server

Server Message Block (SMB) - protokół służący udostępnianiu zasobów komputerowych, m.in.


 • Kariera w IT z dala od miejskiego zgiełku

  Kariera w IT z dala od miejskiego zgiełku

  Sukces w branży IT i stabilna, dobrze płatna praca w jednym z najlepiej rozwijających się sektorów gospodarki nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla największych polskich miast. Jeleniogórska firma CodeTwo udowadnia, że nowoczesne technologie oraz kontakty handlowe z całym światem z powodzeniem rozwijać można w zaciszu polskich gór.

  czytaj więcej

 • Taktyka spalonych bajtów: Firmy internetowe walczą bezwzględnie jak wojsko

  Taktyka spalonych bajtów: Firmy internetowe walczą bezwzględnie jak wojsko

  Niszczenie konkurencji, wykupywanie innowacyjnych pomysłów, okopywanie się na już podbitych rynkach i rywalizacja o nowe. Firmy internetowe walczą równie bezwzględnie jak wojsko

  czytaj więcej

 • LAM: Za kilka lat Microsoft będzie najcenniejszą firmą na świecie

  LAM: Za kilka lat Microsoft będzie najcenniejszą firmą na świecie

  Plotki o śmierci giganta z Redmond są przedwczesne. Takie wnioski każe wysnuć analiza rynkowej przyszłości Microsoftu, przygotowana przez firmę konsultingową Longboard Asset Management. Tą samą, która kilka miesięcy temu prognozowała giełdową ekspansję Tesla Motors.

  czytaj więcej

 • Microsoft Technology Summit 2013 pod znakiem Windows 8.1 i Cloud OS

  Microsoft Technology Summit 2013 pod znakiem Windows 8.1 i Cloud OS

  Windows 8.1, Cloud OS i rozwiązania dla programistów to tematy, które dominowały podczas kończącej się właśnie konferencji Microsoft Technology Summit. W tym największym wydarzeniu technologicznym w Polsce udział wzięło blisko 3000 uczestników, którzy mogli wybierać spośród warsztatów tematycznych oraz kilkudziesięciu sesji prowadzonych przez wybitnych ekspertów oraz światowej sławy autorytety.

  czytaj więcej

 • Era Windowsa XP dobiegła końca. Era Microsoftu dopiero się rozpoczyna

  Era Windowsa XP dobiegła końca. Era Microsoftu dopiero się rozpoczyna

  Obecne pokolenie nastolatków nie kojarzy już dziś Microsoftu z „blue screenem”, brakiem stabilności systemu czy też błędami. Patrzą oni na takie produkty, jak Xbox, Windows czy Office, Windows Phone i widzą stabilne oraz funkcjonalne środowisko pracy i zabawy – mówi nam Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Enterprise w polskim oddziale giganta z Redmond.

  czytaj więcej

 • Convergence 2013: Microsoft stawia na biznes

  Convergence 2013: Microsoft stawia na biznes

  Wczoraj zakończyła się trzydniowa konferencja firmy Microsoft – Convergence 2013 EMEA – poświęcona aplikacjom biznesowym, która zgromadziła przedstawicieli Microsoft, partnerów biznesowych i klientów firmy, jak również dziennikarzy z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

  czytaj więcej

 • Dysk online zwiększa bezpieczeństwo

  Dysk online zwiększa bezpieczeństwo

  Rozwiązania bazujące na technologii chmury informatycznej spotykają się z coraz większym zainteresowaniem ze strony firm.

  czytaj więcej

 • Składanie PIT przez Internet: wygodne i proste?

  Składanie PIT przez Internet: wygodne i proste?

  To, czy korzystając z aplikacji E-deklaracje, będziemy w stanie szybko i sprawnie złożyć zeznanie podatkowe przez Internet zależy nie tylko od szybkości łącza internetowego, ale również od tego, na ile sprawnie posługujemy się samą aplikacją. Z jakimi problemami spotykają się najczęściej podatnicy składający zeznanie podatkowe za pośrednictwem sieci?

  czytaj więcej

 • Patch Tuesday: Giganci technologiczni chronią produkty przed cyberprzestępcami

  Patch Tuesday: Giganci technologiczni chronią produkty przed cyberprzestępcami

  Firma Sophos prześledziła najnowsze aktualizacje jakie w każdy drugi wtorek miesiąca, wdrażają technologiczni giganci tacy jak Microsoft i Adobe w przypadku swoich produktów.

  czytaj więcej

 • Korzyści z wyboru serwerów Lenovo X6. Warto postawić na lidera w kategorii niezawodności.

  Korzyści z wyboru serwerów Lenovo X6. Warto postawić na lidera w kategorii niezawodności.

  Według niezależnego badania, serwery Lenovo System x są najbardziej niezawodnymi serwerami x86 na rynku. Wykorzystanie odpornych na awarie cztero- i ośmiogniazdowych systemów X6 daje przedsiębiorstwom korzyści, jakich nie są w stanie zapewnić inne mniejsze maszyny. Pozwala także na skuteczną migrację ze starzejących się i zamkniętych na innowacje technologiczne serwerów RISC/Unix.

  czytaj więcej

 • Nowy sposób wykorzystania znanej luki w Androidzie: Użytkownicy HTC One, LG G3 i Samsung S5 szczególnie narażeni

  Nowy sposób wykorzystania znanej luki w Androidzie: Użytkownicy HTC One, LG G3 i Samsung S5 szczególnie narażeni

  Analitycy z firmy NorthBit zajmującej się cyberbezpieczeństwem, odkryli nowy sposób wykorzystania luki Stagefright w urządzeniach z systemem Android. Luka odkryta w sierpniu ubiegłego roku dotyczyła ponad 95% urządzeń z Androidem. Pozwalała atakującemu na przejęcie kontroli nad urządzeniem i kradzież danych na nim zapisanych. Specjaliści wykazali, że nowy typ exploita, nazwany Metaphor, potrafi w nowy sposób wykorzystać tę lukę, omijając napotkane systemy zabezpieczeń. Szczególnie narażeni na wykorzystanie tej luki są użytkownicy urządzeń HTC One, LG G3 i Samsung S5.

  czytaj więcej

 • Dwie najczęstsze przyczyny cyberataków na firmy

  Dwie najczęstsze przyczyny cyberataków na firmy

  – Według ekspertów z F-Secure większość firm pada ofiarą cyberataków z powodu niezaktualizowanego oprogramowania, które zawiera zidentyfikowane już wcześniej luki w zabezpieczeniach. Drugi najczęstszy powód to wykorzystanie przez cyberprzestępców socjotechniki takiej jak phishing, czyli wysyłanie do pracowników sfałszowanych wiadomości i podszywanie się pod osobę lub instytucję w celu wyłudzenia określonych informacji.

  czytaj więcej

 • Skandal wokół Kaspersky'ego narasta, a rosyjski antywirus nadal hula w polskiej administracji

  Skandal wokół Kaspersky'ego narasta, a rosyjski antywirus nadal hula w polskiej administracji

  Choć kontrowersje wokół Kaspersky’ego narastają, to na razie w Polsce nie została podjęta żadna decyzja w stosunku do administracji korzystającej z tego oprogramowania. Resort cyfryzacji zastrzega: „Obowiązujące prawo krajowe nakazuje stosowanie licencjonowanego oprogramowania, a złamanie przepisów jest penalizowane odpowiednimi przepisami prawa karnego. Jednocześnie nie można wykluczyć podmiotowo jakiegokolwiek producenta oprogramowania”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników