sferii

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sferii. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sferii.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • T-Mobile i Orange odpowiadają Solorzowi: Nie tworzymy monopolu, walczymy z nim

  T-Mobile i Orange odpowiadają Solorzowi: Nie tworzymy monopolu, walczymy z nim

  Nie milkną echa wywiadu Zygmunta Solorza-Żaka dla "Rzeczpospolitej". Prezes Polkomtela zasugerował, że współpraca Orange i T-Mobile w ramach spółki Networks! może być przedmiotem skargi sądowej. Operatorzy odrzucają "piłeczkę, twierdząc, że to Polkomtel ma uprzywilejowana pozycję na rynku i che jak najdłużej utrzymać monopol. 

  czytaj więcej

 • Wojny operatorów: Walka Orange z Polkomtelem z T-Mobile w tle. Na reklamy, pozwy i posty

  Wojny operatorów: Walka Orange z Polkomtelem z T-Mobile w tle. Na reklamy, pozwy i posty

  Serial pod tytułem Polkomtel vs Orange i T-Mobile trwa od niepamiętnych czasów, choć ostatnie tygodnie wskazują na spory ruch na froncie. Oto kalendarium wydarzeń, które doprowadziły do bezpardonowej walki o dostępne częstotliwości w minionym miesiącu.

  czytaj więcej

 • Aukcja częstotliwości LTE może być opóźniona. Orange już pokrzywdzone

  Aukcja częstotliwości LTE może być opóźniona. Orange już pokrzywdzone

  Dawanie komuś częstotliwości z wyprzedzeniem jest niezrozumiałe z biznesowego punktu widzenia - uważa Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska ds. operacyjnych.

  czytaj więcej

 • Telekomunikacja: Nowy problem z aukcją częstotliwości

  Telekomunikacja: Nowy problem z aukcją częstotliwości

  Nadal nie ma elektronicznego systemu aukcyjnego, dzięki któremu Urząd Komunikacji Elektronicznej miał sprzedać częstotliwości z zakresu 800 MHz. UKE w ubiegłym tygodniu unieważnił drugi przetarg na wybór wykonawcy oprogramowania. Teraz chce wybrać dostawcę w trybie negocjacji.

  czytaj więcej

 • Ugoda ze Sferią: T-Mobile wnioskuje do NIK i UOKiK o kontrolę

  Ugoda ze Sferią: T-Mobile wnioskuje do NIK i UOKiK o kontrolę

  W przekonaniu T-Mobile Polska ugoda z inwestorami Sferii jest odstąpieniem od podstawowych i fundamentalnych dla rynku zasad przejrzystości procesu dystrybucji cennych zasobów jakimi są częstotliwości. Ponadto wątpliwości związane ze zgodnością z prawem samej ugody oraz procesu przyznania częstotliwości skłoniły T-Mobile Polska do skierowania do Najwyższej Izby Kontroli wniosku o kontrolę zgodności działań organów państwowych z zasadami legalności, gospodarności, celowości oraz rzetelności.

  czytaj więcej

 • Cena pasma pod LTE zaczyna się od 1,6 mld zł

  Cena pasma pod LTE zaczyna się od 1,6 mld zł

  Nie będzie jednej sieci LTE dla wszystkich operatorów. Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił ostateczne warunki aukcji częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz.

  czytaj więcej

 • T-Mobile zaskarży korzystną dla Sferii decyzję UKE

  T-Mobile zaskarży korzystną dla Sferii decyzję UKE

  Decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej przyznająca Sferii częstotliwości LTE zostanie zaskarżona przez T-Mobile. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, spółka przygotowuje wniosek do sądu. Operator, zapytany o skargę, przyznaje, że sprawdza możliwości odwoławcze. – Nic więcej w tej chwili nie powiemy – zastrzega Konrad Mróz z biura prasowego T-Mobile.

  czytaj więcej

 • Wojna o LTE: Zwycięstwo T-Mobile. Sferia zablokowana

  Wojna o LTE: Zwycięstwo T-Mobile. Sferia zablokowana

  Jak w kalejdoskopie zmienia się sytuacja w walce o częstotliwości 800 MHz. To na nich ma być uruchomiona konkurencyjna dla Plusa, druga ogólnopolska sieć szybkiego mobilnego internetu LTE. Na wniosek T-Mobile sąd w ramach zabezpieczenia powództwa zablokował możliwość wykorzystania przez Sferię częstotliwości, które otrzymała na mocy ugody zawartej w 2013 r. z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.

  czytaj więcej

 • Prezes T-Mobile Polska: Rozpoczynamy współpracę z Alior Bankiem. LTE ruszy w pierwszej połowie tego roku

  Prezes T-Mobile Polska: Rozpoczynamy współpracę z Alior Bankiem. LTE ruszy w pierwszej połowie tego roku

  Wojna cenowa to nie jest gra dla operatora dysponującego taką infrastrukturą jak nasza - mówi Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile.

  czytaj więcej

 • T-Mobile Polska złożył pozew dotyczący ugody ze Sferią

  T-Mobile Polska złożył pozew dotyczący ugody ze Sferią

  W dniu wczorajszym, 6 marca 2014 r., do Sądu Okręgowego w Warszawie został złożony przez T‑Mobile Polska S.A. pozew o ustalenie nieważności ugody z dnia 16 lipca 2013 r. pomiędzy Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji oraz Sferią S.A.

  czytaj więcej

 • Gaj: aukcja będzie w kwietniu

  Gaj: aukcja będzie w kwietniu

  Do 19 marca potrwają konsultacje dotyczące dokumentacji związanej z aukcją na rezerwację częstotliwości z pasma 800 MHz. Składanie ofert powinno rozpocząć się po sprawdzeniu i uwzględnieniu uwag operatorów, czyli – jak szacuje prezes UKE – po ok. trzech tygodniach. Potem przedsiębiorcy będą mieli 45 dni na złożenie ofert wstępnych i po ich formalnej ocenie nastąpi aukcja właściwa. To drugie podejście do licytacji – pierwszą UKE odwołał ze względów formalnych.

  czytaj więcej

 • Decyzja UKE w sprawie połączenia sieci Orange i Sferii

  Decyzja UKE w sprawie połączenia sieci Orange i Sferii

  W dniu 7 maja 2014 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał na podstawie art. 28 ust. 1 Pt decyzję nr DHRT-WWM-6080-172/09(123) zastępującą umowę o dostępie telekomunikacyjnym w zakresie połączenia sieci pomiędzy stacjonarną publiczną siecią telekomunikacyjną Orange Polska S.A. z siedzibą w Warszawie (dawniej: Telekomunikacją Polską S.A.) a ruchomą publiczną siecią telekomunikacyjną Sferii S.A. z siedzibą w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Problem przeciętnych milionerów. Jak roztrwonić rodzinny majątek?

  Problem przeciętnych milionerów. Jak roztrwonić rodzinny majątek?

  Polscy bogacze wchodzą w wiek emerytalny. A więc niebawem będą musieli pomyśleć o sukcesji. Tak oto fortuny „Nowych Polskich” mają szansę przerodzić się w majątki rodowe. Lub przeciwnie, mogą zostać roztrwonione jeszcze szybciej, niż zostały zbudowane.

  czytaj więcej

 • Aukcja LTE skazana na porażkę? Niekoniecznie

  Aukcja LTE skazana na porażkę? Niekoniecznie

  - Prezes UKE oraz MAiC znaleźli się zatem między Scyllą a Charybdą. Z jednej strony zmierzają bowiem słusznie do ochrony użytkowników Internetu i realizacji Agendy Cyfrowej, a z drugiej mogą narazić się na postępowania sporne, w których Polska będzie stroną - uważa Artur Piechocki, radca prawny w APLaw Artur Piechocki.

  czytaj więcej

 • Prezes UKE: Internet LTE nie podrożeje

  Prezes UKE: Internet LTE nie podrożeje

  - Telekomy zrekompensują sobie wydatek nowymi klientami. Jeśli zauważę podwyżki, nie zawaham się ich zablokować. Obiecuję - uważa Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

  czytaj więcej

 • Sferia i minister: Indywidualne uzasadnienie dla utajnienia ugody

  Sferia i minister: Indywidualne uzasadnienie dla utajnienia ugody

  Prezes Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa musi ponownie pochylić się nad tematem udostępnienia ugody zawartej między ministrem administracji i cyfryzacji a spółką Sferia. Zwłaszcza w zakresie danych, które potraktowano jako stanowiące tajemnicę przedsiębiorcy i do których odmówiono dostępu. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, uchylając dwie decyzje prokuratorii. Wyrok nie jest prawomocny.

  czytaj więcej

 • KE rozpocznie postępowanie przeciw Polsce ws. aukcji LTE

  KE rozpocznie postępowanie przeciw Polsce ws. aukcji LTE

  Komisja Europejska przygotowuje się do rozpoczęcia postępowania przeciwko Polsce w związku z organizacją aukcji na częstotliwości superszybkiego internetu LTE - dowiedziała się PAP ze źródeł unijnych. Stawką w sporze mogą być miliardy złotych.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • Enea mogła się pozbyć nieużywanej linii Polska - Białoruś

  Enea mogła się pozbyć nieużywanej linii Polska - Białoruś

  Dotarliśmy do dokumentów, z których wynika, że poznańska grupa energetyczna miała chętnych na zakup nieużywanej linii energetycznej Polska – Białoruś.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników