robieniu kopii

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu robieniu kopii. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące robieniu kopii.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Unikający rozliczenia w kraju bez abolicji

  Unikający rozliczenia w kraju bez abolicji

  Z abolicji podatkowej mogą skorzystać polscy podatnicy którzy zarabiali za granicą w latach 2002-2007. Osoby, które w tym okresie starały się uniknąć rozliczenia dochodów zagranicznych w kraju, z abolicji nie skorzystają. Gdy mimo zabiegów podatnika nadal podlegał on opodatkowaniu w Polsce, fiskus nakaże zapłacić dług i wymierzy karę.

  czytaj więcej

 • Codziennie kilka tysięcy Polaków kupuje w aptekach fałszywe leki [WYWIAD]

  Codziennie kilka tysięcy Polaków kupuje w aptekach fałszywe leki [WYWIAD]

  Szacuje się, że w Polsce jeden na sto kupionych w aptece specyfików jest podrobiony. To także leki onkologiczne - wynika z rozmowy ze Zbigniewem Fijałkiem, profesorem w Zakładzie Bioanalizy i Analizy Leków, szefem Zespołu ds. Sfałszowanych Leków Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w latach 2005–2015 dyrektor Narodowego Instytutu Leków.

  czytaj więcej

 • Przyjęcie Ukraińca do pracy w Polsce to walka z biurokracją

  Przyjęcie Ukraińca do pracy w Polsce to walka z biurokracją

  Pracodawcy apelują o ułatwienia w przepisach regulujących zatrudnianie obcokrajowców. Te obowiązujące od początku roku, zamiast uprościć ten proces, tylko go skomplikowały.

  czytaj więcej

 • "NYT": Największy kanadyjski bank miał dostęp do danych Facebooka

  "NYT": Największy kanadyjski bank miał dostęp do danych Facebooka

  Największy kanadyjski bank, Royal Bank of Canada (RBC), wykorzystywał specjalny dostęp do prywatnych wiadomości przesyłanych przez użytkowników Facebooka - napisał „New York Times”. Bank zaprzecza, gazeta obstaje przy swoich informacjach.

  czytaj więcej

 • Gry komputerowe mają już 70 lat [WYWIAD]

  Gry komputerowe mają już 70 lat [WYWIAD]

  Zimą 1948 roku opatentowano pierwszą grę komputerową. Nie spodziewano się, że to zaczątek nowego medium. Z prof. Mirosławem Filiciakiem, kulturoznawcą ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie rozmawiamy o tym, w jaki sposób gry zmieniły świat i stosunki społeczne.

  czytaj więcej

 • Słowik: Escape room w potrzasku kazuistyki [OPINIA]

  Słowik: Escape room w potrzasku kazuistyki [OPINIA]

  Gra lub zabawa, w trakcie której uczestnicy uwalniają się z zamkniętej przestrzeni lub w inny sposób ograniczona jest możliwość przemieszczania się tych uczestników, wskutek czego ograniczona jest możliwość ich ewakuacji. Tak brzmi definicja escape roomu stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na potrzeby nowych przepisów, które mają zwiększyć bezpieczeństwo w tego typu przybytkach.

  czytaj więcej

 • Wielki skok w przestrzeń, czyli jak zostać globalnym supermocarstwem

  Wielki skok w przestrzeń, czyli jak zostać globalnym supermocarstwem

  Programy kosmiczne zawsze miały znaczenie prestiżowe, płynące z nich korzyści bywały raczej pośrednie. Nie inaczej jest z lądowaniem Chińczyków na Księżycu: tym jednym aktem zademonstrowali aspiracje do bycia globalnym supermocarstwem. Ale własne programy kosmiczne stworzyło już 70 krajów na świecie

  czytaj więcej

 • Dokumentacja pracownicza: Bałagan trwa, pytania się mnożą

  Dokumentacja pracownicza: Bałagan trwa, pytania się mnożą

  Tak będzie m.in. z ewidencją czasu pracy i wnioskami urlopowymi osób zatrudnionych od 1 stycznia 2019 r. W ich przypadku dokumenty te trzeba będzie przechowywać aż 10 lat

  czytaj więcej

 • Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Każdy, kto zdecydował się na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wie, jak ważny jest właściwy tryb podejmowania uchwał przez wspólników oraz zwoływania i odbywania ich zgromadzeń. Zgromadzenia wspólników to jednak nie tylko nużący obowiązek, ale i świetna okazja do weryfikacji działań zarządu i doskonałe narzędzie kontroli. To także potężny oręż w ręku wspólników, którzy mają odrębne zdanie od pozostałych odnośnie do tego, jak spółka ma funkcjonować. Warto go sobie przypomnieć, a także zapoznać się nowymi informacjami na ten temat, bo za niespełna miesiąc wchodzą znowelizowane przepisy kodeksu spółek handlowych (dalej k.s.h.), który reguluje działanie m.in. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

  czytaj więcej

 • Rutkowska: O dwóch obliczach piractwa, czyli szukanie złotego środka

  Rutkowska: O dwóch obliczach piractwa, czyli szukanie złotego środka

  Oglądacie w internecie pirackie filmy? Czytacie e-booki pobrane z serwisu z podobizną zapobiegliwego gryzonia? Używacie programów bez licencji? Źle czynicie. Choć może i dobrze.

  czytaj więcej

 • Uchwały o obywatelskich inicjatywach. Rady i sejmiki sobie nie radzą

  Uchwały o obywatelskich inicjatywach. Rady i sejmiki sobie nie radzą

  W nowym art. 41a ustawy o samorządzie gminnym ustawodawca zobowiązał rady gmin do wydania uchwały regulującej obywatelską inicjatywę uchwałodawczą. Podobny przepis został wprowadzony do pozostałych ustaw samorządowych. Okazało się, że rady i sejmiki z tym sobie nie poradziły. W całym kraju wojewodowie wyeliminowali z obrotu prawnego wiele uchwał. Tak też było w Więcborku. Teraz rada miejska będzie musiała podjąć nową uchwałę. Nim do tego dojdzie, trzeba opracować jej projekt. Aby nie powielić błędów, które wytknął gminie organ nadzoru, w urzędzie miejskim spotkali się nowy burmistrz Więcborka Edward Kowalski, nowo powołany przewodniczący rady miejskiej Adam Kolasiński, a także radca prawy Adam Nowak i naczelnik wydziału organizacyjno-administracyjnego Ewa Pietrzak.

  czytaj więcej

 • Stanowisko MRPiPS dotyczące dokumentacji pracowniczej

  Stanowisko MRPiPS dotyczące dokumentacji pracowniczej

  Listy obecności zawsze trzeba przechowywać trzy lata. To, co związane z wypadkiem w pracy – dziesięć lat. Ale już harmonogramy – trzy lata albo dziesięć w zależności od daty nawiązania stosunku pracy. Ten ostatni wniosek może zaskakiwać – tak jednak wynika z najnowszych wyjaśnień ministerstwa.

  czytaj więcej

 • Jawność na polskich uczelniach kuleje

  Jawność na polskich uczelniach kuleje

  Tylko nieliczne szkoły wyższe udostępniają informacje o swojej działalności. Są i takie, które nie robią tego nawet na wniosek.

  czytaj więcej

 • Księgujesz kasę fiskalną online? Może otrzymać nawet 700 zł zwrotu

  Księgujesz kasę fiskalną online? Może otrzymać nawet 700 zł zwrotu

  Podatnicy, objęci obowiązkiem instalacji kas fiskalnych online, dostaną zwrot do 700 zł kosztów zakupu - przewiduje projekt rozporządzenia MF. "Z uwagi na ograniczenia budżetu" zwrotu nie dostaną firmy, które wymienią kasę tradycyjną na online, a które nie muszą tego robić.

  czytaj więcej

 • Narzędziowy poradnik dla szefów. „Podręcznik lidera” Ashkenasa i Manvilla [RECENZJA]

  Narzędziowy poradnik dla szefów. „Podręcznik lidera” Ashkenasa i Manvilla [RECENZJA]

  Ilekroć zdarza mi się spotkać na jakimś przyjęciu kogoś piastującego rolę kierownika, lubię zadać mu pytanie: „A pan/pani, jaką ma swoją autorską koncepcję liderowania?”. Pytanie zazwyczaj budzi konsternację, z czego można wnosić, że w Polsce – wyjąwszy wąski sektor największych korporacji – ludzie niewiele zastanawiają się nad własnym przywództwem.

  czytaj więcej

 • Katedra Notre-Dame w Paryżu wielokrotnie splatała się z historią Polski

  Katedra Notre-Dame w Paryżu wielokrotnie splatała się z historią Polski

  Już od XVI w. Katedrę Marii Panny za sprawą polskich królów łączy wiele z polską historią. W latach czterdziestych XIX w. gromadzili się w niej emigranci powstania listopadowego. W latach osiemdziesiątych XX w. odbywały się w niej msze za „Solidarność”. W 2014 w pobliżu odsłonięto pomnik św. Jana Pawła II. W 2018 r. w Notre-Dame umieszczono kopię jasnogórskiego wizerunku Matki Boskiej.

  czytaj więcej

 • Różowa pigułka. Żeby uzdrowić seks, należałoby przewrócić Bliski Wschód do góry nogami

  Różowa pigułka. Żeby uzdrowić seks, należałoby przewrócić Bliski Wschód do góry nogami

  Codziennie przychodzi do mnie około dziesięciu osób, które chcą kupić tę różową pigułkę. To w większości mężczyźni, bo kobiety są jednak zbyt nieśmiałe, by o nią pytać – mówi Murad Sadiq, aptekarz z północnych przedmieść Kairu. Ta „różowa pigułka” to flibanserin, który został okrzyknięty nad Nilem „viagrą dla kobiet”. – Zawsze im wyjaśniam, że po zażyciu leku mogą u ich partnerek wystąpić efekty uboczne, ale to ich nie zniechęca – dorzuca.

  czytaj więcej

 • O ileż łatwiejsze byłoby życie w Polsce, gdyby instytucje działały jawnie [WYWIAD]

  O ileż łatwiejsze byłoby życie w Polsce, gdyby instytucje działały jawnie [WYWIAD]

  Wiele spraw o poważnych konsekwencjach dla zdrowia i życia ludzi lub obciążających dla budżetu państwa nie wydarzyłoby się, gdyby ktoś zwrócił uwagę na widoczne nieprawidłowości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników