sprzedaży państwowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sprzedaży państwowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sprzedaży państwowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Węglowe kłopoty sąsiadów zza Olzy

  Węglowe kłopoty sąsiadów zza Olzy

  GÓRNICTWO Czeski koncern energetyczny EPH, właściciel polskiej kopalni Silesia, poddał się w walce o elektrownię w Rybniku. Skupił się na swoim rynku i na bankrutującym koncernie węglowym OKD

  czytaj więcej

 • Prezes ANR: Nie jesteśmy srogim żandarmem. Agencja kupuje grunty, gdy jest to rzeczywiście potrzebne

  Prezes ANR: Nie jesteśmy srogim żandarmem. Agencja kupuje grunty, gdy jest to rzeczywiście potrzebne

  Dane dotyczące wyrażania zgód na zakup ziemi przez nierolników wskazują, że agencja – wbrew obawom – wcale nie nadużywa swoich uprawnień - wyjaśnia Waldemar Humięcki.

  czytaj więcej

 • PKP Cargo i Węglokoks płyną do portu

  PKP Cargo i Węglokoks płyną do portu

  Firmy są gotowe do akwizycji Portu Gdańskiego Eksploatacja. Ale Maltańczycy twierdzą, że wniesienie akcji aportem do spółki celowej będzie bezprawne.

  czytaj więcej

 • Nowy projekt ustawy. Sklepy monopolowe mogą być bliżej szkół i kościołów

  Nowy projekt ustawy. Sklepy monopolowe mogą być bliżej szkół i kościołów

  Projekt ustawy o wychowaniu w trzeźwości pozwala na otwieranie sklepów monopolowych w bliskim sąsiedztwie szkół, przedszkoli i kościołów.

  czytaj więcej

 • Trzy filary, które uczynią z PAN naukową potęgę [OPINIA]

  Trzy filary, które uczynią z PAN naukową potęgę [OPINIA]

   Polska Akademia Nauk jako instytucja naukowa działająca poza strukturą wyższych uczelni i podlegająca bezpośrednio premierowi jest często postrzegana niejednoznacznie. Istnieje nie do końca sprecyzowane oczekiwanie, że PAN powinna się zreformować i otworzyć na nowe wyzwania. Przedstawiciele środowisk naukowych z uczelni z jednej strony zabiegają o przynależność do PAN, co jest traktowane jako wyróżnik prestiżu naukowego, a z drugiej często patrzą na nią z dużą dozą nieracjonalnego krytycyzmu.

  czytaj więcej

 • Bitwa o cenę książki

  Bitwa o cenę książki

  „Horror jak za komuny”, „rząd chce mieć analfabetów, bo łatwiej nimi rządzić”. Czemu biją alarmowe dzwony? Nie uwierzycie, ale w obronie książek, a konkretnie prawa do obniżania ich cen.

  czytaj więcej

 • Zamoyski - humanista, filolog i mówca - był człowiekiem renesansu

  Zamoyski - humanista, filolog i mówca - był człowiekiem renesansu

  Jan Zamoyski był człowiekiem renesansu, doskonale wykształconym, o szerokich horyzontach, mającym za sobą studia na najlepszych uczelniach w Paryżu, Strasburgu i Padwie – mówi PAP prof. Stefan Ciara z Instytutu Historycznego UW.

  czytaj więcej

 • Wiceminister Babalski: Nie ma mowy o odblokowaniu sprzedaży państwowej ziemi

  Wiceminister Babalski: Nie ma mowy o odblokowaniu sprzedaży państwowej ziemi

  Nie ma mowy o odblokowaniu sprzedaży państwowej ziemi - powiedział w poniedziałek wiceminister rolnictwa Zbigniewa Babalski. Dodał, że dzierżawa ziemi z zasobów Skarbu Państwa powinna być trwałą formą gospodarowania gruntami.

  czytaj więcej

 • Chądzyński: Kogo pochwalić za duże wpływy do państwowej kasy

  Chądzyński: Kogo pochwalić za duże wpływy do państwowej kasy

  Wzrost wpływów z VAT po dwóch miesiącach tego roku jest imponujący. Z danych opublikowanych wczoraj przez Ministerstwo Finansów wynika, że do kasy trafiło w sumie 33, 5 m ld zł. To o 40 proc. więcej niż rok temu. Oczywiście częściowo to efekt triku, jaki zastosowało MF, wypłacając już w grudniu zwroty VAT, które powinno wypłacić w styczniu i lutym tego roku. Ale to wszystkiego nie tłumaczy i wypadałoby kogoś za te wyniki pochwalić. Tylko kogo?

  czytaj więcej

 • Rząd przeciwko surowym sankcjom za handel w niedzielę

  Rząd przeciwko surowym sankcjom za handel w niedzielę

  Rada Ministrów zarekomendowała prowadzenie dalszych prac nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Nie określiła jednak, w ile niedziel nie będzie można handlować.

  czytaj więcej

 • Miłosz: Prywaciarskie rugi ministra Macierewicza

  Miłosz: Prywaciarskie rugi ministra Macierewicza

  Prezydent Andrzej Duda doczekał się wczoraj odpowiedzi od ministra obrony Antoniego Macierewicza. I nie był do końca usatysfakcjonowany. Zwierzchnik Sił Zbrojnych pytał o nieobsadzone stanowisko attaché wojskowego w USA i innych krajach oraz o tworzenie wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu. Sprawy, które można łatwo i szybko skierować na właściwe tory, a za dwa tygodnie będzie można pewnie triumfalnie obwieścić, że jest sukces i prezydent naprawił. Co ciekawe, prezydent dotychczas nie pytał choćby o liczne odejścia generałów czy np. stosunek resortu obrony do prywatnego biznesu. A to, wydaje się, jednak problemy nieco poważniejsze.

  czytaj więcej

 • Ogólnopolski konkurs IKAR JAKOŚCI rozstrzygnięty!

  Ogólnopolski konkurs IKAR JAKOŚCI rozstrzygnięty!

  Znamy już wyniki pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania „IKAR JAKOŚCI” im. Profesora Romualda Kolmana. To inicjatywa, która wyróżnia i docenia wkład młodych osób w tworzenie wartościowych rozwiązań dla przedsiębiorstw o różnych profilach. Uroczyste wręczenie dyplomy dla autorów i promotorów wyróżnionych prac zaplanowano podczas III Europejskiego Kongresu Jakości w Katowicach

  czytaj więcej

 • Tomaszewski: DNB ma ofertę przewalutowania hipotek

  Tomaszewski: DNB ma ofertę przewalutowania hipotek

  Klienci nie stracili na walucie, więc zachęcanie ich preferencyjnym kursem nie wchodzi w grę. Wybraliśmy obniżenie marży kredytowej - mówi w wywiadzie dla DGP Artur Tomaszewski, prezes DNB Bank Polska.

  czytaj więcej

 • Szydło: PO podsyca histerię nt. rzekomej masowej wycinki drzew

  Szydło: PO podsyca histerię nt. rzekomej masowej wycinki drzew

  Dziś kłamliwie alarmujecie, że lasy są zagrożone, a tak naprawdę wiecie, że nowe przepisy dotyczą tylko prywatnych działek i prawa Polaków do decydowania o tym, co dzieje się w ich ogródkach; to "fake news" - mówiła do opozycji premier Beata Szydło w czwartek w Sejmie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników