sklepie internetowym

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sklepie internetowym. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sklepie internetowym.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Podatek od supermarketów: Handlowcy ważniejsi niż budżet

  Podatek od supermarketów: Handlowcy ważniejsi niż budżet

  Najpóźniej po długim majowym weekendzie mamy poznać ostateczną wersję nowego podatku od handlu.

  czytaj więcej

 • Kolekcja biżuterii, jeśli na zamówienie, to z podatkiem

  Kolekcja biżuterii, jeśli na zamówienie, to z podatkiem

  Jubiler, który oferuje w internecie obrączki zgodnie z oczekiwaniami klienta, nie ma szans na uniknięcie podatku – wynika z wyroku NSA. Sprawa dotyczyła właściciela zakładu i sklepu jubilerskiego. Problemy podatnika zaczęły się wraz z kontrolą skarbową.

  czytaj więcej

 • W kantorach dolar przed euro. Popularna sprzedaż walut przez okienko

  W kantorach dolar przed euro. Popularna sprzedaż walut przez okienko

  Ponad pięć tysięcy stacjonarnych kantorów skupiło w 2015 r. dewizy za ponad 100 mld zł. Dolar został zdetronizowany przez euro. Biznes skupu i sprzedaży walut tradycyjnymi metodami ma się całkiem nieźle. W ubiegłym roku zanotowano kolejny rekordowy wynik skupu: prawie 108 mld zł. To dane, jakie zebrał z kantorów Narodowy Bank Polski.

  czytaj więcej

 • Kenny G na jedynym koncercie w Polsce już 20 czerwca

  Kenny G na jedynym koncercie w Polsce już 20 czerwca

  Kenny G na jedynym koncercie w Polsce już 20 czerwca w ICE Kraków.

  czytaj więcej

 • Firmy hostingowe: Usługa wirtualna, szkoda realna

  Firmy hostingowe: Usługa wirtualna, szkoda realna

  Utrata dostępu do poczty elektronicznej i strony internetowej prowadzonego biznesu bez wątpienia może stanowić szkodę. Ale odzyskanie pieniędzy od nieudolnej firmy hostingowej nie będzie łatwe.

  czytaj więcej

 • Internet Rzeczy czyli świat nieograniczony

  Internet Rzeczy czyli świat nieograniczony

  TECHNOLOGIE Inteligentne fabryki wyposażone w komunikujące się między sobą maszyny zmienią oblicze przemysłu. A to dopiero początek korzyści płynących z internetu rzeczy

  czytaj więcej

 • Sprawdź, dlaczego czasami warto zaklejać kamerkę internetową

  Sprawdź, dlaczego czasami warto zaklejać kamerkę internetową

  Dyrektor FBI James Comey dwa tygodnie temu wygłosił przemówienie na Kenyon College w Ohio. Jego słowa dowodzą, że "absolutna prywatność" nigdy nie istniała w Ameryce - aż do dziś, gdy domyślne szyfrowanie tworzy przestrzenie, do których dostępu nie mają organy ścigania, nawet z nakazem sądowym. Wypowiadał się w ten sposób wiele razy wcześniej, podkreślając, że szyfrowanie w produktach codziennego użytku przechyliło szalę pomiędzy anonimowością, a bezpieczeństwem na rzecz tej pierwszej. Podczas sesji pytań i odpowiedzi ze studentami po wystąpieniu, powiedział coś nieoczekiwanego, czym zwrócił uwagę obrońców prywatności. Comey przyznał, że zakleja taśmą kamerkę internetową w swoim prywatnym laptopie.

  czytaj więcej

 • Zaklejanie kamerki w laptopie? Lepiej kupić plaster na smartfon

  Zaklejanie kamerki w laptopie? Lepiej kupić plaster na smartfon

  Przejęcie kontroli nad naszym laptopem to nie science fiction i warto się przed nim chronić. Nie inaczej jest z naszymi smartfonami, a zagrożenie w tym przypadku może być o wiele większe.

  czytaj więcej

 • Wierzyciele MarcPolu żądają jego upadłości

  Wierzyciele MarcPolu żądają jego upadłości

  Branża coraz intensywniej zastanawia się nad tym, co będzie dalej z najstarszą polską siecią supermarketów. Wygląda bowiem na to, że ma ona poważne kłopoty. W tym roku MarcPol miał otworzyć 17 nowych sklepów – takie zapowiedzi padały w 2015 r. W styczniu tego roku była mowa o co najmniej ośmiu. Zamiast tego mamy w 2016 r. ponad 10 placówek zamkniętych. Choć w strategii z pierwszej połowy 2015 r. firma deklarowała w niespełna dwa lata otwarcie ponad 50 sklepów, od kilku lat niezmiennie ma ich ok. 60.

  czytaj więcej

 • UOKiK bierze się za dropshipping. To koniec nieuczciwych pośredników na Allegro

  UOKiK bierze się za dropshipping. To koniec nieuczciwych pośredników na Allegro

  Część wystawiających towary na portalach typu Allegro próbuje uciec od odpowiedzialności, twierdząc, że jedynie pośredniczą w sprzedaży. Dropshipping to po prostu model logistyczny sprzedaży towarów za pośrednictwem internetu (patrz: grafika). Korzystają z niego przede wszystkim małe e-sklepy, gdyż dzięki niemu nie muszą się martwić o magazynowanie produktów i zamrażać gotówki w towarze. Od pewnego czasu jednak problemem staje się pozorny dropshipping.

  czytaj więcej

 • Zwrot towaru: Sobota dniem specjalnym dla konsumentów

  Zwrot towaru: Sobota dniem specjalnym dla konsumentów

  Jeżeli termin na odstąpienie od umowy upływa w sobotę lub niedzielę, klienci sklepów internetowych mają dodatkowy dzień na zwrot towaru. Zrezygnować z niej można na następny dzień roboczy.

  czytaj więcej

 • Amazon bardziej otwarty na Polskę

  Amazon bardziej otwarty na Polskę

  Polscy sprzedawcy mogą teraz oferować swoje towary we wszystkich pięciu europejskich sklepach tej firmy – brytyjskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i niemieckim. Towar mogą dostarczyć do jednego z 29 centrów dystrybucyjnych giganta. Wysyłką do klienta zajmują się już zatrudnieni w nich pracownicy Amazona.

  czytaj więcej

 • 6 sposobów, jak ochronić swoje pieniądze w sieci

  6 sposobów, jak ochronić swoje pieniądze w sieci

  Wygoda, oszczędność, nieograniczony dostęp do gotówki – czyli bankowość elektroniczna. Warto jednak zachować ostrożność, gdyż cyberprzestępcy coraz częściej sięgają po środki zgromadzone na kontach Polaków.

  czytaj więcej

 • Podatek handlowy będzie liniowy czy progresywny? Są decyzje, nie ma pewności

  Podatek handlowy będzie liniowy czy progresywny? Są decyzje, nie ma pewności

  Stały Komitet Rady Ministrów dostanie od resortu finansów projekt ustawy o podatku handlowym z dwiema stawkami. Za rozwiązaniem progresywnym, a nie liniowym, przemawiają racje polityczne. Główną ideą podatku – najpierw od sklepów wielkopowierzchniowych, a ostatecznie od handlu – było zwiększenie szans polskich handlowców w konkurencji z dużymi zagranicznymi podmiotami. A ten cel łatwiej zrealizować przez progresję. Z kolei za liniowym wariantem daniny przemawiają racje pragmatyczne.

  czytaj więcej

 • Grupa AB stawia teraz na e-commerce

  Grupa AB stawia teraz na e-commerce

  Lider środkowoeuropejskiego rynku dystrybucji sprzętu elektronicznego chciałby zawładnąć polskim handlem internetowym.

  czytaj więcej

 • Merlin.pl zarzuca sieć na młode kobiety

  Merlin.pl zarzuca sieć na młode kobiety

  Topmall, który wydzierżawił markę, chce, aby sklep jeszcze w tym roku wrócił do czołówki największych polskich księgarń internetowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników