rozwoju obniżyła

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rozwoju obniżyła. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rozwoju obniżyła.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  Ta kontrowersyjna umowa, negocjowana pomiędzy Unią Europejską a USA, dotyczy także nas, bo jeśli zostanie podpisana, w istotny sposób wpłynie na rynek pracy, bezpieczeństwo żywności czy ochronę danych osobowych. Pytanie: w jaki sposób wpłynie - jest otwarte, bo nadal, pozbawieni dostępu do szczegółowych informacji, poruszamy się w sferze domniemań i informacji z przecieków. Byle się nie okazało, że gdy już poznamy treść umowy, będzie za późno na reakcję, a ACTA przy TTIP okaże się drobiazgiem.

  czytaj więcej

 • Włochy: Premierowi trudno przetrwać jak kotu na autostradzie

  Włochy: Premierowi trudno przetrwać jak kotu na autostradzie

  W październiku Matteo Renzi czeka ważny test: referendum konstytucyjne. Od jego wyniku zależy jego polityczna przyszłość i szansa na wyprowadzenie kraju z impasu. Na razie premier Renzi cieszy się z wyniku innego referendum, które odbyło się w niedzielę. Włosi mieli się w nim wypowiedzieć w sprawie pozwolenia na wydobywanie węglowodorów w odległości do 12 mil morskich od brzegu.

  czytaj więcej

 • Oto nowa ideologia: Wszyscy jesteśmy kapitalistami

  Oto nowa ideologia: Wszyscy jesteśmy kapitalistami

  Mówisz „Uber”, myślisz „protesty taksówkarzy”. Słusznie, ale nie do końca. „Uberyzacja” to znacznie szersze zjawisko, które już od dawna rozlewa się na inne branże. Wkrótce zainfekuje także twoją. Czy należy się tego obawiać?

  czytaj więcej

 • Duda: Mam nadzieję na uchwalenie ustawy emerytalnej jeszcze w 2016 roku [WYWIAD]

  Duda: Mam nadzieję na uchwalenie ustawy emerytalnej jeszcze w 2016 roku [WYWIAD]

  Mam nadzieję, że ustawa obniżająca wiek emerytalny zostanie uchwalona w 2016 roku - mówi w wywiadzie dla PAP prezydent Andrzej Duda. Opowiada się też za modernizacją armii, w tym zmianami w jej systemie dowodzenia. Zaznacza także, że nie jest ani zależny od prezesa PiS, ani nie jest z nim w konflikcie.

  czytaj więcej

 • Turcja: Bank centralny powstrzyma Erdogana

  Turcja: Bank centralny powstrzyma Erdogana

  Nowy prezes obniżył stopy procentowe, ale nie tak bardzo, jak oczekiwał rząd, co daje nadzieję na to, że pozostanie niezależny od władzy wykonawczej.

  czytaj więcej

 • Wzrost zainteresowania optymalizacją podatkową to więcej zadań dla biegłego rewidenta

  Wzrost zainteresowania optymalizacją podatkową to więcej zadań dla biegłego rewidenta

  Nadrzędnym celem działalności gospodarczej przedsiębiorców jest maksymalizacja zysku, a tym samym minimalizowanie obciążeń fiskalnych. Należy jednak przy tym odróżnić wykorzystywanie prawnych możliwości od zjawiska uchylania się od opodatkowania.

  czytaj więcej

 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje – oceniają uczestnicy dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • Dopalacze nastroju: Po co nam pigułki na każdą dolegliwość?

  Dopalacze nastroju: Po co nam pigułki na każdą dolegliwość?

  O tym, po co nam pigułki na każdą dolegliwość i czy szczęście musi być łatwe do przełknięcia. Nie radzimy sobie w pracy, nie wyrabiamy się w domu. Irytuje nas szefowa lub prezes, teściowa, sąsiadka. Mąż lub żona. I wtedy pojawia się ona. Pigułka na wszystko. Nasze wybawienie. Ma nas ukoić oraz uspokoić.

  czytaj więcej

 • Edukacja: Masowe kształcenie przestanie się opłacać

  Edukacja: Masowe kształcenie przestanie się opłacać

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyśpiesza prace nad zmianami w dotowaniu uczelni i jednostek naukowych. Powołało już specjalny zespół, który zajmie się analizą systemów finansowania. Obecnie algorytm, na podstawie którego resort przyznaje pieniądze szkole wyższej, zależy m.in. od liczby osób, które się na niej kształcą. W efekcie uczelniom zależy głównie na tym, aby przyjąć jak najwięcej chętnych na studia – to zapewnia im wyższą dotację. Rekrutują więc także osoby, które ledwo zaliczyły maturę.

  czytaj więcej

 • Zniesienie taryf gazowych: Ceny nie muszą być niższe

  Zniesienie taryf gazowych: Ceny nie muszą być niższe

  Obowiązujące taryfy nie pozwalają, by cena błękitnego paliwa przekraczała ich maksymalny dopuszczalny poziom. Nie ma gwarancji, że po zniesieniu tego obowiązku zapłacimy mniej.

  czytaj więcej

 • Rada Legislacyjna: Obniżenie CIT do 15 proc. dla małych podatników pod znakiem zapytania

  Rada Legislacyjna: Obniżenie CIT do 15 proc. dla małych podatników pod znakiem zapytania

  Obniżenie stawki podatku dochodowego od osób prawnych z 19 proc. do 15 proc. dla małych podatników jest trudne do obrony z punktu widzenia zasad równości opodatkowania i będzie promować działania zmierzające do zmiany struktury działalności polegającej na rozdrobnieniu spółek - ocenia Rada Legislacyjna przy premierze.

  czytaj więcej

 • Podatkowy klin w obozie władzy

  Podatkowy klin w obozie władzy

  Na zapleczu rządu trwają prace nad jednolitym podatkiem, ale już widać wyraźnie, że ta koncepcja ma swoich zwolenników i przeciwników. Kto będzie mocniejszy?

  czytaj więcej

 • Kleiber: Zielona energia tanieje, więc będzie nas stać, aby walczyć ze zmianami klimatu

  Kleiber: Zielona energia tanieje, więc będzie nas stać, aby walczyć ze zmianami klimatu

  Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w całej historii pomiaru temperatury na naszej planecie. Co prawda ten i wiele innych faktów i tak nie przekonają sceptyków, ale dla większości z nas sprawa jest jasna – anomalie pogodowe, wywoływane globalnymi zmianami klimatu, stają się coraz bardziej poważnym zagrożeniem dla świata. Dzisiejszy problem Europy z uchodźcami z Afryki i Bliskiego Wschodu niedługo może się okazać niczym w porównaniu z dziesiątkami milionów osób zmuszonych do opuszczenia swoich krajów i wędrówki na północ z powodu braku wody i zmniejszających się obszarów uprawnych.

  czytaj więcej

 • Raport "Unijni rolnicy na sprzedaż": TTIP może zniszczyć europejskie rolnictwo i zagrozić bezpieczeństwu żywności

  Raport "Unijni rolnicy na sprzedaż": TTIP może zniszczyć europejskie rolnictwo i zagrozić bezpieczeństwu żywności

  Wzrost importu taniej przemysłowej żywności z USA, spadek cen skupu od europejskich rolników, dopuszczenie szkodliwych technologii (GMO) i środków w produkcji rolnej (pestycydy) – takie zagrożenia dla rolnictwa wynikające z wprowadzenia umowy TTIP opisuje opublikowany w czwartek w całej Europie raport "Friends of The Earth Europe". Dokument opublikowano w przeddzień zakończenia 13. rundy negocjacji wokół Transatlantyckiego Porozumienia w dziedzinie Handlu i Inwestycji.

  czytaj więcej

 • Andrzej Duda: Nie wycofuję się z zobowiązań wyborczych

  Andrzej Duda: Nie wycofuję się z zobowiązań wyborczych

  Prezydent Andrzej Duda w czwartek w Bystrzycy Kłodzkiej powiedział, że nie wycofuje się z obietnic wyborczych dotyczących obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku. Prezydent uważa także, że polityka obecnego rządu wprowadzi Polskę na drogę zrównoważonego rozwoju.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników