sklepie internetowym

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sklepie internetowym. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sklepie internetowym.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dobra zmiana z perspektywy prowincji. Taka jest polska wieś pod rządami PiS

  Dobra zmiana z perspektywy prowincji. Taka jest polska wieś pod rządami PiS

  Koń jaki jest, każdy widzi. A jaki jest rolnik, sprzedawczyni gminnego sklepu czy mieszkaniec Polski B w pisowskich czasach? Na pewno zagubiony.

  czytaj więcej

 • Ustawa inwigilacyjna przerasta drobnych przedsiębiorców

  Ustawa inwigilacyjna przerasta drobnych przedsiębiorców

  Ubocznym efektem wejścia w życie ustawy inwigilacyjnej jest nałożenie na przedsiębiorców świadczących usługi drogą elektroniczną nowych, kosztownych obowiązków. Aby policja mogła przeprowadzać kontrole – przedsiębiorcy są zmuszeni do dokonania inwestycji w posiadaną infrastrukturę informatyczną. Problem w tym, że dokładając przedsiębiorcom małym i mikro nowych obowiązków, nie pomyślano, że trzeba im wskazać, w jaki sposób powinni swoją infrastrukturę przystosować. Nie przewidziano w ich wypadku odrębnych przepisów wykonawczych. W efekcie odsyłani są przez ministerstwo do tego samego rozporządzenia, które obowiązuje wielkie firmy telekomunikacyjne. Tyle że aby spełnić wymogi, musieliby ponieść koszty, często olbrzymie!

  czytaj więcej

 • Urzędy stawiają na nowoczesne płatności. Mieszkańcy wolą przelewy online

  Urzędy stawiają na nowoczesne płatności. Mieszkańcy wolą przelewy online

  Ściągalność podatków, opłat lokalnych czy mandatów jest wciąż zbyt niska, a koszty procedur są ogromne. Obsługa wymaga sztabu ludzi, a na ponaglenia zużywane są tony papieru. A przecież można inaczej – wystarczy zmiana podejścia. Trzeba potraktować mieszkańca jak klienta, a jego należność jak opłatę za zakup. Dokładnie tak samo, jak w systemach płatności bankowych czy sklepach internetowych – „pay-by-link”. Dla gminy wysłanie linka z prośbą o płatność na e-maila oznacza prawdopodobieństwo regulowania zaległości na czas, a dla mieszkańca unikanie złego długu. Spodziewane zyski to grube miliony oraz mniej biurokracji. Na zapowiadane przez ministra Mateusza Morawieckiego udogodnienia w systemie płatności we wszystkich samorządach trzeba jeszcze poczekać. Pisaliśmy o tym w DGP nr 128/2016. Zapytaliśmy więc gminy i miasta, czy stosują już podobne rozwiązania, a jeśli nie, to czy w ogóle są zainteresowane ideą płatności cyfrowych. ©?

  czytaj więcej

 • Producenci węgla rozpoczynają sprzedaż przez internet

  Producenci węgla rozpoczynają sprzedaż przez internet

  Polska Grupa Górnicza (PGG) uruchomiła w środę internetowy sklep z paczkowanym węglem, stosowanym do ogrzewania domów. W połowie sierpnia przez internet będzie można kupić także węgiel z konkurencyjnej spółki - Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW).

  czytaj więcej

 • Urzędnicy zablokowali możliwość sprowadzania leków z zagranicy. To zagraża zdrowiu i życiu chorych

  Urzędnicy zablokowali możliwość sprowadzania leków z zagranicy. To zagraża zdrowiu i życiu chorych

  Wielu Polaków ściąga niedostępne w kraju medykamenty z zagranicy. Urzędnicy właśnie powiedzieli im „stop”, co zagraża zdrowiu, a nawet życiu chorych.

  czytaj więcej

 • Amsterdam: Fun, peace, love. I bezdomni Polacy

  Amsterdam: Fun, peace, love. I bezdomni Polacy

  Kiedy pogłębiarka wybiera gnijące śmieci z kanałów, turyści odwracają głowy. To nie pasuje do Amsterdamu z pocztówki. To miasto to przecież fun, peace and love. Tu nikt nie leży na ulicach i nie żebrze w tramwajach.

  czytaj więcej

 • Elektroniczny paragon budzi opór sprzedawców

  Elektroniczny paragon budzi opór sprzedawców

  Kto będzie zbierał dane od klientów, jak nimi administrować, czy na rynku są dostępne kasy, które spełniałyby wymogi projektowanego systemu? Handlowcy mają coraz więcej wątpliwości.

  czytaj więcej

 • Prezes Orange Polska: Światłowód w domu przyspieszy cyfrową rewolucję

  Prezes Orange Polska: Światłowód w domu przyspieszy cyfrową rewolucję

  Rewolucję technologiczną w gospodarce dobrze obrazuje wypowiedź Clare Gilmartin, wieloletniej szefowej portalu aukcyjnego eBay w Europie. W jej ocenie zmiany w handlu detalicznym z ostatnich lat są bardziej znaczące niż te, które zaszły w ciągu ostatniego stulecia.

  czytaj więcej

 • Znane marki podążają za swoimi klientami do kurortów

  Znane marki podążają za swoimi klientami do kurortów

  Sklepy sezonowe na dobre wpisują się w handlowy krajobraz. W tym roku sprzyja im frekwencja turystów. Sieci handlowe, na co dzień spotykane w centrach handlowych, znalazły sposób na zaistnienie w niewielkich wakacyjnych miejscowościach. Otwierają w nich pop-up store’y, czyli sezonowo działające od kilku dni do kilku tygodni placówki. Liderami pod względem ich liczby będą w tym roku Coccodrillo i LPP.

  czytaj więcej

 • OFE: Zagraniczna wyprzedaż naszego majątku

  OFE: Zagraniczna wyprzedaż naszego majątku

  Portfel akcji, które państwowy Fundusz Rezerwy Demograficznej miałby przejąć od OFE, jest dziś nadmiernie rozproszony i wymagałby gruntownej przebudowy.

  czytaj więcej

 • Co kupować w Polsce, gdy pracujesz w Wielkiej Brytanii

  Co kupować w Polsce, gdy pracujesz w Wielkiej Brytanii

  Wózki dziecięce, narzędzia ogrodnicze czy sprzęt RTV to tylko niektóre produkty, które można znacznie taniej kupić w Polsce niż w Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Nie inaczej jest również z usługami prywatnych gabinetów dentystycznych i ginekologicznych. Pracujesz na Wyspach Brytyjskich? Sprawdź, jak oszczędzić, kupując i korzystając z usług w Polsce oraz czego na pewno nie warto wieźć ze sobą za granicę.

  czytaj więcej

 • KE oskarża Google o nadużywanie dominującej pozycji na rynku wyszukiwarek

  KE oskarża Google o nadużywanie dominującej pozycji na rynku wyszukiwarek

  Komisja Europejska przedstawiła w czwartek kolejne zarzuty wobec koncernu Google o nadużywanie dominującej pozycji na rynku wyszukiwarek internetowych. Analiza, której dokonały służby KE wskazuje na naruszenie przez firmę przepisów antymonopolowych.

  czytaj więcej

 • Mafia węglowa jednak istnieje. Młodzi górnicy nie chcą przywilejów i związków zawodowych

  Mafia węglowa jednak istnieje. Młodzi górnicy nie chcą przywilejów i związków zawodowych

  Młodzi górnicy nie chcą przywilejów i opieki związków zawodowych. Chcą utrzymać pracę, bo uważają, że zarabiają w niej dobrze. Takie opinie są jednak w branży górniczej mało popularne.

  czytaj więcej

 • "Time": Dlaczego Francja jest głównym celem ataków terrorystycznych?

  "Time": Dlaczego Francja jest głównym celem ataków terrorystycznych?

  Francja wydaje się być bardziej narażona na ataki dżihadystów niż inne państwa. Kraj ten jest na celowniku terrorystów ze względu na swe skomplikowane więzi z Bliskim Wschodem i krajami Maghrebu - pisze w piątek amerykański magazyn "Time".

  czytaj więcej

 • Polowanie na informatyków: Królewskie płace, nietypowe bonusy

  Polowanie na informatyków: Królewskie płace, nietypowe bonusy

  4 tys. euro za polecenie dobrego specjalisty, królewskie płace, nietypowe bonusy (np. lot szybowcem z mistrzem świata). Dobrzy programiści są na wagę złota.

  czytaj więcej

 • Sklep internetowy nie zawsze może działać bez kasy fiskalnej

  Sklep internetowy nie zawsze może działać bez kasy fiskalnej

  Jeżeli płatność jest regulowana za pomocą karty płatniczej, to obrót musi być zaewidencjonowany w kasie fiskalnej – wyjaśnił dyrektor warszawskiej izby.

  czytaj więcej

 • Sieć TOR - internet dla terrorystów

  Sieć TOR - internet dla terrorystów

  Nastolatek, który zastrzelił dziewięć osób w monachijskim centrum handlowym, zaopatrzył się w broń w tzw. głębokiej sieci, pozwalającej na anonimowe zakupy zakazanych towarów. Ali Sonboly wybrał glocka 17. To cieszący się dużą popularnością w policji i wojsku pistolet austriackiej produkcji. Według bawarskiej policji nastolatek kupił broń przez internet. Aby ominąć restrykcyjne przepisy regulujące handel bronią, zakupu dokonał za pośrednictwem jednego z nielegalnych serwisów skrytych w tzw. ciemnym lub głębokim internecie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników