sklepu wirtualnej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sklepu wirtualnej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sklepu wirtualnej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prawo przyszłości potrzebne jest już

  Prawo przyszłości potrzebne jest już

  Premiera kolejnego – ósmego już – epizodu „Gwiezdnych wojen” to idealna okazja, by powrócić do dyskusji o tym, jak będzie wyglądało prawo za kilkadziesiąt lat. Science fiction? Niekoniecznie.

  czytaj więcej

 • Trzy zarzuty wobec Google'a. Oto dlaczego KE nałożyła rekordową karę na internetowego giganta

  Trzy zarzuty wobec Google'a. Oto dlaczego KE nałożyła rekordową karę na internetowego giganta

  Organ wykonawczy UE nałożył na amerykańską firmę rekordowo wysoką karę – 4,3 mld euro. Powód? Łamanie zasad konkurencji

  czytaj więcej

 • Zakaz handlu w niedziele: Wirtualna półka ułatwi zakupy. Ale na doradcę klienta PIP może się nie zgodzić

  Zakaz handlu w niedziele: Wirtualna półka ułatwi zakupy. Ale na doradcę klienta PIP może się nie zgodzić

  Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że jeszcze w tym roku w wybranych punktach handlowych zostaną uruchomione „wirtualne półki”. Miałoby to działać tak, że klienci, siedząc na wygodnych sofach, będą robić zakupy z wykorzystaniem ekranu telewizora lub tabletu, a dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i połączeniu go z podajnikiem produkty trafią bezpośrednio do nich, bez udziału sprzedawcy. Program poinformuje również właściciela sklepu, ile i jakich towarów zostało zakupionych. Zakupy zrobimy więc sami, a dotychczasowi sprzedawcy mają pełnić funkcję doradcy klienta. Pojawiła się jednak wątpliwość, czy osoby pomagające przy obsłudze platformy elektronicznej (wirtualnej półki) będą mogły świadczyć pracę w niedziele objęte zakazem handlu.

  czytaj więcej

 • CIT, exit tax, zwolnienia z PIT. Rząd przyjął rewolucyjne zmiany w podatkach

  CIT, exit tax, zwolnienia z PIT. Rząd przyjął rewolucyjne zmiany w podatkach

  Podatek od niezrealizowanych zysków (exit tax) będzie złagodzony. Podobnie – wymogi raportowania schematów podatkowych. Niższa, 9-proc. stawka CIT nie będzie zależeć od rentowności.

  czytaj więcej

 • Sejm przyjął kolejny pakiet zmian podatkowych

  Sejm przyjął kolejny pakiet zmian podatkowych

  Podatnicy zaliczą do kosztów pensję małżonka i szybciej rozliczą straty. Ocieplający domy zapłacą niższy PIT. Ograniczone zostanie natomiast prawo do korekty rozliczeń.

  czytaj więcej

 • Kolesiostwo wraca do łask. Znajomości cenniejsze niż kompetencje

  Kolesiostwo wraca do łask. Znajomości cenniejsze niż kompetencje

  Po co biznesmenom pomoc państwa? Wygląda na to, że po nic. W ciągu ostatnich 30 lat najbardziej spektakularne kariery robili ci, którzy z niej nie korzystali. Niestety, grozi nam powrót kolesiostwa.

  czytaj więcej

 • Rynek flotowy gotowy na zmiany

  Rynek flotowy gotowy na zmiany

  Zgodnie z analizami PwC przedstawionymi w raporcie „The five dimensions of automotive transformation”, w 2030 roku co trzeci kilometr przejechany w Europie będzie współdzielony. Carsharing, obok elektromobilności i samochodów autonomicznych, to trend, który już wpływa na kształt rynku motoryzacyjnego. I zmusza do wprowadzania nowych rozwiązań w zakresie zarządzania flotą. Przed przedsiębiorcami pojawiają się nowe możliwości – jak najlepiej wykorzystać auta na minuty w swoim biznesie?

  czytaj więcej

 • Trwa wyścig cyberprzestępców z wymiarem sprawiedliwości. Jak walczyć z oszustami w sieci?

  Trwa wyścig cyberprzestępców z wymiarem sprawiedliwości. Jak walczyć z oszustami w sieci?

  Kradzież pieniędzy z konta, kradzież tożsamości, oszustwa na zakupach w sklepach internetowych, cyberataki na banki i instytucje, rozprzestrzenianie pornografii dziecięcej – to tylko niektóre z metod działania e-przestępców. Potrzebne są nowe rozwiązania, które będą im zapobiegać. Pracowali nad nimi uczestnicy projektu badawczego Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Escape room: Ucieczka z pokoju zdrowego rozsądku

  Escape room: Ucieczka z pokoju zdrowego rozsądku

  Do niedawna świat z szacunkiem patrzył na to, jak rośnie nasz pokojowo-zagadkowy biznes, ale teraz dostał komunikat: escape roomy w Polsce to śmierć. Dla prężnie rozwijającej się branży to może być nokautujący cios.

  czytaj więcej

 • Dystrybucja selektywna nie zawsze dozwolona

  Dystrybucja selektywna nie zawsze dozwolona

  Nakładanie przez producentów ograniczeń na dystrybutorów w zakresie możliwości sprzedaży i reklamowania towaru może słono kosztować. Przekonała się o tym firma Guess, na którą – o czym informowaliśmy w poprzednim numerze tygodnika Firma i Prawo – Komisja Europejska nałożyła karę w wysokości prawie 40 mln euro. Tak więc producenci, którzy wprowadzili dystrybucję selektywną, powinni bardzo dokładnie przemyśleć swoje modele działania i w razie potrzeby je przebudować. Bo chociaż dystrybucja selektywna nie jest zakazana, to podmioty ją stosujące nie mogą łamać przy tym przepisów prawa konkurencji. A jak tego uniknąć, pokazują m.in. omawiane wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Dlaczego muzyka Patti Smith wciąż działa? „Jest autentyczna"

  Dlaczego muzyka Patti Smith wciąż działa? „Jest autentyczna"

  - Patti jest wiarygodna. Muzyk jej zespołu, Lenny Kaye, powiedział kiedyś, że są ostatnią grupą z hippisowskim przesłaniem osadzonym w latach 60. I to prawda, jej twórczość jest zakorzeniona w ruchu flower power, w kontrkulturze. - powiedział PAP Filip Łobodziński. Po antologii tekstów Boba Dylana ukazały się jego przekłady Patti Smith.

  czytaj więcej

 • Wyłączyć Ubera? Pomysł budzi wątpliwości nawet w rządzie

  Wyłączyć Ubera? Pomysł budzi wątpliwości nawet w rządzie

  Protestujący taksówkarze postulują „czasowe wyłączenie” aplikacji do zamawiania przejazdów. Rząd co prawda poruszył tę kwestię, ale prawdopodobnie nie zdecyduje się na tak kontrowersyjny krok.

  czytaj więcej

 • Bajki o robotach. Czy maszyny przejmą nad nim władzę?

  Bajki o robotach. Czy maszyny przejmą nad nim władzę?

  Czy naprawdę wierzycie w to, że maszyny najpierw zabiorą nam pracę, a potem nad nami zapanują?

  czytaj więcej

 • Leasing jeszcze bardziej nowoczesny

  Leasing jeszcze bardziej nowoczesny

  Branża leasingowa wzrastała w ciągu ostatnich 25 lat o ok. 19 proc. rocznie. Także kolejne lata powinny być dla niej bardzo dobre. Niewykluczone jednak, że za sprawą wchodzącego na rynek pokolenia milenialsów będzie musiała zmienić formułę działania

  czytaj więcej

 • Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Do Sądu Rejonowego w Radomsku: Ja, niżej podpisany Willy Goldberg, oświadczam, że jestem jedynym spadkobiercą rodziny Goldbergów, której wszyscy członkowie zginęli w czasie II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego nie toczyło się po żadnej z tych osób postępowanie spadkowe. Moim zamiarem jest uregulowanie stanu prawnego po moich przodkach i na dzień dzisiejszy ustalam majątek, który był kiedyś w ich posiadaniu. Zwracam się o wydanie odpisów poszczególnych dokumentów, znajdujących się z aktach Ksiąg Hipotecznych Nr…”. I dalej wyliczanka na pięciu stronach: numery ksiąg, decyzje, pełnomocnictwa, postanowienia, akty urodzenia i zgonu, opłaty stemplowe, decyzje urzędu skarbowego, tytuły wykonawcze, nakazy egzekucyjne. Wszystko, co pomoże w ustaleniu prawa do dziedziczenia.

  czytaj więcej

 • Zuckdolary i facecoiny. Kongres pyta o librę Zuckerberga

  Zuckdolary i facecoiny. Kongres pyta o librę Zuckerberga

  Amerykańscy politycy przespali moment, w którym Facebook stał się źródłem informacji. Nie chcą ponowić błędu, kiedy serwis planuje stworzenie własnej waluty.

  czytaj więcej

 • Wygra, kto szerzej otworzy wrota czwartej rewolucji przemysłowej

  Wygra, kto szerzej otworzy wrota czwartej rewolucji przemysłowej

  Jaka powinna być rola państwa w nowoczesnej gospodarce i jak budować odpowiednią kulturę działania firmy – tego dotyczyła dyskusja „Przedsiębiorca i gospodarka – Nie ma przyszłości bez mądrej lekcji z gospodarczej przeszłości”

  czytaj więcej

 • Caritas ze skazą. Za kulisami wielkiej instytucji charytatywnej

  Caritas ze skazą. Za kulisami wielkiej instytucji charytatywnej

  Nietransparentne relacje kościelnej organizacji z jedną z firm PR-owych sprawiły, że trwa tam zlecona przez Episkopat kontrola. W tle są rewolucja kadrowa i zarzuty byłych pracowników.

  czytaj więcej

 • Radio cyfrowe się rozpędzi i wejdzie na główne szlaki

  Radio cyfrowe się rozpędzi i wejdzie na główne szlaki

  Producenci i dystrybutorzy odbiorników chcą, aby nowa technologia rozwijała się w pobliżu autostrad, dróg ekspresowych i krajowych.

  czytaj więcej

 • mTożsamość otwiera pole do nadużyć

  mTożsamość otwiera pole do nadużyć

  Wirtualny dokument uprawniający m.in. do głosowania można bez problemu skopiować. Bliźniaczą aplikację stworzył student z Krakowa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników