seryjnie produkowanego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu seryjnie produkowanego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące seryjnie produkowanego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • BorgWarner Poland stawia na kolejne inwestycje

  BorgWarner Poland stawia na kolejne inwestycje

  Zlokalizowany w miejscowości Jasionka koło Rzeszowa BorgWarner Poland od kilku lat produkuje turbosprężarki do silników benzynowych i diesla, które trafiają do producentów motoryzacyjnych w każdym zakątku świata. Firma wciąż kontynuuje rozbudowę polskiego oddziału, coraz silniej zaznaczając na naszym rynku swoją obecność.

  czytaj więcej

 • BorgWarner Poland stawia na kolejne inwestycje

  BorgWarner Poland stawia na kolejne inwestycje

  Zlokalizowany w miejscowości Jasionka koło Rzeszowa BorgWarner Poland od kilku lat produkuje turbosprężarki do silników benzynowych i diesla, które trafiają do producentów motoryzacyjnych w każdym zakątku świata. Firma wciąż kontynuuje rozbudowę polskiego oddziału, coraz silniej zaznaczając na naszym rynku swoją obecność.

  czytaj więcej

 • Polskę zalewa kicz. Ale państwowy mecenat nie jest lekarstwem na niego

  Polskę zalewa kicz. Ale państwowy mecenat nie jest lekarstwem na niego

  Jak artyści uprawiający „sztukę wysoką” radzą sobie na wolnym rynku? Na pierwszy rzut oka nie radzą sobie wcale. Oto stan naszego podwórka – w muzyce palmę pierwszeństwa wyrywają sobie napakowany raper z wytatuowanymi gałkami ocznymi, którego ulubioną tematyką jest seks, oraz wąsaty aktor piosenkarz uprawiający kunktatorski mariaż rocka i disco polo; w kinie rekordy biją filmy wulgarnie karykaturujące służbę zdrowia i gloryfikujące szumowiny, a w telewizji coraz mocniej okopują się formaty reality show i paradokumentu, których siłą przyciągania jest podglądactwo; teatr komercyjny oferuje niezbyt mądre komedie o zdradach małżeńskich, a pisarze najlepiej czują się w oklepanych formułach kryminału i powieści fantasy.

  czytaj więcej

 • Kruchy biznes z artystycznym zacięciem

  Kruchy biznes z artystycznym zacięciem

  Polska jest jednym z największych producentów szkła na świecie. Według danych Związku Pracodawców Polskie Szkło rocznie w ponad 100 przedsiębiorstwach wytwarzamy go około trzech milionów ton

  czytaj więcej

 • Eureka: Smog się nie przeciśnie

  Eureka: Smog się nie przeciśnie

  Czy to się komuś podoba, czy nie, to minie trochę czasu, zanim wygramy walkę z zanieczyszczeniem powietrza. W tym czasie możemy jednak toksyn nie wpuszczać do mieszkań – dzięki rozwiązaniu naukowca z Krakowa.

  czytaj więcej

 • Bąk: Nissan, niech cię prąd kopnie! [FELIETON]

  Bąk: Nissan, niech cię prąd kopnie! [FELIETON]

  Mamy wolny rynek, ogromną konkurencję i asortyment wszelkiej maści produktów tak szeroki, że nowo budowane supermarkety muszą mieć wielkość lotniskowców, aby to wszystko pomieścić. A mimo to pewne rzeczy od razu kojarzymy z konkretnymi markami. Weźmy takie dżinsy – obecnie produkuje je mniej więcej milion firm na świecie, ale gdy ktoś pyta mnie o pierwsze skojarzenie, odpowiadam bez wahania: Levi’s. Maszynki do golenia? Oczywiście Gillette! Scyzoryk? Rzecz jasna Victorinox, nie ma innego. Gacie do pływania to Speedo, krem – Nivea, sztućce wyłącznie od Gerlacha, pasta do zębów Colgate, jogurt Danona, ketchup Heinza, majonez musi być Kielecki, a piwo z Żywca.

  czytaj więcej

 • E-Samochód kupimy od Chińczyka

  E-Samochód kupimy od Chińczyka

  Azja już zdominowała rynek pojazdów elektrycznych, i to zarówno osobowych, jak i autobusów oraz aut dostawczych.

  czytaj więcej

 • Klucz do Kijowa, czyli jak Polsce układało się z Ukrainą

  Klucz do Kijowa, czyli jak Polsce układało się z Ukrainą

  Gdy Niemcy wygrywały I wojnę światową, Ukraina wyrastała na najważniejsze państwo Europy Wschodniej. Dopiero porażka Berlina sprawiła, że nad Dniestrem pomyślano o przyjaznych relacjach z Polską.

  czytaj więcej

 • Dlaczego mit Powstania Warszawskiego nie może się przebić na świecie

  Dlaczego mit Powstania Warszawskiego nie może się przebić na świecie

  Im więcej mija lat od wybuchu Powstania Warszawskiego, tym staje się ono Polakom bardziej potrzebne. Dziś daje możliwość zbiorowego odczuwania dumy narodowej

  czytaj więcej

 • Bąk: Tak gotują w piekle [BMW i8 Roadster]

  Bąk: Tak gotują w piekle [BMW i8 Roadster]

  Czy do was również dotarł apel Frondy? W ubiegłym tygodniu ten konserwatywny portal uznał za niechrześcijański, prowokujący i satanistyczny fakt, że na Hel kursuje autobus linii 666. Na początku myślałem, że to ASZdziennik albo posłanka Pawłowicz, ale nie – napisał to serwis uważający się za głos zdrowego rozsądku w liberalnym świecie. Nie wiem, co oni tam w tej Frondzie biorą, ale ma to, skubane, moc! Podejrzewam, że przeciętnemu człowiekowi po zażyciu tego wyrosłyby rogi, kopyta i ogon.

  czytaj więcej

 • 37 lat temu pierwsze komputery osobiste IBM zrewolucjonizowały rynek

  37 lat temu pierwsze komputery osobiste IBM zrewolucjonizowały rynek

  12 sierpnia 1981 r. uznaje się za początek ery komputerów IBM PC - komputerów osobistych. Dzisiejsze komputery są miliony raz szybsze i wydajniejsze od swoich pierwowzorów. Ale nawet pojawienie się pierwszych PC oznaczało rewolucję – mówi PAP dr Piotr Milczarski z Uniwersytetu Łódzkiego.

  czytaj więcej

 • Wojsko Polskie się pochwali: Samoloty bojowe, czołgi, ale także rekonstruktorzy na koniach

  Wojsko Polskie się pochwali: Samoloty bojowe, czołgi, ale także rekonstruktorzy na koniach

  Już jutro z okazji Święta Wojska Polskiego w Warszawie będzie można obejrzeć Wielką Defiladę Niepodległości. Będzie to znakomita okazja, by zobaczyć, czym dysponują, a czym nie, polscy żołnierze. W środę będzie można obejrzeć m.in. samolot Gulfstream G550, którym mają latać najważniejsze osoby w państwie, i porównać, czym różnią się amerykańskie czołgi Abrams od naszych Leopardów czy Twardych. Zwyczajowo defilada odbywała się w Alejach Ujazdowskich, tym razem będzie przeprowadzona z większym rozmachem na jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych stolicy – Wisłostradzie, przez co trasa zostanie zablokowana na kilkadziesiąt godzin. Jak informuje resort obrony, na defiladzie zobaczymy ponad 1000 żołnierzy, 900 rekonstruktorów, ponad 200 najważniejszych wojskowych pojazdów, ponad 100 samolotów i śmigłowców.

  czytaj więcej

 • H jak samocHód

  H jak samocHód

  Moda na auta elektryczne może dobiec końca, zanim na dobre się rozkręci. Są one tylko etapem przejściowym. Ostatnim odcinkiem drogi prowadzącej nas do celu: motoryzacji wodorowej.

  czytaj więcej

 • Rosja weźmie na cel kraje, gdzie znajdą się rakiety USA

  Rosja weźmie na cel kraje, gdzie znajdą się rakiety USA

  W razie wycofania się USA z układu rozbrojeniowego INF te kraje, które rozmieszczą na swoim terytorium amerykańskie systemy rakietowe staną się dla Rosji obiektami do rażenia - oświadczył w środę szef rosyjskiego Sztabu Generalnego generał Walerij Gierasimow.

  czytaj więcej

 • Rafako będzie produkować elektrobusy. Polska ma szansę stać się liderem w branży transportowej

  Rafako będzie produkować elektrobusy. Polska ma szansę stać się liderem w branży transportowej

  Do Solarisa i Ursusa walczących o zamówienia na ekologiczne pojazdy niespodziewanie dołącza producent… kotłów.

  czytaj więcej

 • Rosja: Sankcje opóźnią produkcję samolotów pasażerskich MC-21

  Rosja: Sankcje opóźnią produkcję samolotów pasażerskich MC-21

  Seryjna produkcja rosyjskiego samolotu pasażerskiego MC-21 opóźni się o co najmniej rok, ponieważ z powodu sankcji USA dostawca odmówił przysłania tworzyw kompozytowych do skrzydeł samolotu - poinformował rosyjski koncern Rostiech (Rostec).

  czytaj więcej

 • Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne. Zielona rewolucja na kołach

  Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne. Zielona rewolucja na kołach

  Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne, zmieniły się w rywalizację między koncernami. A największe zmiany wciąż przed nami.

  czytaj więcej

 • Już dziesiątki tysięcy polskich kierowców uwierzyło w ten trwały napęd. Teraz nowa generacja jest lepsza od diesla

  Już dziesiątki tysięcy polskich kierowców uwierzyło w ten trwały napęd. Teraz nowa generacja jest lepsza od diesla

  Inżynierowie z Toyoty od 42 lat bawią się prądem, a ściślej mówiąc pracują nad zastosowaniem hybrydowego napędu spalinowo-elektrycznego w samochodach. Efekt?

  czytaj więcej

 • Nowe stare samoloty dla wojska. Polska chce kupić Herkulesy

  Nowe stare samoloty dla wojska. Polska chce kupić Herkulesy

  Na targach zbrojeniowych w Kielcach ogłoszono, że Polska chce kupić pięć używanych samolotów C-130H Herkules. Do USA skierowaliśmy również zapytanie ofertowe o pociski przeciwpancerne Javelin.

  czytaj więcej

 • Kapiszewski: Auta na prąd napędzane optymizmem [OPINIA]

  Kapiszewski: Auta na prąd napędzane optymizmem [OPINIA]

  Rząd od dawna stara się elektryzować wyborców wizją motoryzacji napędzanej prądem, ale powiedzmy sobie szczerze – napięcie jest za małe, żeby można było mówić o prawdziwej rewolucji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników