sprawa kradzieży

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sprawa kradzieży. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sprawa kradzieży.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Monitoring wizyjny i aktywność w sieci. Co zagraża ochronie danych osobowych?

  Monitoring wizyjny i aktywność w sieci. Co zagraża ochronie danych osobowych?

  Monitoring wizyjny, profilowanie, biometria, przetwarzanie danych telekomunikacyjnych przez policję i służby, inteligentne liczniki energii - to obecnie zdaniem GIODO główne zagrożenia i wyzwania dla skutecznej ochrony danych osobowych.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  KOWBUD sp. z o.o. zajmuje się dostawą materiałów budowlanych i drobnego sprzętu budowlanego. W przeszłości padła już raz ofiarą grupy przestępców, którzy, podszywając się pod nią, wprowadzali do obrotu faktury rzekomo wystawione przez tę spółkę. Po długim i dość uciążliwym postępowaniu spółka zdołała wykazać i udowodnić, że ani sama jako podmiot, ani też żaden z jej pracowników nie uczestniczyli w tym procederze. Jednak wspomnienia tego nieprzyjemnego incydentu są cały czas obecne w świadomości zarządu i dużej grupy pracowników (tych, którzy de facto musieli wykazywać swoją niewinność). Stąd od początku 2017 r. daje się wyczuć w firmie pewne podenerwowanie wynikające z faktu, że wprowadzono nowe regulacje, które nie tylko zwiększają sankcje karne skarbowe za błędy w fakturach, ale w kodeksie karnym wprowadziły nowe przestępstwa polegające na wystawianiu fikcyjnych (czyli pustych) faktur, podrabianiu takich dokumentów, przerabianiu ich i posługiwaniu się nimi (używaniu ich jako autentycznych). Zwłaszcza wśród osób fakturujących oraz w księgowości zajmującej się rozliczeniem podatków pojawiły się obawy o to, co się stanie, jeżeli sytuacja taka jak w przeszłości będzie miała miejsce ponownie, a tym razem, z jakichś powodów, nie uda się w sposób jednoznaczny przekonać kontrolujących czy może później organy ścigania o tym, że firma jest ofiarą, a jej zarząd i pracownicy w żaden sposób nie uczestniczyli w nielegalnym procederze. Obawy pracowników księgowości są nawet dalej idące. Rośnie bowiem niepokój o to, czy przypadkiem któraś z licznych faktur zakupowych nie okaże się po jakimś czasie pustym dokumentem i czy nie zaprowadzi to osoby, która ją rozliczała, do więzienia.

  czytaj więcej

 • 42 sprawiedliwych będzie uszami i oczami Błaszczaka

  42 sprawiedliwych będzie uszami i oczami Błaszczaka

  Szef MSWiA powoła własną służbę kontrolną do tropienia uchybień i lustracji kandydatów na stanowiska.

  czytaj więcej

 • Sąd: 10 miesięcy więzienia za pobicie profesora UW

  Sąd: 10 miesięcy więzienia za pobicie profesora UW

  Na 10 miesięcy więzienia skazał stołeczny sąd Piotra R., który w jednym z tramwajów pobił profesora UW Jerzego Kochanowskiego za rozmowę po niemiecku z profesorem z Jeny. Skazany musi też wypłacić profesorowi 1000 zł nawiązki.

  czytaj więcej

 • GIODO: Nie zgodzimy się na powszechne stosowanie biometrii

  GIODO: Nie zgodzimy się na powszechne stosowanie biometrii

  Jeśli firma będzie przetwarzać dane bez racjonalnego uzasadnienia i bez podstawy prawnej, to będziemy karać za naruszenie ochrony danych osobowych - mówi w wywiadzie dla DGP  dr Edyta Bielak-Jomaa, generalny inspektor ochrony danych osobowych.

  czytaj więcej

 • GIODO: Szkoły powinny ocenić czy monitoring to najlepsze rozwiązanie

  GIODO: Szkoły powinny ocenić czy monitoring to najlepsze rozwiązanie

  Przed stosowaniem monitoringu w szkole dyrektor powinien ocenić czy bezpieczeństwa nie zapewnią inne, mniej ingerujące w prywatność metody - ocenia GIODO w rekomendacjach ws. kamer w szkołach. Według GIODO monitoring nie powinien służyć do kontroli pracy nauczycieli.

  czytaj więcej

 • Wiceprezes sądu w Żyrardowie odsunięty od pełnienia obowiązków. Jest podejrzny o kradzież 50 zł

  Wiceprezes sądu w Żyrardowie odsunięty od pełnienia obowiązków. Jest podejrzny o kradzież 50 zł

  Minister sprawiedliwości zażądał podjęcia czynności dyscyplinarnych wobec wiceprezesa sądu w Żyrardowie - poinformował szef gabinetu politycznego ministra Michał Woś. Wcześniej o podjęcie czynności dyscyplinarnych w tej sprawie wystąpiło kolegium płockiego sądu.

  czytaj więcej

 • Gdańsk: Sąd umorzył sprawę przeciwko ajentce sklepu za wywieszenie zdjęcia złodzieja

  Gdańsk: Sąd umorzył sprawę przeciwko ajentce sklepu za wywieszenie zdjęcia złodzieja

  Sąd Rejonowy w Gdańsku umorzył w piątek sprawę prywatnego aktu oskarżenia przeciwko ajentce sklepu spożywczego. Kobieta wywiesiła w sklepie zdjęcia złodzieja, który uznał to za zniesławienie.

  czytaj więcej

 • Dworzec Zachodni. Tu oszukani przez pracodawców Ukraińcy czekają na odmianę losu

  Dworzec Zachodni. Tu oszukani przez pracodawców Ukraińcy czekają na odmianę losu

  Tu oszukani przez pracodawców Ukraińcy czekają na odmianę losu. Szukają szansy na lepsze życie, ale często tracą oszczędności. Dworzec Zachodni w Warszawie – punkt teleportacyjny do innego świata.

  czytaj więcej

 • W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni i pośpimy krócej

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni i pośpimy krócej

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy o godzinę krócej. 26 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. Do czasu zimowego wrócimy w ostatnią niedzielę października.

  czytaj więcej

 • Lex Trynkiewicz działa nie tylko przeciwko „bestiom”

  Lex Trynkiewicz działa nie tylko przeciwko „bestiom”

  Przepisy ustawy o postępowaniu wobec osób stwarzających zagrożenie mają chronić społeczeństwo także przed ludźmi, którzy jeszcze nie popełnili żadnych ciężkich przestępstw, ale mogą je popełnić w przyszłości – orzekł Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników