosja biednieje, ale nie splajtuje

  Najciekawszą cechą kryzysu, który zmusił naród do mocnego zaciskania pasa, jest to, że nie powoduje on spadku popularności prezydenta Putina. Dwa lata po aneksji Krymu, wprowadzeniu sankcji i równoległym spadku cen ropy, niezdywersyfikowana rosyjska gospodarka wciąż nie poradziła sobie z kłopotami.

  czytaj więcej

 • Senat: Bez poprawek do noweli pozwalającej na pierwokup prywatnych lasów przez państwo

  Senat: Bez poprawek do noweli pozwalającej na pierwokup prywatnych lasów przez państwo

  Senatorowie nie wprowadzili poprawek do noweli ustawy pozwalającej na wykup bądź pierwokup prywatnych gruntów leśnych przez Lasy Państwowe. Nowe przepisy mają m.in. zabezpieczyć wykup takich terenów przez cudzoziemców po 1 maja br.

  czytaj więcej

 • Zakaz sprzedaży ziemi rolnej. Co to znaczy dla samorządów

  Zakaz sprzedaży ziemi rolnej. Co to znaczy dla samorządów

  Pytani przez nas przed kilkoma dniami samorządowcy nie mieli jeszcze pełnego rozeznania, jakie skutki przyniesie miastom i gminom najnowsza zmiana przepisów, czyli wejście w życie ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw. Ma ona zacząć obowiązywać 30 kwietnia (gdy zamykaliśmy tygodnik, nie była jeszcze podpisana przez prezydenta).

  czytaj więcej

 • 25 lat warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych

  25 lat warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych

  Od czasu pierwszej sesji na parkiecie w gmachu byłego Komitetu Centralnego PZPR, podczas której zanotowano obrót kupna i sprzedaży w wysokości 1990 złotych, Giełda weszła w orbitę wolnego rynku, stając się liderem regionu Europy Środkowej i Wschodniej, egzemplifikacją sukcesu transformacji i probierzem zaufania 905 spółek obecnych dziś na obu rynkach: głównym i NewConnect. To niebagatelny powód do dumy, zważywszy na fakt, że GPW rosła i dojrzewała w klimacie debiutującej demokracji i turbulencji ekonomicznych samego początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy Polska praktycznie była bankrutem – takie najkrótsze podsumowanie ćwierćwiecza naszego rynku kapitałowego daje w najnowszym raporcie rocznym GPW jej prezes, prof. Małgorzata Zaleska.

  czytaj więcej

 • Ministerstwo Finansów: Spadły wpływy z VAT, ale dobry początek roku ratuje budżet

  Ministerstwo Finansów: Spadły wpływy z VAT, ale dobry początek roku ratuje budżet

  Wpływy z VAT w marcu wyniosły około 6,3 mld zł. To nieco mniej niż rok temu. Na szczęście styczeń był lepszy. Ale budżet nie do końca się spina. Ministerstwo Finansów opublikowało wczoraj dane z wykonania budżetu po trzech miesiącach. Wynika z nich, że wpływy w jednym miesiącu z głównego źródła państwowej kasy, czyli VAT, znów są niższe niż przed rokiem.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż państwowych gruntów wstrzymana na 5 lat - prezydent podpisał ustawę

  Sprzedaż państwowych gruntów wstrzymana na 5 lat - prezydent podpisał ustawę

  Wstrzymanie sprzedaży państwowych gruntów na 5 lat i nowe zasady prywatnego obrotu ziemią - wprowadza ustawa podpisana we wtorek przez prezydenta. Ziemię rolną będzie mógł kupić tylko rolnik indywidualny, a prawo pierwokupu będzie miała ANR. Nie obejmie to dziedziczenia przez bliskich.

  czytaj więcej

 • Sanepid solą w oku rolników. Konflikt w rządzie

  Sanepid solą w oku rolników. Konflikt w rządzie

  Mimo protestów resortu zdrowia Ministerstwo Rolnictwa forsuje odebranie inspekcji sanitarnej kompetencji w zakresie bezpieczeństwa żywności. Zdaniem ekspertów ta wojna może zaszkodzić Polsce.

  czytaj więcej

 • Podwójny porządek prawny - tak wojna o trybunał odbije się na obywatelach

  Podwójny porządek prawny - tak wojna o trybunał odbije się na obywatelach

  To już przestaje być prawna abstrakcja. Za chwilę każdy Polak będzie mógł na własnej skórze odczuć istnienie dwóch porządków prawnych – wynikającego z orzeczeń trybunału i alternatywnego, kreowanego przez rząd.

  czytaj więcej

 • Nieruchomości: Ziemia rolna tylko dla rolnika. Wchodzą w życie nowe przepisy

  Nieruchomości: Ziemia rolna tylko dla rolnika. Wchodzą w życie nowe przepisy

  30 kwietnia wchodzi w życie ustawa wstrzymująca na 5 lat sprzedaż państwowych gruntów. Zaczynają także obowiązywać ograniczenia w sprzedaży prywatnej ziemi: będzie ją mógł kupić tylko rolnik i to tylko w danej gminie. Przepisy te nie dotyczą jednak kościołów i związków wyznaniowych.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

  Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

   Z tradycyjnych przesyłek nie sposób się wyżywić. Ale jest inne źródło dochodów: budowa usług cyfrowych dla administracji. Tyle że choć poczta ma tu wszelkie atuty, to o swój kawałek tortu nie umie zawalczyć

  czytaj więcej

 • 12 zł za godzinę nie dla tych, którzy dostają prowizje

  12 zł za godzinę nie dla tych, którzy dostają prowizje

  Firmy nie będą musiały rozliczać czasu pracy zleceniobiorców zatrudnionych jako np. przedstawiciele handlowi lub akwizytorzy. Minimalna stawka godzinowa ich nie obejmie. Jeśli samozatrudniony lub zleceniobiorca sam określa miejsce oraz czas swojej pracy i jest wynagradzany wyłącznie w formie prowizyjnej, to nie będzie objęty minimalną stawką godzinową w wysokości 12 zł. Tak wynika z ostatniej wersji rządowego projektu nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

  czytaj więcej

 • Pogoda na szczepienia przeciw kleszczom

  Pogoda na szczepienia przeciw kleszczom

  Rośnie popularność zapobiegania kleszczowemu zapaleniu mózgu. To efekt kampanii społecznych, ale i wykrywania zagrożeń niesionych przez te pajęczaki. W pierwszym kwartale zapotrzebowanie na nasze szczepionki przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu wzrosło o ponad 20 proc. – chwali się Tomasz Korkosz z Pfizer Polska. Ta firma to największy dostawca tego rodzaju preparatu na rynek.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników