rolę przejmą

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rolę przejmą. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rolę przejmą.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 30 lat wolności gospodarczej: Rola państwa w biznesie zamiast maleć - rośnie

  30 lat wolności gospodarczej: Rola państwa w biznesie zamiast maleć - rośnie

  30 lat po odzyskaniu wolności gospodarczej wciąż mamy wiele spółek, których zarządy wybierają politycy. W ostatnich latach rola państwa w biznesie rośnie, a nie maleje

  czytaj więcej

 • Wygra, kto szerzej otworzy wrota czwartej rewolucji przemysłowej

  Wygra, kto szerzej otworzy wrota czwartej rewolucji przemysłowej

  Jaka powinna być rola państwa w nowoczesnej gospodarce i jak budować odpowiednią kulturę działania firmy – tego dotyczyła dyskusja „Przedsiębiorca i gospodarka – Nie ma przyszłości bez mądrej lekcji z gospodarczej przeszłości”

  czytaj więcej

 • Academic ombudsman na polskich uczelniach. Związki: „to wchodzenie w nasze buty”

  Academic ombudsman na polskich uczelniach. Związki: „to wchodzenie w nasze buty”

  Wchodzenie w buty związków zawodowych, a nawet krok w kierunku wyrugowania ich ze szkół wyższych. Nowa instytucja na uczelniach wywołuje wiele emocji.

  czytaj więcej

 • Fogiel: PiS jest stylem życia [WYWIAD]

  Fogiel: PiS jest stylem życia [WYWIAD]

  - Nie mam kompleksu bycia pisowcem. A że chodzę do teatru i na Zbawiksie? To nie poza, to szansa na zadawanie się z innymi, nie tylko podobnymi do mnie - mówi w wywiadzie dla DGP Robert Fogiel, polityk PiS, od czerwca 2019 r. jeden z rzeczników partii.

  czytaj więcej

 • Miliony w fake newsach. Oto jak kłamstwo pomaga wygrać w wyborach

  Miliony w fake newsach. Oto jak kłamstwo pomaga wygrać w wyborach

  Mogą pomóc w wygraniu wyborów, można na nich dobrze zarobić. Dlatego walka z nimi będzie coraz trudniejsza.

  czytaj więcej

 • To wybory PiS kontra reszta [WYWIAD]

  To wybory PiS kontra reszta [WYWIAD]

  - Mateusz Morawiecki jest kandydatem PiS na premiera, nie ma mowy o koalicji z PSL czy Konfederacją. Rola premiera powinna być wzmocniona w przyszłym rządzie - mówi Jacek Sasin.

  czytaj więcej

 • Nowe resorty i żelaźni kandydaci. Tak może wyglądać rząd w kolejnej kadencji

  Nowe resorty i żelaźni kandydaci. Tak może wyglądać rząd w kolejnej kadencji

  Superministerstwo ds. gospodarczych, powołanie resortu energii i klimatu, reaktywacja Ministerstwa Skarbu Państwa lub stworzenie holdingu opiekującego się państwowymi spółkami. Do tego wzmocnienie pozycji premiera – tak może wyglądać rząd PiS w kolejnej kadencji.

  czytaj więcej

 • Mateusz Półtorak, asesor, który wygrał w TSUE: Asesorzy mianowani w 2017 r. mają takie same uprawnienia jak sędziowie [WYWIAD]

  Mateusz Półtorak, asesor, który wygrał w TSUE: Asesorzy mianowani w 2017 r. mają takie same uprawnienia jak sędziowie [WYWIAD]

  Asesorzy mianowani w 2017 r. mają zagwarantowane takie same uprawnienia jak sędziowie, a minister sprawiedliwości nie ma żadnego wpływu na pełnienie tej funkcji - mówi Mateusz Półtorak.

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Mamy dobre chęci. Pytanie o możliwości [POLEMIKA]

  Mamy dobre chęci. Pytanie o możliwości [POLEMIKA]

  W komentarzu z 10 września „Politycy wypełnili próżnię po was” redaktor Marek Tejchman stawia ludziom gospodarki nie tylko retoryczne pytania. To bardzo ważny głos. Zmusza przedsiębiorców i ich organizacje do wiwisekcji. Jaką rolę odgrywamy w życiu publicznym? Czy angażujemy się w sprawy całego kraju?

  czytaj więcej

 • Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Przyszłość polskiej przedsiębiorczości rodzinnej była tematem dyskusji, jaka miała miejsce 17 września w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, jednej z najstarszych i najbardziej zasłużonych firm rodzinnych w stolicy. Inicjatorem debaty było Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, a partnerem wydarzenia Family Business Network Poland. Pierwszy raz w Polsce politycy debatowali nad sprawami dotyczącymi tej ogromnej rzeszy przedsiębiorców. – Mam nadzieję, że spotkanie to rozpocznie szeroką debatę o firmach rodzinnych i ich roli w naszej gospodarce – powiedział Łukasz Rotarski, członek zarządu krajowego i prezes Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR), inaugurując obrady. Jak podkreślił, reprezentuje on też własną firmę rodzinną jako sukcesor w drugim pokoleniu.

  czytaj więcej

 • Kinowe przeboje października: Na początek „Joker" i „Boże ciało" Komasy [WIDEO]

  Kinowe przeboje października: Na początek „Joker" i „Boże ciało" Komasy [WIDEO]

  Kinowy październik zapowiada się bardzo obiecująco. Wśród premier znaleźć można m.in. „Jokera" z Joaquinem Phoenixem i Robertem De Niro, „Boże ciało" Jana Komasy, horror komediowy „Zombieland: Kulki w łeb", „Czarownicę 2" z Angeliną Jolie, Elle Fanning i Michelle Pfeiffer oraz „Obywatela Jonesa" Agnieszki Holland. A to dopiero początek listy.

  czytaj więcej

 • Prawda: Działamy w stanie przerażenia. W sprawie klimatu można się spodziewać bolesnych decyzji

  Prawda: Działamy w stanie przerażenia. W sprawie klimatu można się spodziewać bolesnych decyzji

  - Problemy klimatyczne to temat, który zaczyna dominować w UE i będzie miał wpływ na politykę rolną. Można się spodziewać w tej dziedzinie bolesnych decyzji - mówi Marek Prawda.

  czytaj więcej

 • Półtora roku po zabójstwie Jána Kuciaka: Dowody kreślą sieć powiązań między nielegalnym biznesem i władzą

  Półtora roku po zabójstwie Jána Kuciaka: Dowody kreślą sieć powiązań między nielegalnym biznesem i władzą

  Od śmierci dziennikarza Jána Kuciaka minęło już 1,5 roku, a to morderstwo wciąż niesie ze sobą polityczne konsekwencje. Prokuratura oskarżyła o zlecenie zabójstwa Mariána Kočnera – szemranego biznesmena, który uchodził za nietykalnego i afiszował się bogactwem oraz pewnością siebie. Zgromadzone dowody nie tylko obarczają go odpowiedzialnością za śmierć Kuciaka, ale kreślą sieć powiązań między nielegalnym biznesem i władzą. W tym aparatem państwa obejmującym sądy, prokuraturę czy policję. Tym samym są też aktem oskarżenia wobec rządzącej od lat lewicowej partii Smer-SD i jej lidera Roberta Ficy. Przez Słowację przechodzi polityczna burza, na którą nakłada się kampania przed wyborami parlamentarnymi w lutym 2020 r. Smer jest liderem sondaży, ale nie może być pewnym wygranej. Opozycja udowodniła ostatnio, że potrafi wygrywać. W wyborach prezydenckich doświadczonego kandydata Smeru pokonała polityczna debiutantka Zuzana Čaputová, a w wyborach europejskich wygrała centrowo-liberalna koalicja PS-Spolu, z której Čaputová się wywodzi. Tegoroczne wybory prezydenckie i europejskie pokazały też jednak, jak dużą popularnością cieszą się politycy głoszący hasła ksenofobiczne i antysystemowe, czasem gotowi nawet wyprowadzić Słowację z UE i NATO. W wyborach prezydenckich na „antysystem” głosował co czwarty wyborca.

  czytaj więcej

 • Wiceminister przedsiębiorczości i technologii: Wierzę w rozsądek przedsiębiorców [WYWIAD]

  Wiceminister przedsiębiorczości i technologii: Wierzę w rozsądek przedsiębiorców [WYWIAD]

  -  Wkurza mnie, gdy ktoś mówi, że tyle prawa w Polsce się uchwala, że przedsiębiorca powinien przez trzy godziny dziennie czytać wchodzące w życie przepisy. Bałamutny argument - mówi dr Marek Niedużak, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

  czytaj więcej

 • Wyrok TSUE wzmocni gospodarkę? KNF powinna chronić interesy kredytobiorców

  Wyrok TSUE wzmocni gospodarkę? KNF powinna chronić interesy kredytobiorców

  Teza głoszona przez banki, że gospodarka straci 60 mld zł na odwalutowaniu toksycznych kredytów jest nieprawdziwa. To tylko i wyłącznie zagraniczni akcjonariusze banków utracą przyszłe, niezrealizowane i bardzo wysokie zyski. Konsumenci wplątani w toksyczne kredyty odzyskają wolne środki – zarówno te już nadpłacone do banków, jak i te, których nie będą musieli zapłacić w przyszłości. To napędzi popyt konsumpcyjny, na czym zyska cała gospodarka.

  czytaj więcej

 • Dobra zmiana w kulturze: Pomnażać i centralizować

  Dobra zmiana w kulturze: Pomnażać i centralizować

  Kolektywizacja filmowców, tworzenie muzeów oraz przywracanie teatrom moralnego spokoju – tak w ciągu 4 lat rządów obozu Zjednoczonej Prawicy wyglądała dobra zmiana w kulturze.

  czytaj więcej

 • Nie ma wątpliwości, że PiS dał radę narzucić w debacie publicznej swój język [WYWIAD]

  Nie ma wątpliwości, że PiS dał radę narzucić w debacie publicznej swój język [WYWIAD]

  - Ten, kto podsuwa nam odpowiednie pojęcia, zajmuje w polityce dużo silniejszą pozycję. Dzisiaj nie ma wątpliwości, że PiS dał radę narzucić w debacie publicznej swój język - mówi w rozmowie z DGP Marcin Napiórkowski, doktor habilitowany kulturoznawstwa, semiotyk i badacz kultury. Wykłada w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Autor m.in. książek „Mitologia współczesna” i „Władza wyobraźni”. W tym roku opublikował „Kod kapitalizmu” oraz „Turbopatriotyzm”.

  czytaj więcej

 • Redeleanu: Druga Japonia? Dziś lepiej być drugą Polską [WYWIAD]

  Redeleanu: Druga Japonia? Dziś lepiej być drugą Polską [WYWIAD]

  - Nasza rola polega m.in. na tym, by wspierać warunki do powstawania nowych firm. To one są często źródłem innowacyjności i zmian. Nowe firmy transformują segmenty rynku, na których mamy podmioty zasiedziałe - mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK w rozmowie z Robertem Redeleanu, prezesem UPC Polska.

  czytaj więcej

 • NPBP: Odpowiedzialny rozwój często przegrywa z polityką

  NPBP: Odpowiedzialny rozwój często przegrywa z polityką

  Prawie trzy lata temu rząd przyjął Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) – bardzo ambitny plan dla Polski do 2020 r. Jakie cele strategii udało się do tej pory zrealizować, a co zostało pobożnym życzeniem? Czy ten program dalej jest priorytetem rządu?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników