rynek aptek

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rynek aptek. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rynek aptek.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Resort zdrowia zmieni zasady refundacji. Wyroby medyczne niczym leki

  Resort zdrowia zmieni zasady refundacji. Wyroby medyczne niczym leki

  Resort zdrowia zamierza zmienić zasady refundacji. Urzędnicy ustalą maksymalne ceny oraz marże. Obecnie NFZ określa limit, do którego finansuje wyroby medyczne. Nie ma natomiast wpływu na ostateczną cenę produktu – tę ustala wolny rynek. Resort zdrowia przekonuje, że nie chce dokładać pieniędzy, jeżeli nie ma pewności, ile ostatecznie zapłacą pacjenci i czy produkty będą dla nich dostępne. Dlatego zapowiada przejęcie kontroli nad tą częścią rynku.

  czytaj więcej

 • Europejski Kongres Medyczny – Zdrowie w wymiarze krajowym i międzynarodowym

  Europejski Kongres Medyczny – Zdrowie w wymiarze krajowym i międzynarodowym

  Już za 3 tygodnie w Gdańsku odbędzie się II edycja Europejskiego Kongresu Medycznego. W wydarzeniu udział weźmie wielu znakomitych międzynarodowych i polskich ekspertów z zakresu zdrowia publicznego, ekonomii i zarządzania placówkami medycznymi. Podczas dwóch dni kongresowych odbędzie się szereg interesujących debat, które będą dotyczyły najbardziej aktualnych problemów służby zdrowia w ujęciu europejskim.

  czytaj więcej

 • MZ: Będziemy walczyć z fałszywymi informacjami w reklamach leków

  MZ: Będziemy walczyć z fałszywymi informacjami w reklamach leków

  Nie zamierzamy zakazywać reklam leków i produktów leczniczych, ale będziemy walczyć z fałszywymi informacjami w reklamach - zapowiedział wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda. Jak dodał, resort przygotowuje głębokie zmiany w ustawie refundacyjnej i Prawie farmaceutycznym.

  czytaj więcej

 • Jesteśmy globalną apteką. Wysyłamy w świat wszystko: Od fartuchów po leki

  Jesteśmy globalną apteką. Wysyłamy w świat wszystko: Od fartuchów po leki

  Polskie produkty farmaceutyczne stają się nowym hitem eksportowym. Eksperci BZ WBK umieścili ten sektor w grupie najbardziej perspektywicznych branż pod względem sprzedaży zagranicznej.

  czytaj więcej

 • Apteka dla aptekarza. Lobbysty

  Apteka dla aptekarza. Lobbysty

  Z niepokojem obserwujemy nasilającą się tendencję do zamykania naszego rodzimego rynku detalicznej sprzedaży leków i innych artykułów związanych z ochroną zdrowia – czytamy w najnowszym stanowisku Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Odniósł się on w ten sposób do planowanych przez resort zdrowia zmian w prawie farmaceutycznym.

  czytaj więcej

 • Ustawa refundacyjna: Pacjent dopłaci, by dostać lepsze soczewki czy protezy

  Ustawa refundacyjna: Pacjent dopłaci, by dostać lepsze soczewki czy protezy

  Soczewki, protezy, stenty, pieluchomajtki – mają być wkrótce refundowane w podobny sposób do leków. Tak przewiduje nowelizacja ustawy refundacyjnej, która trafiła właśnie do konsultacji. Zmiany miały się znaleźć w osobnej ustawie o wyrobach medycznych, ale resort zdrowia zmienił zdanie. Chodzi o to, by kupować taniej i mieć większą kontrolę nad jakością, zarówno w przypadku wyrobów, które pacjent kupuje np. w aptece, jak i tych, z których korzystają szpitale. Teraz każda placówka medyczna zakupy robi sama. Od lat dyskutowano o powołaniu grup zakupowych, które mogłyby liczyć na lepsze ceny. Ale pomysł się nie przyjął.

  czytaj więcej

 • Franczyza - biznes pod cudzym logo traci na popularności

  Franczyza - biznes pod cudzym logo traci na popularności

  Polski rynek franczyzy czas boomu ma już za sobą. Nowym graczom coraz trudniej na nim zaistnieć. Świadczy o tym rosnąca liczba porażek wśród sieci.

  czytaj więcej

 • Sklepy zapłacą za sprzedaż leków bez recepty

  Sklepy zapłacą za sprzedaż leków bez recepty

  Państwo musi kontrolować placówki obrotu pozaaptecznego – twierdzi resort zdrowia i zapowiada zmiany, które mogą uderzyć po kieszeni przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Zwycięstwo innowacyjności

  Zwycięstwo innowacyjności

  Rynek suplementów diety obecnie zalewany jest setkami produktów i kombinacji składników właściwie na każdą dolegliwość, jaką możemy sobie wyobrazić. Tylko w pierwszym półroczu tego roku do sprzedaży trafiło około 4000 nowych propozycji. Nic dziwnego, że klient patrząc na apteczną półkę nie wie, co wybrać. Dlatego warto sięgnąć po sprawdzone wyroby marki Formeds, wyróżnione Certyfikatem JAKOŚĆ ROKU® 2016 w kategorii INNOWACJA.

  czytaj więcej

 • Krakowianie o pielgrzymach: Grzeczni, mili, uśmiechnięci

  Krakowianie o pielgrzymach: Grzeczni, mili, uśmiechnięci

  Grzeczni i mili, kulturalni i uśmiechnięci - to najczęstsze określenia, którymi obdarzają młodych pielgrzymów mieszkańcy Krakowa. Nic im zarzucić nie można, dajemy radę! - przekonują pytani o "młodzieżowy najazd". Są jednak i tacy, którzy są już ŚDM zmęczeni.

  czytaj więcej

 • Koszmar klientów aptek: Unia podniesie ceny leków w Polsce?

  Koszmar klientów aptek: Unia podniesie ceny leków w Polsce?

  Koszmar klientów aptek: droższe medykamenty. O ile? Nawet o kilkaset procent. Medykamenty w identycznej cenie w całej Europie? Tego chcą europarlamentarzyści. Dla polskich firm farmaceutycznych, które coraz częściej żyją z eksportu, taka regulacja oznaczałaby jednak ogromne problemy

  czytaj więcej

 • Główny inspektor farmaceutyczny pilnie poszukiwany

  Główny inspektor farmaceutyczny pilnie poszukiwany

  Ministerstwo Zdrowia od ponad pół roku nie może znaleźć osoby na stanowisko szefa GIF. Kilka dni temu unieważniło drugi już konkurs. W tle konflikt interesów i wielkie pieniądze.

  czytaj więcej

 • Koniec wywozu leków. W zamian więcej podróbek

  Koniec wywozu leków. W zamian więcej podróbek

  Zrównanie cen medykamentów w całej UE ma być panaceum na odwrócony łańcuch dystrybucji. Jednak ta pigułka może się okazać gorzka. Bo nawet jeśli zwalczy chorobę, to wywoła efekty uboczne

  czytaj więcej

 • Słowik: Legendarna aptekarska precyzja. Tym razem wypowiedzi

  Słowik: Legendarna aptekarska precyzja. Tym razem wypowiedzi

  Hitem zeszłego tygodnia była nasza informacja, że wśród unijnych polityków pojawił się pomysł usztywnienia cen leków. Oznaczałoby to drastyczny wzrost cen medykamentów w Polsce. Idea to z gatunku tych, które najprawdopodobniej nigdy nie wejdą w życie. Ale nie wejdą między innymi dlatego, że media o tym piszą już na etapie pomysłu, a nie dopiero, gdy decydenci będą podnosić rękę, głosując za przyjęciem dokumentu.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Marihuana lecznicza przydatna w leczeniu uzupełniającym

  Eksperci: Marihuana lecznicza przydatna w leczeniu uzupełniającym

  Marihuana lecznicza, a konkretnie preparaty zawierające kannabinoidy, są przydatne w leczeniu bólu u chorych z zaawansowanymi nowotworami, jak i z innymi schorzeniami jako leczenie uzupełniające – mówią specjaliści anestezjologii i medycyny paliatywnej, z którymi rozmawiała PAP.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników