sposób na biznes

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sposób na biznes. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sposób na biznes.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  Ta kontrowersyjna umowa, negocjowana pomiędzy Unią Europejską a USA, dotyczy także nas, bo jeśli zostanie podpisana, w istotny sposób wpłynie na rynek pracy, bezpieczeństwo żywności czy ochronę danych osobowych. Pytanie: w jaki sposób wpłynie - jest otwarte, bo nadal, pozbawieni dostępu do szczegółowych informacji, poruszamy się w sferze domniemań i informacji z przecieków. Byle się nie okazało, że gdy już poznamy treść umowy, będzie za późno na reakcję, a ACTA przy TTIP okaże się drobiazgiem.

  czytaj więcej

 • Ryzykowna oferta optymalizacyjna

  Ryzykowna oferta optymalizacyjna

  Koszty obsługi prawnej z jednej strony i ciężar podatkowy z drugiej popychają coraz częściej mniejszych przedsiębiorców w stronę rozwiązań niesprawdzonych i ryzykownych. Chętnych na zarobek nie brakuje, nieuczciwych firm, które to wykorzystują, także.

  czytaj więcej

 • Sprawiedliwe podatki? Najbogatsi w naszym kraju ich nie płacą, a krezusami dla fiskusa są ci, którzy pracują ponad miarę

  Sprawiedliwe podatki? Najbogatsi w naszym kraju ich nie płacą, a krezusami dla fiskusa są ci, którzy pracują ponad miarę

  Należy zbudować system podatkowy od nowa. Nie mogą tego robić politycy. I jeśli model zostanie opracowany, to nie może być tak, że podczas drugiego czytania w Sejmie ktoś – mówiąc kolokwialnie – dorzuci „...lub czasopisma”, co zburzy cały przyjęty wcześniej porządek - mówi w wywiadzie dla DGP Prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, kierownik Katedry Prawa Finansowego.

  czytaj więcej

 • Praca po znajomości? Tak, pod warunkiem, że nie jest to znajomy szefa

  Praca po znajomości? Tak, pod warunkiem, że nie jest to znajomy szefa

  Nepotyzm – to oskarżenie pojawia się w odniesieniu do wielu pracodawców. Problem pojawia się w momencie, gdy szef zatrudnia znajomego lub członka rodziny, ale gdy sami szukamy pracy lub chcemy polecić bliską nam osobę „rekomendacja” staje się czymś pozytywnym. Badanie przeprowadzone przez portal opinii o pracodawcach GoWork.pl rzuca nowe światło na to zjawisko.

  czytaj więcej

 • Ordynacja podatkowa 2016: Jak zmienią się czynności kontrolne po wprowadzeniu JPK

  Ordynacja podatkowa 2016: Jak zmienią się czynności kontrolne po wprowadzeniu JPK

  Wprowadzone ustawą z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 1649) zmiany przewidują zastosowanie od 1 lipca 2016 r. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Sprawdźmy więc, jak zastosowanie tego rozwiązania informatycznego w polskim systemie prawa podatkowego może wpłynąć na zasady przeprowadzania czynności kontrolnych u podatników prowadzących księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych.

  czytaj więcej

 • Lorek: Podatek bankowy ma sens. Ekonomiczny

  Lorek: Podatek bankowy ma sens. Ekonomiczny

  Czy państwo może za pieniądze podatników uratować fabrykę butów, choćby największą w Polsce? A małą lodziarnię w mieście na Podkarpaciu? Odpowiedź w obydwu przypadkach brzmi: nie. A czy uratuje bank? Owszem, tak. Mały, lokalny bank spółdzielczy ma co prawda mniejsze szanse na uratowanie go przez państwo, ale im większy bank, tym większą mamy pewność, że zostanie w taki lub inny sposób uratowany, głównie za pieniądze podatników (bo środki w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym na duży bank z pewnością nie wystarczą).

  czytaj więcej

 • Podatek obrotowy? To jak powrót do epoki peweksów

  Podatek obrotowy? To jak powrót do epoki peweksów

  W 1993 r., w którym zniesiono podatek obrotowy, upadły peweksy. I też niektórzy darzą je sporą estymą. Ale czy to znaczy, że powinniśmy pójść za ciosem i nie tylko wprowadzić podatek obrotowy, lecz także przywrócić do życia te sklepy?

  czytaj więcej

 • Ubezpieczyciele przez lata ostro obniżali ceny polis. Teraz tną zatrudnienie

  Ubezpieczyciele przez lata ostro obniżali ceny polis. Teraz tną zatrudnienie

  Towarzystwa przez lata ostro cięły ceny polis. Teraz tną zatrudnienie.

  czytaj więcej

 • Urzędnicy skarbówki skarżą się na pracę. Długa lista zarzutów

  Urzędnicy skarbówki skarżą się na pracę. Długa lista zarzutów

  Poświęcamy zbyt dużo czasu na przygotowywanie sprawozdań, szkolimy się w drogich ośrodkach, artykuły biurowe kupujemy za własne pieniądze – to tylko niektóre z ich zażaleń.

  czytaj więcej

 • E-sklepy: Początek roku to lawina reklamacji

  E-sklepy: Początek roku to lawina reklamacji

  Początek roku oznacza z reguły dla e-commerce konieczność rozpatrywania reklamacji lawinowo nadsyłanych przez klientów.

  czytaj więcej

 • Jak Google ucieka od zapłaty podatku

  Jak Google ucieka od zapłaty podatku

  W Wielkiej Brytanii słychać głosy, że Google wykpił się śmiesznie niską sumą, oferując urzędowi skarbowemu wyrównanie podatkowe za ostatnich 10 lat.

  czytaj więcej

 • W niedziele markety będą zamknięte? "Cios w polski handel"

  W niedziele markety będą zamknięte? "Cios w polski handel"

  Nikt z branży handlowej, poza zwolnionymi z podatku handlowego, nie jest zadowolony z propozycji Ministerstwa Finansów. Proponuje ono, by nową daninę płaciły wszystkie firmy, które przekroczą próg obrotów 1,5 mln zł miesięcznie. W takim przypadku w weekendy i święta zapłacą stawkę podatku 1,9 proc. od obrotów, a za obrót w pozostałe dni 0,7 proc. lub 1,3 proc. od nadwyżki ponad 300 mln zł miesięcznie. Plany resortu krytykują zarówno przedstawiciele krajowego małego i średniego handlu (w tym spółdzielczego), jak i reprezentanci handlu wielkopowierzchniowego z zagranicznym kapitałem.

  czytaj więcej

 • BIG Data: "Jawna inwigilacja" się opłaca. Także klientom

  BIG Data: "Jawna inwigilacja" się opłaca. Także klientom

  W dużym skrócie - Big Data oznacza poszukiwanie i wykorzystywanie w biznesie zawartości potężnych wolumenów danych, pochodzących ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych, takich jak Internet, media społecznościowe, systemy sprzedaży, a nawet nadajniki GPS w urządzeniach mobilnych.

  czytaj więcej

 • Podatek od handlu: Weekendowa wyższa stawka nie dla sklepów internetowych

  Podatek od handlu: Weekendowa wyższa stawka nie dla sklepów internetowych

  Sklepy internetowe nie zapłacą wyższego podatku od sprzedaży w dni wolne od pracy – twierdzą eksperci.

  czytaj więcej

 • Miejskie parkingi tylko dla bogatych. PiS chce podnieść stawki godzinowe nawet o 75 procent

  Miejskie parkingi tylko dla bogatych. PiS chce podnieść stawki godzinowe nawet o 75 procent

  Zostawienie auta w centrum na godzinę kosztowało będzie nawet 75 proc. więcej niż obecnie. Rachunek za cały dzień postoju może wynieść 50 zł. Zmianę wysokości stawek parkingowych rząd PiS po cichu traktuje jako gest w stronę władz lokalnych, które domagają się rekompensat za planowane podniesienie kwoty wolnej od podatku

  czytaj więcej

 • Prawda o wodzie: Skąd pochodzi? Czy pamięta swoją przeszłość?

  Prawda o wodzie: Skąd pochodzi? Czy pamięta swoją przeszłość?

  Homeopaci wierzą w to, że woda pamięta, z jakimi substancjami miała kontakt w przeszłości. To nadaje jej właściwości: dobra przeszłość daje te pożądane, złe pochodzenie szkodzi. Choć nauka nie wspiera homeopatii, to badacze dysponują metodami umożliwiającymi zajrzenie w przeszłość wody.

  czytaj więcej

 • Woś: Państwo nie powinno być bezstronne

  Woś: Państwo nie powinno być bezstronne

  Polski rząd zapowiedział wzmocnienie Państwowej Inspekcji Pracy. I słusznie. Tylko że walka o to, żeby z pracą było lepiej, to zadanie trudniejsze, niż się wydaje.

  czytaj więcej

 • Porozmawiajmy o węglu: Co dalej z górnictwem?

  Porozmawiajmy o węglu: Co dalej z górnictwem?

  O węglu w Polsce się nie rozmawia. O nim się krzyczy, ironizuje, dowcipkuje, dramatyzuje, przesadza albo wymądrza i poucza. A może by tak właśnie porozmawiać?

  czytaj więcej

 • Ranking 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki "Dziennika Gazety Prawnej"

  Ranking 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki "Dziennika Gazety Prawnej"

  -Za każdym razem, kiedy słucham komentarzy po naszych rankingach, uśmiech rozkwita mi na ustach. Zdaję sobie bowiem sprawę z tego, jak pobieżnie czytamy i jakimi schematami się kierujemy w naszych osądach. Nie inaczej będzie w tym roku. Zapewne padną słowa o kuriozalności zestawienia, niezrozumiałości kryteriów i zadziwiającej kolejności osób na liście. Tak się jednak składa, że od pięciu lat, czyli od kiedy publikujemy rankingi wpływowych w gospodarce, niezmiennie są one subiektywne. Redakcja i tylko redakcja ocenia potencjalnych kandydatów oraz ich wpływ na polską rzeczywistość gospodarczą w danym roku. Taki mamy ranking! Nieobiektywny - mówi Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna DGP.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne