rynek opon

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rynek opon. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rynek opon.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nowy Opel Astra z systemem OnStar: Idealny partner w firmie i w życiu

  Nowy Opel Astra z systemem OnStar: Idealny partner w firmie i w życiu

  Nowy Opel Astra to jakościowy skok Opla w klasie kompaktowej – tak promuje swoje auto producent. Nie inaczej jest z jego najnowszą wersją Sports Tourer. Ale dla przedsiębiorców jakość jest tak samo ważna jak oszczędność, funkcjonalność i nowoczesność zakupionego auta. Bez wątpienia nowa Astra łączy wszystkie te elementy oferując samochód kompletny. Dodatkowo jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy wysoko cenią sobie innowacje w motoryzacji.

  czytaj więcej

 • Komu zależy na ratowaniu polskich kopalń? Na pewno górnikom

  Komu zależy na ratowaniu polskich kopalń? Na pewno górnikom

  Co łączy kopalnie Silesia, Kazimierz-Juliusz i Brzeszcze? Każda znajduje się w innym regionie (Śląsk, Zagłębie, Małopolska), druga jest zamknięta, pierwsza prywatna, z trzeciej została połowa. Ale we wszystkich to tak naprawdę sami górnicy wywalczyli przedłużenie ich pracy.

  czytaj więcej

 • Kupujesz auto dla firmy? Sprawdź, jakich błędów nie popełnić

  Kupujesz auto dla firmy? Sprawdź, jakich błędów nie popełnić

  Kupując samochód prywatnie kierujemy się emocjami – kolor, marka, opinie znajomych i rodziny, przyzwyczajenia. Kupując samochód do firmy, powinniśmy kierować się chłodną kalkulacją i traktować go, jako generujące koszty, niezbędne narzędzie pracy. Wiedzą o tym duże firmy, które zatrudniają specjalistów zarządzających flotami. Warto brać z nich przykład.

  czytaj więcej

 • Bąk: Zaciągnąłbym go do łóżka

  Bąk: Zaciągnąłbym go do łóżka

  W środę gruchnęła wiadomość, że Apple pertraktuje zakup brytyjskiego McLarena. Według dziennika „Financial Times” amerykański koncern jest gotów wyłożyć 2 mld funtów, aby zyskać dostęp do technologii, która umożliwi mu zbudowanie własnego samochodu. I jestem pewien, że będzie to najgorszy samochód od czasów fiata multipli.

  czytaj więcej

 • CETA stworzy szansę dla nielicznych branż

  CETA stworzy szansę dla nielicznych branż

  Umowa CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement) budzi olbrzymie kontrowersje. Porozumienie ma znieść prawie wszystkie cła i bariery celne oraz zliberalizować handel między UE i Kanadą. Głośno jest o tym, że przysporzy polskim firmom więcej problemów niż korzyści. Zagrożeni są nie tylko rolnicy, o czym się powszechnie mówi, ale i producenci żywności, o czym mówi się mniej. Ulicami Berlina, Paryża i Brukseli przeszły już masowe protesty, sprzeciwiające się tej umowie, ale także porozumieniu TTIP (Transatlantyckiemu Partnerstwu w dziedzinie Handlu i Inwestycji) – negocjowanemu ze Stanami Zjednoczonymi. 15 października planowana jest demonstracja w Warszawie przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zdaniem ekspertów są jednak branże, które na umowie nie tylko nie stracą, ale wręcz może ona dać im wiatr w żagle. – Przyjęcie umowy handlowej z Kanadą może zrodzić olbrzymie kłopoty dla rolnictwa i firm spożywczych. Ale dla eksporterów np. części do maszyn, mebli, nowych technologii to gigantyczna szansa – uważają specjaliści. 

  czytaj więcej

 • Powstaną rządowe stacje diagnostyczne. Za spóźniony przegląd samochodu zapłacisz podwójnie

  Powstaną rządowe stacje diagnostyczne. Za spóźniony przegląd samochodu zapłacisz podwójnie

  Nawet 200 km do przejechania, by zdobyć stempel w dowodzie rejestracyjnym, i to za dwa razy wyższą cenę? Taki może być efekt nowych przepisów dla kierowców.

  czytaj więcej

 • Pracodawcy we mgle. Rząd nie rozpieszcza już przedsiębiorców

  Pracodawcy we mgle. Rząd nie rozpieszcza już przedsiębiorców

  Zaczyna brakować rąk do pracy, rząd wprowadza prosocjalne rozwiązania, związki zawodowe dyktują zmiany w prawie. A firmy w tej nowej rzeczywistości nie umieją się odnaleźć.

  czytaj więcej

 • Pracodawcy we mgle

  Pracodawcy we mgle

  Zaczyna brakować rąk do pracy, rząd wprowadza prosocjalne rozwiązania, związki zawodowe dyktują zmiany w prawie. A firmy w tej nowej rzeczywistości nie umieją się odnaleźć.

  czytaj więcej

 • CETA: Nie wszystkie branże stracą na traktacie z Kanadą?

  CETA: Nie wszystkie branże stracą na traktacie z Kanadą?

  Zielone światło dla CETA. Choć większość firm się jej obawia, zyskać mogą m.in. producenci kosmetyków, tytoniu, odzieży czy mebli.

  czytaj więcej

 • Rewolucja w kasach fiskalnych 2017: Kto musi je mieć po zmianie przepisów

  Rewolucja w kasach fiskalnych 2017: Kto musi je mieć po zmianie przepisów

  Sprzedający towary i świadczący usługi muszą wydawać paragony potwierdzające sprzedaż. Jeśli jednak nie przekroczy ona 20 tys. zł w ciągu roku, nie muszą instalować urządzenia. Od tej zasady są i będą w przyszłym roku wyjątki.

  czytaj więcej

 • Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V edycja „Chemical Industry Summit & Awards Gala” zwieńczona uroczystością Diamentów Polskiej Chemii. Tematami tegorocznego szczytu były m/in. konkurencyjność polskiej i europejskiej chemii, projekt zgazowania węgla, przemysł chemiczny w kontekście „planu Morawieckiego” i metody podniesienia innowacyjności rodzimych firm. Wśród laureatów Diamentów znalazły się spółki takie jak Grupa Azoty Puławy, Fluor czy BASF Polska.

  czytaj więcej

 • Miesiąc z autem elektrycznym. Czy to ma sens?

  Miesiąc z autem elektrycznym. Czy to ma sens?

  Przyznaję, że jeszcze kilka lat temu podśmiewałem się z samochodów elektrycznych. I to wcale nie pod nosem. Głośno z nich szydziłem, wypominając im brak charakteru, spartańskie wnętrza, osiągi wózka golfowego i ogólną brzydotę. Wydawało mi się, że będą miały równie świetlaną przyszłość co mała antylopa, która odłączyła się od stada i zabłądziła na sawannie. Mówiąc wprost, czekałem na ich rychłą śmierć. Ale ta nie nadeszła. Przeciwnie – auta na prąd zaczęły nabierać życia.

  czytaj więcej

 • Bąk: Kompromis? Przecież to on prowadzi do nieporozumień! [OPINIA]

  Bąk: Kompromis? Przecież to on prowadzi do nieporozumień! [OPINIA]

  Jednym z moich zainteresowań – poza nieustannym próbowaniem wprowadzenia tyłu dowolnego auta w poślizg – jest gotowanie. Niestety nie jestem w tym tak dobry, jak w zdzieraniu tylnych opon, w związku z czym żaden z producentów garnków, piekarników, noży, sztućców i desek do krojenia nie zaprasza mnie na prezentacje nowych modeli na Sardynię. A nawet nie pozwala mi ich testować we własnej kuchni. Muszę zatem kupować wszystko sam.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Koszty muru na granicy z Meksykiem, czyli komu najbardziej opłaca się protekcjonizm

  Koszty muru na granicy z Meksykiem, czyli komu najbardziej opłaca się protekcjonizm

  Kosztami budowy muru na granicy z Meksykiem Donald Trump zamierza obciążyć swojego południowego sąsiada, ale w praktyce zapłacimy wszyscy.

  czytaj więcej

 • Polskie przepisy podatkowe mogą być niezgodne z unijnymi

  Polskie przepisy podatkowe mogą być niezgodne z unijnymi

  Fiskus nie może uzależniać prawa do stosowania stawki 0 proc. od tego, czy kontrahent jest zarejestrowany jako podatnik VAT-UE.

  czytaj więcej

 • Bąk: Ludzie z BMW zbudowali świetne audi

  Bąk: Ludzie z BMW zbudowali świetne audi

  Od jakiegoś czasu nie oglądamy z żoną tradycyjnej telewizji, za to korzystamy z serwisów oferujących wideo na żądanie. Ale zanim zdecydujemy się odpalić jakiś film czy serial, najpierw sprawdzamy, jak został oceniony przez tych, którzy widzieli go przed nami – wpisujemy tytuł w serwisie Filmweb i jeżeli dzieło ma poniżej 7 (w skali 10-stopniowej), to nawet nie zawracamy sobie nim głowy. Gdy powyżej – bez namysłu wciskamy „play”.

  czytaj więcej

 • Rada dla polityków: Czasami dobrze nie robić nic

  Rada dla polityków: Czasami dobrze nie robić nic

  Przewróciło się? Niech leży. Przestało działać? Trudno. Czasami lepiej nie robić nic, niż zrobić za dużo. Niech zapamiętają to politycy.

  czytaj więcej

 • Etiopia na drugim miejscu w świecie pod względem tempa wzrostu PKB

  Etiopia na drugim miejscu w świecie pod względem tempa wzrostu PKB

  Państwa Afryki subsaharyjskiej w 2017 roku według prognoz Banku Światowego będą wśród najszybciej rozwijających się rynków globu, a Etiopia - ze wzrostem PKB sięgającym 8,9 proc. - zajmuje drugie miejsce w świecie pod względem tempa rozwoju.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników