
Od narodzin Solidarności Kreml
dążył do tego, by rebelię w PRL
stłumili sami Polacy, tylko strasząc ich
militarną inwazją. Największym zaskoczeniem
dla Moskwy było to, że gen. Jaruzelski
zaczął o nią prosić
czytaj więcej

W deklaracji końcowej Rosja została wskazana jako zagrożenie. Na szczycie nie pojawił się jednak prezydent Ukrainy.
czytaj więcej

Prezydent Andrzej Duda na prośbę sekretarza generalnego NATO podjął się misji przekonania Turcji do wycofania sprzeciwu wobec aktualizacji planów obronnych Sojuszu dot. Polski i krajów bałtyckich; nie było mowy o żadnej wymianie - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
czytaj więcej
![Murdzek, Mazur, Niedużak i Nowicki wiceministrami w resorcie rozwoju [SYLWETKI]](https://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/4051000/4051039-polityka-145-107.jpg)
Ministerstwo Rozwoju ma czterech nowych wiceministrów: Wojciech Murdzek, Krzysztof Mazur, Marek Niedużak i Robert Nowicki otrzymali w czwartek powołania na stanowiska - poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe resortu rozwoju.
czytaj więcej

W ostatnich latach PRL działania polskiego i amerykańskiego wywiadu przypominały grę w szachy, gdzie każdy ruch miał znaczenie.
czytaj więcej

"Została przechwycona
transmisja nieznanej radiostacji na terenie Finlandii” – poinformowało
słuchaczy przed południem 30 listopada 1939 r. Radio Moskwa. Wedle
doniesień rozgłośni fińscy komuniści powiadamiali świat, że powołali
„demokratyczny rząd Finlandii z Otto Wille Kuusinenem na czele”.
czytaj więcej

Prawie co czwarty Polak rezygnuje z walki o swoje prawa. Tłumaczymy się
brakiem chęci, obawą przed kosztami i nieznajomością przysługujących nam
praw. Wiążą się z tym straty finansowe, których wysokość można porównać
z równowartością średniego krajowego wynagrodzenia. Jakie sytuacje
prawne przysparzają naszym rodakom największych problemów?
czytaj więcej

Spektakl „Staff only” w reżyserii Katarzyny Kalwat, pokazany przez Biennale Warszawa, otrzymał nagrodę główną 6. Festiwalu Nowego Teatru – 58. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych. Impreza zakończyła się w czwartek późnym wieczorem.
czytaj więcej

Olga Tokarczuk przypomniała w piątek w Sztokholmie, że po otrzymaniu wiadomości o przyznaniu jej literackiego Nobla, zaapelowała do czytelników, by w wyborach parlamentarnych głosowali za demokracją, przeciw autorytaryzmowi. Mój apel mógł wpłynąć troszeczkę na wynik wyborów - mówiła noblistka.
czytaj więcej

Temat wypowiedzi noblisty na temat wojny w b. Jugosławii zdominował piątkową konferencję prasową laureata literackiego Nobla Petera Handkego w Sztokholmie. Nie mam zdania na temat wojny w Jugosławii. Nie mam opinii. Lubię literaturę, a nie opinie - mówił austriacki dramaturg.
czytaj więcej
![Wojsko jest narzędziem w rękach polityków. Nie odwrotnie [WYWIAD]](https://g5.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/1468000/1468227-.jpg)
Powinniśmy się przygotowywać do wojny, która nas czeka. A nie tej, która już była. Mimo wielu wysiłków kolejnych ekip dalej patrzymy w przeszłość.
czytaj więcej

Szef BBN Paweł Soloch ocenia przebieg i skutki spotkania przywódców NATO w Londynie
czytaj więcej
![Czaputowicz: Na szczycie NATO podjęto decyzje zgodnie z naszymi oczekiwaniami [WYWIAD]](https://g9.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/3822000/3822181-jacek-czaputowicz-145-107.jpg)
Szczyt NATO w Londynie okazał się bardzo udany, a decyzje zostały podjęte zgodnie z naszymi oczekiwaniami - ocenił w rozmowie z PAP szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jak podkreślił w kwestii NATO i relacji z Rosją to Polska, a nie Francja jest w większości.
czytaj więcej

Uniwersytet Śląski w Katowicach został uhonorowany nagrodą Global Leadership Award przyznaną przez sieć prawniczą Climate Law and Governance Initiative w uznaniu za znakomitą organizację globalnej konferencji prawniczej Climate Law and Governance Day 2018.
czytaj więcej

Po brexicie 80 proc. wydatków na obronność NATO będzie pochodziła z krajów spoza Unii Europejskiej, dlatego nie może ona zastąpić Sojuszu Północnoatlantyckiego w obronie Europy - mówił w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami szef NATO Jens Stoltenberg.
czytaj więcej

W Brukseli ministrowie odpowiedzialni za sprawy zdrowia dyskutowali o problemach związanych z dostępem do leków w UE. Wskazywali, że potrzebna jest unijna strategia walki z problemem i zachęty, które sprawią, że produkcja leków będzie wracać do Unii.
czytaj więcej

Dotychczasowa dyrektor generalna w resorcie nauki Anna Budzanowska została we wtorek powołana na stanowisko podsekretarza stanu w tym resorcie - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). Nowa wiceminister przewodniczy pracom zespołu ds. wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.
czytaj więcej

Indeksy na nowojorskich giełdach zakończyły wtorkową sesję niewielkimi spadkami. Inwestorzy rozważają, czy USA podniosą w niedzielę cła na chińskie towary, rynki czekają też na decyzję największych banków centralnych w sprawie stóp procentowych.
czytaj więcej

Od wyniku dzisiejszych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii zależą dalsze losy rozwodu z Unią Europejską.
czytaj więcej

Premier Mateusz Morawiecki powołał Janusza Kowalskiego i Zbigniewa Gryglasa na stanowiska wiceministrów w resorcie aktywów państwowych - poinformował w czwartek resort. Kowalski został także pełnomocnikiem rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa.
czytaj więcej
- zobacz więcej wyników