samochodem wózek

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu samochodem wózek. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące samochodem wózek.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Warszawa bez prywatnego ruchu samochodowego? W Polsce trwa wojna o drogi

  Warszawa bez prywatnego ruchu samochodowego? W Polsce trwa wojna o drogi

  Warszawa jak Helsinki – bez prywatnego ruchu samochodowego? Na razie nam to nie grozi. Jednak w kolejnych miastach piesi wyrywają ulice zmotoryzowanym.

  czytaj więcej

 • Europociąg do punktualności: Zwrot ceny biletu za spóźniony pociąg

  Europociąg do punktualności: Zwrot ceny biletu za spóźniony pociąg

  Pasażerowie, których podróż koleją opóźniła się o ponad 2 godziny, otrzymają pełen zwrot ceny biletu – takie rozwiązanie proponują europosłowie. Mogłoby ono kosztować PKP nawet 200 mln zł rocznie.

  czytaj więcej

 • Świadomie wybierajmy polskie

  Świadomie wybierajmy polskie

  WYBIERAM POLSKIE | O idei patriotyzmu gospodarczego, wsparciu dla polskich firm, a także dialogu z uczelniami rozmawiamy z Łukaszem Buszem, właścicielem firmy HUTA SZKŁA „GLOSS” Glonek-Busz Spółka Jawna z Ponieca.

  czytaj więcej

 • "Za ograniczenie adopcji zagranicznych rządzący powinni smażyć się w piekle"

  "Za ograniczenie adopcji zagranicznych rządzący powinni smażyć się w piekle"

  Kiedy dorośli adoptują dziecko, czują, że zrobili coś bardzo dobrego. I tak jest. Ale nie należy w zamian niczego oczekiwać. Niczego więcej, niż oczekiwalibyśmy od rodzonych dzieci. Poza tym, że są. To my powinniśmy być im wdzięczni, że dzięki nim mogliśmy stać się rodzicami

  czytaj więcej

 • Pędź i odpoczywaj. Oto samochody, które przynoszą wytchnienie

  Pędź i odpoczywaj. Oto samochody, które przynoszą wytchnienie

  To był pracowity rok. Dlatego najbardziej doceniłem w nim samochody, które dają wytchnienie. Pozwalają zrelaksować się nawet wtedy, gdy siedzi się za ich kierownicą.

  czytaj więcej

 • Dystrybucja selektywna nie zawsze dozwolona

  Dystrybucja selektywna nie zawsze dozwolona

  Nakładanie przez producentów ograniczeń na dystrybutorów w zakresie możliwości sprzedaży i reklamowania towaru może słono kosztować. Przekonała się o tym firma Guess, na którą – o czym informowaliśmy w poprzednim numerze tygodnika Firma i Prawo – Komisja Europejska nałożyła karę w wysokości prawie 40 mln euro. Tak więc producenci, którzy wprowadzili dystrybucję selektywną, powinni bardzo dokładnie przemyśleć swoje modele działania i w razie potrzeby je przebudować. Bo chociaż dystrybucja selektywna nie jest zakazana, to podmioty ją stosujące nie mogą łamać przy tym przepisów prawa konkurencji. A jak tego uniknąć, pokazują m.in. omawiane wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Marzena Dębska o swoim mężu: Był obrońcą życia. To on tak naprawdę był pro life

  Marzena Dębska o swoim mężu: Był obrońcą życia. To on tak naprawdę był pro life

  Dopiero teraz, po śmierci prof. Romualda Dębskiego, dowiaduję się o rzeczach, które zrobił dla innych ludzi. O tym, w jakiej sytuacji uratował życie pacjentki czy dziecka. Na każdym kroku spotykam się z opowieściami, ludzie chcą mówić, że dzięki niemu żyją, że dzięki niemu są rodzicami, a ich dzieci z nimi są - mówi Marzena Dębska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Jakie świadczenia dla niepełnosprawnych i ich opiekunów w 2019 roku

  Jakie świadczenia dla niepełnosprawnych i ich opiekunów w 2019 roku

  Wśród świadczeń, na które mogą liczyć dzieci i osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny i opiekunowie, należy wymienić m.in. dodatek do świadczenia rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka, zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy, świadczenie pielęgnacyjne, rentę socjalną, dofinansowanie udziału w turnusie rehabilitacyjnym oraz dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego i środków pomocniczych.

  czytaj więcej

 • Bąk: Chodź porsche, pogrzeszymy trochę [Porsche Macan S]

  Bąk: Chodź porsche, pogrzeszymy trochę [Porsche Macan S]

  Kilka dni temu jakaś tam komisja w Parlamencie Europejskim zdecydowała, że od 2020 r. wszystkie nowe samochody mają być seryjnie wyposażone w system ostrzegania przed zmianą pasa ruchu, monitorowania zmęczenia kierowcy, czarną skrzynkę, czujniki ciśnienia w oponach i ogranicznik prędkości. Wszystkich oczywiście zainteresował wyłącznie ten ostatni – ogranicznik. 

  czytaj więcej

 • Rząd przywraca połączenia PKS: Na lokalne drogi wyjadą stare graty

  Rząd przywraca połączenia PKS: Na lokalne drogi wyjadą stare graty

  Nawet jeśli gminie uda się uruchomić nową linię, to będzie ją obsługiwał trujący powietrze bus, z którego nie skorzysta osoba na wózku inwalidzkim – ostrzegają eksperci.

  czytaj więcej

 • Inteligentne miasta to nasza przyszłość: Widać to najlepiej przy transporcie

  Inteligentne miasta to nasza przyszłość: Widać to najlepiej przy transporcie

  Dynamiczny rozwój nowych technologii ma niebagatelny wpływ na nasze miasta. Te stają się coraz bardziej smart, wyprzedzając wprowadzanymi rozwiązaniami regulacje prawne.

  czytaj więcej

 • Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach? A niech mnie Hyundai kopnie [FELIETON]

  Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach? A niech mnie Hyundai kopnie [FELIETON]

  Trzy lata temu premier Mateusz Morawiecki obiecał, że w 2025 r. po polskich drogach będzie jeździł milion samochodów elektrycznych. Żeby ten ambitny cel osiągnąć, to koncerny muszą sprzedać, a klienci kupić jeszcze jedyne 999 127 aut. Pestka! Bo lada chwila będziemy mieli własny pojazd na prąd. Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądał, kto go zbuduje i czy będzie miał cztery koła, ale już wiadomo, czego oczekują Polacy.

  czytaj więcej

 • 911 powodów, by (nie) napić się wina

  911 powodów, by (nie) napić się wina

  Mój poranny dojazd do pracy trwa średnio 32 minuty i 15 sekund. Rytualnie wypijam w tym czasie kawę, wypalam dwa papierosy i słucham Volbeata, ewentualnie jakichś innych ostrzejszych kapel, które pobudzają mnie do życia. Tak, wiem, że 10-kilometrowa przebieżka w leginsach oraz koktajl z jarmużu i kalarepy byłyby lepszym i zdrowszym rozwiązaniem. Problem polega na tym, że ja ani nie lubię biegać, ani nie wezmę do ust niczego, co konsystencją i zapachem przypomina to, co się ulało niemowlęciu. Za to bardzo lubię fajki, kawę i Volbeata.

  czytaj więcej

 • Oczami dzieci – od dinozaurów do kosmosu

  Oczami dzieci – od dinozaurów do kosmosu

  Skąd wzięła się miedź? Jak się ją pozyskuje? Do czego służy? Jak będziemy ją zdobywać w przyszłości? Nad tym debatowała w siedzibie zarządu KGHM Polska Miedź grupka dzieci z lubińskich podstawówek. Na ich dociekliwe pytania odpowiadał Wojciech Kaczmarek, główny inżynier geolog firmy.

  czytaj więcej

 • Internet Rzeczy urządzi nam życie. Ale bez zmian prawa i mentalności się nie obejdzie

  Internet Rzeczy urządzi nam życie. Ale bez zmian prawa i mentalności się nie obejdzie

  Ministerstwo Cyfryzacji nie ma wątpliwości, że technologia internetu rzeczy (IoT) może stać się motorem napędowym polskiej gospodarki oraz miast. Jednak, by móc skorzystać z jej dobrodziejstw, potrzebne są zmiany nie tylko prawne, lecz także organizacyjne, a nawet instytucjonalne. Resort już wziął się do pracy.

  czytaj więcej

 • Nie byliśmy działaczami walczącymi pod tęczowymi flagami na ulicach ani bywalcami gejowskich klubów [WYWIAD]

  Nie byliśmy działaczami walczącymi pod tęczowymi flagami na ulicach ani bywalcami gejowskich klubów [WYWIAD]

  - Ja wiem, że to, co powiem, nie spodoba się niektórym. Ale w moim małomiasteczkowym środowisku nigdy nam nikt złego słowa nie powiedział, nie spojrzał krzywo. Może dlatego, że nie mieliśmy potrzeby błyszczenia na scenie, nie chodziliśmy do telewizji śniadaniowych - mówi Sławomir Ślubowski dziennikarz (pracował m.in. w „Sztandarze Młodych”, „Super Expressie”, „Dzienniku”), współautor przewodnika po Warszawie, obecnie pracownik MZK w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Monitoring wizyjny: Nowe unijne wytyczne nie zawsze zgodne z polskimi

  Monitoring wizyjny: Nowe unijne wytyczne nie zawsze zgodne z polskimi

  Europejska Rada Ochrony Danych, inaczej niż nasz organ, zezwala np. na stosowanie atrap kamer. Przechowywanie nagrań bez specjalnego uzasadnienia możliwe jest jej zdaniem przez zaledwie kilka dni, a nie, jak dopuszcza nasze UODO, nawet przez trzy miesiące.

  czytaj więcej

 • Bez pomocy samorządów trudno będzie skończyć z marnowaniem żywności

  Bez pomocy samorządów trudno będzie skończyć z marnowaniem żywności

  Organizacje zaangażowane w walkę z ubóstwem i niedożywieniem będą nadal wystawione na ciężką próbę. I to mimo że ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, która miała je wspomóc, czeka już tylko na publikację. Obowiązki nałożono bowiem w niej jedynie na sprzedawców. O samorządach nawet nie wspomniano. A bez ich pomocy nie da się należycie prowadzić dystrybucji dobrego jeszcze jedzenia do potrzebujących.

  czytaj więcej

 • Prowadzisz dziecko za rękę po chodniku? Popełniasz wykroczenie i grozi ci mandat

  Prowadzisz dziecko za rękę po chodniku? Popełniasz wykroczenie i grozi ci mandat

  Zakaz przebywania na drodze dziecka poniżej siódmego roku życia jest tak skonstruowany, że rodzic popełnia wykroczenie, nawet gdy prowadzi je chodnikiem za rękę, wiezie autem lub jedzie z nim tramwajem – zwraca uwagę Sąd Rejonowy w Sokółce i kieruje pytanie do Trybunału Konstytucyjnego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników