sprawcy wypadku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sprawcy wypadku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sprawcy wypadku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dożywotnie odbieranie prawa jazdy częściowo odjedzie do lamusa

  Dożywotnie odbieranie prawa jazdy częściowo odjedzie do lamusa

  Brak swobody sądu przy karaniu kierowców recydywistów może być niezgodny z konstytucją. Nie zawsze ostateczne pozbawienie uprawnień automobilisty jest adekwatne do popełnionego czynu.

  czytaj więcej

 • Wojciechowski: Państwo zawsze przodem

  Wojciechowski: Państwo zawsze przodem

  Wypadek drogowy Beaty Szydło to istotny powód do niepokoju nie tylko z powodu troski o stan zdrowia pani premier, ale też o kondycję naszego społeczeństwa. Pędząca na sygnale kolumna samochodów z szefową rządu zatrzymywała sąsiednie auta, korzystając z przywileju pierwszeństwa, jaki przysługuje pojazdom wiozącym najważniejsze osoby w państwie, co nie spotkało się z powszechnym zrozumieniem.

  czytaj więcej

 • Kłopot z ustaleniem sprawcy wypadku? Może być problem z odszkodowaniem

  Kłopot z ustaleniem sprawcy wypadku? Może być problem z odszkodowaniem

  Ustalanie winnych wypadku kolumny rządowej z premier Beatą Szydło nie będzie proste - zauważa serwis mfind. Każda ze stron ma swoje racje, a na likwidację szkód ubezpieczyciele mają coraz mniej czasu.

  czytaj więcej

 • Niemcy: Policja postrzeliła kierowcę, który wjechał w przechodniów

  Niemcy: Policja postrzeliła kierowcę, który wjechał w przechodniów

  Kierowca samochodu wjechał w sobotę w przechodniów na jednym z placów w Heidelbergu, na zachodzie Niemiec, raniąc trzy osoby, w tym jedną ciężko. Policjanci postrzelili uzbrojonego w nóż mężczyznę około 150 metrów od miejsca zajścia.

  czytaj więcej

 • Zwierzę nie jest rzeczą. Czyżby?

  Zwierzę nie jest rzeczą. Czyżby?

  Berliński sukces „Pokotu” – najnowszego filmu Agnieszki Holland na podstawie powieści Olgi Tokarczuk – powinien Polaków ucieszyć. Srebrny Niedźwiedź! Nic z tego: jeszcze przed polską premierą na twórców i film posypały się gromy. Dlaczego? Bo prezentują wizję, w której zwierzęta mają prawa (do życia bez cierpienia, do godności, do godnej śmierci wreszcie). Polacy tego gremialnie nie rozumieją. Prawników en gros nie wyłączając

  czytaj więcej

 • Puste faktury. Od dziś nowy rodzaj przestępstwa

  Puste faktury. Od dziś nowy rodzaj przestępstwa

  Tylko 46 osób zostało w 2016 r. skazanych za wyłudzenia co najmniej 925 tys. zł nienależnego zwrotu VAT. Z tego jedynie 29 poszło do więzienia – wynika z danych Prokuratury Krajowej, do których dotarł DGP.

  czytaj więcej

 • Przestępczością gospodarczą zajmuje się ponad tysiąc prokuratorów

  Przestępczością gospodarczą zajmuje się ponad tysiąc prokuratorów

  - Już na wstępnym etapie postępowania śledczy będzie mógł nie tylko stawiać zarzuty, ale i dokonywać zabezpieczeń majątkowych. Dotychczas było to niemożliwe - mówi w wywiadzie dla DGP Michał Ostrowski, dyrektor departamentu do spraw przestępczości gospodarczej Prokuratury Krajowej.

  czytaj więcej

 • Katowanie, gwałty, maltretowanie. Ludzkość stacza się na dno

  Katowanie, gwałty, maltretowanie. Ludzkość stacza się na dno

  Staczamy się na samo dno. Tam, gdzie maltretowanie, katowanie, zadawanie bólu i cierpienia jest normą samą w sobie. Ludzie nie są z natury dobrzy. My nie jesteśmy dobrzy.

  czytaj więcej

 • 25 lat za kratkami za fałszywe faktury. Sprawdź nowe sankcje w kodeksie karnym

  25 lat za kratkami za fałszywe faktury. Sprawdź nowe sankcje w kodeksie karnym

  1 marca weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, która wprowadziła nowe kategorie przestępstw: wystawianie fikcyjnych faktur, ich podrabianie i przerabianie. Przepisy uzależniają długość pobytu za kratkami od kwoty należności na dokumencie, a nie wartości uszczuplenia podatku, jak to jest w kodeksie karnym skarbowym.

  czytaj więcej

 • Nie ma sukcesu, nie ma wynagrodzenia. Adwokaci otrzymają tylko prowizję od wygranej sprawy?

  Nie ma sukcesu, nie ma wynagrodzenia. Adwokaci otrzymają tylko prowizję od wygranej sprawy?

  Nie ma sukcesu, nie ma wynagrodzenia. Naczelna Rada Adwokacka rozważa wprowadzenie możliwości umawiania się przez profesjonalnych pełnomocników wyłącznie na procent od wygranej

  czytaj więcej

 • Wycinka w Łebie to fortel prawny. Groźny dla burmistrza

  Wycinka w Łebie to fortel prawny. Groźny dla burmistrza

  Analiza : Choć lasu w Łebie nie mógł uchronić miejscowy plan zagospodarowania – bo jego rolą nie jest ochrona przyrody – to Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku na czele z prokuraturą i Ministerstwem Środowiska cały czas podtrzymują stanowisko, że wycinka drzew była niezgodna z prawem. Przy czym RDOŚ dodatkowo podkreśla, że nawet jeśli teren nie był objęty gminną ochroną, to do wyrębu nie powinno dojść, bo działki znajdują się w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego, a ponadto są powiązane ze znajdującym się nieopodal obszarem Natura 2000. Okazuje się jednak, że nie ma racji ona, podobnie jak i ministerstwo. W ukaraniu winnych wycinki mogłyby pomóc tylko przepisy karne, ale zdaniem ekspertów sprawca może być poza ich zasięgiem. Obecnie trwa poszukiwanie winnego całej sytuacji, przy czym niewykluczone, że ofiarą padnie burmistrz, który powiadomił służby o wycince

  czytaj więcej

 • RPO: Gdy suma gwarancyjna dla poszkodowanego się wyczerpie

  RPO: Gdy suma gwarancyjna dla poszkodowanego się wyczerpie

  Na szczęście większość z nas nie musi szukać odpowiedzi na pytanie, co dzieje się w sytuacji, gdy sprawca wypadku, w którym zostaliśmy poszkodowani, nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC. Odpowiedzialność za wypłatę zadośćuczynienia i renty – jeśli ofiara jest niezdolna do pracy – przejmuje państwowa instytucja: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

  czytaj więcej

 • Zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym. Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu karnego

  Zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym. Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu karnego

  Zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym, m.in. podniesienie dolnej granicy więzienia za spowodowanie wypadku z 9 miesięcy do 2 lat - przewiduje nowelizacja Kodeksu karnego, którą przyjął w czwartek Sejm.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników