sposób na biznes

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sposób na biznes. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sposób na biznes.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  Ta kontrowersyjna umowa, negocjowana pomiędzy Unią Europejską a USA, dotyczy także nas, bo jeśli zostanie podpisana, w istotny sposób wpłynie na rynek pracy, bezpieczeństwo żywności czy ochronę danych osobowych. Pytanie: w jaki sposób wpłynie - jest otwarte, bo nadal, pozbawieni dostępu do szczegółowych informacji, poruszamy się w sferze domniemań i informacji z przecieków. Byle się nie okazało, że gdy już poznamy treść umowy, będzie za późno na reakcję, a ACTA przy TTIP okaże się drobiazgiem.

  czytaj więcej

 • Czekają nas kolejne zmiany w prawie bilansowym

  Czekają nas kolejne zmiany w prawie bilansowym

  Rozmowa z Piotrem Nowakiem, nowym wiceministrem finansów odpowiedzialnym m.in. za rachunkowość.

  czytaj więcej

 • Lojalność wobec pracodawcy: Zamiast bohatera mamy donosiciela

  Lojalność wobec pracodawcy: Zamiast bohatera mamy donosiciela

  Lojalność – to ona powstrzymuje świadków nadużyć w firmach przed informowaniem o nich.

  czytaj więcej

 • Ikea urządzała domy, teraz je buduje

  Ikea urządzała domy, teraz je buduje

  Choć specjaliści ostrzegają, że branża deweloperska musi wkrótce przygotować się na hamowanie, nie brakuje nowych chętnych do wejścia w biznes mieszkaniowy. Na podbój rynku mieszkaniowego rusza Vastint Poland, spółka należąca do grupy Inter Ikea. Firma, która do tej pory skupiała się na biurach i hotelach, przygotowuje właśnie dwa pierwsze projekty mieszkaniowe w Polsce.

  czytaj więcej

 • MF: Krajowa Administracja Skarbowa ma poprawić skuteczność służb skarbowych i celnych

  MF: Krajowa Administracja Skarbowa ma poprawić skuteczność służb skarbowych i celnych

  Połączenie Służby Celnej, Administracji Podatkowej i Urzędów Kontroli Skarbowej w Krajową Administrację Skarbową ma poprawić skuteczność tych służb – twierdzi MF. Łącząc dane i wiedzę mają one np. dzięki dokładnym analizom ryzyka precyzyjniej typować podmioty do kontroli.

  czytaj więcej

 • Biznes dyktuje prawo: Maude Barlow o umowach handlowych NAFTA, TTIP i CETA [Wywiad]

  Biznes dyktuje prawo: Maude Barlow o umowach handlowych NAFTA, TTIP i CETA [Wywiad]

  Za sprawą umów TTIP i CETA na decyzje samorządów dotyczące zamówień publicznych zyskają wpływ korporacje. Będą mogły blokować wykorzystywanie wydatków publicznych na ważne cele społeczne, np. na wodociągi, zdrowie czy edukację, uzasadniając to zagrożeniem dla ich spodziewanych zysków.

  czytaj więcej

 • Kusiciele z bronią: Dziennikarze żołnierzami koncernów zbrojeniowych w walce o kontrakt

  Kusiciele z bronią: Dziennikarze żołnierzami koncernów zbrojeniowych w walce o kontrakt

  Wielkie firmy zbrojeniowe zarabiają wielkie pieniądze. W swojej grze o kontrakty chętnie wykorzystują także dziennikarzy. Pieniądze, które się przewijają przy zakupie broni i wszelkiego rodzaju sprzętu dla wojska, są olbrzymie. Także w Polsce. Oto kilka przykładów: na zakup śmigłowców wielozadaniowych mamy wydać ok. 13 mld zł – taką kwotę podawali poprzedni włodarze Ministerstwa Obrony Narodowej z ministrem Tomaszem Siemoniakiem na czele.

  czytaj więcej

 • Hydrozagadka: Auto elektryczne wydaje się najlepszym z możliwych wariantów

  Hydrozagadka: Auto elektryczne wydaje się najlepszym z możliwych wariantów

  Łukasz Bąk położył w ubiegłym tygodniu (DGP 73/2016) krzyżyk na samochodach elektrycznych, a motoryzacyjną technologią przyszłości obwieścił auta napędzane wodorem. Jest tylko jeden problem z tą wizją: jest błędna. Główny argument jego tekstu brzmi mniej więcej tak: koncerny motoryzacyjne bawią się w auta elektryczne tylko dlatego, by spełnić wymogi Komisji Europejskiej. Chodzi konkretnie o wartość średniej emisji spalin dla całej gamy produkowanych modeli. A ze średnią emisją spalin jest trochę jak ze średnią krajową: generalnie poziom wynagrodzeń jest nędzny, ale ponieważ paru prezesów zarabia po kilka baniek rocznie, statystycznie naród się bogaci. 

  czytaj więcej

 • Ks. Jacek Stryczek: Wysokie zarobki prezesów mi nie przeszkadzają. Staram się nie osądzać

  Ks. Jacek Stryczek: Wysokie zarobki prezesów mi nie przeszkadzają. Staram się nie osądzać

  - Strasznie mnie dziwi, jak można przebimbać sześć klas podstawówki, trzy gimnazjum, trzy liceum, pięć studiów i na koniec nie być zdolnym do podjęcia pracy. To zbiorowa demoralizacja. To dlatego młodzi mają takie roszczeniowe podejście - uważa Ks. Jacek Stryczek duszpasterz ludzi biznesu, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, inicjator akcji „Szlachetna paczka”.

  czytaj więcej

 • Eureka DGP: Zabić bakterie

  Eureka DGP: Zabić bakterie

  Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że przyprawy – jak każdy inny produkt spożywczy – też wymagają sterylizacji. Nowatorskie rozwiązanie tego problemu zaproponował zespół naukowców z Zachodnio-pomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

  czytaj więcej

 • Polski rynek pracy nie dla talentów. Pracodawcy nie potrafią docenić wartościowych pracowników

  Polski rynek pracy nie dla talentów. Pracodawcy nie potrafią docenić wartościowych pracowników

  Polska spadła w rankingu IMD World Talent. Mamy najlepiej wykształconych ludzi w Europie, ale ten potencjał jest marnowany przez złe zarządzanie i niekorzystną politykę państwa.

  czytaj więcej

 • Studia podyplomowe trampoliną w karierze?

  Studia podyplomowe trampoliną w karierze?

  Studia podyplomowe to nie tylko inwestycja czasu, ale zazwyczaj także konkretnych pieniędzy, więc ich wybór powinien być dokładnie przemyślany. Jakie są korzyści ze zdobycia takiego wykształcenia i dlaczego nie tylko młodzi ludzie, ale także doświadczeni menadżerowie coraz częściej decydują się na taką ścieżkę rozwoju?

  czytaj więcej

 • MIB złożył do prokuratury zawiadomienie w związku z raportem NIK o PKP

  MIB złożył do prokuratury zawiadomienie w związku z raportem NIK o PKP

  Minister Infrastruktury i Budownictwa złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby upoważnione do zajmowania się sprawami majątkowymi w spółkach z Grupy PKP, w sprawie wydatków na usługi doradcze.

  czytaj więcej

 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje – oceniają uczestnicy dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • Ujemne punkty do lansu, czyli czemu Polacy nie potrafią się chwalić

  Ujemne punkty do lansu, czyli czemu Polacy nie potrafią się chwalić

  O tym, dlaczego nie potrafimy się chwalić i pokazywać swoich dobrych stron. I kto na tym wygrywa. 10 lat wolnej Polski... 15, 20, 25, a i tak jedno się nie zmienia. Polacy zapytani o to, jak się osiąga sukces, uparcie twierdzą, że dzięki znajomościom, kombinowaniu, ostatecznie dzięki szczęściu. Praca, talent, zdolności... nie, w to nie wierzymy. Wciąż nie udało nam się wyzbyć postrzegania sukcesu innych jako dowodu ich nieuczciwości.

  czytaj więcej

 • Internet Rzeczy czyli świat nieograniczony

  Internet Rzeczy czyli świat nieograniczony

  TECHNOLOGIE Inteligentne fabryki wyposażone w komunikujące się między sobą maszyny zmienią oblicze przemysłu. A to dopiero początek korzyści płynących z internetu rzeczy

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników