RTV

Elektronika użytkowa – ogólna nazwa urządzeń elektronicznych takich jak telewizor, odtwarzacz DVD, magnetowid, sprzęt stereofoniczny, telefon komórkowy, zasilacz, ładowarka itp.


 • Zdarza się, że urząd skarbowy nie zwróci nadpłaty podatku

  Zdarza się, że urząd skarbowy nie zwróci nadpłaty podatku

  W terminie złożyłem w urzędzie skarbowym podatkowe zeznanie roczne. W PIT-37 poinformowałem fiskusa, że zwrot nadpłaty podatku w wysokości 6 zł proszę o przelanie na konto, którego numer podałem urzędnikom wcześniej i na które corocznie zwrot przychodził. W tym roku jednak nadal nie otrzymałem przelewu ze skarbówki. Zastanawiam się, co robić. Przecież nie mam zaległości podatkowych, nieopłaconych składek na ubezpieczenia społeczne, a fiskus podobno nie potrąca opłat za zwrot nadpłaty na konto, jak ma to miejsce przy przekazach pocztowych – pisze pan Paweł.

  czytaj więcej

 • Dramat polskich seniorów: Nie stać ich na zakup najpotrzebniejszych rzeczy

  Dramat polskich seniorów: Nie stać ich na zakup najpotrzebniejszych rzeczy

  Około 40 proc. Polaków po pięćdziesiątce nie było ostatnio stać na zakup rzeczy, których potrzebowali. Na pozór osoby w średnim wieku i starsze są zadowolone ze swojej sytuacji majątkowej – tak stwierdziło 45 proc. pytanych przez Millward Brown na potrzeby raportu zamówionego przez Krajowy Rejestr Długów.

  czytaj więcej

 • Kosikowski: Duch Janosika nie ginie wśród polityków

  Kosikowski: Duch Janosika nie ginie wśród polityków

  Skoro Polska wymaga zmiany, to zmieńmy w niej też podatki i prawo podatkowe.

  czytaj więcej

 • Krótki termin na ściągnięcie alimentów

  Krótki termin na ściągnięcie alimentów

  Chodzi o dłużników niepłacących alimentów. Upływa bowiem trzymiesięczny okres, w którym samorządy powinny wystąpić w sprawach skierowanych wcześniej do egzekucji administracyjnej.

  czytaj więcej

 • Opłata audiowizualna - czyżby nowe pogłówne?

  Opłata audiowizualna - czyżby nowe pogłówne?

  Niedawne zapowiedzi zmian w mediach publicznych przypomniały o opłacie audiowizualnej, od kilku lat promowanej przez przedstawicieli resortu kultury. W założeniu twórców tego pomysłu opłata audiowizualna miałaby zastąpić obowiązujący aktualnie abonament RTV, jednak w przeciwieństwie do abonamentu miałaby objąć wszystkich potencjalnych, a nie tylko faktycznych odbiorców sygnału radiowo-telewizyjnego.

  czytaj więcej

 • Opłata audiowizualna już wkrótce. Projekt ustawy o mediach w styczniu 2016

  Opłata audiowizualna już wkrótce. Projekt ustawy o mediach w styczniu 2016

  Sejm zajmie się projektem ustawy dotyczącej misji i sposobu organizacji mediów publicznych na początku 2016 r., poinformował wiceminister kultury Krzysztof Czabański, odpowiedzialny za reformę mediów publicznych. Jak zapowiedział, TVP, Polskie Radio i PAP przestaną być spółkami prawa handlowego, ale przejmą wszystkie dotychczasowe umowy pracownicze czy zobowiązania.

  czytaj więcej

 • Patologie w opłatach reprograficznych. Konsument powinien wiedzieć ile i za co płaci

  Patologie w opłatach reprograficznych. Konsument powinien wiedzieć ile i za co płaci

  Konsument powinien mieć świadomość, że w ogóle płaci i za co. Tymczasem większość Polaków nie ma pojęcia, że opłata jest pobierana, od czego i przede wszystkim dlaczego - mówi w wywiadzie dla DGP Michał Kanownik, prezes Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT – ZIPSEE „Cyfrowa Polska”.

  czytaj więcej

 • Projekt ustawy medialnej autorstwa PiS już w Sejmie

  Projekt ustawy medialnej autorstwa PiS już w Sejmie

  Do Sejmu wpłynął projekt ustawy medialnej autorstwa posłów PiS. Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji była zapowiadana przez Prawo i Sprawiedliwość jeszcze w kampanii wyborczej.

  czytaj więcej

 • Prezes TVP apeluje o nieprzyjmowanie noweli ustawy o RTV

  Prezes TVP apeluje o nieprzyjmowanie noweli ustawy o RTV

  "W razie jej przyjęcia zakłócona zostałaby ciągłość zarządzania mediami publicznymi oraz niezależne od rządu i większości politycznej ich funkcjonowanie w praktyce. Projekt zamiast zmierzać do dalszego udoskonalania modelu mediów publicznych w Polsce, jest w tym zakresie poważnym regresem w kierunku odrzuconego w okresie transformacji ustrojowej modelu mediów rządowych. Zwracam się o nieprzyjmowanie nowelizacji opartej na ww. projekcie i poprzedzenie jakiejkolwiek ustawowej reformy mediów publicznych otwartą i szeroką debatą publiczną, wszechstronnymi analizami i oceną skutków" - napisał we wtorkowym apelu Janusz Daszczyński.

  czytaj więcej

 • Czabański zapowiada: Przekształcenie mediów publicznych w media narodowe prawdopodobnie w marcu

  Czabański zapowiada: Przekształcenie mediów publicznych w media narodowe prawdopodobnie w marcu

  "Następnym krokiem po przyjęciu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji będzie przekształcenie mediów publicznych w media narodowe, poprzez zmianę ich ustroju prawnego. Duża ustawa medialna (obejmująca oprócz TVP i Polskiego Radia również Polską Agencję Prasową) będzie gotowa do procedowania w parlamencie w marcu lub kwietniu. Możliwe, że byłyby to dwa projekty: pierwszy określający ustrój, sposób organizacji i strukturę mediów narodowych, a drugi dotyczący sposobu ich finansowania. Nie chcę tego przesądzać. Jednak moim zdaniem, jeżeli robić następny krok, to już całościowo" - powiedział Czabański.

  czytaj więcej

 • PO: Prezydent okazał się zakładnikiem Jarosława Kaczyńskiego

  PO: Prezydent okazał się zakładnikiem Jarosława Kaczyńskiego

  Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) powiedziała w czwartek na briefingu prasowym w Sejmie, że nowelizacja ustawy o rtv, która skraca kadencje obecnych władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia sprawi, że media nie będą już publiczne i obywatelskie, ale zostaną "zawłaszczone przez jedną partię".

  czytaj więcej

 • Im mniej niezależne media, tym większa korupcja

  Im mniej niezależne media, tym większa korupcja

  Zmiana władzy to znakomity moment, by pozbyć się szkodliwych instytucji, takich jak abonament radiowo-telewizyjny, oraz ustalić uczciwe reguły gry na rynku mediów. Gdy jednak sytych zastępują głodni, pierwszym odruchem bywa najedzenie się, po którym może przyjść albo okres rozleniwienia, albo refleksji.

  czytaj więcej

 • Obcokrajowcy chętnie kupują w Polsce. Najwięcej wydają Niemcy

  Obcokrajowcy chętnie kupują w Polsce. Najwięcej wydają Niemcy

  Najwięcej w Polsce wydają Niemcy, ale po przeliczeniu wartości zakupów na osobę lepsi są goście z Białorusi.

  czytaj więcej

 • Jak na Allegro: Licytacja elektroniczna u komornika

  Jak na Allegro: Licytacja elektroniczna u komornika

  Jeszcze w tym roku ma ruszyć komornicza sprzedaż w drodze licytacji elektronicznej. Odpowiednie przepisy są już w Kodeksie postępowania cywilnego. Jest też projekt rozporządzenia, który jednak ma być gotowy w sierpniu, czyli dopiero tuż przed wejściem w życie nowych przepisów. Wszystko ma wyglądać podobnie jak na aukcjach Allegro.

  czytaj więcej

 • Najem mieszkania: Jeszcze można zmienić sposób opodatkowania

  Najem mieszkania: Jeszcze można zmienić sposób opodatkowania

  Opodatkowuję najem prywatny mieszkania według skali – pisze pani Monika. – Zastanawiam się jednak nad zmianą na ryczałt (8,5 proc.). Koleżanka twierdzi, że w takim przypadku kwoty czynszu nie podlegają opodatkowaniu, ale przecież przy ryczałcie nie można odliczać kosztów. Jak to wygląda w praktyce – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Podatek od hipermarketów: Najwięksi i handlujący w weekendy zapłacą najwięcej

  Podatek od hipermarketów: Najwięksi i handlujący w weekendy zapłacą najwięcej

  Resort finansów proponuje daninę progresywną z dwiema podstawowymi stawkami i kwotą wolną od każdej formy sprzedaży detalicznej. Również tej prowadzonej za pośrednictwem internetu

  czytaj więcej

 • Podatek od handlu: Weekendowa wyższa stawka nie dla sklepów internetowych

  Podatek od handlu: Weekendowa wyższa stawka nie dla sklepów internetowych

  Sklepy internetowe nie zapłacą wyższego podatku od sprzedaży w dni wolne od pracy – twierdzą eksperci.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne