sieciowym systemie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sieciowym systemie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sieciowym systemie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Polskie firmy międzynarodowo

  Polskie firmy międzynarodowo

  Nasz eksport ma się dobrze, jednak poziom internacjonalizacji rodzimych przedsiębiorstw nie jest wysoki. W nawiązywaniu głębszych powiązań biznesowych wspierają je między innymi Fundusze Europejskie,

  czytaj więcej

 • Baca-Pogorzelska: Kto zje elektryczną żabę? URE nie chce

  Baca-Pogorzelska: Kto zje elektryczną żabę? URE nie chce

  Uchwalone w ekspresowym tempie przepisy, które mają na celu utrzymanie na niezmienionym poziomie rachunków za prąd, są warte 9 mld zł w skali tylko jednego roku. Procedowanie tak ważnych zmian, jak zmniejszenie akcyzy na energię elektryczną i opłaty przejściowej, wydanie 4 mld zł, czyli 80 proc. wpływów z handlu CO2 na rekompensaty dla spółek obrotu, czy wreszcie zmuszenie zarządów koncernów energetycznych do renegocjacji umów z przedsiębiorcami i samorządami zajęło posłom i senatorom niespełna 16 godzin. Ministerstwa na konsultacje ostatecznego tekstu dokumentu miały dokładnie 22 minuty – w piątek od godz. 21.53 do godz. 22.15. Podczas głosowania w Sejmie nawet ktoś, kto na bieżąco śledził temat, nie był w stanie zorientować się, jaka poprawka jest w danym momencie głosowana. Nie wierzę, że posłowie wiedzieli, o czym konkretnie decydują podnosząc rękę.

  czytaj więcej

 • Gry komputerowe mają już 70 lat [WYWIAD]

  Gry komputerowe mają już 70 lat [WYWIAD]

  Zimą 1948 roku opatentowano pierwszą grę komputerową. Nie spodziewano się, że to zaczątek nowego medium. Z prof. Mirosławem Filiciakiem, kulturoznawcą ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie rozmawiamy o tym, w jaki sposób gry zmieniły świat i stosunki społeczne.

  czytaj więcej

 • System opodatkowania budowli wymaga przebudowy [WYWIAD]

  System opodatkowania budowli wymaga przebudowy [WYWIAD]

  - W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju pracuje zespół doradczy, który ma przygotować wytyczne reformy prawa budowlanego. Przy tej okazji należałoby przeprowadzić zmiany w opodatkowaniu budowli. W przeciwnym razie wrócą wszystkie dotychczasowe problemy rozstrzygnięte przez sądy, a dodatkowo pojawią się nowe - mówi Jan Rudowski w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • Jak prowadzić elektroniczne akta pracownicze? Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia

  Jak prowadzić elektroniczne akta pracownicze? Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia

  Zgodnie ze stanowiskiem resortu system teleinformatyczny to niekoniecznie jedna aplikacja czy program, ale zbiór oprogramowania. Ponadto w ocenie resortu dokumenty elektroniczne mogą być numerowane w różny i nie zawsze ciągły sposób, a co najważniejsze, większość danych można zapisywać na bieżąco jedynie w bazie danych, a nie od razu w odrębnych plikach. Przypomnijmy: przepisy o elektronicznej dokumentacji pracowniczej weszły w życie 1 stycznia tego roku

  czytaj więcej

 • Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Książkę Jakuba Szamałka otwiera znamienna deklaracja: „To nie jest powieść science fiction”. – Czytelnik nieobeznany z tą problematyką mógłby dojść do wniosku, że to jest jakieś wróżenie z fusów, moje fantazje i rozważania na temat tego, co się wydaje jedynie teoretycznie możliwe – tłumaczy Szamałek. – Tymczasem sprawy się mają inaczej: to, o czym piszę w książce, już się wydarzyło. I to niekoniecznie w laboratoriach, ale w codziennym życiu. Mało tego: niektórych kwestii świadomie nie umieściłem w powieści, uznając, że odbiorca po prostu mi nie uwierzy. To dziwne: unikać pisania o rzeczywistości, by nie zostać wziętym za odjechanego futurystę. Zależało mi jednak na tym, by „Cokolwiek wybierzesz” miało walor historii realistycznej, dziejącej się tu i teraz, a nie mrocznej ekstrapolacji w rodzaju serialu „Czarne lustro”. By nie wyglądało na to, że zmyślam.

  czytaj więcej

 • T-Mobile dźwiga się po czwartkowym pożarze

  T-Mobile dźwiga się po czwartkowym pożarze

  Jeszcze w tym tygodniu będą usuwane skutki awarii. Firma będzie też musiała znaleźć nowe lokum na serwerownię i miejsce pracy ok. 50 osób.

  czytaj więcej

 • Siła wyższa pomoże T-Mobile uniknąć odszkodowań

  Siła wyższa pomoże T-Mobile uniknąć odszkodowań

  Tydzień po pożarze, który spowodował awarię, operator wciąż nie przywrócił wszystkich usług . Ucierpiała m.in. Poczta Polska.

  czytaj więcej

 • Bardzo wąskie gardło w Kozienicach

  Bardzo wąskie gardło w Kozienicach

  Sieć należącej do Enei elektrowni węglowej nie jest w stanie wyprowadzić z instalacji całej wyprodukowanej energii – ustalił DGP. Enea mówi, że problem nie istnieje.

  czytaj więcej

 • Zmowa na rynku fitness?

  Zmowa na rynku fitness?

  Coraz mniej miejsca do działania pozostaje dla rywali operatora pakietów sportowych Multisport. Prezes UOKiK podejrzewa nieprawidłowości, ale na wynik postępowania przyjdzie jeszcze poczekać

  czytaj więcej

 • Huawei przedstawił uproszczoną strategię wdrażania 5G

  Huawei przedstawił uproszczoną strategię wdrażania 5G

  Huawei opublikował strategię wdrożenia "Uproszczonego 5G", podała spółka. Firma ocenia, że uproszczenie sieci i biznesu oraz automatyzacja staną się w przyszłości kierunkiem rozwoju sieci komórkowych.

  czytaj więcej

 • Kancelarie prawne w obliczu cyberzagrożeń. Jak powinny się przed nimi zabezpieczać?

  Kancelarie prawne w obliczu cyberzagrożeń. Jak powinny się przed nimi zabezpieczać?

  Straty finansowe i utrata reputacji to dla kancelarii dwie najpoważniejsze konsekwencje wynikające z cyberzagrożeń lub niedostatecznej ochrony danych osobowych w obliczu regulacji prawnych. Wdrożenie odpowiednich procedur czy rozległa wiedza w tym obszarze nie wystarcza, aby uchronić się przed poważnymi skutkami. Niezbędna jest także właściwa implementacja po stronie technologii.

  czytaj więcej

 • Niemcy ograniczą możliwości zbierania danych przez Facebook. Czy inne kraje pójdą tym śladem?

  Niemcy ograniczą możliwości zbierania danych przez Facebook. Czy inne kraje pójdą tym śladem?

  Tak uznał niemiecki organ nadzoru. Chodzi o gromadzenie bez zgody użytkownika danych pochodzących nie tylko z jego aktywności na samym FB, lecz także w innych serwisach.

  czytaj więcej

 • Dużo bardziej niebezpieczne niż marka telefonu jest to, jak go używamy [WYWIAD]

  Dużo bardziej niebezpieczne niż marka telefonu jest to, jak go używamy [WYWIAD]

  - Nie chciałbym, aby wydźwięk naszej rozmowy był taki, że obywatele powinni wyrzucić telefony Huawei. Dużo bardziej niebezpieczne niż marka telefonu jest to, jak go używamy- mówi Karol Okoński, wiceminister cyfryzacji, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

  czytaj więcej

 • Zabezpieczanie danych w chmurze. Jak zrobić to zgodnie z prawem?

  Zabezpieczanie danych w chmurze. Jak zrobić to zgodnie z prawem?

  W obecnych czasach coraz więcej osób prywatnych jak i firm korzysta z usług w chmurze. Co istotne również administracja publiczna wykorzystuje rozwiązania oparte o chmurę. Tak naprawdę każdy z nas na co dzień korzysta z rozwiązań tego typu używając swojego smartfona i wgranych aplikacji mobilnych.

  czytaj więcej

 • Innowacje dla energetyki

  Innowacje dla energetyki

  Nowoczesne technologie stanowią dziś kluczowy element rozwoju wielu gałęzi przemysłu, zwłaszcza w tak wymagającej branży, jaką jest energetyka. Innowacyjne rozwiązania są nie tylko warunkiem koniecznym dla wzrostu konkurencyjności tego sektora, ale przede wszystkim gwarantują jego bezpieczeństwo. Przykładem polskiej firmy, prężnie wpisującej się rozwój nowatorskich rozwiązań w tej branży jest EthosEnergy Poland SA.

  czytaj więcej

 • ZAPPA: Liczba aptek w Polsce w najbliższych latach powinna się zmniejszyć

  ZAPPA: Liczba aptek w Polsce w najbliższych latach powinna się zmniejszyć

  Liczba aptek w Polsce jest zbyt duża i w najbliższych latach powinna się zmniejszyć – ocenił w zaprezentowanym we wtorek raporcie Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek (ZAPPA).

  czytaj więcej

 • Aptekarze uważają, że aptek jest za dużo

  Aptekarze uważają, że aptek jest za dużo

  Im więcej placówek na rynku, tym większe kłopoty. A im większy udział sieci aptecznych w rynku, tym gorzej dla pacjentów. Tak można w największym skrócie streścić opublikowany wczoraj raport Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek (ZAPPA).

  czytaj więcej

 • Ulgi i nowe normy dla 5G. Megaustawa coraz bliżej

  Ulgi i nowe normy dla 5G. Megaustawa coraz bliżej

  Przepisy niezbędne do uruchomienia sieci piątej generacji prawdopodobnie zostaną uchwalone przez Sejm przed wakacjami. Wczoraj projekt przyjął rząd.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników