rosja wojna

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rosja wojna. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rosja wojna.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Horbaczewski: Jak nie zmarnować kolejnego Sokoła

  Horbaczewski: Jak nie zmarnować kolejnego Sokoła

  Autorzy Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w jednym dokumencie odnieśli się do praktycznie wszystkich wyzwań stojących przed polską gospodarką. Dokument nie przedstawia w szczegółach narzędzi, które posłużą realizacji planu. To zrozumiałe, jednak utrudnia jego analizę.

  czytaj więcej

 • Bonikowska: Powinniśmy walczyć o Europę wspólnych interesów i wartości

  Bonikowska: Powinniśmy walczyć o Europę wspólnych interesów i wartości

  Europa to w sensie geopolitycznym i cywilizacyjnym nasze miejsce na ziemi. I wciąż najlepsze miejsce do życia. Nawet jeśli sami zaczynamy mieć w tej sprawie wątpliwości, inni ich nie mają. Przytłaczająca nas wciąż fala imigracji pokazuje, że tak jesteśmy postrzegani. W tym przypadku ludzie głosują nogami.

  czytaj więcej

 • Handel: Kazachstan szuka własnej drogi do Europy

  Handel: Kazachstan szuka własnej drogi do Europy

  HANDEL Prezydent Nursułtan Nazarbajew zakończył wczoraj wizytę w Polsce. Otwierając Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze, zachęcał do inwestowania w swoim kraju

  czytaj więcej

 • Turcja robi porządek na granicy. Z dżihadystami i Kurdami

  Turcja robi porządek na granicy. Z dżihadystami i Kurdami

  Konflikt w Syrii Ankara od początku traktowała bardzo instrumentalnie. Nie inaczej jest tym razem. Zaangażowanie tureckiej armii we wczorajszą akcję miało wymiar symboliczny. Doniesienia z pogranicza turecko-syryjskiego mówiły o 10 tureckich czołgach. W mediach krążyły zdjęcia autokaru, którym turecka armia dowiozła rzekomo syryjskich rebeliantów na pole walki.

  czytaj więcej

 • Krajewski: Uzbrojeni moralnie

  Krajewski: Uzbrojeni moralnie

  Z propagandą mocarstwową bywa tak, że najpierw uwierzą w nią obywatele, potem media, a na końcu sami jej autorzy. Tylko wróg jakoś nie daje się nabrać. Nie minął rok rządów Prawa i Sprawiedliwości, a Rzeczpospolita już wyrasta militarnie na regionalne mocarstwo. Jeszcze w maju 2016 r. minister obrony narodowej Antonii Macierewicz, przedstawiając Sejmowi wyniki audytu, mówił: „Gdy obejmowaliśmy rządy jesienią 2015 r., Siły Zbrojne RP nie posiadały zdolności zapewnienia bezpieczeństwa: ani terytorium i całości Rzeczpospolitej Polskiej, ani narodowego obszaru powietrznego, ani obiektów kluczowych dla kierowania państwem, ani też w cyberprzestrzeni”.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Choć relacje krajów V4 z Rosją są różne, wszystkie popierały sankcje

  Eksperci: Choć relacje krajów V4 z Rosją są różne, wszystkie popierały sankcje

  Choć kraje Grupy Wyszehradzkiej (V4) nigdy nie miały wspólnego stanowiska wobec Rosji, to nie stoi to na przeszkodzie współpracy w ramach Grupy - mówią eksperci. Wskazują jednocześnie, że żadne z państw V4 nie było za zniesieniem sankcji wobec Rosji.

  czytaj więcej

 • Fiasko wizji Obamy o świecie bez broni atomowej [ANALIZA]

  Fiasko wizji Obamy o świecie bez broni atomowej [ANALIZA]

  Na początku swych rządów prezydent USA Barack Obama roztoczył wizję świata bez broni atomowej i zapowiedział kroki mające przybliżyć osiągnięcie tego celu. Bilans dokonań jego administracji na tym polu jest jednak skromny, choć niekoniecznie z winy prezydenta.

  czytaj więcej

 • Szczyt w Bratysławie: Unia zastanawia się, dokąd zmierza

  Szczyt w Bratysławie: Unia zastanawia się, dokąd zmierza

  Spotkanie głów państw w połowie września będzie okazją do przemyślenia wizji Europy po Brexicie. Politycy zaczynają rozmowy już teraz, czego przykładem jest europejskie tournée Angeli Merkel i Donalda Tuska.

  czytaj więcej

 • Waszczykowski: Głos V4 w dyskusji o przyszłości UE musi być silny

  Waszczykowski: Głos V4 w dyskusji o przyszłości UE musi być silny

  W dyskusji o przyszłości Unii Europejskiej Grupa Wyszehradzka musi mówić silnym głosem, leży to także w interesie Niemiec i innych krajów - powiedział w poniedziałek na naradzie węgierskich ambasadorów w Budapeszcie szef MSZ Witold Waszczykowski.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników