sąsiedztwie ulicy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sąsiedztwie ulicy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sąsiedztwie ulicy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Maya Paczesny: Uchodźcy w Niemczech to biznes. Moja historia nie pasowała do tezy Ewy Wanat

  Maya Paczesny: Uchodźcy w Niemczech to biznes. Moja historia nie pasowała do tezy Ewy Wanat

  Maya Paczesny: Rozumiem, że nasza historia nie pasowała do tezy Ewy Wanat i „Tygodnika Powszechnego”, że Niemcy to otwarte społeczeństwo, przyjmujące z otwartymi rękami innych, nie tylko uchodźców.

  czytaj więcej

 • Turcja: Liczba zabitych w zamachach w Stambule wzrosła do 29, rannych do 166

  Turcja: Liczba zabitych w zamachach w Stambule wzrosła do 29, rannych do 166

  Co najmniej 13 osób zginęło w sobotę na skutek wybuchu samochodu pułapki niedaleko stadionu piłkarskiego w Stambule dwie godziny po meczu - podały tureckie siły bezpieczeństwa. Wcześniej informowano, że co najmniej 20 osób, w tym wielu policjantów zostało rannych.

  czytaj więcej

 • Kuzimski: Kukliński - generałem, Jaruzelski i Kiszczak - szeregowcami

  Kuzimski: Kukliński - generałem, Jaruzelski i Kiszczak - szeregowcami

  Zbrodnia Grudniowa jest ciągle nieosądzona i nierozliczona; choć ocena moralna jest jednoznaczna, to nigdy nie doszło do skazania winnych - powiedział podczas obchodów wydarzeń Grudnia 70 Roman Kuzimski. "Domagamy się normalności: Kukliński - generałem, Jaruzelski i Kiszczak - szeregowcami" - mówił.

  czytaj więcej

 • Jaki: Opole strategicznym miastem w programie Mieszkanie plus

  Jaki: Opole strategicznym miastem w programie Mieszkanie plus

  W ramach programu Mieszkanie plus w Opolu zostanie wybudowane ok. czterystu mieszkań - poinformował w czwartek w opolskim ratuszu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Wcześniej miasto Opole podpisało z BGK list intencyjny w sprawie udziału gminy w tym programie.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Baca-Pogorzelska: Wojna z Francuzami na noże i widelce

  Baca-Pogorzelska: Wojna z Francuzami na noże i widelce

  Jeden z wersów naszego hymnu mówi, że „dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy”. Ostatnio do serca wzięło sobie te słowa Ministerstwo Energii przy okazji sprzedaży aktywów energetycznych w Polsce przez francuskie koncerny Engie i EDF.

  czytaj więcej

 • Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Według szacunków Narodowego Banku Polskiego dwa na trzy nowe mieszkania kupujemy bez proszenia o kredyt. Co za tym idzie, przybywa klientów, którzy nie chcą, aby bank im pożyczał ani oszczędzał ich pieniądze. Bo żeby dobrze zarobić i dużo odłożyć, trzeba najpierw mądrze wydać

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Politycy dla WOŚP: Spinki do koszuli od Andrzeja Dudy czy dzień z Donaldem Tuskiem

  Politycy dla WOŚP: Spinki do koszuli od Andrzeja Dudy czy dzień z Donaldem Tuskiem

  Spinki do koszuli od prezydenta Andrzeja Dudy, dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli czy spacer z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem - to można w tym roku wylicytować w ramach aukcji towarzyszących 25. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  czytaj więcej

 • Dobre czasy dla chińskiego kapitału powoli się kończą

  Dobre czasy dla chińskiego kapitału powoli się kończą

  Nowy Wielki Mur jest niewidzialny. Świat buduje go w coraz większym pośpiechu, by zapobiec inwazji inwestorów z Państwa Środka. Chińczyków zaczynają się bać nawet najbiedniejsze państwa, te same, które dekadę temu witały ich z otwartymi ramionami.

  czytaj więcej

 • Ažubalis: Polacy na Litwie mają się dobrze

  Ažubalis: Polacy na Litwie mają się dobrze

  Litwini i Polacy pamiętają, jak w okresie międzywojennym nasz konflikt stał się pętlą na szyi obu narodów. Wówczas zewnętrzne siły dokładały wszelkich starań, by pozostał on nierozwiązany, a i sam antagonizm miał złożony i zdradliwy charakter. Dziś stosunki między Litwą i Polską znów utknęły w martwym punkcie, choć powody ku temu są znacznie mniej namacalne. Są to kwestie praw społeczności polskiej na Litwie, które stały się przedmiotem stosunków dwustronnych i zepchnęły na margines kwestie geopolityczne. Podobnie jak kiedyś dziś również można śmiało twierdzić, że ten nowy spór został wywołany przez trzecią siłę. Nie mniejsze znaczenie mają ambicje i różne oceny historyczne. Mimo to, by nie powtarzać błędów z przeszłości, musimy opuścić ten zaklęty krąg. Możemy to zrobić dopiero po adekwatnej ocenie zaistniałej sytuacji i zainicjowaniu etapu wzajemnego wysłuchania.

  czytaj więcej

 • Wojciechowski: Państwo zawsze przodem

  Wojciechowski: Państwo zawsze przodem

  Wypadek drogowy Beaty Szydło to istotny powód do niepokoju nie tylko z powodu troski o stan zdrowia pani premier, ale też o kondycję naszego społeczeństwa. Pędząca na sygnale kolumna samochodów z szefową rządu zatrzymywała sąsiednie auta, korzystając z przywileju pierwszeństwa, jaki przysługuje pojazdom wiozącym najważniejsze osoby w państwie, co nie spotkało się z powszechnym zrozumieniem.

  czytaj więcej

 • Martwe płody szokują w Chojnicach. Usunięcie bulwersującego billboardu nie jest łatwe

  Martwe płody szokują w Chojnicach. Usunięcie bulwersującego billboardu nie jest łatwe

  PROBLEM: Wkrótce Chojnice mogą kojarzyć się wszystkim z krucjatą antyaborcyjną. A to za sprawą kontrowersyjnych billboardów z martwymi płodami tuż przy ruchliwej trasie wojewódzkiej. Ustawione są jednak na prywatnej działce, poza pasem drogowym. Zdaniem włodarzy miasta i powiatu to wiąże ręce samorządowi. I choć reklamy są w odbiorze drastyczne dla mieszkańców i rozpraszają kierowców, to nie ma podstaw prawnych do ich usunięcia. Prawnicy twierdzą, że zadanie faktycznie jest trudne, ale posłużyć się można różnymi przepisami – poczynając od prawa budowlanego, przez ustawę o drogach publicznych, po zgłoszenie do prokuratury i... regulacje o immisjach. Kłopotów przysporzyć może natomiast próba skorzystania z ustawy krajobrazowej. Opisywana przez nas sytuacja to tylko punkt wyjścia do rozważań na temat tego, jak samorządy mogą walczyć z banerami o kontrowersyjnych treściach oraz reklamą audiowizualną, która umieszczona przy drogach często rozprasza kierowców animacją świetlną.

  czytaj więcej

 • Nowy projekt ustawy. Sklepy monopolowe mogą być bliżej szkół i kościołów

  Nowy projekt ustawy. Sklepy monopolowe mogą być bliżej szkół i kościołów

  Projekt ustawy o wychowaniu w trzeźwości pozwala na otwieranie sklepów monopolowych w bliskim sąsiedztwie szkół, przedszkoli i kościołów.

  czytaj więcej

 • Salon Samochodowy Genewa 2017: Panie ministrze, zapraszamy na ziemię

  Salon Samochodowy Genewa 2017: Panie ministrze, zapraszamy na ziemię

  Ruszyły przygotowania do budowy polskiego samochodu elektrycznego – Remember Patriot. Będzie tak dobry, że na salonie motoryzacyjnym w Genewie dostanie stoisko gdzieś między szatnią a schowkiem na miotły.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników