silników okrętowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu silników okrętowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące silników okrętowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Największe motoryzacyjne firmy świata

  Największe motoryzacyjne firmy świata

  Magazyn "Forbes" opublikował wyniki swojego badania Global 2000, które wyłoniło największe firmy na świecie. Przygotowując zestawienie, dziennikarze brali pod uwagę wyniki sprzedaży, zyski, aktywa i wartość rynkową przedsiębiorstw. Zobacz firmy z branży motoryzacyjnej, które znalazły się w rankingu.

  czytaj więcej

 • Zbrojeniowy rozwód z Rosją

  Zbrojeniowy rozwód z Rosją

  Wojna przerwała ścisłą współpracę sektorów obronnych Rosji i Ukrainy.

  czytaj więcej

 • Gróbarczyk: Za PO-PSL utracono 63 tys. miejsc pracy związanych ze stoczniami

  Gróbarczyk: Za PO-PSL utracono 63 tys. miejsc pracy związanych ze stoczniami

  Za koalicji PO-PSL zlikwidowano 63 tys. miejsc pracy związanych z przemysłem stoczniowym - mówił w środę w Sejmie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Dodał, że polskie stocznie straciły zamówienia na budowę statków o wartości 6 mld zł.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • Uzależnianie od nacjonalizacji, czyli o aferach gospodarczych II RP

  Uzależnianie od nacjonalizacji, czyli o aferach gospodarczych II RP

  Z każdym rokiem istnienia II RP politycy częściej ingerowali w sprawy gospodarcze. Na początek z konieczności, potem, bo tak było najprościej, wreszcie sięgali po prywatne firmy, ponieważ dawało się to zawsze uzasadnić interesem kraju.

  czytaj więcej

 • Bąk: Idealne auto dla piłkarza [FELIETON]

  Bąk: Idealne auto dla piłkarza [FELIETON]

  Jedni za najważniejsze wydarzenie mijającego tygodnia uznają głosowanie w brytyjskim parlamencie nad wotum zaufania dla Pani Teresy, inni zablokowanie autostrady A2 przez protest rolników, a jeszcze inni fakt, że polscy Beckhamowie, czyli Radzio i Małgosia Majdanowie, ubrali choinkę. Moim zdaniem absolutnym hitem była wiadomość, że NC+ i TVP zapłaciły pół miliarda złotych za prawa do transmisji meczów Ekstraklasy. 500 baniek za to, żeby ludzie mogli się gapić, jak 22 spoconych gości przez 90 minut biega za nadmuchanym świńskim żołądkiem. Nic z tego nie rozumiem…

  czytaj więcej

 • Po co nam miedź

  Po co nam miedź

  Miedź (Cu) jest ceglastoczerwonym metalem. Bardzo dobrze przewodzi ciepło i prąd elektryczny i jest bardzo odporna na działanie substancji chemicznych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników