SALUS

Salus – rzymskie uosobienie (personifikacja) zdrowia i bezpieczeństwa.


 • Żywność z Polski nie podoba się Rosji

  Żywność z Polski nie podoba się Rosji

  Branża mięsna już zaczęła liczyć straty z tytułu ograniczonego eksportu za naszą wschodnią granicę. Producenci owoców oraz nabiału powoli się na nie szykują. Wszyscy szukają nowych rynków zbytu.

  czytaj więcej

 • Wyrok w sprawie więzień CIA wyrządził Polsce wiele szkód

  Wyrok w sprawie więzień CIA wyrządził Polsce wiele szkód

  24 lipca Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał odpowiedzialność Polski za zorganizowanie tajnych więzień CIA, gdzie miały być naruszane prawa człowieka domniemanych terrorystów. Trybunał przyznał obu skarżącym po 100 tys. euro zadośćuczynienia i dodatkowo 30 tys. euro zwrotu kosztów procesu.

  czytaj więcej

 • Ustawodawca udziela lekcji moralności

  Ustawodawca udziela lekcji moralności

  Wywód marszałka Sejmu w odpowiedzi na wniosek Naczelnej Rady Lekarskiej o uznanie przepisów dotyczących klauzuli sumienia za niekonstytucyjne opiera się na prymitywnym schemacie: regulacja jest przydatna, bo jest, a jest, bo jest przydatna

  czytaj więcej

 • Insygnia ŚDM nad Morskim Okiem w Tatrach

  Insygnia ŚDM nad Morskim Okiem w Tatrach

  Insygnia Światowych Dni Młodzieży zostały zaniesione w niedzielę nad Morskie Oko w Tatrach, w miejsce gdzie w 1997 r. modlił się św. Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki do Polski. Insygnia ŚDM to ikona Matki Bożej Wybawicielki Lud Rzymskiego i Krzyż Roku Świętego.

  czytaj więcej

 • Perły samorządu 2017: Gminy wiejskie - najlepsze strony www

  Perły samorządu 2017: Gminy wiejskie - najlepsze strony www

  Na tle sąsiednich gmin w woj. świętokrzyskim niewielki Strawczyn jawi się jako prawdziwie zielona, ekologiczna elektrownia zasilana energią słoneczną.

  czytaj więcej

 • Figielki konstytucyjne (wersja 2.0)

  Figielki konstytucyjne (wersja 2.0)

  Solą w oku sanatorów był Sąd Najwyższy . Problem ten udało się rozwiązać przez przyjęcie w roku 1929 nowego prawa o sądach powszechnych. Mimo sprzeciwu komisji pracującej nad projektem, w ostatniej chwili przemycono do ustawy przepisy zdecydowanie zwiększające uprawnienia ministra sprawiedliwości wobec sędziów

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników