sklepie internetowym

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sklepie internetowym. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sklepie internetowym.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zaklejanie kamerki w laptopie? Lepiej kupić plaster na smartfon

  Zaklejanie kamerki w laptopie? Lepiej kupić plaster na smartfon

  Przejęcie kontroli nad naszym laptopem to nie science fiction i warto się przed nim chronić. Nie inaczej jest z naszymi smartfonami, a zagrożenie w tym przypadku może być o wiele większe.

  czytaj więcej

 • Zgubiłem kartę do bankomatu. I co dalej?

  Zgubiłem kartę do bankomatu. I co dalej?

  Kartę debetową lub kredytową trzeba szybko zastrzec w banku, nawet gdy nie ma pewności, że została faktycznie skradziona. Nadmierna zwłoka może spowodować, że ktoś wypłaci pieniądze z rachunku lub limitu kredytowego, a posiadacz konta nigdy już ich nie odzyska.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Początkowo dane z nowych kas fiskalnych nie będą przekazywane do Ministerstwa Finansów w czasie rzeczywistym, tylko w paczkach – co 72 godziny. Rozpatrywane jest dodanie funkcji zdalnego blokowania tych urządzeń. To jednak już dziś budzi zastrzeżenia doradców podatkowych. Podobnie jak na razie rozważany tylko pomysł identyfikowania nabywców, a zatem śledzenia, co robią z kupowanymi przez nich towarami.

  czytaj więcej

 • Mastercard: Większość Polaków chce korzystać z cyfrowych usług finansowych

  Mastercard: Większość Polaków chce korzystać z cyfrowych usług finansowych

  - Polscy konsumenci pozytywnie przyjmują trend cyfryzacji i chcą korzystać z większej liczby cyfrowych usług - także z płatności. Wskazują przy tym na potrzebę zwiększenia zasięgu usług cyfrowych w takich dziedzinach, jak edukacja, opieka zdrowotna i transport publiczny. Deklarują także chęć korzystania z usług z wykorzystaniem urządzeń mobilnych i technologii biometrycznych, wynika z badania, zrealizowanego przez Mastercard we współpracy z Ipsos.

  czytaj więcej

 • Obiecujące początki węgla prosto z sieci

  Obiecujące początki węgla prosto z sieci

  490 ton sprzedał w dwa tygodnie Katowicki Holding Węglowy. Polska Grupa Górnicza w trzy miesiące upłynniła 3 tys. ton. Wszystko przez internet.

  czytaj więcej

 • Fiskus chce mieć łatwiejszy dostęp do danych z rachunków

  Fiskus chce mieć łatwiejszy dostęp do danych z rachunków

  Część przedsiębiorców nadal nie będzie musiała stosować kas fiskalnych. Warunek? Muszą upoważnić bank do przekazywania organom informacji ze swojego konta.

  czytaj więcej

 • Ekspert: By wejść na chiński rynek, trzeba być wytrwałym [WIDEO]

  Ekspert: By wejść na chiński rynek, trzeba być wytrwałym [WIDEO]

  Polski przedsiębiorca chcący wejść na chiński rynek powinien sprawdzić czy jego produkt nie podlega restrykcjom dotyczącym eksportu do Chin, przygotować ofertę w języku chińskim i być wytrwałym w kontaktach z chińskimi partnerami – radzi Izabela Kalinowska, która kieruje biurem woj. łódzkiego i Łodzi w chińskim Chengdu.

  czytaj więcej

 • Hakerzy uderzają w klientów, a nie banki

  Hakerzy uderzają w klientów, a nie banki

  Notoryczne ataki cyberprzestępców skierowane są przede wszystkim wobec konsumentów, a nie infrastruktury krytycznej poszczególnych firm. Spam, phishing, wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach komputerów czy zakup zawirusowanych bannerów reklamowych jest tańszy i bardziej efektywny, niż działania przeciwko dobrze chronionym koncernom.

  czytaj więcej

 • "Bild": Syryjczyk z Chemnitz był szkolony przez IS

  "Bild": Syryjczyk z Chemnitz był szkolony przez IS

  22-Syryjczyk podejrzany o przygotowywanie zamachu został przeszkolony przez Państwo Islamskie w dziedzinie konstruowania bomb - podał w niedzielę "Bild", powołując się na władze bezpieczeństwa. Jak twierdzi tabloid, w mieszkaniu podejrzanego w Chemnitz znaleziono kilogram TATP.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  ABC sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się produkcją mebli (kuchennych, do sypialni, do salonu, dziecięcych). Spółka poniosła 3 października 2016 r. wydatki na nabycie katalogów, broszur i ulotek o charakterze informacyjnym w łącznej wysokości 6150 zł. Wydatki te zostały udokumentowane fakturą wystawioną przez kontrahenta i otrzymaną przez spółkę 3 października 2016 r. VAT od ich nabycia zostanie odliczony w deklaracji VAT-7 za październik 2016 r., a kwota netto zaliczona we wrześniu 2016 r. do kosztów podatkowych. Większość katalogów oraz broszur i ulotek została w połowie października 2016 r. nieodpłatnie przekazana (przesłana za pomocą firm kurierskich) do kontrahentów (sklepy meblowe). Pozostałe katalogi, broszury i ulotki zostały przekazane w połowie października 2016 r. do własnego sklepu firmowego w celu udostępnienia klientom indywidualnym. Jak spółka powinna rozliczyć na gruncie VAT i CIT nieodpłatne przekazanie tych katalogów, broszur i ulotek informacyjnych kontrahentom (sklepy meblowe) oraz nieodpłatne przekazanie ich do własnego sklepu firmowego? VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza za okresy miesięczne.

  czytaj więcej

 • Technologiczne spółki rządzą na giełdach

  Technologiczne spółki rządzą na giełdach

  Liderami hossy, która na najważniejszych globalnych rynkach trwa od 2009 r., są spółki reprezentujące sektor zaawansowanych technologii. Wzrost kursów w tej branży nie omija także krajowych firm – CD Projektu czy LiveChat.

  czytaj więcej

 • Wróbel: Przygnębienie przedsiębiorców

  Wróbel: Przygnębienie przedsiębiorców

  Ile razy nasi przedsiębiorcy słyszą o tym, że rząd pragnie wspomóc rodzimą przedsiębiorczość, tyle razy wpadają w przygnębienie. Nie, nie gardzą pomocą. Bo nie wszyscy są wielkimi orędownikami idei Adama Smitha, aby uznać, że rynek ma trzymać się z dala od dobrych wujków i odwrotnie. Po prostu pomoc przedsiębiorcom niejako z zasady ma polegać na tym, że wprowadzone zostaną jakieś niejasne przepisy, które nie będą znosić innych niejasnych przepisów – i w rezultacie nieliczni przedsiębiorcy otrzymają wartościowy bonus, za to liczni wydadzą jeszcze więcej pieniędzy na slalom specjalny pomiędzy tyczkami paragrafów.

  czytaj więcej

 • Zakażone salmonellą jajka z Polski trafiły na wspólny rynek UE

  Zakażone salmonellą jajka z Polski trafiły na wspólny rynek UE

  O wykryciu w jajkach oraz produktach zawierających jajka z Polski śladów salmonelli poinformowała na portalu RASFF holenderska agencja ds. kontroli jakości żywności. Jajka mogły trafić do krajów skandynawskich, W. Brytanii, a także na rynek belgijski i w Luksemburgu.

  czytaj więcej

 • Podstępne wyprzedaże mogą sporo kosztować

  Podstępne wyprzedaże mogą sporo kosztować

  Ostatnie decyzje prezesa UOKiK dają wyraźny sygnał. Ci sprzedawcy, którzy oszukują konsumentów, przedstawiając swoją ofertę jako lepszą, niż jest w rzeczywistości, poniosą dotkliwą karę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników