sprawcy wypadku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sprawcy wypadku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sprawcy wypadku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Właściciela auta nie można karać za niewiedzę

  Właściciela auta nie można karać za niewiedzę

  Kierowca dopuszczający się wykroczenia to nie zawsze osoba, której samochód został powierzony. Wyciąganie konsekwencji prawnych od powierzającego jest niezgodne z przepisami uznał Sąd Okręgowy w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenie OC: Polisa nie pokryje wszystkich kosztów leczenia prywatnego

  Ubezpieczenie OC: Polisa nie pokryje wszystkich kosztów leczenia prywatnego

  Tylko celowe i uzasadnione koszty prywatnego leczenia ofiary wypadku drogowego będą sfinansowane z ubezpieczenia OC sprawcy – uchwalił Sąd Najwyższy. Zgodnie z art. 444 par. 1 kodeksu cywilnego w razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty. Ponadto na żądanie poszkodowanego zobowiązany do pokrycia tych kosztów powinien też wyłożyć z góry sumę potrzebną na leczenie, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą – także na przygotowanie do innego zawodu.

  czytaj więcej

 • Ziobro odbierze majątki gangsterom

  Ziobro odbierze majątki gangsterom

  To sprawca będzie musiał dowieść, że nie wzbogacił się nielegalnie. Jeżeli mu się nie uda – straci mienie z pięciu lat przed przestępstwem i pięciu lat po nim. Cel długo oczekiwanego projektu dotyczącego konfiskaty rozszerzonej jest jasny: uderzenie w podstawy finansowe przestępczości zorganizowanej. Jak ustalił DGP, przepisy będą pozwalać na przejmowanie mienia gangsterów, często przepisywanego na podstawione osoby i firmy słupy (ułatwia im to m.in. pranie brudnych pieniędzy i wyłudzanie VAT). Organy ścigania nie będą już musiały udowadniać, że dany majątek jest efektem przestępstwa. To sprawcy będą musieli dowieść, że tak nie jest.

  czytaj więcej

 • Brak skazania nie musi blokować zadośćuczynienia

  Brak skazania nie musi blokować zadośćuczynienia

  Przepisy dotyczące przedawnienia roszczeń względem towarzystw ubezpieczeniowych na pierwszy rzut oka nie budzą większych wątpliwości. W dość oczywisty sposób wskazują okres, w trakcie którego osoba poszkodowana ma możliwość dochodzenia roszczeń od ubezpieczyciela, oraz wyznaczają moment, po którym ten skutecznie uchyli się od odpowiedzialności.

  czytaj więcej

 • Kto i od kiedy będzie przekazywał JPK

  Kto i od kiedy będzie przekazywał JPK

  Ustawa zmieniająca określa dwie graniczne daty mające znaczenie dla obowiązku przekazywania danych w formie JPK. Istotne w tym kontekście jest także ustalenie statusu danego podatnika na gruncie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Najpopularniejszy rosyjski towar eksportowy: Na tyranię odpowiedzieć terrorem

  Najpopularniejszy rosyjski towar eksportowy: Na tyranię odpowiedzieć terrorem

  Ponieważ poddani cara żyli pod panowaniem despoty, wyrosła idea, by na tyranię odpowiedzieć terrorem. I okazała się najpopularniejszym rosyjskim towarem eksportowym

  czytaj więcej

 • Ubezpieczyciele będą i płacić, i leczyć

  Ubezpieczyciele będą i płacić, i leczyć

  Towarzystwa coraz chętniej organizują opiekę medyczną dla ofiar wypadków, ale i tak trudno będzie im uniknąć sporów sądowych

  czytaj więcej

 • Francja: Nieznany sprawca ostrzelał czeski autokar na autostradzie. 6 osób rannych

  Francja: Nieznany sprawca ostrzelał czeski autokar na autostradzie. 6 osób rannych

  Sześć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko, gdy nieznany sprawca z nieustalonych przyczyn ostrzelał autokar wiozący turystów z Czech na autostradzie na południowym wschodzie Francji - poinformowała w niedzielę prokuratura. Trwają poszukiwania sprawcy.

  czytaj więcej

 • Przestępcy nie boją się kar. Obawiają się jedynie utraty zysków i majątków

  Przestępcy nie boją się kar. Obawiają się jedynie utraty zysków i majątków

  Od dwudziestu lat w systemie prawa karnego mamy dziurę, przez którą wyciekają miliardy złotych. W jaki sposób ją załatać? O tym dyskutowali uczestnicy debaty DGP.

  czytaj więcej

 • Nieostrożny przedsiębiorca może ponieść konsekwencje za oszusta

  Nieostrożny przedsiębiorca może ponieść konsekwencje za oszusta

  Fiskus będzie mógł przejąć majątek firm, który posłużył do popełnienia przestępstwa. Będzie to dotyczyć także legalnie działających podmiotów, zatrudniających nieuczciwych pracowników.

  czytaj więcej

 • Oczekiwany "Wołyń" Smarzowskiego trafi do kin 7 października

  Oczekiwany "Wołyń" Smarzowskiego trafi do kin 7 października

  "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego wejdzie do kin zgodnie z planem, 7 października - zapowiedział producent filmu Dariusz Pietrykowski. Jak poinformował, zdjęcia już zakończono; trwają m.in. rozmowy z TVP nt. zwiększenia jej dotychczasowego wkładu koprodukcyjnego w film.

  czytaj więcej

 • Bitwa Prawna: Bejf i Vixen uczą procedury karnej [WIDEO]

  Bitwa Prawna: Bejf i Vixen uczą procedury karnej [WIDEO]

  - Obejrzałem dziś klip #bitwaprawna dwóch raperów, Bejfa i Vixena, opowiadający historię wypadku drogowego, w którym pokrzywdzoną/ofiarą była Basia. Takie historie niestety są naszą codziennością. Polecam jednak ten klip jako bezpieczną lekcję prawa. Bezpieczną, bo nie na sobie lub osobie bliskiej, a na fikcyjnej sprawie, możemy nauczyć się prawa i zasad panujących w procedurze karnej- mówi adwokat Grzegorz Prigan.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników