rynek opon

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rynek opon. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rynek opon.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Top Employers Polska 2013

  Top Employers Polska 2013

  W czwartej edycji projektu Top Employers Polska certyfikat otrzymało 29 firm spośród 30, które wzięły udział w badaniu.

  czytaj więcej

 • Szczepienie przeciwko pneumokokom będzie refundowane? Zadecydują koszty

  Szczepienie przeciwko pneumokokom będzie refundowane? Zadecydują koszty

  O tym, czy obowiązkowe refundowane szczepionki dla każdego dziecka wejdą w życie, zdecydują pieniądze. Wydatek byłby większy niż na wszystkie dotychczas fundowane przez budżet preparaty uodparniające.

  czytaj więcej

 • Cementownie zagospodarują śmieci. Energia z odpadów jest o połowę tańsza

  Cementownie zagospodarują śmieci. Energia z odpadów jest o połowę tańsza

  Już dziś paliwa alternatywne odpowiadają za połowę energii używanej przy produkcji klinkieru. To podwójny zysk – i dla zakładów przemysłowych, i dla środowiska. Pozyskiwana z odpadów jest o połowę tańsza niż ta z węgla.

  czytaj więcej

 • Europejski pat i groźne kichnięcie Chin mogą zachwiać światową gospodarką

  Europejski pat i groźne kichnięcie Chin mogą zachwiać światową gospodarką

  Wksiążce „Bikenomics” (Roweronomika) Elly Blue słusznie twierdzi, że rowery nie są tak prostymi mechanizmami, jak pozornie może się wydawać. Szczególnie że warto patrzeć nie tylko na rower, lecz także na osobę, która pedałuje, używając roweru do osiągnięcia swoich celów. Niezależnie, czy puszcza łańcuch, pęka opona, czy następuje kolizja uczestników wyścigu, gdy mamy kraksę, to koniec jest taki, że rowery wpadają na siebie, wywracając inne.

  czytaj więcej

 • Salony samochodowe nie powinny wyhamować

  Salony samochodowe nie powinny wyhamować

  Dealerzy są coraz bliżej korzystnego kompromisu w sprawie podatku handlowego.

  czytaj więcej

 • Jaki leasing? Operacyjny, finansowy czy konsumencki

  Jaki leasing? Operacyjny, finansowy czy konsumencki

  Dojrzałam już do tego, by kupić nowy samochód. Raczej nie wchodzi w grę zakup za gotówkę, myślałam o kredycie, ale najbardziej skłaniam się do leasingu, choć wydaje mi się to rozwiązanie nieco skomplikowane – pisze pani Anna. – Dodam, że prowadzę małą jednoosobową działalność gospodarczą i samochodu używałabym zarówno na potrzeby firmy, jak i prywatnie – rozważa różne możliwości czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Polacy najcześciej kupują skody. Fabia od lat najbardziej popularna

  Polacy najcześciej kupują skody. Fabia od lat najbardziej popularna

  Ceny nowych samochodów rosną wolniej niż nasze zarobki. Pomimo to własne auto z salonu to wciąż bardziej fanaberia niż standard. Czy prywatnie, czy do pracy, najchętniej kupujemy skody.

  czytaj więcej

 • Nowy Opel Astra z systemem OnStar: Idealny partner w firmie i w życiu

  Nowy Opel Astra z systemem OnStar: Idealny partner w firmie i w życiu

  Nowy Opel Astra to jakościowy skok Opla w klasie kompaktowej – tak promuje swoje auto producent. Nie inaczej jest z jego najnowszą wersją Sports Tourer. Ale dla przedsiębiorców jakość jest tak samo ważna jak oszczędność, funkcjonalność i nowoczesność zakupionego auta. Bez wątpienia nowa Astra łączy wszystkie te elementy oferując samochód kompletny. Dodatkowo jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy wysoko cenią sobie innowacje w motoryzacji.

  czytaj więcej

 • Rośnie zainteresowanie odpłatnymi szczepionkami

  Rośnie zainteresowanie odpłatnymi szczepionkami

  Po krztuścu i odrze przyszła kolej na ospę – na rynku coraz częściej brakuje preparatów ochronnych. Firmy nie nadążają z ich produkcją.

  czytaj więcej

 • Trwają protesty celników: Reorganizacja zniszczy i zlikwiduje Służbę Celną

  Trwają protesty celników: Reorganizacja zniszczy i zlikwiduje Służbę Celną

  Służba Celna w całym kraju protestuje przeciwko planom zmian w administracji skarbowej i utworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej – podał związek zawodowy Celnicy PL. Wszystkie obiekty Służby Celnej są oflagowane; w Wielkopolsce i w Opolu odbyły się pikiety.

  czytaj więcej

 • Komu zależy na ratowaniu polskich kopalń? Na pewno górnikom

  Komu zależy na ratowaniu polskich kopalń? Na pewno górnikom

  Co łączy kopalnie Silesia, Kazimierz-Juliusz i Brzeszcze? Każda znajduje się w innym regionie (Śląsk, Zagłębie, Małopolska), druga jest zamknięta, pierwsza prywatna, z trzeciej została połowa. Ale we wszystkich to tak naprawdę sami górnicy wywalczyli przedłużenie ich pracy.

  czytaj więcej

 • Kupujesz auto dla firmy? Sprawdź, jakich błędów nie popełnić

  Kupujesz auto dla firmy? Sprawdź, jakich błędów nie popełnić

  Kupując samochód prywatnie kierujemy się emocjami – kolor, marka, opinie znajomych i rodziny, przyzwyczajenia. Kupując samochód do firmy, powinniśmy kierować się chłodną kalkulacją i traktować go, jako generujące koszty, niezbędne narzędzie pracy. Wiedzą o tym duże firmy, które zatrudniają specjalistów zarządzających flotami. Warto brać z nich przykład.

  czytaj więcej

 • Bąk: Zaciągnąłbym go do łóżka

  Bąk: Zaciągnąłbym go do łóżka

  W środę gruchnęła wiadomość, że Apple pertraktuje zakup brytyjskiego McLarena. Według dziennika „Financial Times” amerykański koncern jest gotów wyłożyć 2 mld funtów, aby zyskać dostęp do technologii, która umożliwi mu zbudowanie własnego samochodu. I jestem pewien, że będzie to najgorszy samochód od czasów fiata multipli.

  czytaj więcej

 • CETA stworzy szansę dla nielicznych branż

  CETA stworzy szansę dla nielicznych branż

  Umowa CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement) budzi olbrzymie kontrowersje. Porozumienie ma znieść prawie wszystkie cła i bariery celne oraz zliberalizować handel między UE i Kanadą. Głośno jest o tym, że przysporzy polskim firmom więcej problemów niż korzyści. Zagrożeni są nie tylko rolnicy, o czym się powszechnie mówi, ale i producenci żywności, o czym mówi się mniej. Ulicami Berlina, Paryża i Brukseli przeszły już masowe protesty, sprzeciwiające się tej umowie, ale także porozumieniu TTIP (Transatlantyckiemu Partnerstwu w dziedzinie Handlu i Inwestycji) – negocjowanemu ze Stanami Zjednoczonymi. 15 października planowana jest demonstracja w Warszawie przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zdaniem ekspertów są jednak branże, które na umowie nie tylko nie stracą, ale wręcz może ona dać im wiatr w żagle. – Przyjęcie umowy handlowej z Kanadą może zrodzić olbrzymie kłopoty dla rolnictwa i firm spożywczych. Ale dla eksporterów np. części do maszyn, mebli, nowych technologii to gigantyczna szansa – uważają specjaliści. 

  czytaj więcej

 • Powstaną rządowe stacje diagnostyczne. Za spóźniony przegląd samochodu zapłacisz podwójnie

  Powstaną rządowe stacje diagnostyczne. Za spóźniony przegląd samochodu zapłacisz podwójnie

  Nawet 200 km do przejechania, by zdobyć stempel w dowodzie rejestracyjnym, i to za dwa razy wyższą cenę? Taki może być efekt nowych przepisów dla kierowców.

  czytaj więcej

 • Pracodawcy we mgle. Rząd nie rozpieszcza już przedsiębiorców

  Pracodawcy we mgle. Rząd nie rozpieszcza już przedsiębiorców

  Zaczyna brakować rąk do pracy, rząd wprowadza prosocjalne rozwiązania, związki zawodowe dyktują zmiany w prawie. A firmy w tej nowej rzeczywistości nie umieją się odnaleźć.

  czytaj więcej

 • Pracodawcy we mgle

  Pracodawcy we mgle

  Zaczyna brakować rąk do pracy, rząd wprowadza prosocjalne rozwiązania, związki zawodowe dyktują zmiany w prawie. A firmy w tej nowej rzeczywistości nie umieją się odnaleźć.

  czytaj więcej

 • CETA: Nie wszystkie branże stracą na traktacie z Kanadą?

  CETA: Nie wszystkie branże stracą na traktacie z Kanadą?

  Zielone światło dla CETA. Choć większość firm się jej obawia, zyskać mogą m.in. producenci kosmetyków, tytoniu, odzieży czy mebli.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników