sądowej syna

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sądowej syna. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sądowej syna.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Uprowadzenie Fabiana: Ojciec może być skazany nawet na 10 lat

  Uprowadzenie Fabiana: Ojciec może być skazany nawet na 10 lat

  Nawet na 10 lat może trafić do więzienia ojciec, podejrzany o uprowadzenie syna. Radomska prokuratura zmieniła kwalifikację czynu. Surowa kara wynika z tego, że ojciec 3-letniego Fabiana przetrzymywał dziecko dłużej niż siedem dni.

  czytaj więcej

 • Trzy miesiące aresztu dla ojca podejrzanego o uprowadzenie syna

  Trzy miesiące aresztu dla ojca podejrzanego o uprowadzenie syna

  Taką decyzję podjął radomski sąd. O przedłużenie izolacji mężczyzny, któremu grozi do 10 lat więzienia, wnioskowała prokuratura.

  czytaj więcej

 • Ważne zmiany w świadczeniach dla dzieci: Tysiąc złotych bez kryterium dochodowego

  Ważne zmiany w świadczeniach dla dzieci: Tysiąc złotych bez kryterium dochodowego

  Wsparcie dla nieubezpieczonej matki po urodzeniu dziecka wyniesie 1 tys. zł miesięcznie, a okres jego otrzymywania będzie dłuższy, jeśli na świat przyjdą wieloraczki. W określonych sytuacjach prawo do pomocy finansowej będzie miał także ojciec.

  czytaj więcej

 • Obowiązek alimentacyjny automatycznie nie wygaśnie

  Obowiązek alimentacyjny automatycznie nie wygaśnie

  Czytelniczka ubolewa, że jej mąż płaci wysokie alimenty na syna z pierwszego małżeństwa, mimo że on ukończył już osiemnaście lat, więc mógłby się usamodzielnić i zapracować na swoje utrzymanie, a nawet zarabiać więcej niż ojciec. Matka chłopca nie żyje, więc jest jedynym spadkobiercą dziadków, jej rodziców, którzy wychowują go i planują przepisać na niego cały swój dosyć duży majątek. Zdaniem czytelniczki syn mógłby już teraz utrzymywać się z ich majątku, bo wysokie alimenty stanowią duży uszczerbek finansowy dla drugiej rodziny jego ojca. Czy w tej sytuacji ojciec może sam zaprzestać płacenia alimentów, nie czekając na wyrok sądu o zwolnieniu go z tego obowiązku – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • 500 złotych na dziecko: Najczęściej zadawane pytania

  500 złotych na dziecko: Najczęściej zadawane pytania

  Wniosek o świadczenie będzie można składać od momentu uruchomienia programu, czyli od kwietnia 2016 r. w gminie, w której mieszkamy. Jeśli wniosek złożymy do końca czerwca 2016 r. – otrzymamy świadczenie z wyrównaniem od kwietnia. Urząd będzie miał trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę świadczenia

  czytaj więcej

 • Gdańsk: Podpalił 21 samochodów " z rozpaczy". Dostał ponad 4 lata więzienia

  Gdańsk: Podpalił 21 samochodów " z rozpaczy". Dostał ponad 4 lata więzienia

  Na karę 4 lat i 4 miesięcy więzienia Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe skazał w czwartek 35-letniego Marcina W., który w 2014 r. podpalił i zniszczył w Gdańsku 21 samochodów. Straty właścicieli aut wyniosły ponad pół miliona złotych.

  czytaj więcej

 • Opuszczenie lokalu to zwrot kluczy, nie wyprowadzka

  Opuszczenie lokalu to zwrot kluczy, nie wyprowadzka

  Właścicielowi należy się odszkodowanie za bezumowne korzystanie z mieszkania. Fakt, że lokator wyjechał nie oznacza końca relacji - uznał Sąd Rejonowy dla Łodzi - Widzewa.

  czytaj więcej

 • Coraz większe pieniądze dla poszkodowanych pacjentów

  Coraz większe pieniądze dla poszkodowanych pacjentów

  Liczba spraw o rekompensaty w ostatnich latach stoi w miejscu. Rośnie za to wyraźnie wysokość odszkodowań i zadośćuczynień zasądzanych przez sądy na rzecz poszkodowanych pacjentów. Warszawski Sąd Apelacyjny przyznał niepełnosprawnemu dziecku, które w wyniku błędów medycznych nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie odwraca się na boki, nie mówi i jest karmione sondą 1,2 mln zł zadośćuczynienia, odszkodowania i rentę oraz 400 tys. zł dla matki i 300 tys. zł dla ojca dziecka.

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa z 30 czerwca 2016

  Poradnia ubezpieczeniowa z 30 czerwca 2016

  ● Czy ZUS może odmówić umorzenia należności, uznając postępowanie za bezprzedmiotowe● W jaki sposób nabycie prawa do renty wpłynie na możliwość pobierania nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego  ● Kiedy brak dokumentacji wypadkowej nie pozbawi świadczeń rodziny poszkodowanego ● Dlaczego ubezpieczony nie musi w odwołaniu obliczać prawidłowej wysokości emerytury  ● Do kogo należy złożyć wniosek o wstrzymanie egzekucji zaległych składek

  czytaj więcej

 • Podlaskie: 25 lat więzienia za podpalenie żony. Obrońca złożył apelację

  Podlaskie: 25 lat więzienia za podpalenie żony. Obrońca złożył apelację

  Zamiar bezpośredni czy ewentualny - tę kwestię będzie rozstrzygał sąd odwoławczy w procesie mieszkańca okolic Białegostoku, oskarżonego o zabójstwo żony. Kobieta została oblana benzyną i podpalona. Sąd pierwszej instancji skazał jej męża na 25 lat więzienia.

  czytaj więcej

 • Tylko sąd może skierować nastolatka do ośrodka wychowawczego

  Tylko sąd może skierować nastolatka do ośrodka wychowawczego

  Jestem matką zbuntowanego nastolatka. Z powodu wagarów nie przeszedł do następnej klasy. Późno wraca do domu, nie słucha ani mnie, ani ojczyma. Grozi, że jak się usamodzielni, „to nam pokaże”, a już teraz jest agresywny wobec nas – pisze pani Aniela. – Czy możemy umieścić syna w placówce wychowawczej – zastanawia się matka

  czytaj więcej

 • Rodzice zamordowanego chłopca chcą zadośćuczynienia za niestaranną pracę sądu

  Rodzice zamordowanego chłopca chcą zadośćuczynienia za niestaranną pracę sądu

  250 tys. zł zadośćuczynienia za „krzywdy psychiczne” żądają do Skarbu Państwa rodzice zamordowanego w 2002 r. w Lisewie Malborskim (Pomorskie) 10-latka. Ich zdaniem niestaranna praca sądu sprawiła, że narażono ich na udział w dwóch procesach dot. zabicia syna.

  czytaj więcej

 • Andrzej Szpilman: Hołota przyzwyczaiła się, że Żyd to ktoś gorszy, kim można bezkarnie pomiatać

  Andrzej Szpilman: Hołota przyzwyczaiła się, że Żyd to ktoś gorszy, kim można bezkarnie pomiatać

  - To, że Polska była świadkiem mordu na Żydach, rodzi szczególne zobowiązania. Dam taki przykład: gdyby w pani kuchni jakieś dziecko bardzo się poparzyło, może z powodu pani nieuwagi, to następnym razem bardzo by pani się starała, uważała, żeby nie doszło ponownie do nieszczęścia. Niestety, w Polsce fakt, że na jej terenie zostały wymordowane trzy miliony polskich obywateli pochodzenia żydowskiego, nie skłania niektórych do uwagi ani do współczucia - mówi Andrzej Szpilman.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników