Robert Sadowski

Robert "Sadek" Sadowski (ur.


 • Polak zarabia na opłacenie podatków do 14 czerwca

  Polak zarabia na opłacenie podatków do 14 czerwca

  Prawie pół roku pracuje każdy Polak, aby zarobić na opłacenie wszystkich podatków. Tegoroczny dzień wolności podatkowej przypada 14 czerwca - od tego dnia Polacy zaczynają zarabiać pieniądze wyłącznie dla siebie. W ubiegłym roku dzień wolności podatkowej przypadał 22 czerwca.

  czytaj więcej

 • Opłata reprograficzna to nie haracz od smartfonów, ale ustawowy obowiązek

  Opłata reprograficzna to nie haracz od smartfonów, ale ustawowy obowiązek

  Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZIPSEE ) nie zgadza się, by smartfony i tablety zostały obłożone opłatą reprograficzną. Z kolei przedstawiciele Organizacji Zbiorowego Zarządzania, w tym ZAiKS, oczekują szybkiej decyzji ministra kultury, która spowoduje, że pieniądze należne z mocy ustawy, będą mogły trafiać do artystów. - To nie jest żadna „opłata za piractwo”, żaden podatek , ani żaden haracz od smartfonów! – prostuje upowszechniane nieścisłości prof. Dorota Sokołowska z UAM w Poznaniu.

  czytaj więcej

 • Nowa wersja MdM. Dla wielodzietnych

  Nowa wersja MdM. Dla wielodzietnych

  Rodziny z dwójką i większą liczbą potomstwa ruszyły po dopłaty państwa do kredytów na własne lokum.

  czytaj więcej

 • Trwa klincz związany z liczbą i statusem sędziów TK. Co dalej? [ANALIZA]

  Trwa klincz związany z liczbą i statusem sędziów TK. Co dalej? [ANALIZA]

  Obecnie bezsporne jest uprawnienie 11 sędziów Trybunału Konstytucyjnego do zasiadania w Trybunale. Sędziowie ci rozpoczęli sprawowanie swych funkcji między grudniem 2006 r. a lipcem 2012 r. Wkrótce - 8 grudnia - wygaśnie kadencja sędzi Teresy Liszcz. Wówczas pozostanie 10 sędziów, których prawa zasiadania w TK nie kwestionuje żadna ze stron sporu. 9 grudnia TK rozpozna sprawę nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS.

  czytaj więcej

 • Urzędy stawiają na nowoczesne płatności. Mieszkańcy wolą przelewy online

  Urzędy stawiają na nowoczesne płatności. Mieszkańcy wolą przelewy online

  Ściągalność podatków, opłat lokalnych czy mandatów jest wciąż zbyt niska, a koszty procedur są ogromne. Obsługa wymaga sztabu ludzi, a na ponaglenia zużywane są tony papieru. A przecież można inaczej – wystarczy zmiana podejścia. Trzeba potraktować mieszkańca jak klienta, a jego należność jak opłatę za zakup. Dokładnie tak samo, jak w systemach płatności bankowych czy sklepach internetowych – „pay-by-link”. Dla gminy wysłanie linka z prośbą o płatność na e-maila oznacza prawdopodobieństwo regulowania zaległości na czas, a dla mieszkańca unikanie złego długu. Spodziewane zyski to grube miliony oraz mniej biurokracji. Na zapowiadane przez ministra Mateusza Morawieckiego udogodnienia w systemie płatności we wszystkich samorządach trzeba jeszcze poczekać. Pisaliśmy o tym w DGP nr 128/2016. Zapytaliśmy więc gminy i miasta, czy stosują już podobne rozwiązania, a jeśli nie, to czy w ogóle są zainteresowane ideą płatności cyfrowych. ©?

  czytaj więcej

 • Wszyscy na Plac Defilad. Od 1 czerwca koncerty, filmy, spektakle, tańce, wystawy

  Wszyscy na Plac Defilad. Od 1 czerwca koncerty, filmy, spektakle, tańce, wystawy

  Czwarty sezon projektu Plac Defilad to 120 dni darmowych wydarzeń w samym sercu miasta. Kiedy chcesz, jak chcesz, z kim chcesz, ale na pewno na dobrym poziomie. Koncerty, filmy, spektakle, tańce, wystawy i tyle miejsca do spędzania czasu razem, ile tylko potrzebujesz. Z Placu patrzymy na świat z zachwytem i uwagą, z szacunkiem i życzliwością do drugiego człowieka. Plac jest dla wszystkich, bez względu na poglądy, wyznanie i pochodzenie. Przyjdź, sprawdź, zostań, bądź u siebie.

  czytaj więcej

 • Kto zdobędzie Złote Lwy? Rusza 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

  Kto zdobędzie Złote Lwy? Rusza 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

  17 filmów, w tym osiem autorstwa debiutantów oraz m.in. nowe produkcje Łukasza Palkowskiego i Roberta Glińskiego, powalczy o Złote Lwy w Konkursie Głównym podczas rozpoczynającego się 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wydarzenie potrwa do 23 września.

  czytaj więcej

 • "Reakcja łańcuchowa": Picie płynu Lugola jako doświadczenie pokoleniowe

  "Reakcja łańcuchowa": Picie płynu Lugola jako doświadczenie pokoleniowe

  "Reakcja łańcuchowa" to nie jest manifest pokolenia, ale zauważyłem, że we wspomnieniach moich kolegów i koleżanek przewija się picie płynu Lugola - mówi Jakub Pączek, reżyser filmu biorącego udział w Konkursie Głównym podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

  czytaj więcej

 • Hossa na rynku nieruchomości zatacza szerokie kręgi

  Hossa na rynku nieruchomości zatacza szerokie kręgi

  Wysokie stopy zwrotu i przeświadczenie o bezpieczeństwie inwestycji przyciągają oszczędności Polaków w nowe obszary rynku nieruchomości. Nawet do prywatnych akademików.

  czytaj więcej

 • Zupełnie nieznana księga. „Biblia. Rdz 1-11" Zadary w Nowym Teatrze

  Zupełnie nieznana księga. „Biblia. Rdz 1-11" Zadary w Nowym Teatrze

  Pamiętacie historię o drzewie życia wiecznego, o pierwszym morderstwie, o ratowaniu zwierząt, o Sarze, o Abrahamie, o Hagar, o Izaaku, o Dinie, o Jakubie i o Józefie? Biblia to zupełnie nieznana księga. A spektakl „Biblia. Rdz 1-11" to niejedyna propozycja stołecznego Nowego Teatru w najbliższym czasie.

  czytaj więcej

 • Kosztowny kierowniczy pat w Polskiej Miedzi

  Kosztowny kierowniczy pat w Polskiej Miedzi

  Konkurs na nowy zarząd KGHM wciąż nie został ogłoszony, a wybory pracowników do rady nadzorczej drugi raz odwołane. Spółka będzie mieć piątego prezesa w ciągu dwóch lat.

  czytaj więcej

 • Złote Paragrafy przyznane

  Złote Paragrafy przyznane

  Nagrody DGP zostały rozdane po raz 24. W ten sposób uhonorowaliśmy najlepszych prawników oraz najkorzystniejsze rozwiązania legislacyjne i ich autorów.

  czytaj więcej

 • 43. FPFF: „Kler" Wojciecha Smarzowskiego nagrodzony przez dziennikarzy

  43. FPFF: „Kler" Wojciecha Smarzowskiego nagrodzony przez dziennikarzy

  "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, film o nadużyciach w Kościele, został wyróżniony Nagrodą Dziennikarzy podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W piątek nagrodę odebrała także Dominika Gnatek, reżyserka krótkometrażowych "Zwykłych losów Zofii".

  czytaj więcej

 • Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

  Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

  - Mój program jest znany od dawna i nikt się nim nie zainteresował, a ja nie chcę chodzić po prośbie i mówić: „Weźcie mnie do siebie”. Tym bardziej że te partie przez ostatnie 30 lat tak mnie zniesmaczyły, że nie mam ochoty wchodzić do żadnej z nich - mówi Robert Gwiazdowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników