rower

Rower – pojazd napędzany siłą mięśni osoby nim kierującej za pomocą przekładni mechanicznej, wprawianej w ruch (najczęściej) nogami.


 • Znowelizowany KSR 10 stosujemy do sprawozdań za 2017 rok

  Znowelizowany KSR 10 stosujemy do sprawozdań za 2017 rok

  Jednostki realizujące kontrakty w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego oraz działające na podstawie koncesji na roboty i usługi budowlane powinny ujmować w księgach rozliczenia tych umów zgodnie ze zmienionymi właśnie przepisami. Obowiązują one od 28 lipca br.

  czytaj więcej

 • Bąk: Jajecznica z mercedesa

  Bąk: Jajecznica z mercedesa

  Przyznaję się bez bicia. Do ubiegłego tygodnia wyrażenie „urlop na kempingu” stawiałem w jednym rzędzie z „rak trzustki” oraz „porzucona w lesie mina z czasów drugiej wojny światowej urwała mi obie nogi”. Prowadzę dość poukładane życie i nie wyobrażałem sobie wypoczynku wśród przyczep i namiotów porozrzucanych niedbale po całym polu, unoszącego się permanentnie w powietrzu zapachu podwawelskiej zmieszanej z tanim piwem, spoconych, rozwrzeszczanych i utytłanych ziemią dzieci biegających wokół namiotów oraz ciągłych sąsiedzkich rozmów o tym, kto ma dłuższą przyczepę. I wiecie co? Na kempingach dokładnie tak jest. Tyle że już kompletnie mi to nie przeszkadza. Przeciwnie – bardzo mi się spodobało. A wszystko za sprawą Mercedesa Marco Polo.

  czytaj więcej

 • Ekspertka: Wakacje nad morzem pełne przeszkód dla osób z niepełnosprawnościami

  Ekspertka: Wakacje nad morzem pełne przeszkód dla osób z niepełnosprawnościami

  Stragany rozmieszczone na chodnikach, kosze na śmieci stojące "w dziwnych miejscach" - m.in. takie przeszkody muszą pokonać się osoby z niepełnosprawnościami, które chcą dotrzeć na polskie plaże - mówi PAP prezeska Fundacji "Machina Zmian" Sylwia „Nikko” Biernacka.

  czytaj więcej

 • Petru: Nowoczesna gotowa na bitwę z PiS o samorządy

  Petru: Nowoczesna gotowa na bitwę z PiS o samorządy

  Nowoczesna jest gotowa na bitwę o samorządy z Prawem i Sprawiedliwością – oświadczył w sobotę w Warszawie lider partii Ryszard Petru. Kampania za rok, ale już teraz trzeba przedstawiać wizję – ocenił. Nowoczesna ma niebawem przedstawić program dla Warszawy.

  czytaj więcej

 • Nowa lista lektur: Sprawdź, które książki musisz przeczytać

  Nowa lista lektur: Sprawdź, które książki musisz przeczytać

  Od czwartej do ósmej klasy uczniowie podstawówek muszą przeczytać co najmniej 34 lektury. Część to wiersze i opowiadania.

  czytaj więcej

 • Battery Experts Forum w Polsce

  Battery Experts Forum w Polsce

  Od 19 do 21 września w Gliwicach będą gościć przedstawiciele najważniejszych marek w branży technologii baterii i elektromobilności, jak LG, Samsung, Sony, oraz przedstawiciele producentów pojazdów elektrycznych, m.in. Ursusa oraz Solarisa

  czytaj więcej

 • Kiedy i jak pracodawca odpowiada za mienie prywatne pracowników

  Kiedy i jak pracodawca odpowiada za mienie prywatne pracowników

  Przychodzący do pracy pracownicy zazwyczaj przynoszą ze sobą rzeczy osobiste. Są to m.in. odzież i portfel z pieniędzmi, biżuteria, prywatny sprzęt elektroniczny czy nawet bagaż. Część pracowników przyjeżdża do pracy własnymi samochodami, które zostawiają na firmowych parkingach. Może się zdarzyć, że w razie utraty lub uszkodzenia takich przedmiotów pracownik zażąda od pracodawcy naprawienia powstałej szkody. Czy zatrudniający ponosi jednak z tego tytułu odpowiedzialność? Czy powinien wypłacić podwładnemu odszkodowanie za należące do niego zniszczone lub zaginione mienie?

  czytaj więcej

 • Nieużywanie szkodzi, czyli jak Ferrari traci Testarossę

  Nieużywanie szkodzi, czyli jak Ferrari traci Testarossę

  Przedsiębiorcy, którzy przez lata nie korzystają z zarejestrowanych znaków towarowych, muszą się liczyć z ich utratą. O konieczności odświeżania własnych marek przekonał się ostatnio koncern motoryzacyjny Ferrari S.P.A. Na początku sierpnia stracił on w Niemczech znak towarowy Testarossa, pomimo iż był z tą marką utożsamiany od lat.

  czytaj więcej

 • W polskich więzieniach lawinowo przybywa seniorów. "Najważniejsze to zapewnić im bezpieczeństwo"

  W polskich więzieniach lawinowo przybywa seniorów. "Najważniejsze to zapewnić im bezpieczeństwo"

  Coraz więcej osób starszych odbywa karę pozbawienia wolności. Warunki, jakie panują w zakładach karnych nie odpowiadają ich potrzebom. Dotyczy to zwłaszcza standardów cel, dostępu do pomocy medycznej i pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

  czytaj więcej

 • Cel: Przywiązać klienta na zawsze. Konwergencja wkracza na rynek wielkimi krokami

  Cel: Przywiązać klienta na zawsze. Konwergencja wkracza na rynek wielkimi krokami

  Konwergencja, kojarzona dotąd z branżą internetową i telekomunikacją, dotyczy też innych branż. Dzięki wychodzeniu poza główną działalność firmy zdobywają odbiorców i ich od siebie uzależniają.

  czytaj więcej

 • Carsharing z ulgowym VAT? Nie ma szans

  Carsharing z ulgowym VAT? Nie ma szans

  Gminy, które uważają, że współdzielenie pojazdów to uzupełnienie komunikacji miejskiej, a więc prawo do 8-procentowej stawki podatku, mogą się na tym boleśnie przejechać. Fiskus nie pozostawia złudzeń.

  czytaj więcej

 • Alternatywa dla samochodu? Rower elektryczny

  Alternatywa dla samochodu? Rower elektryczny

  Taki pojazd bardzo dobrze sprawdza się w zakorkowanych miastach. Na „Battery Experts Forum” w Gliwicach spotkają się jego zwolennicy

  czytaj więcej

 • Miasto kontra mieszkańcy. Warszawa wymyka się Platformie

  Miasto kontra mieszkańcy. Warszawa wymyka się Platformie

  Złe wieści dla władz stolicy: mimo miliardowych nakładów inwestycyjnych wciąż niemal trzy czwarte warszawiaków uważa, że miastem powinno zarządzać się lepiej. PiS zamierza to wykorzystać w kampanii wyborczej i za rok odbić ratusz z rąk PO.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników