sprawcy wypadku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sprawcy wypadku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sprawcy wypadku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szydło o pomysłach rządu na wyłudzanie VAT: Wprowadzimy tzw. konfiskatę rozszerzoną

  Szydło o pomysłach rządu na wyłudzanie VAT: Wprowadzimy tzw. konfiskatę rozszerzoną

  Wprowadzenie przepisów odnoszących się do tzw. konfiskaty rozszerzonej zapowiedziała premier Beata Szydło. Jak podkreśliła, chodzi m.in. o eliminację patologii w wyłudzaniu podatku VAT poprzez wprowadzenie rozwiązań skutecznych i sprawdzonych w Europie.

  czytaj więcej

 • Ustawa antyterrorystyczna jeszcze ostrzejsza

  Ustawa antyterrorystyczna jeszcze ostrzejsza

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało nową wersję ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Nowością jest m.in. zmiana definicji przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Zgodnie z obecnie obowiązującym art. 115 par. 20 kodeksu karnego jest nim czyn zagrożony karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 5 lat, popełniony w celu poważnego zastraszenia wielu osób, zmuszenia organu władzy publicznej RP lub innego państwa czy organizacji międzynarodowej do podjęcia lub zaniechania określonych czynności bądź wywołania poważnych zakłóceń w ustroju lub gospodarce. Według projektu przestępstwami o charakterze terrorystycznym będą podjęte w takim celu czyny, których górna granica zagrożenia karą wynosi co najmniej trzy lata pozbawienia wolności.

  czytaj więcej

 • Mniej pijanych kierowców na polskich drogach

  Mniej pijanych kierowców na polskich drogach

  Rok po zaostrzeniu kar za jazdę po alkoholu liczba takich przypadków spada. Wpływ na dobrą zmianę ma jednak nie tylko prawo, lecz także więcej kontroli trzeźwości.

  czytaj więcej

 • RPO: Postępowania ws. eksmisji sprawców przemocy trwają zbyt długo

  RPO: Postępowania ws. eksmisji sprawców przemocy trwają zbyt długo

  Osoba doświadczająca przemocy w rodzinie może wystąpić do sądu o zobowiązanie sprawcy do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania, jednak postępowania w tych sprawach trwają zbyt długo - alarmuje rzecznik praw obywatelskich w liście do ministra sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Rządowy projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej jest już w Sejmie

  Rządowy projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej jest już w Sejmie

  Rządowy projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej trafił do Sejmu, otrzymał numer druku, prawdopodobnie będzie rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu. Zgodnie z tekstem przekazanym Izbie ustawa ma wejść w życie dzień po ogłoszeniu.

  czytaj więcej

 • Właściciela auta nie można karać za niewiedzę

  Właściciela auta nie można karać za niewiedzę

  Kierowca dopuszczający się wykroczenia to nie zawsze osoba, której samochód został powierzony. Wyciąganie konsekwencji prawnych od powierzającego jest niezgodne z przepisami uznał Sąd Okręgowy w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Samolot linii EgyptAir zniknął z radarów, trwają poszukiwania

  Samolot linii EgyptAir zniknął z radarów, trwają poszukiwania

  zdjęcie główneSamolot linii lotniczych EgyptAir, który w czwartek nad ranem zniknął z radarów, rozbił się; trwają poszukiwania wraku - poinformowali w czwartek anonimowi przedstawiciele egipskich władz lotniczych, cytowani przez agencje Associated Press i dpa.

  czytaj więcej

 • Hollande: Samolot EgyptAir rozbił się, nie wykluczamy żadnej hipotezy

  Hollande: Samolot EgyptAir rozbił się, nie wykluczamy żadnej hipotezy

  Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył w czwartek, że spływające informacje potwierdzają, iż lecący z Paryża do Kairu samolot pasażerski EgyptAir, który zniknął z radarów, "rozbił się i został stracony". Dodał, że nie wyklucza się żadnej hipotezy.

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenie OC: Polisa nie pokryje wszystkich kosztów leczenia prywatnego

  Ubezpieczenie OC: Polisa nie pokryje wszystkich kosztów leczenia prywatnego

  Tylko celowe i uzasadnione koszty prywatnego leczenia ofiary wypadku drogowego będą sfinansowane z ubezpieczenia OC sprawcy – uchwalił Sąd Najwyższy. Zgodnie z art. 444 par. 1 kodeksu cywilnego w razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty. Ponadto na żądanie poszkodowanego zobowiązany do pokrycia tych kosztów powinien też wyłożyć z góry sumę potrzebną na leczenie, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą – także na przygotowanie do innego zawodu.

  czytaj więcej

 • Ziobro odbierze majątki gangsterom

  Ziobro odbierze majątki gangsterom

  To sprawca będzie musiał dowieść, że nie wzbogacił się nielegalnie. Jeżeli mu się nie uda – straci mienie z pięciu lat przed przestępstwem i pięciu lat po nim. Cel długo oczekiwanego projektu dotyczącego konfiskaty rozszerzonej jest jasny: uderzenie w podstawy finansowe przestępczości zorganizowanej. Jak ustalił DGP, przepisy będą pozwalać na przejmowanie mienia gangsterów, często przepisywanego na podstawione osoby i firmy słupy (ułatwia im to m.in. pranie brudnych pieniędzy i wyłudzanie VAT). Organy ścigania nie będą już musiały udowadniać, że dany majątek jest efektem przestępstwa. To sprawcy będą musieli dowieść, że tak nie jest.

  czytaj więcej

 • Brak skazania nie musi blokować zadośćuczynienia

  Brak skazania nie musi blokować zadośćuczynienia

  Przepisy dotyczące przedawnienia roszczeń względem towarzystw ubezpieczeniowych na pierwszy rzut oka nie budzą większych wątpliwości. W dość oczywisty sposób wskazują okres, w trakcie którego osoba poszkodowana ma możliwość dochodzenia roszczeń od ubezpieczyciela, oraz wyznaczają moment, po którym ten skutecznie uchyli się od odpowiedzialności.

  czytaj więcej

 • Kto i od kiedy będzie przekazywał JPK

  Kto i od kiedy będzie przekazywał JPK

  Ustawa zmieniająca określa dwie graniczne daty mające znaczenie dla obowiązku przekazywania danych w formie JPK. Istotne w tym kontekście jest także ustalenie statusu danego podatnika na gruncie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Najpopularniejszy rosyjski towar eksportowy: Na tyranię odpowiedzieć terrorem

  Najpopularniejszy rosyjski towar eksportowy: Na tyranię odpowiedzieć terrorem

  Ponieważ poddani cara żyli pod panowaniem despoty, wyrosła idea, by na tyranię odpowiedzieć terrorem. I okazała się najpopularniejszym rosyjskim towarem eksportowym

  czytaj więcej

 • Ubezpieczyciele będą i płacić, i leczyć

  Ubezpieczyciele będą i płacić, i leczyć

  Towarzystwa coraz chętniej organizują opiekę medyczną dla ofiar wypadków, ale i tak trudno będzie im uniknąć sporów sądowych

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników